• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.87

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Wracając do aktualki zmiana przeliczenia jest zła bo przepalająć teraz wszystko zdobędę ileś tam fragmentów a znając tych cepów zaa granicy w następnym evencie będzie zdobądź x fragmentów i co mam przepalić jak budynków niema (tak one są po to żeby je przepalać nie gadaj o czarach)
Jeżeli takie zadanie będzie w evencie, to jest bardzo prawdopodobne, że zdobędziesz potrzebne do przepalenia budynki właśnie w tym evencie, przecież te, które masz obecnie w magazynie na przepalenie, też chyba pochodzą z eventów?
Co Ty masz w głowie i podbnie myślący do ciebie że gadasz że ta zmiana jest w czymś dobra.. a potem nasz kraj tak wygląda bo zabierają 10 rzeczy dają 1 ale najgłośniej o niej pokrzyczą a ciemny lód idzie za tym jednym słowem..
Jeszcze nigdy nie widziałem ciemnego lodu, to musi być interesujący widok :D
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Czy mając wystawionego np ognistego feniksa a przepalonego w akademii złotego to w akademii pojawi się zloty ale nigdy ognisty czy np. ponieważ masz jakiegoś wystawionego to nie pojawi się w akademii ŻADEN??
Tego oczywiście nie wiem, moim zdaniem to byłoby zbyt wydumane, ale oczywiście mogę się mylić. Może @jarq potrafi odpowiedzieć na to pytanie.
Czy system zareaguje na to że wywalę z miasta stonehenge i pojawi się nowy - tania aktualizacja do epoki czy jednak system zapamięta, że kiedyś MIAŁEŚ już stonehenge więc jak wywaliłeś to twoja decyzja i już nigdy nie będziesz miał w akademii nowego?
To już w ogóle wydaje się zanadto skomplikowane, wersja prosta zakłada, że gra w momencie losowania sprawdza, czy masz ten budynek wystawiony lub w inwentarzu - jeśli tak, to losuje Ci inną receptę. Gdyby system miał to gdzieś zapisywać, że kiedykolwiek miałeś, to musiałby to robić już właściwie od pół roku, bo przecież ktoś mógł już od razu po evencie spalić budynek, bo miał np. za mało artefaktów do podniesienia lub uznał go za nieprzydatny. Oczywiście tu również mogę się mylić, ale oceniam ryzyko jako małe, czego dowodem jest, że ja moje dwa pozostałe Feniksy właśnie spaliłem (choć po prawdzie, to i tak nie miałem zamiaru ich wystawiać :)).
no a ponadto: w PB pojawiają się 2 artefakty do np. feniksa. Czyli potrzeba 5 PB by podnieść go na 10lv. i to przy założeniu, że zawsze w pb będą do zdobycia. TO jest kolejne ryzyko.
Tu się nie zgodzę, akurat tu nie ma żadnego ryzyka, artefakty, które masz w magazynie, przecież Ci zostają i możesz je wykorzystać do rozbudowy, a jeśli nie masz żadnych, to i tak musisz je zdobyć - spalenie Feniksa czy Kamola nic tu nie zmienia.
Bo chyba nikt nie sądzi, że skasowanie feniksa z miasta zwróci 9 artefaktów do schowka? A tak na marginesie - ciekawe jak będzie się zachowywał czar zwrotu do schowka w takim przypadku - jak już go wprowadzą...
Ja pisałem tylko o spaleniu niepostawionego Feniksa z inwentarza, oczywiście jak już mamy wystawionego, to raczej się nie opłaca.
Co do czaru, to rzeczywiście ciekawe, ale nie sądzę, żeby aż tak "szczodrze" działał, że zwróci nie tylko budynek, ale i poniesione na jego rozbudowę artefakty. Ale ciekawe, czy budynek np. Feniksa wyewoluowany do 10 poziomu po zwróceniu do schowka, zachowa poziom, czy wróci na 1? Choć to właściwie nie ma znaczenia, bo skoro go nie chcemy w mieście mimo 10 poziomu, to co to zmieni, że spoadnie do 1? "Wartość opałowa" i tak będzie taka sama :)
 
Wyjaśnię Ci to łpoatologicznie i nie odzywaj sie więcej..
Dziekuje za mila i przyjazna sugestie, ale nie skorzystam. Moze innym razem.
iglaca to jedno wielkie g.. bo tracąc 1000 jednostek wojska ( choć to ilość niewielka do mojego poziomu) to chce dostać nagrody które będą warte 5k wojska w jakimś tam przeliczeniu ( diamenty lub przyśpieszacze na jego odbudowę w ciągu sekundy..
Tak, koniecznie. Dodatkowo proponuje jeszcze 1000% zyskow portalu w kazdej skrzynce, a za bossa 15 ekspansji. Ma sie rozumiec, ze na kazdym poziomie Iglicy. Oczywiscie co tydzien.
Co Ty masz w głowie... że gadasz że ta zmiana jest w czymś dobra..
Mozg. Wiesz, to takie cos sluzace do myslenia ;)


 

Hassano

Łucznik
Jeszcze nigdy nie widziałem ciemnego lodu, to musi być interesujący widok :D

Tak to było najważniejsze w mojej wypowiedzi no ale dzięki już poprawione..


Dziekuje za mila i przyjazna sugestie, ale nie skorzystam. Moze innym razem.

Tak, koniecznie. Dodatkowo proponuje jeszcze 1000% zyskow portalu w kazdej skrzynce, a za bossa 15 ekspansji. Ma sie rozumiec, ze na kazdym poziomie Iglicy. Oczywiscie co tydzien.

Mozg. Wiesz, to takie cos sluzace do myslenia ;)

Jakiś sensowny argument czy udajesz bystrego ale Ci nie wychodzi?? Czytam często Twoje posty i nie powiem jest w nich sporo ważnych informacji ale czasem to aż rzygać mi sie chce jak próbujesz na siłe udawać kogoś lepszego i mądrzejszego a przypuszczam że większość tej wiedzy nie jest Twoja tylko zebrana z Bety od innych ale nie ważne..

Wracając do tematu chcesz mi powiedzieć że mam zrobić iglice stracić coś co zebrałem w grze żeby otrzymać nawet nie równowartość tych strat i mam sie z tego cieszyć?? Jak sama nazwa wskazuje nagroda to jest coś co dostajemy i sie z niej cieszymy więc ma to być coś wartościowego a nie tępe klikanie i jeszcze w plecy..

Gdzie jest @kikimora przynajmniej ona was trzymała jakoś za jaja bo zaczyna sie tu robić kółeczko wzajemnej adoracji i zachwyty nad grą.. Czekam jeszcze na wpis że IG zrobiło świetną robote i że są fajni to już kompletnie strace resztki nadziei na jakiekolwiek pozytywne zmiany w tej grze..
 

DeletedUser

Guest
Wiesz, oczywiście nie rozpatrzyłem każdej sytuacji (np: masz artefakty w schowku czy nie masz i jeżeli masz to o tyle mniej potrzeba PB ). Mi chodziło po prostu o to, że jednak jest za dużo czynników ryzykownych by ot tak sobie coś skasować ze schowka.
Z drugiej strony może być sytuacja, że nowa łatka będzie liczyć stan posiadania na dzień wprowadzenia tej łatki a nie będzie przeliczać to co ktoś w ogóle w całej historii miał. Wtedy ktoś kto przepali fenka ze schowka przed wprowadzeniem tej łatki będzie wygrany. To kolejne ryzyko.
Każdy musi rozważnie podjąć decyzję i nie zgadzam się na podawanie łatwej i jedynej słusznej recepty z której wszyscy mają korzystać. Bo już sam czytam na czacie w bractwach, że pisali na forum żeby kasować to kasowali.
Trochę rozwagi nikomu nie zaszkodzi.
Jakiś sensowny argument czy udajesz bystrego ale Ci nie wychodzi?? Czytam często Twoje posty i nie powiem jest w nich sporo ważnych informacji ale czasem to aż rzygać mi sie chce jak próbujesz na siłe udawać kogoś lepszego i mądrzejszego a przypuszczam że większość tej wiedzy nie jest Twoja tylko zebrana z Bety od innych ale nie ważne..
Ja też czytam często posty różnych osób i nie wpadłbym na to żeby robić komuś zarzut, że (nawet gdyby) zbiera wiedzę z różnych źródeł, przepuszcza ją przez swoje własne wioski i nam przekazuje już ostateczne wnioski. Można się z nimi zgadzać lub nie. Ale kazać takiej osobie zamknąć się i odpierać jej argumenty stwierdzeniem "rzygać mi się chce" to już jest kilka kroków za daleko i dawno wyszło to poza cywilizowaną i merytoryczną dyskusję.

@hassano - nie chcę czuć wewnętrznego konfliktu (lojalność wobec bractwa a moje odczucia co do tego co przeczytałem) więc mimo, że nie lubię tracić punktów na turku i nagród niniejszym odchodzę z bractwa. Życzę sukcesów.
 
przypuszczam że większość tej wiedzy nie jest Twoja tylko zebrana z Bety od innych ale nie ważne..
Akurat na Bete nie zagladam prawie wcale (nawet skasowali mi tam wioske za zbyt dluga nieaktywnosc ;) ), nie robie tam eventow, a na forum zagladam raz na kilka tygodni. Mylisz sie co do jeszcze jednego: przeciez ja tu nie przekazuje zadnej wiedzy, zadnych newsow, a przynajmniej sobie takich przypadkow nie przypominam. Tym najczesciej zajmuje sie @Nusion. Wyrazam po prostu swoje opinie na temat wchodzacych zmian. Strategie czy pomysly jak cos zrobic, o ktorych pisze, sa albo moje wlasne, albo wynikaja ze spokojnej, konstruktywnej wymiany pogladow z innymi graczami (najczesciej w bractwach). Nie mam i nie bede mial w zwyczaju "podkradac" czyichs opinii i przedstawiac ich jako swoje wlasne.
czasem to aż rzygać mi sie chce jak próbujesz na siłe udawać kogoś lepszego i mądrzejszego
Widzisz, moze wyjasnie. Z niektorymi ludzmi mozna calkiem sensownie wymieniac poglady, ale z pewnym typem ludzi nie da sie sensownie dyskutowac na jakies sensowne argumenty. To nie ma najmnijeszego nawet sensu - i tak zawsze beda na nie. I tak zawsze "bedzie im sie chcialo rzygac". I tak zawsze bedzie im sie "scyzoryk w kieszeni otwieral".Obojetnie z jakiej przyczyny - jak to sie mowi, ten typ tak ma i juz. Zawsze zjada wszystko od gory do dolu i zawsze beda sie doszukiwac negatywow. Mi sie po prostu czasem juz nie chce walczyc z wiatrakami, wiec pozostaje ironia jako proba dania komus do zrozumienia, co sie mysli na temat takiej destruktywnej postawy. Stad taka forma mojego postu, a nie inna.

Pozwoliles sobie na wycieczki osobiste, ale wiesz co ? Nie bede odpowiadal tym samym czy zglaszal twojego postu. Niech sobie wisi, bedzie wystawial ci bardziej wymowne swiadectwo niz cokolwiek, co ja moglbym napisac.
 

DeletedUser

Guest
@chris07070707 widze ze masz inna matmę* niż ja ale wrócę jak odzyskam klawiaturę bo pisanie na smartfonie mnie dobija

*punktem wyjścia do rozważań jest zmniejszenie o 50% dochodu z fragmentów i tego nie obronisz poza portalowka za 5% reszta nie ma ceny zredukowanej o 50 % czyli są droższe :)
A temat częstości pojawiania po pierwsze nie siedzę non stop na tworzeniu po drugie nie mam wybitnego szczęścia w grach losowych choć już 2x 500 diamentów wpadło wiec tez nie jest u mnie najgorzej
 

blazius1

Paladyn
Zmniejszono ilość receptur na Karmę dla zwierzaków. To powinno umożliwić Graczom nieposiadającym zwierząt na tworzenie bardziej im przydatnych przedmiotów, podczas gdy ci posiadający zwierzęta mogą dalej zbierać Karmę na aktywowanie Efektu karmienia przy specjalnych okazjach.

