• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności

DeletedUser4063

Guest
@jarq
polecałbym gorąco potraktować jako błąd te miejsca w iglicy gdzie gracz może utknąć i na takich walkach/negocjacjach zrobić coś takiego że 3 porażki walki/negocjacji obniża poziom trudności o jeden towar/jeden oddział na fali. Jak ktoś widzi cudowną skrzynie i wali łbem kilka razy w ten sam oddział to efekt jest taki że się po prostu zrazi i więcej nie wejdzie. I nie mam na myśli poziomu bossów tylko oddziałów szeregowych.
 

DeletedUser3975

Guest
Na wydarzenie/po informacjach, robiąc wielkie oczy posiadania budynków szczególnie Biblioteki + Dżina, napaliłam się jak szczerbaty na suchary.
Na początku była ekscytacja i oczarowanie , w trakcie (po wielu trupach, przekupstwu i wyskoczeniu z diamentów, które uciułałam na ekspansje ok 500 sztuk) - niedowierzanie, a kiedy wreszcie dotarłam do celu - rozczarowanie. Motyla noga! Pomyślałam, znowu ta loteria do której nie mam szczęścia. Wierzyłam, że po tak "bogatej" ofierze, będę sowicie nagrodzona - Biblioteką, ewentualnie Dżinem. Nie narzekałabym jakby i ten wygrany przeze mnie lichy Zbrojmistrz tak szybko nie wygasał (nie był pięciodniowy). Na co mi on? Kiedy nie mam ruchu i nie mogę dać komuś łupnia, ni wejść wyżej, ni wyskoczyć przez okno i się zabić :eek:
Nie wiem co dalej, czekam, a czas płynie, jak ten maszt flagowy stoję (pr. screen)... i nikogo się nie boję :D hehe
Wydarzenie do końca nieprzemyślane i niedopracowane, jedynie z wierzchu urzeka/piknie wygląda...

what.jpg
 
Nie wiem co dalej
Dalej nic, skonczylas wszystkie poziomy Iglicy. Trzeba zaczekac do nastepnej edycji. Przy okazji gratuluje, wielu starym wyjadaczom sie nie udalo :)

Wydaje mi sie, ze nie ma co probowac przechodzic Iglicy co tydzien. Chyba najlepsza taktyka bedzie robienie tylko pierwszego etapu co tydzien, moze nawet tylko polowy. Po kilku tygodniach, kiedy stosunkowo tanim kosztem zbierze sie z tych losowych skrzynek kilka elementow zestawu, bedzie mozna powalczyc o przejcie calej Iglicy, by probowac zdobyc reszte brakujacych elementow. Najlepiej bedzie moim zdaniem wybrac na to czas, kiedy w przypadajacym na dany tydzien turnieju przydadza sie lucznicy/kusznicy lub kaplani, wtedy wystawione wzmocnienia ataku dla tych jednostek wykorzysta sie zarowno w Iglicy, jak i w turnieju. Bedzie mozna upiec 2 pieczenie przy jednym ogniu.
 

DeletedUser4063

Guest
Jeszcze jedna uwaga-jeśli ta Iglica ma nie mieć nieoficjalnej nazwy jako iglica niedokończoności, to może ktoś w końcu na poważnie pomyśli nad poprawą walk manualnych. IG dało walki z falami. Czy ktoś tam kiedykolwiek widział strategiczną grę turową??? Dajcie kilka dodatkowych hexów rozmiaru pola walki. Dajcie możliwość żeby się jednostki rozstawiły przed walką w zwarciu. Tu nie ma nic do odkrywania. Przecież walk auto nikt nie musi ruszać. A walka w manualu na większej mapie to frajda, jedna walka może trwać kwadrans, zdjęcie jednego kawałka piętra to przykucie gracza na ponad h a chyba o to chodzi??

Tym bardziej że zadowolony klient chętniej sięga do portfela!
 

DeletedUser4281

Guest
Wierzyłam, że po tak "bogatej" ofierze, będę sowicie nagrodzona - Biblioteką, ewentualnie Dżinem.
View attachment 920

Moge sie mylic ale wydaje mi sie troszke bez sensu gdyby praca calego zespolu Elvenar miala przyniesc za pierwszym razem wszystkie super nagrody, a gracze mieliby narzekac ze bylo za latwo i w jeden dzien maja juz wszystko co tylko dalo sie wygrac.
 

