• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Ewolucji Feniksa

DeletedUser3975

Guest
Tak czytam i ...
Oj chris07070707 jakie masz "subtelne" podejście do wszystkiego i bardzo dużo szczęścia = zbiegów okoliczności :) Daj trochę :p

Od razu się usprawiedliwię, że jestem niska rangą i to wszystko o czym tak dyskutujecie, dla mnie nie jest łatwe w osiągnięciu. Mam trzy jaja, z czego tylko jedno byłam w stanie postawić ze względu na tłok ;) Co dopiero ewolucja ptaka.

Uprzedzę Waszą odpowiedź - nie, nie mogę usunąć innych budynków, gdyż zostały te co dają dużo korzyści i są mi potrzebne.
Zaraz któryś napisze, że narzekam jak przekupka.
Obiecuję, że przestanę, jak będę miała taki staż jak Wy. O ile przeżyję do tego czasu :rolleyes:

Tak jak ktoś napisał w innym wątku - przydałaby się opcja kupna ekspansji za monety.
Wiem, zaraz pomysł zostanie skrytykowany bo przecież ma być ciężko, bo Wy ciułaliście latami et cetera.

Liczę na wyrozumiałość i pozdrawiam.
 
Oj chris07070707 jakie masz "subtelne" podejście do wszystkiego i bardzo dużo szczęścia = zbiegów okoliczności :) Daj trochę :p
Yyyy... przeciez jestem dopiero w fazie planowania, nie mam
pojecia, czy bede mial troche szczescia :)
Od razu się usprawiedliwię, że jestem niska rangą i to wszystko o czym tak dyskutujecie, dla mnie nie jest łatwe w osiągnięciu. Mam trzy jaja, z czego tylko jedno byłam w stanie postawić ze względu na tłok ;) Co dopiero ewolucja ptaka.
Ewolucja przyjdzie praktycznie sama w miare robienia zadan
i wydawania esencji na losowania, kazda skrzynka daje
przeciez piora, za ktore pozniej dostaje sie bez losowania artefakty
sluzace wlasnie do ewoluowania feniksa. Czyli w praktyce wystarczy
skupic sie na zrobieniu jak najwiekszej ilosci zadan i na zbieraniu
esencji w miescie kilka razy dziennie, a ptaszysko wyewoluuje sie
samo, takze badz dobrej mysli :)
Moze to i dobrze, ze masz miejsce tylko na jednego, wydaje mi sie,
ze ewolucja tylko jednego wybranego feniksa to najlepszy wybor
przy tak niewielkiej liczbie artefaktow.
Zaraz któryś napisze, że narzekam jak przekupka.
Obiecuję, że przestanę, jak będę miała taki staż jak Wy. O ile przeżyję do tego czasu :rolleyes:
Liczę na wyrozumiałość i pozdrawiam.
Wbrew pozorom bylbym ostatni, ktory tak by napisal ;)
Poczatki sa trudne, a poniewaz wbrew Twoim przypuszczeniom
nie jestem elvenarowym "dinozaurem" (gram troche ponad rok),
to mam je jeszcze swiezo w pamieci. Jesli "przezyjesz" (haha) i nie
dasz sie zniechecic poczatkowym trudnosciom, w miare postepu w
epokach bedzie juz znacznie latwiej to wszystko ogarnac, zarowno
w eventach jak i tak ogolnie ;)
 

DeletedUser3975

Guest
Rok, to dla mnie kaawał czasu i jednak jesteś tym "dinozaurem" ha ha ha :D

Nie bądź taki skromny, wiedzę masz :p I chyba cierpliwość, że od razu "zagubionych duszyczek" nie gonisz do Wiki - to pokrzepiające :)
Inaczej z każdym problemem bałabym się odezwać.
 
@jarq, mam pytanie.
Dzis kolezanka z Felyndral wspomniala, ze u niej zaklecia karmy dla zwierzakow
roznia sie czasem ich wytworzenia w Akademii, przewaznie sa to 3h, ale zdarza
sie tez, ze tylko 2h. Sam sie z tym nie spotkalem, ale... spojrzalem jeszcze raz na
skopiowany przeze mnie screen z bety, ktory zamiescilem w poscie
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/dyskusja-o-ewolucji-feniksa.3914/#post-46320
Tam jest podobna sytuacja. Czy moglbys sie prosze dowiedziec, z czego ta
roznica wynika ? Blad, czy jest moze jakies inne wytlumaczenie, na przyklad inny
czas wytworzenia, jesli recepta wymaga bonusowych reliktow (tylko zgaduje) ?
To nic pilnego, ale dobrze byloby sie dowiedziec :)
 

Nusion

Kapłan
@jarq, mam pytanie.
Dzis kolezanka z Felyndral wspomniala, ze u niej zaklecia karmy dla zwierzakow
roznia sie czasem ich wytworzenia w Akademii, przewaznie sa to 3h, ale zdarza
sie tez, ze tylko 2h. Sam sie z tym nie spotkalem, ale... spojrzalem jeszcze raz na
skopiowany przeze mnie screen z bety, ktory zamiescilem w poscie
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/dyskusja-o-ewolucji-feniksa.3914/#post-46320
Tam jest podobna sytuacja. Czy moglbys sie prosze dowiedziec, z czego ta
roznica wynika ? Blad, czy jest moze jakies inne wytlumaczenie, na przyklad inny
czas wytworzenia, jesli recepta wymaga bonusowych reliktow (tylko zgaduje) ?
To nic pilnego, ale dobrze byloby sie dowiedziec :)
Ja miałam dziś dwie karmy, jedna za relikt marmuru - 3h, druga za relikt jedwabiu - 2h. Oba to moje relikty bonusowe, więc to jednak nie w tym przyczyna :)
Też chętnie się dowiem, od czego to zależy.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq, mam pytanie.
Dzis kolezanka z Felyndral wspomniala, ze u niej zaklecia karmy dla zwierzakow
roznia sie czasem ich wytworzenia w Akademii, przewaznie sa to 3h, ale zdarza
sie tez, ze tylko 2h. Sam sie z tym nie spotkalem, ale... spojrzalem jeszcze raz na
skopiowany przeze mnie screen z bety, ktory zamiescilem w poscie
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/dyskusja-o-ewolucji-feniksa.3914/#post-46320
Tam jest podobna sytuacja. Czy moglbys sie prosze dowiedziec, z czego ta
roznica wynika ? Blad, czy jest moze jakies inne wytlumaczenie, na przyklad inny
czas wytworzenia, jesli recepta wymaga bonusowych reliktow (tylko zgaduje) ?
To nic pilnego, ale dobrze byloby sie dowiedziec :)

