• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności

DeletedUser2262

Guest
Ja Iglicę traktuję jako sympatyczny dodatek, który jak mi się już zupełnie nudzi i mam nadmiar monet i młotków to mogę trochę ponegocjować dla zabawy w ramach odskoczni od cotygodniowego turnieju i codziennych zbiorów z manufaktur i warsztatów :rolleyes:
 

DeletedUser2723

Guest
OK, jest losowość, bo tak każdy by przeszedł raz, zdobył komplet i po zabawie. OK, jedni mają więcej fartu inni mniej, ale niech istnieje realna alternatywa do walki.
Jeżeli na poziomie konstruktów 6 negocjacji wykańcza mi zapasy towaru (żywego) to coś jest nie tak ...
A towaru potrzebuję na badania i rozbudowy więc raczej odpuszczę sobie coś co mnie wykańcza i całkowicie blokuje mój rozwój po 6 negocjacjach :/
Ja wiem, że ta iglica jest pomyślana jako pułąpka/wykańczalnia/drenaż diaxów i ma służyć do spowalniania postępów graczy, ale IG strzeliło sobie w stopę, bo drenując małymi porcjami uzyskało by zamierzony efekt, a tak spowoduje olanie Iglicy i tyle :p
 

DeletedUser1874

Guest
Iglica była dostępna dotychczas tylko dwa razy, przy których jak już wspominałem miałem zupełnie różne podejście zarówno przed jak i po.

Niestety nie zwróciłem uwagi przy tym na jedną kwestię, która wydaje się istotna - czas otwierania bram.
Mimo lepszych efektów za drugim podejściem, wchodziłem do niej, jak sobie przypomniałem, nieraz skracając czas otwierania przyspieszaczami, a zapewne w wielu pozostałych sytuacjach brama czekała otwarta na mnie wiele godzin.
Dlatego jeśli ktoś zwrócił na to uwagę: Jak ma się czas na otwarcie wszystkich bram do czasu trwania iglicy? Czy i jaki zostaje margines błędu (choćby po to by nie wstawać do niej w nocy) czy jedyna realna opcja na zrobienie całej to użycie przyspieszaczy na bramy?
 

Nusion

Kapłan
Niestety nie zwróciłem uwagi przy tym na jedną kwestię, która wydaje się istotna - czas otwierania bram.
Proszę :)
1 poziom
- 10 sek
- 3h
- 9h
- 12h
2 poziom
- 9h
- 9h
- 9h
- 24h
3 poziom
- 12h
- 12h
- 12h

A więc w sumie na bramy potrzeba 111h, Iglica jest aktywna przez 126h więc zostaje 15h zapasu
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1874

Guest
Dzięki @Nusion za wyczerpującą odpowiedź. Jak na ilość tych bram i ich różny czas otwierania, margines błędu nie jest tak wielki. Wymagałoby to pamiętania o dokładnych godzinach kiedy wykonywać kolejne etapy... Przestoje z powodu braku towarów czy wojska, musiałyby zostać wykluczone.

Ale gdyby tak podciągnąć bonus z zakrzywienia czasu również pod to, wyglądałoby to znacznie lepiej xD
 

DeletedUser2723

Guest
Te 15H "zapasu" jest iluzoryczne!
Raz, że trzeba spać, dwa że trzeba pracować, trzy w apce nie ma walk na manualu ( a nawet gdyby były to trzeba pracować (albo uczyć się), a nie trzepać Iglicę na manualu), co oznacza, że nawet gdybym nie miał innego życia niż elvenar to w tygodniu przeważnie mogę grać od 18 do 23 czyli scenariusz jest taki (nawet gdybym etap między bramami robił w 20 minut i żył z zegarkiem w ręku pilnując otwarcia bram):

Niedziela 1 poziom
10.00-10.20
- 10 sek
10.20-10.40
- 3h
13.40-14.00
- 9h
23.00-23-20 (gdyby walki potrwały dłużej to albo nie robię się tego etapu albo gram w nocy)
- 12h
Poniedziałek
2 poziom
18.00-18-20
- 9h
Wtorek
18.00-18-20
- 9h
Środa
18.00-18-20
- 9h
Czwartek
18.00-18-20
- 24h
Piątek
18.00-18-20
ZONG!!! Tutaj kończy się zabawa bez użycia przyspieszaczy...
3 poziom
- 12h
- 12h
- 12h
 
A do mnie dzisiaj cos dotarlo, chyba mam spozniony zaplon, ze dopiero teraz ;)
Na jednych wzmocnieniach wojska mozna zrobic Iglice w dwoch nastepujacych po sobie tygodniach. Iglica startuje w niedziele. Wystarczy poczekac do wtorku i wtedy postawic wzmocnienia wojska tuz przed turniejem, ktory nas interesuje, w ktorym chcemy np. zdobyc wieksza ilosc reliktow czy pw. Rownolegle do turnieju mozna walczyc tez w Iglicy, tu i owdzie uzywajac przyspieszaczy, by zdazyc ze wszystkimi etapami przed piatkiem. W niedziele, kiedy startuje nastepna Iglica wzmocnienia wojska beda jeszcze dzialac przynajmniej przez kilka godzin. Tym razem trzeba by bylo zrobic wszystkie etapy na przyspieszaczach w ciagu tych kilku pozostalych godzin, ale przynajmniej u mnie w Iglicy wpada mniej wiecej tyle przyspieszaczy, ile sie wydaje na "bramy". Tym sposobem na jednych wzmocnieniach mozna zrobic 1x caly turniej i 2x cala Iglice. Czyli stawiajac wzmocnienia tylko raz na 4 tygodnie (a w ciagu miesiaca kilka ich pewnie wpadnie) mozna cala Iglice przejsc dwa razy, a przynajmniej mocno wesprzec sie w niej wojskiem.
 

DeletedUser1874

Guest
Jeśli w evencie naprawdę ma się pojawić budynek skracający czas oczekiwania pomiędzy etapami oraz wzrośnie ilość osób z zakrzywieniem czasu na wysokich poziomach to pewnie podobne teorie zaczną się pojawiać nie tylko na robienie dwóch iglic na jednych ulepszeniach wojska... ale również dwóch turniejów xD
 
I wydać tone diamentów na wojsko albo przez pół roku zbierać armie lub wydać na nią wszystkie przyspieszacze :p
Bez przesady. Z kilkoma wzmocnieniami (wlasnie z zeszlego tygodnia) stracilem dzis w Iglicy 60 oddzialow kaplanow i 50 oddzialow kusznikow i to juz na wszystkich poziomach. Bilans przyspieszaczy wyszedl na zero. Serio potrzebujesz az pol roku, zeby wyszkolic 110 oddzialow ? ;)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Można rozważać, czy się opłaci przechodzić całą Iglicę i jak często.
Natomiast I poziom chyba jest bezdyskusyjny.
Mój dzisiejszy bilans (tylko I poziom, tylko walka manualna, bez żadnych dodatkowych bonusów wzmacniających wojsko, tylko cuda
EDIT: jednak miałem jeszcze niewygasłe z poprzedniego razu: Ulepszenie Jednostki x1, Powielacz Magów x1, Lekki Strzelec x1):
Straty: 16 oddziałów wojska (przeliczonych na oddziały z Koszar).
Dodatkowe koszty: zużyte 12 h przyspieszaczy.
Wylosowane nagrody:
- 3750 Fragmentów
- 13 Katalizatorów
- Przyspieszacze: 26 h
- Zysk Portalu 5%
- Strumień Zasobów 15%
- Krasnoludzki Zbrojmistrz
- Przedstawicielstwo Handlowe
Faktem jest, że miałem dziś wyjątkowego farta, bo trafily mi się dodatkowo aż 3 Sekretne Skrzynie :)