DeletedUser3332

Guest
Mnie iglica dała tylko od cholery fragmentów, trochę katalizatorów, parę pierdół i....... roślinę many. Za to uszczupliła całkowicie z zasobów i many. Dla mnie to jakaś kpina, odpuszczam całkowicie.
 

DeletedUser3975

Guest
Dalej nic, skonczylas wszystkie poziomy Iglicy. Trzeba zaczekac do nastepnej edycji. Przy okazji gratuluje, wielu starym wyjadaczom sie nie udalo :)
Wiem, tak zażartowałam ;) Mój Rycerz stoi i czeka :p
Dzięki :)

Moge sie mylic ale wydaje mi sie troszke bez sensu gdyby praca calego zespolu Elvenar miala przyniesc za pierwszym razem wszystkie super nagrody, a gracze mieliby narzekac ze bylo za latwo i w jeden dzien maja juz wszystko co tylko dalo sie wygrac.
Dlatego napisałam, ukłonem dla gracza za jego ciężką pracę i poświęcenie (namacha się chłopina, napoci po tych schodach ;) ) woja, surowców, diamentów - jak kolega yojinek wyżej napisał, byłyby budynki stałe, nie czasowe, co ci z głównej nagrody jak za 5 dni zniknie - absurd, demotywacja.

Mądrze prawi sandvinik - "zadowolony klient chętniej sięga do portfela", jak widać nie jestem odosobniona w tej kwestii, gracze nie czepiają się bez powodu, a wyrażają swoje niezadowolenie, mają prawo. Przelicznik kilkaset diam, całe wojo + maks surowców, gdzie rzucą ci za to nagrodę, która nawet się nie spostrzeżesz, a wyparuje jak kamfora, to tak na prawdę - guzik/nic nie masz i jest to po prostu niegodne/niesprawiedliwe.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Kurcze strasznie narzekacie. Iglica miala/jest w zamysle jakas kolejna forma tzw. endgamu. W tej formie dla mnie cos genialnego, az naprawde chcialo by sie zeby byla jak ta nazwa wskazuje nieskonczona. Niech sie resetuje raz w miesiacu ale bedzie bez konca.
Oprocz trojki gdzie mialem malo surowcow. Zarowno na 1 jak i 2, byla momentami prosta. Caly system negocjacji jest naprawde fajny i jak sie mysli to mozna czesto trafic juz za 2 razem. Fakt troszke diamentow poszlo jak sie nie udalo w 3 turach. Wlasnie po to je mam, zeby wydawac na rozne rzeczy na ktore mam ochote. Mimo ze nagrody mnie nie powalily na 1 i 3, bo na dwojce 4 czesci. To ja ogolnie jestem bardzo na tak. Mnie sie podoba i to bardzo.
 

Christo

Rozbójnik
Poczytałem sobie kilka komentarzy, ponieważ nie mam na razie czasu poczytać wszystkiego. Dużo osób tutaj gada o trudności. Ja osobiście mam gdzieś czy jest trudna czy nie. To ma być wyzwanie, a jeśli mamy wyzwanie to musi być jakiś poziom trudności, więc spoko. Głównym problemem tej Iglicy jest fakt taki, że poniesione straty są nieadekwatne do nagród. Pierwszy poziom vs drugi poziom w postaci nagród jest bardzo podobny, a wysiłek jaki trzeba włożyć jest znacznie większy.

W tej chwili właśnie robię ręczną walkę w Iglicy, 2 fale. Pierwszą przeszedłem i prawie nie miałem start. Spoko. Najlepsze jest to, że kiedy zaczęła mi się druga fala to układ moich jednostek na mapie zmienił się i przez to nie mogę dobrze rozpocząć kolejnej walki. <ciach>Czy ktoś tak miał albo ktoś coś wie, że tak ma być czy co? @jarq czy mógłbyś się jakoś do tego odnieść?

wycięto wulgaryzm//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
U nas doszliśmy do konsensusu że opłaca się robić tylko 1 piętro i liczyć na farta w nagrodach.

Jedno jest fajne, że fragmentów zaklęć można się naprawdę dużo nachapać, a jeszcze potanieją o połowę rzeczy do tworzenia w akademii więc będzie ciekawie
 
Do góry