Z tego co znalazłem w dokumentacji to jest to błąd który już nie powinien występować, ale na 100% potwierdzę to dopiero we wtorek bo w Niemczech dziś i w poniedziałek mają święto.
Jesteś pewien że to występuje w wersji live a nie na becie, na becie był taki błąd ale już jest naprawiony podobno.
 
Jesteś pewien że to występuje w wersji live a nie na becie, na becie był taki błąd ale już jest naprawiony podobno.
Zapytalem przed chwila jeszcze raz dla pewnosci i otrzymalem taka odpowiedz, cytuje:
"Wczoraj ok. godz.21.00 na Arendylu ..w Tworzeniu były 3 sztuki karmy.2 szt. z czasem 3h
i 1 szt. z tym dziwnym 2h. I faktycznie czas produkcji był 2h sprawdziłam z ciekawości.
Nie mam konta na becie."

EDIT: @jarq, wiem juz, co chialem wiedziec (to blad), takze dzieki za
informacje. Aha, nie musicie sie spieszyc z naprawa ;)
 
Ostatnia edycja:

Elelkal

Rozbójnik
Dziś koło 16 na Winyandor też trafiłem na różny czas produkcji.
 

Załączniki

  • karma.jpg
    karma.jpg
    169,2 KB · Wyświetlenia: 26

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
W sumie z tego co czytam to ten błąd powinien być już naprawiony, chyba coś nam nie wyszło ;)
 

blazius1

Paladyn
Mam trzy jaja, z czego tylko jedno byłam w stanie postawić ze względu na tłok ;) Co dopiero ewolucja ptaka.

Powtórzmy. Stawianie trzech Feniksów mija się z celem. Wszystko na razie wskazuje, że należy postawić jednego, wyewoluować go najwyżej za artefakty i czekać spokojnie, co dalej zaproponuje gra.
Ci co postawili trzy, na razie w zasadzie wtopili dwa Feniksy i obszar równy 32 pól. Ponad jedną ekspansję zajmują dwa słabe budynki.
Postawili na zapas, bo ładne, bo było miejsce (na prawdę było miejsce?!), bo było można, cokolwiek.
Ale co zrobią z tymi trzema na raz w rozsądnym zakresie czasu, czyli licząc w tej grze przez najbliższy rok? Podniosą jednego, a co z pozostałymi?
Pewno będą teraz stały, ale po co?
 

DeletedUser110

Guest
Tak jak ktoś napisał w innym wątku - przydałaby się opcja kupna ekspansji za monety.
Wiem, zaraz pomysł zostanie skrytykowany bo przecież ma być ciężko, bo Wy ciułaliście latami et cetera.
Heh. Ciułaliśmy latami, ale... w pewnym momencie pojawia się szlaban. Choćbyś nie wiem ile miała podbitych prowincji to już za to żadnych ekspansji nie ma. To powinno być odblokowane. Bo za monety po wykupieniu 2-4 pewnie koszt następnej przekroczyłby pojemność Ratusza.
Zresztą na początku gry, kiedy jeszcze nie było nawet Bractw i Krasnoludów, mówione było, że nie ma szlabanu na ekspansje z mapy, ale za to jest szlaban polegający na tym, że w pewnym momencie koszt zwiadu przekroczy pojemność Ratusza. Kto te czasy pamięta?
 

DeletedUser2262

Guest
Heh. Ciułaliśmy latami, ale... w pewnym momencie pojawia się szlaban. Choćbyś nie wiem ile miała podbitych prowincji to już za to żadnych ekspansji nie ma. To powinno być odblokowane. Bo za monety po wykupieniu 2-4 pewnie koszt następnej przekroczyłby pojemność Ratusza.
Zresztą na początku gry, kiedy jeszcze nie było nawet Bractw i Krasnoludów, mówione było, że nie ma szlabanu na ekspansje z mapy, ale za to jest szlaban polegający na tym, że w pewnym momencie koszt zwiadu przekroczy pojemność Ratusza. Kto te czasy pamięta?
Ale mogłoby też być tak, że trzeba wpłacić jak (w niektórych zadaniach) np. 10mld monet żeby dostać ekspansję.
 

Nusion

Kapłan
Ilość ekspansji jest ograniczona, ponieważ ilość miejsca w mieście na nie jest ograniczona. Pod uwagę brane są wszystkie ekspansje z badań, wszystkie z mapy i wszystkie możliwe do kupienia za diamenty. Zostaje tam wtedy kilka wolnych, nie pamiętam ile. Te pewnie są pomyślane na kolejne rasy. Dlatego nie ma szans na jakiekolwiek dodatkowe ekspansje.
 

blazius1

Paladyn
Ilość/liczba ekspansji jest ograniczona, a ilość monet nie jest. Stąd nie sprzedają pieszego za drugie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry