• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.34

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1143

Guest
Czy tylko mi sie wydaje że wraz z wprowadzeniem tych zaklęć podnieśli koszty negocjacji w turnieju?? już na pierwszej gwiazdce są koszty po 3-4k każdej surki..
A nie wynalazłeś może w międzyczasie jakiegoś powiększenia oddziału? Wydaje mi się, że technologie z tej serii mają wpływ na skalowanie cen negocjacji.
 

DeletedUser1143

Guest
Haaa i tu trafiłeś zrobiłem powiększenie oddziału :) więc możliwe że masz racje
To może być to :) Sama nigdy tego nie liczyłam, ale pamiętam taki wątek, chyba na forum bety: kolesie porównywali między sobą ceny negocjacji z różnymi własnymi statystykami i wyszło im, że zbadana wielkość oddziału ma największy wpływ. U nas też ktoś chyba o tym ostatnio wspominał.
 

DeletedUser1067

Guest
Turnieje dla Bractw - podstawowe informacje

a tam fragment:

Rozmiar wojsk (naszych i przeciwnika) zależy od: odległości od miasta, poziomu prowincji, odkrytych badań "Powiększenia Oddziału". Tzn, że gdy odkrywamy Powiększenie oddziału, to zwiększa się liczebność naszych wojsk w Turnieju, ale i wojsk przez nas atakowanych.


Skoro rozmiar się zmienia to i negocjacje więcej kosztują :)
 

jakub357

Łucznik
Skoro tak, to przecież przy większej ilości prowincji turniejowych, straty zasobów wynoszą już dziesiątki tysięcy towarów.
Jaki jest w takim razie sens tej technologii? Jedyny jaki widzę, to większy bonus z cudów zwiększających możliwy rozmiar szkolonego wojska i produkowanych tamże jednostek.

Skoro współmiernie do zwiększenia rozmiaru naszego wojska, rosną oddziały przeciwników, a także koszty negocjacji, to wydaje się co najmniej nierozsądnym odblokowywanie tych technologii. Czy może jest inaczej?
 

DeletedUser449

Guest
Niestety, zdecydowana większość powiększeń oddziałów wymagana jest do rozwoju drzewka badań, a większa populacja wynikająca z rozbudowanych rezydencji zapewne przewyższa większe koszty ucztowania.
Błędem jest tylko odblokowywanie tych odgałęzionych badań. Niestety, nie ma opcji ponownego zablokowania tych zbędnych technologii. Można założyć taki temat w pomysłach, ale znając politykę Innogames, jeśli ktoś popełnił taki błąd jak odblokowywanie zbędnych powiększeń oddziałów (nawet, jeśli uczynił to przed ostatnią ze zmian turniejów), to musi się z tym pogodzić.
 

DeletedUser626

Guest
Szybkie Bonusy, łącznie z czasowymi, będą się pojawiać głównie w eventach, nie ma ich w tej chwili jeszcze w zwykłych zadaniach w grze. Te, które zostały rozesłane są formą promocji nowego elementu gry, pierwsze do samodzielnego zdobycia prawdopodobnie pojawią się w najbliższej linii zadań.

Powiększenie oddziału wpływa na rozmiar wojsk, a co za tym idzie, koszty negocjacji. Pomysł zablokowania technologii możecie odpuścić, jest sprzeczny z bazowymi założeniami projektantów, więc nawet jakbym go wysłała do firmy to do nich nie trafi, bo nie przejdzie wstępnej weryfikacji.
 

Hassano

Łucznik
Powiększenie oddziału wpływa na rozmiar wojsk, a co za tym idzie, koszty negocjacji. Pomysł zablokowania technologii możecie odpuścić, jest sprzeczny z bazowymi założeniami projektantów, więc nawet jakbym go wysłała do firmy to do nich nie trafi, bo nie przejdzie wstępnej weryfikacji.

Chyba chciałaś napisać że wszystkie nasze pomysły nie przechodzą wstępnej weryfikacji bo nic nie jest wprowadzane co my byśmy chcieli..

Niestety, zdecydowana większość powiększeń oddziałów wymagana jest do rozwoju drzewka badań, a większa populacja wynikająca z rozbudowanych rezydencji zapewne przewyższa większe koszty ucztowania.
Błędem jest tylko odblokowywanie tych odgałęzionych badań. Niestety, nie ma opcji ponownego zablokowania tych zbędnych technologii. Można założyć taki temat w pomysłach, ale znając politykę Innogames, jeśli ktoś popełnił taki błąd jak odblokowywanie zbędnych powiększeń oddziałów (nawet, jeśli uczynił to przed ostatnią ze zmian turniejów), to musi się z tym pogodzić.

