• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1470

Guest
A ja dodam tylko jedno male spostrzerzenie do calej wielkiej otoczki tej aktualizacji.... Latarnie/ Dzwonnice stawiali glównie gracze motywujący sąsiadow na mapie bo w innym wypadku i tak byla ona nieoplacalan. Jesli ktos nie mial czasu/ochoty łapkowac duzej ilosci graczy dziennie to po co mial stawiac ten cud??? Ktos z twórcow sie nad tym w zastanowil? I wy myslicie ze teraz po zmianie nagle wszyscy łapkujący 10 osob dziennie nagle zaczna stawiac latarnie na potege aby zyskac kilka doslownie kilka towarow? kiedy lepiej w to miejsce postawic manufaktóre....
Prawda jest taka że skrzywdziliscie graczy którzy faktycznie tej latarni uzywali, a ci ktorzy jej nie postawili wczesniej i tak tego nie zrobia...
GRATULUJE GENIALNEGO POMYSLU:cool:
 

DeletedUser449

Guest
@najamoon
Latarnia/Dzwonnica posiada dwa bonusy. Drugi z nich też jest bardzo fajny - otrzymywana motywka utrzymywała się długo. Jak ktoś zmotywuje wieczorem, to utrzymuje się do poranka, a nawet popołudnia (a to okres, w którym trudno utrzymać bonus do kultury). Trzeba mniej ludzi, by mieć zmotywowane wszystkie budynki. Łącząc z "Czarującym Podarunkiem", posiada się bardzo wysoką produkcję narzędzi. Na tyle, że trzeba mniej warsztatów, co oznacza oszczędność populacji/kultury oraz miejsca w mieście.
Ponadto, nie jest tak że ten antyczny cud stawiali gracze głównie motywujący sąsiadów, bo w początkach swego istnienia wcale nie był taki silny. Stał się dopiero przy aktualizacji sprzed kilku miesięcy, gdzie poważnie wzmocniono wszystkie cudy. Wtedy to duża ilość towarów mogła stać się dla wielu atrakcyjna.
Skoro stawiali go kiedyś, to będą stawiać i dziś. Po prostu zrezygnują z latarni ci, co patrzyli tylko na ten jeden bonus, czyli towary.
 

DeletedUser1470

Guest
a no tak... zupelnie o tym zapomnialam bo mlotki zdobywam glownie z zadan wiec pominelam motywacje kultury:oops: zaczne sie martwic kiedy taka mozliwosc zdobycia młotkow tez nam odbiorą bo juz ktos wyzej wspominal ze przewijanie zadan tez jest nie fair w stosunku do mniej aktywnych:D
 

DeletedUser626

Guest
Dodam do tego, że przez jakiś czas Cuda Ludzi i Elfów oraz Krasnoludów (a więc całe 4 na Gracza) były jedynymi istniejącymi w grze, bo te z początkowych rozdziałów zostały dodane dużo później, a kolejne dopiero w trakcie wydawania gościnnych ras. Wiele osób postawiło więc Latarnię/Dzwonnicę, bo były to pierwsze dostępne Cuda w drzewku.
 

DeletedUser1470

Guest
Wszystko super ale tu znowu widze sprzecznosci.... BO teraz piszecie o sytuacji z przed okolo 2lat kiedy to bylo jedyne cudo, a ilu zostalo aktywnych graczy ktorzy wtedy zaczynali gre?? moze 100 na kazdy serwer, moze 200.... a wczesniej bylo pisane ze aktualizacje są robione aby ulatwiac gre nowym... Hmm??? Gracze ktorzy zaczynali rok temu tak jak ja mieli juz sporo cudów do wyboru i jakos nie widzialam zeby na potege stawiali latarnie/dzwonice, a wiekszosc z tych ktorzy postawili zrobili to po wczesniejszej aktualizacji wlasnie w celu zdobycia towaró. Juz sobie wyobrazam jak ochoczo stawiają te cuda gracze ktorzy teraz zaczynaja gre....
 

Deleted User - 172852

Guest
Pamiętam te zamierzchłe czasy, gdy w grze była zaledwie latarnia i klasztor (nie pamiętam jak to się u ludzi nazywa) :) I postawiłam je w tamtych czasach, bo tak niewielu graczy je miało, więc z dumą obnosiłam się z pięknymi tapetami w tle :)
Potem przyszły pozytywne zmiany, walory tych cudów znacznie wzrosły i ucieszyłam się jeszcze bardziej. Ale odbieranie komuś tego, co już mu się dało uważam za co najmniej niesmaczne :confused:
IG nie jest debiutantem w świecie gier. Tak trudno było przewidzieć, że znajdą się gracze chętni do farmienia?:rolleyes:
 

