• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Ewolucji Feniksa

@Koval92, co do przydatnosci nagrod juz dyskutowalismy, wiec oszczedze sobie polemiki ;)
Sprostuje za to co innego. Aha, sprostowalbym to niezaleznie od tego, kto by to napisal, wiec
prosze nie odbierac tego jako jakiegos ataku na wlasnie ciebie ;)
armia i tak dostaje łupnia przez specyfikę gry, która zachęca gracza do zbadania powiększeń oddziału aby "ułatwić bitwę" co tylko ją utrudnia bo armia wroga także rośnie i to o wiele bardziej. Dochodzi do sytuacji że mam wręcz idealne jednostki przeciwko armii wroga w każdym z 5 slotów, bonusy z cudów, bonusy z feniksa a i tak przegrywam.
Prawie nic w tej wypowiedzi sie nie zgadza.
Do znudzenia pisze i dalej bede pisal, ze badania na powiekszenie oddzialu nie maja zadnego
wplywu na wynik pojedynczej walki, ich negatywny wplyw w turniejach polega tylko (i az) na
redukcji ilosci szkolonych oddzialow wlasnych na jednostke czasu. Wojsko zostaje to samo,
stosunek wlasnych sil do sil przeciwnika tez zostaje ten sam (oddzial przeciwnika skalowany
jest wprost proporcjonalnie do wzrostu rozmiaru naszego oddzialu), zmniejsza sie tylko liczba
oddzialow juz posiadanych i efektywna predkosc szkolenia w przyszlosci.
Właśnie to jest dziwne, że nie było jeszcze mocnego setu dającego T2...
Byl w evencie jesiennym, zestaw Slonca i Ksiezyca. W zestawie z nagrod dziennych w evencie
zimowym rowniez mozna bylo wylosowac tyle elementow dajacych T2, na ile tylko
pozwalala ilosc waluty eventowej. Ja np. wolalem T3 (teraz zaluje ;) ) i losowalem po
5-6 elementow dajacych wlasnie T3 (Karuzela), ale mozna bylo losowac elementy na T2.
 

DeletedUser3575

Guest
Ja mam niestety połowę Kirita i Karaka więc daje niewiele surki. W zimie wylosowałam 2 elementy t2, ale tu także ilość surki ma się nijak do turniejowego zapotrzebowania.

Ale to dobrze, że balans miasta mi się posypał, bo kryzys wymusza zmiany a zmiany są motorem rozwoju :cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1775

Guest
@Koval92 marudzisz... Praktycznie ze wszystkiego co dają, chętnie lub częściej niechętnie, da się coś wycisnąć - wystarczy trochę pokombinować :)
Nie mówię o ewidentnych zmianach w grze w trakcie gry, bo te nie były fajne wcale... ale jeśli chodzi o nagrody z eventów, to dla każdego coś miłego, a percepcja tego, co miłe lub mniej, też się zmienia przecież w zależności, kto na jakim etapie gry :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Koval92, co do przydatnosci nagrod juz dyskutowalismy, wiec oszczedze sobie polemiki ;)
Sprostuje za to co innego. Aha, sprostowalbym to niezaleznie od tego, kto by to napisal, wiec
prosze nie odbierac tego jako jakiegos ataku na wlasnie ciebie ;)

Prawie nic w tej wypowiedzi sie nie zgadza.
Do znudzenia pisze i dalej bede pisal, ze badania na powiekszenie oddzialu nie maja zadnego
wplywu na wynik pojedynczej walki, ich negatywny wplyw w turniejach polega tylko (i az) na
redukcji ilosci szkolonych oddzialow wlasnych na jednostke czasu. Wojsko zostaje to samo,
stosunek wlasnych sil do sil przeciwnika tez zostaje ten sam (oddzial przeciwnika skalowany
jest wprost proporcjonalnie do wzrostu rozmiaru naszego oddzialu), zmniejsza sie tylko liczba
oddzialow juz posiadanych i efektywna predkosc szkolenia w przyszlosci.

(...).