Hmm....
Napisane to jest tak, żeby chyba wszyscy poczuli się wygrani na tej drobnej zmianie, względnie żeby nikt nie poczuł żadnej straty czy zwiększonej niedogodności. W całej tej informacji jest więcej tajemniczej nowomowy niż rzetelnej informacji!

Wystarczyło przecież napisać po prostu, że receptura na karmę będzie występowała rzadziej niż dotąd i kropka. Bez tego oczywistego lania wody w drugim zdaniu.
 

DeletedUser

Guest
Kontynuując:

  • Portal Profit 5% - 300 Spell Fragments (was: 600), 8 Vision Vapor (was: 9)
Mam w Akademii koszt to 300 fragmentów i 4 katalizatory (podrożało : ) a miało być taniej) oczywiście będzie o iglicy i zestawie itd itp. fakt jest jeden drożej i jak na razie nie trafiłem karmy
 

DeletedUser3983

Guest
Przepaliłam z inwentarza Feniksy i w akademii miałam możliwość ich zrobienia, po aktualizacji pojawił się ten czar,nie próbowałam ich robić,ale skoro się pojawiły to chyba da się zrobić.Tak zdecydowanie potwierdzam można robić Feniksy sprawdzone
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Teraz Inno zepsulo turniej na kompie. O ile migotanie jednostek podczas ich wybierania przed walka jeszcze jakos mozna przebolec (choc jest to mocno wkurzajace), to tej upiornej kakafonii nakladajacych sie na siebie dzwiekow po 4 walce w prowincji juz wytrzymac sie nie dalo i musialem wylaczyc dzwiek. Niby drobnostka, ale do pilnego naprawienia. Ktos, komu to nie przeszkadza musi byc masochosta, nie ma innej opcji ;)
 

DeletedUser

Guest
Ooo przypomniałeś mi ze ta gra ma dźwięk. Odkąd mam dzieci to gram non stop na mute :)


Edit:

Takie pytanie odkąd weszłą ta aktualizacja 1.87 miałem tylko raz karmę, jak to u was wygląda? Niestety to potwierdza moje obawy z początku z którymi tak walecznie @chris07070707 walczył. Jak dla mnie jes dużo rzadzej (więcej niż się spodziewałem) i drożej. Zaznaczam nie używam diamentów czy przyspieszaczy do odświeżania listy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Viperek

Wędrowiec
Nikt chyba jeszcze nie napisał, ale dziś rano na apce pojawiła się informacja o ilości schematów do rozwoju magicznych rezek i warsztatów. Ważne jest to dla graczy maksymalnie rozwiniętych , którzy inaczej nie są w stanie tej ilości podejrzeć.
Z pierwszych obserwacji wynika, że widać to tylko jeśli w możliwości produkcji jest renowacja.
P.S
Widać to w akademii, zakładka tworzenie , trójkropek obok katlizatora
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Nikt chyba jeszcze nie napisał, ale dziś rano na apce pojawiła się informacja o ilości schematów do rozwoju magicznych rezek i warsztatów. Ważne jest to dla graczy maksymalnie rozwiniętych , którzy inaczej nie są w stanie tej ilości podejrzeć.
Z pierwszych obserwacji wynika, że widać to tylko jeśli w możliwości produkcji jest renowacja.
P.S
Widać to w akademii, zakładka tworzenie , trójkropek obok katlizatora
To już było dawno.
 

DeletedUser

Guest
tak mi się przypomniało - może dlatego, że pb się skończyło i jakoś udało się zdobyć te upy do fenka i syrenki. A co w sytuacji gdy mamy gracza który nie jest w jakimkolwiek bractwie? Po co mu te budynki w stadium 1? Mogliby wprowadzić te upy też do akademii. Wtedy miałoby to sens. A w PB mogliby dać coś innego, wartego zdobycia (ja brałbym np renowacje/ schematy).
 

DeletedUser

Guest
chyba upy stona i syrenki (ich jeśli dobrze pamiętam nie ma w akademii)

Generalnie gracz, który nie jest w bractwie to ... praktycznie nie potrzebuje tych budynków, bo po co i tak nie ma szans na turniej czy pb a na spokojny rozwój (poza budynkami antycznymi czyli pw) dzienna produkcja powinna wystarczyć
 
Do góry