• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
Mimo niewątpliwych strat po zmianach (dotyczy tych aktywnych) demonizujecie je.
Praktycznie codziennie motywuję całe bractwo i kilkunastu sąsiadów na zasadach wzajemności.
I takie motywowanie jest wśród aktywnych graczy najpopularniejsze.
W porywach wychodzi że motywuję około 40 graczy.
Czyli stratny jestem około (w moim przypadku) 4300 surowca. Żal, ale można to przeżyć.
I o ile zgadzam się, że nie powinno być sytuacji, że gracz jest karany za aktywność to szafowanie setkami tysięcy surki straty to już przesada.
I pogróżki że będzie się motywowało do trzeciego kuferka są na wyrost.
Cały czas kryterium motywowania sąsiadów (a często i członków bractwa) są młotki.
Ten pomysł jest na tyle poroniony, że nie trzeba wymyślać i wyolbrzymiać strat.
Dragomira odniesie się do uwag które łatwo podważy a słuszne zignoruje. Nie dawajmy jej tej możliwości.
 

DeletedUser1865

Guest
Jeszcze jedna uwaga na temat "poprawki" 1.39. Dziś otwarłem trzy skrzynie. We wszystkich było to, czego mam najwięcej i czego na dzień dzisiejszy nikt nie chce kupować. Wszystkim swoim Braciom i Siostrom w ekipie (Bractwie) serdecznie odradzam ładowanie Punktów Wiedzy w Dzwonnicę/Latarnię. Autora tego "wynalazku", w słonecznej Italii, określono by prostym mianem. SANTO DEBILISSIMO!!! :eek:
 

gdy381

Wędrowiec
Przyłączam się do utyskiwań na ostatnią aktualizacje dotyczącą Wielkiej Dzwonnicy.
Codziennie motywuje ok 282 osoby a teraz po aktualizacji z dzwonnicy dostaje tylko towaru za 30 osób.
To nie jest żadne bilansowanie gry to planowe zahamowanie rozwoju graczy rozwiniętych, policzcie ile materiału dziennie jestem w plecy dzwonnica poziom 12.
Twierdzenie że tylko 1 procent graczy motywuje takie ilości i trzeba ich ukarać za chęć motywacji jest super.
Może twórcy gry pomyśleli by jak zmotywować pozostałe 99 procent do większej ilości motywacji a nie jak zniechęcić 1 procent do pracy w grze.
A może by tak jak pierwotnie było w opisie im więcej motywowanych prowincji tym więcej skrzynek a nie limit trzech.
Tak pisało w momencie wprowadzenia skrzynek po czym opis szybko się zmienił.
Może by tak skrzyneczka za każde 10 zmotywowanych prowincji.
Obecnie wystarczy 10 razy kliknąć i mieć to samo co ambitni którzy klikają godzinę.
Jeżeli bardziej chcecie zdemokratyzować to proponuje wstawić jeszcze do tych skrzyneczek kaskę uzyskiwaną za motywacje prowincji i gwarantuje wam że nikt nie zmotywuje więcej niż 10 prowincji dziennie i problem z ambitnymi graczami będziecie mieli rozwiązany.
Pozdrawiam coraz bardziej zniechęcony gracz
 

gdy381

Wędrowiec
Mimo niewątpliwych strat po zmianach (dotyczy tych aktywnych) demonizujecie je.
Praktycznie codziennie motywuję całe bractwo i kilkunastu sąsiadów na zasadach wzajemności.
I takie motywowanie jest wśród aktywnych graczy najpopularniejsze.
W porywach wychodzi że motywuję około 40 graczy.
Czyli stratny jestem około (w moim przypadku) 4300 surowca. Żal, ale można to przeżyć.
I o ile zgadzam się, że nie powinno być sytuacji, że gracz jest karany za aktywność to szafowanie setkami tysięcy surki straty to już przesada.
I pogróżki że będzie się motywowało do trzeciego kuferka są na wyrost.
Cały czas kryterium motywowania sąsiadów (a często i członków bractwa) są młotki.
Ten pomysł jest na tyle poroniony, że nie trzeba wymyślać i wyolbrzymiać strat.
Dragomira odniesie się do uwag które łatwo podważy a słuszne zignoruje. Nie dawajmy jej tej możliwości.

Ja motywuje 282 codziennie to policz i jednak wyjdą setki tysięcy
 

DeletedUser1493

Guest
Hej wam wiecie co chyba niepotrzebnie robimy zamieszanie z tymi surowcami. Sprawdźcie u siebie dokładnie ponieważ tak dziś właśnie robię łapkowanie sąsiadów i zauważyłam tak że trzy skrzynki owszem tylko jest ale jak robicie dalej łapki patrzcie na górę gdzie dodaje wam surowce monety młotki ja już dziś dwa razy dostałam dodatkowo kolejne surowce bez skrzynki obecnie na 12 łapek otrzymałam 3 535 surowców po 707 dostaje liczba może się różnić wiadomo od poziomu. Sprawdźcie u siebie bo może nie potrzebnie robimy zamieszanie...
upload_2017-9-30_12-16-35.png
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Hej wam wiecie co chyba niepotrzebnie robimy zamieszanie z tymi surowcami. Sprawdźcie u siebie dokładnie ponieważ tak dziś właśnie robię łapkowanie sąsiadów i zauważyłam tak że trzy skrzynki owszem tylko jest ale jak robicie dalej łapki patrzcie na górę gdzie dodaje wam surowce monety młotki ja już dziś dwa razy dostałam dodatkowo kolejne surowce bez skrzynki obecnie na 12 łapek otrzymałam 3 535 surowców po 707 dostaje liczba może się różnić wiadomo od poziomu. Sprawdźcie u siebie bo może nie potrzebnie robimy zamieszanie...

Zauważ, że nie dodaje towarów zaraz po otworzeniu skrzynki, dolicza je dopiero po daniu kolejnej motywki/kliknięciu kupca, tak jak przy innych transakcjach. Więc nie, nie dostaje się więcej niż 3x skrzynka towarów.
 

DeletedUser1493

Guest
Zauważ, że nie dodaje towarów zaraz po otworzeniu skrzynki, dolicza je dopiero po daniu kolejnej motywki/kliknięciu kupca, tak jak przy innych transakcjach. Więc nie, nie dostaje się więcej niż 3x skrzynka towarów.

Mi od razu dodaje
 

DeletedUser629

Guest
Właśnie dla tych surowców a dokładniej dla 3x5k a ostatnio to 3x6k klikałem na całej matce, co zajmowało mi jakieś 30 minut. I dla surowców właśnie leciałem w latarnie oraz prowincje, żeby mieć więcej surowców, bo przy turnieju i Przygodach bractwa idą jak woda.

i teraz zastanów się czy nie tak samo działasz ... jak nasze "wspaniałe" IG ??... tylko korzyści cię interesują :confused:
gram bez tego cudu i motywowałam wszystkich z mapki i ... jakoś nieźle mi to granie idzie i w turnieju i przygodach i rozbudowie ;) ... a wiesz co jest najważniejsze w tej grze ? ... no właśnie współpraca i w bractwie i z sąsiadami z mapki :)
Nie neguje tego że IG źle postępuje z graczami ...bo Nas totalnie olewa i bawi się ... najpierw daje, a potem odbiera ... aby patrzeć jak ... bo dalej jest że ... się w piekle poniewiera :D
I dobrze wiem że z Nimi nie wygramy ... nie ma takiej możliwości ... przypomnę "walki", "kupca-hurtownika" itp
musielibyśmy wszyscy na pewien czas przestać grać w Ich gry ... ale to jest nierealne ... zostało Nam tylko wrzucanie tu swoich żali i pretensji i nie bronie Nikomu tego ... piszcie do woli ... ale zastanówcie się zaczym dane słowa tu wrzucicie ... czy kogoś nie urażą :) bo pluciem na Siebie wzajemnie nic nie wskóramy ...
Zastanawia mnie tylko ... co jeszcze w grze jest takiego cennego dla Nas ... że mogą Nam to zepsuć :confused:
Spokojnego weekendu i powodzenia w losowaniach w evencie :) bo ja to total pecha mam ;)
 

DeletedUser1174

Guest
Mimo niewątpliwych strat po zmianach (dotyczy tych aktywnych) demonizujecie je.
Praktycznie codziennie motywuję całe bractwo i kilkunastu sąsiadów na zasadach wzajemności.
I takie motywowanie jest wśród aktywnych graczy najpopularniejsze.
W porywach wychodzi że motywuję około 40 graczy.
Czyli stratny jestem około (w moim przypadku) 4300 surowca. Żal, ale można to przeżyć.
I o ile zgadzam się, że nie powinno być sytuacji, że gracz jest karany za aktywność to szafowanie setkami tysięcy surki straty to już przesada.
I pogróżki że będzie się motywowało do trzeciego kuferka są na wyrost.
Cały czas kryterium motywowania sąsiadów (a często i członków bractwa) są młotki.
Ten pomysł jest na tyle poroniony, że nie trzeba wymyślać i wyolbrzymiać strat.
Dragomira odniesie się do uwag które łatwo podważy a słuszne zignoruje. Nie dawajmy jej tej możliwości.