Co do przyspieszaczy @chris07070707 ma rację, że się bilansują, po odjęciu zużytych 12 h i tak mi zostało 14h na plus, w kolejnych poziomach raczej też powinno się co najmniej zbilansować, bo one często wypadają.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Pierwszy poziom Iglicy będę robić na pewno co tydzień, nie za bardzo rozumiem głosy, że to zupełnie nieopłacalne, dla mnie opłacalne jak najbardziej.
Tym razem walczyłam tylko na auto z nakarmionym feniksem. Straciłam 39 oddziałów koszarowych, ale przy ilościach jakie mam, to zupełnie nieodczuwalna strata.
6750 fragmentów (wpadały dziś jak głupie :) )
7 katalizatorów
1 x 50% zysk portalu
49h przyspieszaczy (więc po przyspieszeniu 12h zostało 37h na plus)
55 diamentów
i jakieś tam nieistotne drobiazgi
Tym razem nie wpadł budynek zestawu, ale w mieście stoi już biblioteka i zwój. Pomalutku się nazbierają :)
Na całą iglicę trzeba już troszkę wspomóc wojsko wzmocnieniami, ale jeden poziom dla mnie to mus i całkiem przyjemna zabawa :) Zwłaszcza, że można sobie manualnie powalczyć bo walk jest niewiele.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Warto daje trochę żywych stały przypływ zwojów oraz fragmentów no i przy 5 częściach darmowy katalizator
 

DeletedUser

Guest
A do mnie dzisiaj cos dotarlo, chyba mam spozniony zaplon, ze dopiero teraz ;)
Na jednych wzmocnieniach wojska mozna zrobic Iglice w dwoch nastepujacych po sobie tygodniach. Iglica startuje w niedziele. Wystarczy poczekac do wtorku i wtedy postawic wzmocnienia wojska tuz przed turniejem, ktory nas interesuje, w ktorym chcemy np. zdobyc wieksza ilosc reliktow czy pw. Rownolegle do turnieju mozna walczyc tez w Iglicy, tu i owdzie uzywajac przyspieszaczy, by zdazyc ze wszystkimi etapami przed piatkiem. W niedziele, kiedy startuje nastepna Iglica wzmocnienia wojska beda jeszcze dzialac przynajmniej przez kilka godzin. Tym razem trzeba by bylo zrobic wszystkie etapy na przyspieszaczach w ciagu tych kilku pozostalych godzin, ale przynajmniej u mnie w Iglicy wpada mniej wiecej tyle przyspieszaczy, ile sie wydaje na "bramy". Tym sposobem na jednych wzmocnieniach mozna zrobic 1x caly turniej i 2x cala Iglice. Czyli stawiajac wzmocnienia tylko raz na 4 tygodnie (a w ciagu miesiaca kilka ich pewnie wpadnie) mozna cala Iglice przejsc dwa razy, a przynajmniej mocno wesprzec sie w niej wojskiem.

na to to już na początku wpadłem. problem taki ze tą tonę wzmacniaczy 5 dniowych do woja , które uzbierałem (w wiele tygodni) to ja nie mam gdzie postawić bo ciągle coś..za chwile pandy i będę pewnie wciskał manufy gdzie się da (teraz tez staram się bractwu pomoc w pb).
i ciągle przesuwam wszystko w swoich planach dokładając kolejny budyneczek do schowka (bo w akademii nie zdarzyło się bym odpuścił - jak widzę to biorę).

ps: a przyspieszacze poszły na rasę - szybko wbić portal lv 4 by znów kasować budynki poboczne rasowe i jechać na portalówkach a zwolnione miejsce znów wykorzystać pod kolejne wydarzenie
ps2: nigdy bym nie pomyślał ale ostatnio przepaliłem mnóstwo studni. W ogóle okazuje się, że oprócz portalówek to dla mnie cenne stały się przyspieszacze. A w sumie najcenniejsze to są przyspieszacze (dla mnie). Dlatego ja jako osoba robiąca na razie 1 poziom iglicy (odkładane boje o maxa) chwalę sobie szanse podłapania przyspieszaczy. Z dżina lecą przyspieszacze. To jest dla mnie wielki plus iglicy. W ogóle mój punkt widzenia zmienia się od etapu gry ale teraz mam taki sam czy to wiocha pod studnie czy główne miasto - przyspieszacze są bardzo potrzebne.
 