DeletedUser1174

Guest
Czekam na aktualizację, w wyniku której Antyczne Cuda przestaną dodawać punkty rankingowe.
 

visit0r

Paladyn
A ja dodam tylko jedno male spostrzerzenie do calej wielkiej otoczki tej aktualizacji.... Latarnie/ Dzwonnice stawiali glównie gracze motywujący sąsiadow na mapie bo w innym wypadku i tak byla ona nieoplacalan. Jesli ktos nie mial czasu/ochoty łapkowac duzej ilosci graczy dziennie to po co mial stawiac ten cud??? Ktos z twórcow sie nad tym w zastanowil? I wy myslicie ze teraz po zmianie nagle wszyscy łapkujący 10 osob dziennie nagle zaczna stawiac latarnie na potege aby zyskac kilka doslownie kilka towarow? kiedy lepiej w to miejsce postawic manufaktóre....
Prawda jest taka że skrzywdziliscie graczy którzy faktycznie tej latarni uzywali, a ci ktorzy jej nie postawili wczesniej i tak tego nie zrobia...
GRATULUJE GENIALNEGO POMYSLU:cool:
latarnie postawilem ze wzgledu na jej inny bonus, dlugosc czasu trwania motywacji, czesto bywalo ze rano zbierana produkcja byla nizsza ze wzgledu na koniec czasu motywacji budynkow kulturowych, wiec widzac ze dany budynek moze przynosic calkiem wymierne skutki w postaci wzrostu otrzymywanych towarow zdecydowalem sie na jego budowe i skromna rozbudowe, nawet pomimo tej aktualizacji odbierajacej dodatkowe bonusy z odwiedzania sasiadow w miare mozliwosci bede podnosil dlugosc czasu trwania motywacji moich budynkow
 

DeletedUser62

Guest
Po raz kolejny Gracz, ktory lubi te gre, poswieca jej swoj czas .... dostal bezczelnie kopa w 4 litery :mad:
Aby miec duzo surowcow bonusowych motywowalam w miare dosc regularnie cala mape, po to tez rozbudowalam odpowiedni Cud
A teraz co ???? po chamsku zmieniono zasade gry :( Wymowka - ze 1% graczy motywowala mape :confused: guzik mnie to obchodzi, ci pseudo znawcy od statystyk moze poszerza kwerendy i sprawdza kto sponsoruje IG kupujac diamenty ? Jestem pewna, ze wlasnie to ten 1% co motywuje mape.
 

DeletedUser171

Guest
Taka sobie moja refleksja na temat gry. Gram od "starodawnych" czasów kiedy to nie było np, czatu czyli od początku istnienia gry. Byli tu wspaniali ludzie, niektórzy bardzo zaangażowani w rozwój gry i podawali swoje pomysły - które niestety nie zostały wykorzystane, szkoda. Stawialiśmy różne cuda, tak po prawdzie nie wiadomo po co, bo nic nie dawały konkretnego. Od pewnego czasu cuda stały się prawdziwymi cudami i okazało się, że są warte swojej nazwy. Nagle jak grom z jasnego firmamentu spada błyskawica i zabiera wszystko nad czym się pracowało. Fajni ludzie dawno odeszli, teraz odejdą następni i w większości to właśnie te osoby finansowały grę. Moja droga też dobiega końca, być może kiedyś zerknę z ciekawości, ale kasy już nie wydam i aktywnym graczem nie będę. Dziękuję IG za "wspieranie graczy" i "udoskonalanie gry" dla tych co kiedyś się świetnie bawili, a dziś maja duży niesmak.
 

DeletedUser313

Guest
w ogóle o co chodzi z diamentami że podniesiony limit od 39zl przelewem/kartą?
posta piszę rekreacyjnie bo tak na prawdę mam to gdzieś głęboko :eek: tylko bardzo mnie nurtuje czy przelewy/kartą za 19zł aż tak rujowały pracę księgowych czy o co kaman że zmienili na sms/tel ? ja np nie skorzystam z takiej płatności więc już raczej zakupów nie zrealizuję sms/tel za 19zl czy nawet za 11zl sms/tel chyba że system wróci do takiego jaki był 2-3 lata to czasem zawszaleję za 19zł:p ( żeby przymuszać do większej kwoty 39zł karta/przelewem to już kpina wg mnie) ;) wesołych zakupów . pozdrawiam.
 

DeletedUser110

Guest
Stawialiśmy różne cuda, tak po prawdzie nie wiadomo po co, bo nic nie dawały konkretnego.
Tu się nie zgodzę, bo pamiętam, że Hale - jeden z pierwszych Cudów - dawały konkretny zysk od samego początku. I chyba jako jedyne nie zostały poprawione. Mam na myśli % produkcji, bo może zmieniła się ilość ludków z Cudaka.
 