Chyba zbyt mało zaawansowany jesteś w grze aby poprawnie ocenić szkody. Jak pisałem, u mnie straty wynoszą ponad 160 tysięcy sztuk surowców dziennie.

Zarówno złoto, jak i młotki z motywek są zaawansowanym graczom zbędne, bo mają i jednego i drugiego pod dostatkiem (chyba że korzystali z luki w grze i nie budowali warsztatów, tylko tłukli questy dla młotków). Mam stale 20-22 miliony złota i wciąż około 1-1.5 miliona młotków bez żadnych motywek. Dodam, że płacę ponad 1.6 miliona za jedną książkę.

Na co niby mamy wydawać złoto i młotki, skoro:
- pokończyliśmy drzewko badań
- nie mamy miejsca w mieście a więc nie mamy jak czegokolwiek wybudować
- dotąd był jeszcze sens inwestować w cuda, teraz nie ma pewności czy w ogóle warto ....

Szkodliwość tej zmiany jest następująca:
- dewaluacja nakładów poniesionych na rozbudowę cudu: jakbyś wkładał do banku na 12%, a tu nagle bank Ci zmniejszył oprocentowanie na 1% - u mnie ta zmiana zmniejszyła przypływ surowców dwunastokrotnie. Tysiące książek wydane na rozbudowę cudu, plus relikty, plus surowce, plus CZAS -> zmarnowane. W banku chociaż możesz rozwiązać umowę i wycofać środki, tutaj możesz sobie jedynie o tym pomarzyć, nic Ci nie oddadzą, będę teraz siedzieć cicho i czekać, aż rozzłoszczeni odejdą lub się uspokoją, a nowicjusze nakupują orzeszków....
- ukaranie (ponowne) najaktywniejszych graczy za to, że grają aktywnie: nie dość, że rok temu na wiele miesięcy ukarano najaktywniejszych graczy za to, że odkryli "za dużo" prowincji, uniemożliwiając im całkowicie walkę w prowincjach, to teraz jeszcze odebrano najaktywniejszym korzyść z odwiedzania wszystkich sąsiadów jakich mają na mapie. Działa to na niekorzyść wszystkich graczy, część osób zacznie mieć problemy z uzyskaniem motywek na wystarczającą ilość budynków kultury i poziom jej spadnie, a za nim produkcja (mówiąc w skrócie). Bardzo często nowi, bliżej nieznani gracze cieszyli się z każdej dostanej motywki, teraz niech autorzy tej aktualizacji siedzą i klikają nowym, bo mało komu będzie się chciało. Jeśli już, motywki dostaną tylko ludzie z bractwa i kilku aktywnych sąsiadów
- spadnie zaangażowanie w turnieje, bo surowce z motywek były bardzo często zużywane na negocjacje turniejowe - gdy trochę zabrakło, można było przelecieć całą mapę i zebrać po kilkadziesiąt tysięcy każdego ze swoich surowców bonusowych, co umożliwiało pociągnięcie turnieju nieco dłużej
- last, but no least, szkoda wizerunkowa dla firmy, niepowetowana, spowodowana uzasadnianiem zmiany dobrem graczy, co jest ewidentną nieprawdą, oraz nieudolnymi tłumaczeniami polegającymi na tzw. pójściu w zaparte, ignorowaniu przedstawionych przez graczy liczb, a na koniec grobowym milczeniu i taktyce "przeczekania".

Należy sobie zadać pytanie - co nas jeszcze czeka jutro, pojutrze? Co jeszcze spieprzą? Może dla naszego dobra z dnia na dzień zmienią drzewko nauk i trzeba się będzie cofać? A nie, sorki, to już zrobili dawniej ... A może radykalnie podwyższą z dnia na dzień koszty ekspansji? A nie .. to też już było...Rozpieprzą system walk - zrobione ... Błędy w kodzie - są ... Trąbki, więcej trąbek! :D I kolejne pop-upy namawiające do zakupów, koniecznie!

Jak pisałem prawie rok temu, po sławetnym rozdupczeniu systemu walk, w swoim całym życiu gracza (niekrótkim) nie znam drugiego takiego przypadku, aby firma w tak skuteczny sposób sama psuła własną dobrą grę. Może to taki znak czasów, może im gra bardziej badziewna, tym więcej daje zarobić? Może ...
 