DeletedUser3983

Guest
Mam zestaw biblioteki i zastanawiam się czy warto ją postawić,mam bonus zwoje i biblioteka nie wydaje mi się bardzo atrakcyjnym budynkiem, manufaktura jest mniejsza a daje o wiele więcej zwojów,tylko dla fragmentów jest za duża by ją stawiać,może dla graczy z innymi bonusami jest super ale dla mnie i pewnie dla wielu innych takich jak ja już nie tak bardzo,a postawienie innych budynków z zestawu też nie rozwiązuje problemu bo tylko pojedyńcze budynki dają dodatkowe bonusy,dwa takie same budynki już nie.
 

DeletedUser

Guest
Mam zestaw biblioteki i zastanawiam się czy warto ją postawić,mam bonus zwoje i biblioteka nie wydaje mi się bardzo atrakcyjnym budynkiem, manufaktura jest mniejsza a daje o wiele więcej zwojów,tylko dla fragmentów jest za duża by ją stawiać,może dla graczy z innymi bonusami jest super ale dla mnie i pewnie dla wielu innych takich jak ja już nie tak bardzo,a postawienie innych budynków z zestawu też nie rozwiązuje problemu bo tylko pojedyńcze budynki dają dodatkowe bonusy,dwa takie same budynki już nie.

ona jest fajna dla słabo rozwiniętych graczy. Ot taki zestaw początkowy by sobie zobaczyć, jak działa zestaw, jak go ułożyć, co z duplikatami budynków, co będą dawać.
łatwo zdobyć takim graczom i w sumie łatwo wywalić z miasta jak coś zdobędą lepszego.
Taki pomocnik do akademii wraz z aktywnością w iglicy da już rezultat, którego wynikiem będą np. budynki wojskowe produkowane w akademii. Ona jest jakimś wzmocnieniem początkujących graczy. Z drugiej strony - jest mnóstwo fajnych budynków w bardzo częstych eventach.

Na początku pierwsza moja myśl była - muszę ten zestaw mieć. Ale teraz po przemyśleniach (dobrze, że go nie zdobyłem): dla rozwiniętego gracza ona jest słaba. Żeby chociaż więcej tych katalizatorów dawała. Podejrzewam, że tak jak z szachownicą, która była słaba a teraz jest średnia zrobią jakiś rebalans (na plus bo tu nie ma co obniżać).
 

DeletedUser3983

Guest
Iglica oszukuje przy negocjacjach,zauważyłam że w kolejnych rundach użyte młotki wyświetlają się jako możliwy towar a zostało mi tylko jedno pole to chyc młotki a tu przykra niespodzianka i za diamenty trzeba było kupować inną opcję, też tak mieliście?
 
Mialem podobna sytuacje, w ktorej wydawalo mi sie, ze cos tu bylo panie nie ten teges. Okazalo sie, ze to byla moja wlasna nieuwaga i choc nie wykluczam u Ciebie mozliwosci bledu gry, bardziej prawdopodobny wydaje mi sie nastepujacy scenariusz:

1. W drugiej rundzie dajesz mlotki na 2 rozne sloty. Patrzac od lewej do prawej wyglada to np tak:
Slot1 - mlotki (nie ta osoba), Slot4 - mlotki (trafiony)

2. W 3 rundzie trafiasz Slot1 (niewazne czym) i zostaje Ci jeden wolny slot, powiedzmy Slot 5. Patrzac na wyniki poprzedniej rundy latwo sie zasugerowac, ze mlotki ze Slot1 (nie ta osoba) powinny trafic do Slot5. Tymczasem one juz w drugiej rundzie trafily do Slot4. To oczywiscie tylko moje gdybanie, ale taki scenariusz wydaje mi sie dosc prawdopodobny.
 

DeletedUser

Guest
Masz racje sloty są liczone od 1 do 5 i może się zdarzyć ze towar markowany we wcześniejszym będzie wykorzystany w późniejszym slocie w tej samej rundzie
 
Do góry