Eh no to sprostowanie do sprostowania:
- ma wpływ na uczty bo zależą od ilości wojska przeciwnika
- ma wpływ na straty bo są skalowane jako % od wielkości jednostki (10% od 100 daje inną wartość niż od 1000) a to kosztuje czas i młotki na odtworzenie armii, zresztą sam to napisałeś

więc nie tak do końca żadnego, bo jednak są straty :)
 
Sprostowanie do sprostowania sprostowania ;)
Eh no to sprostowanie do sprostowania:
- ma wpływ na uczty bo zależą od ilości wojska przeciwnika
- ma wpływ na straty bo są skalowane jako % od wielkości jednostki (10% od 100 daje inną wartość niż od 1000) a to kosztuje czas i młotki na odtworzenie armii, zresztą sam to napisałeś

więc nie tak do końca żadnego, bo jednak są straty :)
Ze wszystkim co napisales masz pelna racje, ale jest to... nie na temat :D

@Koval92 zasugerowal, ze powiekszenia oddzialu utrudniaja mu wygrywanie poszczegolnych
walk, chociaz ma bonusy z cudow, z feniksa, odpowiednio dobiera oddzialy w 5 slotach itd..
Nie pisal ogolnie o utrudnieniach w turniejach, tylko o zwiekszeniu trudnosci bitew.
Tylko tego dotyczylo moje sprostowanie, bo jest to oczywiscie ewidentna bzdura, powiekszenie
nie ma zadnego wplywu na wynik danej walki turniejowej. A proporcjonalnie wyzsze straty a juz
tym bardziej koszty uczt to przeciez zupelnie inna bajka :)
 

DeletedUser3575

Guest
Jak zwykle zostaje podstawowe pytanie ... ile razy udało ci się wylosować 200 esencji ...
To może ja odpowiem. 7 razy 200 i 5 razy 20. Feniks aktualnie na 9 poziomie. Przede mną jeszcze zadania dzienne i 13 zadań głównych. Wg moich obliczeń mam bardzo duże szanse na 10 lvl fenka bo brakuje mi do niego 40 piór.

Żeby nie było różowo na trzecim serwerze 200 trafiłam tylko raz i nie jestem pewna czy uda mi się ukończyć wszystkie zadania więc moje szanse oceniam na 7lvl ewolucji.
 

DeletedUser2359

Guest
Ktoś już wie jaka będzie ostatnia nagroda dzienna w evencie?
 

DeletedUser2359

Guest
Uuu to słabiutko... Dziękuję, bo się zastanawiałem czy moze jakieś najlepszej z dużą ilości populacji na koniec nie dali :)) W takim razie biorę dzisiejszą i tą z 20 dnia.
 

DeletedUser

Guest
Basen jest fajną nagrodą ma najlepszy współczynnik many do powierzchni z całego ewentu :) ja się cieszę, bo w końcu go pewnie dostanę :)
Ogólnie ewent wygląda naprawdę miło:
- 2x studnie
- 2x płonący basen

nowe podejście do budynków (feniksy) i na koniec wisienka dodatkowe 1300 esencji z wydłużonej listy zadań
Jak widać doceniam :) nawet najmniejsze dobrocie od iG
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Basen jest fajną nagrodą ma najlepszy współczynnik many do powierzchni z całego ewentu :) ja się cieszę, bo w końcu go pewnie dostanę :)
Ogólnie ewent wygląda naprawdę miło:
- 2x studnie
- 2x płonący basen

nowe podejście do budynków (feniksy) i na koniec wisienka dodatkowe 1300 esencji z wydłużonej listy zadań
Jak widać doceniam :) nawet najmniejsze dobrocie od iG
Myślę że nie tylko Ty, ja też jestem bardzo bardzo miło zaskoczony, zarowno ciekawym budynkiem, tym ze studnie wrocily i to x2. No i wieksza ilościa zadań,
 

Koval92

Kapłan
No to tak
zużyta esencja na dzisiejsze losowanie: 5300
ilość wylosowanych +50 esencji: 4 razy
ilość wylosowanych +200 esencji: 0 razy
ilość studni: 28 z losowania, 2 z głównych (w sumie 30)
dodatkowo 20 czasówek 8h wśród innych nagród
5 ewolucji feniksa, z 2 poziomu podniesiony na siódmy

Trzymam kciuki za was i żebyście więcej esencji trafili z fioletowych!
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
No to tak
zużyta esencja na dzisiejsze losowanie: 5300
ilość wylosowanych +50 esencji: 4 razy
ilość wylosowanych +200 esencji: 0 razy
ilość studni: 28 z losowania, 2 z głównych (w sumie 30)
dodatkowo 20 czasówek 8h wśród innych nagród
5 ewolucji feniksa, z 2 poziomu podniesiony na siódmy

Trzymam kciuki za was i żebyście więcej esencji trafili z fioletowych!
32 studnie kilka przyspieszaczy a strumieni zasobow to chyba na miesiac wystarczy ;/ do 9 poziomu feniksa brakuje 3 piorka ale jeszcze sporo zadan do zrobienia
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Ok, podsumowując miałem po około 5100-5300 na s1-s3
49 Studni na 1(25) i 3(24).
Na 1 500 dodatkowych esencji, na 3 250.
Główny 2, 20 studni, dodatkowo 5x 200 i 2x 50.
łącznie 69 studni na 3 światach, nie mam prawa narzekać
 
Ostatnia edycja:
U mnie
Postawicie tyle studni od razu, czy ugrzęźniecie w nich do wczesnej zimy?

Warto było aż tyle tego?
Wiekszosc tu napisala o swoich farmach studni, czyli wioseczkach, ktorych jedynym
celem istnienia jest wlasnie ugrzezniecie w studnieach i to na jak najdluzej ;)

U mnie w obu miastach glownych udalo sie z feniksem na 10 lvl (w jednym brakuje
3 piorek, ale to szczegol, najpozniej pojutrze beda), w obu wpadlo tez sporo
przyspieszaczy, ktore byly moim glownym celem w tym evencie plus kilka basenow.

Losowania w wioskach pod studnie byly dziwne. W jednej 11 artefaktow, 14x +200
i 36 studni, a w drugiej 7 artefaktow, 1x +200 i 23 studnie, a wybieralem dokladnie te
same skrzynki... ;)
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście że studnie :)

Ma dwa miasta tylko po to po to, ale ogólnie studnie dają taki niesamowity boost, że hoho oba są na 3 etapie, a mają po kilkanście tysięcy towarów T1 każdego typu wszystko ze studni

U mnie poszło tak
- główny świat 5700 esencji + 2x 50 esencja i 4x 200 esensja, w sumie 25 studni i mnóstwo strumieni złota (serio pierwsze 2000 esencji ze wszystkich fioletowych leciał tylko złoty deszcz wrr) i 7 upgradów dla feniksa
- pozostałe po około 1500 esencji w sumie kolejne 20 studni

Nigdy nie miałe tyle dobrego towaru :D będzie na kilka ekspansji
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nigdy nie miałe tyle dobrego towaru :D będzie na kilka ekspansji
Studnie ladnie obrodzily tej wiosny i to u bardzo wielu graczy :) Z tymi ekspansjami... tak sie nad tym
zastanawiam. W glownej wiosce cene mam juz taka, ze nawet z lacznie 71 studniami, ktore beda
teraz na nia pracowac ciulanie byloby dosc mozolne i dlugotrwale. Magicznych rezydek nie lubie,
warsztatow mam wystarczajaco wiele (3 magiczne + 2 zwykle na zakleciach starczaja w zupelnosci),
wiec chyba z obecnego wysypu studni zachomikuje troche niebieskiej waluty z mysla o przyszlych
eventach. Kto wie, co tworcy wymysla i jakie artefakty lub inne cuda-niewidy trzeba bedzie zbierac
i ile "waluty" bedzie brakowac pod koniec. Mam teraz przyklad na s2, ze moze sie to okazac pomocne.
Na s1 i s3 udalo sie z 10 poziomem feniksa, ale na s2 brakuje prawie 20 piorek do 9 lvl. Prawdopodobnie
bede musial dokupic 100-200 esencji pod koniec, trudno zrezygnowac ze scrolli portalowych i
diaksy sa wtedy jak znalazl (a raczej jak zebral) ;)
 

DeletedUser

Guest
Niebieskie rezydki są fajne (nie trzeba czekać na badania by podnosić) ale trzeba mieć stały dostęp do schematów
U mnie jak wiesz strumyczek czasowo się przytkał, więc wolę w ekspansje, na razie muszę zaprojektować miejsce na feniksa
 
Do góry