DeletedUser629

Guest
Trąbki, więcej trąbek!
co Wy z tą trąbką ... mi nie przeszkadza .. bardziej przeszkadzają im te "czerwone i pomarańczowe" oznaczenia trudności prowincji :confused: które nieźle działają na moje unerwienie :D
aby firma w tak skuteczny sposób sama psuła własną dobrą grę. Może to taki znak czasów, może im gra bardziej badziewna, tym więcej daje zarobić?
mają chyba tak dużo gier na cały Świat... że jedną mogą sobie zapewne popsuć ... i to najlepiej Im wychodzi :p perfekcjoniści normalnie hehe

Sprawdzał Ktoś to co napisała Myszaaa ??
 

DeletedUser174

Guest
@agafi99 ile osób z czystego altruizmu przeleci całą mapę bo chcą być fajni? obstawiam, że nikt

nie spieszyłam się z latarnią, bo właśnie nie chciało mi się klikać motywek. Odwiedzam 5 sąsiadów z rewizytą. Jak ktoś zabłądzi przez przypadek to odkline, ale tak z własnej nieprzymuszonej woli? A w życiu!

Czasami brakuje złota. Bywa. Wtedy lecę na żebry do sąsiada - najlepiej takiego nieaktywnego bo nie będzie mnie nawiedzał.

Wcześniej miałam więcej gości w mieście. Ale jak mi klikali "na odwal" to po krótkiej wymianie korespondencji i wymianie zdań przestali. dlaczego? bo stratę tych kilku młotków przeboleję a korzyści i tak z ich motywowania nie miałam żadnej więc wysyłałam im wiadomość, nie zawsze poprawną politycznie. I nie mam zamiaru tego zmieniać!

Latarnia bez wątpienia motywowała do odwiedzin. Teraz czekać na kolejny genialny pomysł jak zmotywować ludzi do klikania. Mnie nie skłoniła nawet latarnia, wiec... życzę powodzenia :D

zmiany w bonusie latarni są do zaakceptowania. ale to ile czasu i wysiłku kosztowało postawienie latarni na 10-20 poziomie to już nie jest do zaakceptowania. Większość tych latarni nie wyrosła z multi i na każde pw trzeba było ciężko zapracować. I to boli.
 

DeletedUser80

Guest
Chyba zbyt mało zaawansowany jesteś w grze aby poprawnie ocenić szkody. Jak pisałem, u mnie straty wynoszą ponad 160 tysięcy sztuk surowców dziennie.
Kłamiesz.
Niepotrzebnie, bo pomysł jest tak zrąbany że nie ma potrzeby kłamać, żeby go zdyskredytować.
 

DeletedUser629

Guest
@kikimora ... hmmm odpowiem pytaniem na pytanie ...więc dlaczego z czystego altruizmu IG ma Nam dawać "fory" w grze ... jak gracz gracza olewa ?
oj Kikusia ... Ty "niegrzeczna" kobietka jesteś hehe .. naskakiwać na sąsiadów odwiedzających ? ... a niech sobie klikają w co chcą ... u mnie wsio się przydaje ... a najważniejsze, że z Bractwa motywują tak jak potrzeba :)
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Skoro masz mało zasobów/ surowców może warto by zmienić bractwo? Jeśli znajdziesz aktywne, tak naprawdę, do szczęścia nie potrzebujesz ww cudów ;)
mimia

Mam aktywne bractwo i świetnie się razem bawimy... niestety poziomy graczy są różne a nadwyżkami zasobów można było wspomóc najsłabszych... nie każdy chce ograniczać grę do tylko "bonusowych" manufaktur i "wyciskania" wyniku... do szczęścia nie potrzebuję także tej dzwonnicy... tylko nie zmienia się zasad w trakcie gry... może niech wprowadzą w takim razie zwrot książek, reliktów, surowców za wyburzenie "zmienionego" obiektu... 2-3 tys książek upchnę sobie w inne cuda... a w/g cennika 1 książka to 45 diamentów... czas to pieniądz, a nas oszukano... Pozdrawiam.
 

DeletedUser1174

Guest
Kłamiesz.
Niepotrzebnie, bo pomysł jest tak zrąbany że nie ma potrzeby kłamać, żeby go zdyskredytować.
\\

I po co to chamstwo, jesteś kolejnym wcieleniem pana K?
Mogę się najwyżej mylić w obliczeniach. Jeśli nawet tak jest, to niewiele - gdy dałem motywki wszystkim sąsiadom, miałem po kilkadziesiąt tysięcy każdego z moich bonusowych surowców więcej, teraz mam niecałe 13 tysięcy po zsumowaniu z 3 skrzynek. Nie pajacuj więc bo to tylko woda na młyn autorów tej dobrej zmiany.
 

DeletedUser80

Guest
Od kiedy nazywanie rzeczy po imieniu nazywa się chamstwem?
Jak kogoś złapię za rękę na kradzieży jest dla mnie złodziejem a nie podejrzanym o kradzież.
Pajacowaniem jest wymyślanie bzdurnych liczb żeby lepiej wyglądało i to jest własnie woda na młyn autorów dobrej zmiany i z tym walczę.
 

DeletedUser1174

Guest
Ok zadałem sobie trud policzenia ile tracę. Mam obecnie 249 sąsiadów x 427 surowca za motywkę = 106 tysięcy 323
Z trzech skrzynek dostaję 3 x 4270 = 12 tysięcy 810
Jestem w plecy codziennie 93 tysiące 515
Przyznaję, źle spojrzałem na kalkulator, 160 zamiast 106, co nie zmienia faktu, że teraz mam wielokrotnie mniej niż poprzednio.
No i oczywiście tak jak poprzednio pana K, dodaję ciebie do ignorowanych na tym forum, bo chamstwa nie toleruję.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Elelkal

Rozbójnik
mimia

Mam aktywne bractwo i świetnie się razem bawimy... niestety poziomy graczy są różne a nadwyżkami zasobów można było wspomóc najsłabszych... nie każdy chce ograniczać grę do tylko "bonusowych" manufaktur i "wyciskania" wyniku... do szczęścia nie potrzebuję także tej dzwonnicy... tylko nie zmienia się zasad w trakcie gry... może niech wprowadzą w takim razie zwrot książek, reliktów, surowców za wyburzenie "zmienionego" obiektu... 2-3 tys książek upchnę sobie w inne cuda... a w/g cennika 1 książka to 45 diamentów... czas to pieniądz, a nas oszukano... Pozdrawiam.
Na zwrot będzie ciężko liczyć bo dotyczy cudów a tu sytuacja nieco się komplikuje. Zwracając całość, samo-zainwestowane czy nawet część PW z pewnością zadowoli graczy ale... gracze odzyskają PW a co z towarami, które zyskali dzięki cudowi a raczej PW ? Zabrać im bo skoro odzyskali wydane PW czyli tak jakby nigdy nie posiadali cudu mogą je teraz wydać tak jak zrobili to inni ? Ale jak, skoro większość nie ma już tych towarów. Dobra, załóżmy że niech towary będą nagrodą za ich poświęcony czas na klikanie sąsiadów, brzmi rozsądnie. Sprawa wydaje się załatwiona, jednak został ostatni problem. Mianowicie, co z graczami, którzy wrzucali PW do tych cudów. Część "straciła" PW czyli powinno im się je zwrócić ? Niech będzie ale co w przypadku gdy gracz zyskał dodatkowe PW a nie stracił ? Odbierać mu zdobywane PW do momentu aż "zwróci" swój zysk? Nie byłoby w porządku karanie go za to, że gdzieś tam wrzucił sobie PW. Czyli zostawić mu zysk ? Ok, ale co z pozostałymi graczami, skoro jednym zostaną rozdane darmowe PW to trzeba wszystkim pozostałym graczom też dać bo wtedy oni będą nieuczciwie potraktowani. Jak widać kwestia ewentualnych zwrotów jest dość skomplikowana i nie tak prosta do rozwiązania.
 

DeletedUser80

Guest
Ok pajacu, zadałem sobie trud policzenia ile tracę. Mam obecnie 249 sąsiadów x 427 surowca za motywkę = 106 tysięcy 323
Z trzech skrzynek dostaję 3 x 4270 = 12 tysięcy 810
Jestem w plecy codziennie 93 tysiące 515
Przyznaję, źle spojrzałem na kalkulator, 160 zamiast 106, co nie zmienia faktu, że teraz mam wielokrotnie mniej niż poprzednio.
No i oczywiście tak jak poprzednio pana K, dodaję ciebie do ignorowanych na tym forum, bo chamstwa nie toleruję.
Jeżeli nie tolerujesz chamstwa to zignoruj sam siebie, forum bez ciebie znakomicie się obejdzie.
A skoro tego nie zrobisz wytłumacz innym jakim karkołomnym cudem udało ci się tak pomylić że z liczby 93tys zrobiłeś 160 tys.?
I własnie zrównałeś się ze swoim idolem panem K, który również złapany za rękę na kłamstwie krzyczał, że to nie jego ręka.
 

DeletedUser629

Guest
Bez wyzwisk Panowie !!!!
lepiej niekiedy przemilczeć niż za dużo napisać !!!
no to Wszystkim - wodzianka ze świeżym liściem mięty :)
aaa i melisa by się przydała :p
dużo dużo uśmiechu na buzi :):):):):):):):)
 
Status
Zamknięty.
Do góry