Naliczyłem 10 powiększeń oddziału które nie wchodzą w linie zadań w drzewku. Oczywiście jest to policzone aż do niziołków ale w sumie nie jest to mało bo w niziołkach ostatnie jest z numerkiem 39 więc jak by nie patrzeć jest to 1/4 całości.. Teraz pytanie czy jest jakakolwiek szansa aby to odczarować czy tylko pozostaje zrobienie nowego konta i granie z tą wiedzą od nowa..
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
powiększenia oddziałów kiedyś opłacało się badać, więc mimo iż były opcjonalne to i tak się je robiło. Dzisiaj zamiast korzyści Ci "zaawansowani" mają tylko stratę z tego tytułu. Jeszcze jedna cegiełka odnośnie tej niby przewagi "starej gwardii". Pocieszam się, że prawdopodobnie te wszystkie dzisiaj opcjonalne badania prawdopodobnie i tak kiedyś staną się obowiązkowe... taaa ciekawe skąd te przypuszczenia
 

DeletedUser626

Guest
W Turniejach powiększenie oddziału wpływa na siłę obu stron (Gracza i wojsk "wrogich"), na mapie świata natomiast wzmacnia tylko Gracza, ponieważ poziom trudności mapy jest uzależniony od odległości od miasta i rozdziału, nie powiększeń.
 

DeletedUser1503

Guest
@Dragomira, a powiedz proszę, czy razem z grafiką na mapie świata nie zmienił się przypadkiem również balans wojsk? nie ma o tym słowa w opisie aktualki, ale mam wrażenie, być może mylne, że w końcu da się walczyć w prowincjach.

Z góry thx za wyjaśnienie.
 

DeletedUser626

Guest
@Fendi39 - Nic nie było w tej kwestii zmieniane, tylko oznaczenie poziomu trudności, nie sam poziom. W najbliższej aktualizacji zostanie to jeszcze dopracowane, ale również nie będzie miało wpływu na same walki, tylko na wygląd.
 

DeletedUser1530

Guest
odnośnie powiększeń oddziału to wcale się nie zgadzam że tylko utrudniają grę jak by ich nie było, nawet tych opcjonalnych, to bym miał raptem jakieś 150 odkrytych prowincji tymczasem mam ich już ponad stan bo mogę otwierać skrzynkę na niziołkach mimo że jestem w orkach. Tylko nie wiem czemu nie umieszczono informacji że nastąpiła zmiana w negocjacjach na prowincjach bo zaobserwowałem że w prowincji drewna wcale tego drewna nie zużywam
 

DeletedUser1660

Guest
odnośnie powiększeń oddziału to wcale się nie zgadzam że tylko utrudniają grę jak by ich nie było, nawet tych opcjonalnych, to bym miał raptem jakieś 150 odkrytych prowincji tymczasem mam ich już ponad stan bo mogę otwierać skrzynkę na niziołkach mimo że jestem w orkach. Tylko nie wiem czemu nie umieszczono informacji że nastąpiła zmiana w negocjacjach na prowincjach bo zaobserwowałem że w prowincji drewna wcale tego drewna nie zużywam
Ze skrzyneczkami zawsze tak było... Szczególnie w świecie w którym rozpoczęłam swoją zabawę :p
Niestety na Aren mam braki około stu prowincji :oops: Upsi...:rolleyes:
 

DeletedUser174

Guest
odnośnie powiększeń oddziału to wcale się nie zgadzam że tylko utrudniają grę jak by ich nie było, nawet tych opcjonalnych, to bym miał raptem jakieś 150 odkrytych prowincji tymczasem mam ich już ponad stan bo mogę otwierać skrzynkę na niziołkach mimo że jestem w orkach. Tylko nie wiem czemu nie umieszczono informacji że nastąpiła zmiana w negocjacjach na prowincjach bo zaobserwowałem że w prowincji drewna wcale tego drewna nie zużywam

a co mają zdobyte prowincje do badań powiększenia oddziału??? jak po "naprawie" systemu walk można jedynie kupować walki, bo wygrać ich militarnie się nie da to mi te badanie jest tak potrzebne jak psu piąta noga. A jeżeli liczebność oddziału wpływa na koszty prowincji turniejowych to ja widzę więcej strat niż zysków. A skoro jesteś tak do przodu z prowincjami to może usiądź i poczekaj aż nadgonisz skrzynki... ta już to widzę
 

gamin

Rozbójnik
... mogę otwierać skrzynkę na niziołkach mimo że jestem w orkach. Tylko nie wiem czemu nie umieszczono informacji że nastąpiła zmiana w negocjacjach na prowincjach bo zaobserwowałem że w prowincji drewna wcale tego drewna nie zużywam

Nie rozumiem? Jak to jest możliwe otwieranie skrzynek na niziołkach mimo, że jest się w orkach ? A to nie trzeba odblokować antycznych cudów poprzedniej rasy żeby otwierać skrzynki? Ja bym chętnie taką skrzynkę na niziołkach otworzył bo mam wymagana ilość: monet, zasobów, many, podbitych prowincji ale skrzynka jest na szaro..
 

Hassano

Łucznik
Nie rozumiem? Jak to jest możliwe otwieranie skrzynek na niziołkach mimo, że jest się w orkach ? A to nie trzeba odblokować antycznych cudów poprzedniej rasy żeby otwierać skrzynki? Ja bym chętnie taką skrzynkę na niziołkach otworzył bo mam wymagana ilość: monet, zasobów, many, podbitych prowincji ale skrzynka jest na szaro..

Jemu chodzi o to że ma tyle prowincji że MÓGŁBYM już ją otworzyć a nie że już ją otworzył..
 
Status
Zamknięty.
Do góry