DeletedUser313

Guest
#PanGry może masz rację :eek: hehe :cool::p jak człowiek nie ma grubej "buły" aby przelać, niech po prostu da sobie siana i nie gra ;)
 

babaruba

Wędrowiec
No normalnie tekst sponsorowany przez IG. Ile Ci zapłacili?
Minęło już trochę czasu od tej nieszczęsnej aktualizacji. Czas więc na wnioski, kogoś kto tuzem nie jest, ale gra regularnie. Po pierwsze primo: potrafiłem zebrać przy udzielaniu pomocy wymagane do zadania 4000 towarów.
Drugie primo: teraz dostaję ponad 2500 niezależność ile łapek klikn.
Trzecie primo:dla "małych" graczy to czsta strata. Często umiałem nie oddający, by zebrać towary, mogli korzystać z okazji - oddać z korzyścią dla siebie.
Podsumowanie:
1. Nie zwiększyła się ilość towarów w grze, wprost przeciwnie - aktywni mają ich zdecydowanie mniej.
2. Skutecznie zniechecono nas do udzielania pomocy.
3. Przypuszczam, że " maluchy" też są w plecy -klikanie podnosiło im choćby kulturę.

W efekcie rozdaję bractwu + ok 20 graczom ze świata,od których otrzymuję zwrotki. Dający nieregularnie tracą, podobnie jak Ci, którzy jeszcze do mnie nie dotarli. Mnie rozumiem więc KTO na tej aktualizacji zyskał!!!
O ile dobrze pamiętam jednym z celów było oźywiene kupca. To udało się ewidentnie osiągnąć, ale kosztem nas wszystkich. Towarów w grze jest mniej!!!

Z miłą chęcią usłyszę tu głosy tych, kórzy czują się "wygrani". Ale uprzejmie proszę o fakty i konkrety. Może czegoś nie ogarniam.

Dragon sorki nie bierz tego do siebie. Jesteś w tej grze takim samym pionkiem, jak my wszyscy. Te moje wypociny nie toczą Ciebie, ale chyba tylko dzięki Tobie coś może doAdmi trafić.
Pozdrawiam Wszystkich CIEPLUTKO :)
 

DeletedUser2264

Guest
Minęło już trochę czasu od tej nieszczęsnej aktualizacji. Czas więc na wnioski, kogoś kto tuzem nie jest, ale gra regularnie. Po pierwsze primo: potrafiłem zebrać przy udzielaniu pomocy wymagane do zadania 4000 towarów.
Drugie primo: teraz dostaję ponad 2500 niezależność ile łapek klikn.
Trzecie primo:dla "małych" graczy to czsta strata. Często umiałem nie oddający, by zebrać towary, mogli korzystać z okazji - oddać z korzyścią dla siebie.
Podsumowanie:
1. Nie zwiększyła się ilość towarów w grze, wprost przeciwnie - aktywni mają ich zdecydowanie mniej.
2. Skutecznie zniechecono nas do udzielania pomocy.
3. Przypuszczam, że " maluchy" też są w plecy -klikanie podnosiło im choćby kulturę.

W efekcie rozdaję bractwu + ok 20 graczom ze świata,od których otrzymuję zwrotki. Dający nieregularnie tracą, podobnie jak Ci, którzy jeszcze do mnie nie dotarli. Mnie rozumiem więc KTO na tej aktualizacji zyskał!!!
O ile dobrze pamiętam jednym z celów było oźywiene kupca. To udało się ewidentnie osiągnąć, ale kosztem nas wszystkich. Towarów w grze jest mniej!!!

Z miłą chęcią usłyszę tu głosy tych, kórzy czują się "wygrani". Ale uprzejmie proszę o fakty i konkrety. Może czegoś nie ogarniam.

Dragon sorki nie bierz tego do siebie. Jesteś w tej grze takim samym pionkiem, jak my wszyscy. Te moje wypociny nie toczą Ciebie, ale chyba tylko dzięki Tobie coś może doAdmi trafić.
Pozdrawiam Wszystkich CIEPLUTKO :)
 

DeletedUser2264

Guest
Jak dla mnie chodziło o to żeby spowolnić rozwój aktywnych graczy na wyższym poziomie, żeby za szybko nie skończyli gry, a w akcie desperacji zainwestowali kasę. Wygląda na to, że się udało, gra idzie wolno, brawo inno!! :(
 

DeletedUser1496

Guest
Chciałam się dopytać ...
Czy dzieje się cokolwiek w sprawie poprawienia skopanego tą aktualizacją bonusu Latarni/Dzwonnicy ?
Padło wiele propozycji, czy żadna z nich nie nadaje się do przekazania wyżej?
A co z Forum w innych krajach ?
Nie wierzę, że którekolwiek z Forum (mam na myśli te w innych krajach) pozostawiło tą zmianę bez echa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry