• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

Koval92

Kapłan
O i drugie pod rząd 11 reliktów, jak milo <3
Ciekawe gdzie się trunki podziały, chyba miśki je wypiły
 

Koval92

Kapłan
z warsztatow beda kosze zakupow i skrynki z narzedziami

U mnie kosze sie nie pojawily od 5 dni a skrzynki od 2 dni stoją wyprodukowane, prym wiodą relikty

Zastanawia mnie, czy na święta będzie jakiś budynek ewolucyjny w stylu Stonehenge/Syren (słabszy nie do karmienia) , czy może wymyślą coś innego.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4281

Guest
Ludzie są po prostu zaszczuci tym, jakiej aktywności potrzeba w evencie i jak bardzo ona promuje tych, którzy mają na nią czas. Kiedyś piłka była prosta, była skończona lista questów, wybierało się Feniksa którego się chciało rozwinąć albo zestaw, który chciało się zdobyć, robiło się linię questów, niektórym osobom (w tym mnie osobiście) brakło na ostatni artefakt, który jednak pojawił się po tygodniu w wyzwaniu.

Od tego jest wlasnie gra by zajmowac czas. Nie masz czasu nie graj, albo graj tyle ile mozesz. Nie ma sensu rozwodzic sie nad tym.
No to teraz pilka zrobila sie w ksztalcie kulistym i juz sie nie da grac. Mozesz miec nie jeden zestaw ale dwa. A moze i trzy.

Dodatkowo:

W akademii są zaklęcia i katalizatory, bez których eventu nie zrobisz
W iglicy są czasówki i katalizatory i fragmenty zaklęć, bez których eventu nie zrobisz
W iglicy są nowe zaklęcia teleportacyjne, którymi sobie schowasz warsztaty i manufaktury rozbudowane do pewnego poziomu, bo bez tych warsztatów itd eventu nie zrobisz

W turnieju tez sie nie pobawisz za wiele bez katalizatorow do tworzenia wzmocnien (przynajmniej czesci z nich).
Iglica jest opcjonalna. Osobiscie ani jednego katalizatora jeszcze nie dostalem w iglicy i jakos zyje. Wciaz mam duzy zapas katalizatorow i nie sadze by mi sie skonczyly.
Jak nie schowasz to zburzysz i zbudujesz nowe. Do kazdego eventu w jakis sposob trzeba sie przygotowac, wiec dlaczego nie budujac warsztaty na 20 lvl? Dla wiekszosci graczy na wysokim poziomie badan do jest duzo do budowy, ale to poprostu inny rodzaj przygotowań.

Tak naprawde jedynym utrudnieniem w tym evencie byl czas na przygotowanie. Nie wiedzielismy wczesniej (w sensie duzo wczesniej niz dopiero po pojawieniu sie na becie) ze zmieni sie wymaganie dotyczace poziomu budynku, ale boskim prawem dewelopera jest zmiana zasad jego produktu. Mozesz sie nie zgodzic i odejsc. A ja bede grac wg zasad jakie mi podadza. Predzej czy pozniej moze i mnie sie cos nie spodoba na tyle ze pozegnam sie z Elvenarem, szczegolnie jesli nagle podczas trwania eventu zaczna sie czeste zmiany zasad.
 

Koval92

Kapłan
Od tego jest wlasnie gra by zajmowac czas. Nie masz czasu nie graj, albo graj tyle ile mozesz. Nie ma sensu rozwodzic sie nad tym.
No to teraz pilka zrobila sie w ksztalcie kulistym i juz sie nie da grac. Mozesz miec nie jeden zestaw ale dwa. A moze i trzy.



W turnieju tez sie nie pobawisz za wiele bez katalizatorow do tworzenia wzmocnien (przynajmniej czesci z nich).
Iglica jest opcjonalna. Osobiscie ani jednego katalizatora jeszcze nie dostalem w iglicy i jakos zyje. Wciaz mam duzy zapas katalizatorow i nie sadze by mi sie skonczyly.
Jak nie schowasz to zburzysz i zbudujesz nowe. Do kazdego eventu w jakis sposob trzeba sie przygotowac, wiec dlaczego nie budujac warsztaty na 20 lvl? Dla wiekszosci graczy na wysokim poziomie badan do jest duzo do budowy, ale to poprostu inny rodzaj przygotowań.

Tak naprawde jedynym utrudnieniem w tym evencie byl czas na przygotowanie. Nie wiedzielismy wczesniej (w sensie duzo wczesniej niz dopiero po pojawieniu sie na becie) ze zmieni sie wymaganie dotyczace poziomu budynku, ale boskim prawem dewelopera jest zmiana zasad jego produktu. Mozesz sie nie zgodzic i odejsc. A ja bede grac wg zasad jakie mi podadza. Predzej czy pozniej moze i mnie sie cos nie spodoba na tyle ze pozegnam sie z Elvenarem, szczegolnie jesli nagle podczas trwania eventu zaczna sie czeste zmiany zasad.

Nie tylko czas. Miejsce w mieście też. Wiem, że to dziwne, ale są ludzie, którzy nie mają w mieście aż tyle miejsca, żeby postawić 11-12 warsztatów na poziomie niziołków, nie mają wystarczająco diamentów na niebieskie, oraz robią jeszcze rasy gościnne normalnie, a nie portal+zyski (ja konstrukty niestety tak muszę) .

Ja juz mam tylko 15 katalizatorów, bo niektórym wypadły już z iglicy nieskończoności 4 biblioteki, a mi żadna i muszę produkować normalnie.

Też "podziwiam" - tyle czasu do końca eventu, a już się poddali... A za koleżankę trzymam kciuki - skoro walczy, to będzie miała... i to pewnie nie jednego miśka :)

Udało jej się i obecnie pracuje nad drugim misiem, żeby uszczknąć najwięcej z eventu ;)
 

Proqrator

Rozbójnik
Bez spinania, dostawiania dodatkowych manu czy warsztatow dzis zrobilem misia na max. Teraz tylko zrobic jak najwiecej do nastepnego losowania przyspieszaczy i dla mnie wystarczy :)
Chyba ze beda jakos dobrze zadania wchodzic i waluta sie zbierze to moze jeszcze jeden. Kto wie
 

Eleanora2

Wędrowiec
Nie tylko czas. Miejsce w mieście też. Wiem, że to dziwne, ale są ludzie, którzy nie mają w mieście aż tyle miejsca, żeby postawić 11-12 warsztatów na poziomie niziołków, nie mają wystarczająco diamentów na niebieskie, oraz robią jeszcze rasy gościnne normalnie, a nie portal+zyski (ja konstrukty niestety tak muszę) .

z tego co widzę wiele osób , które narzekają na brak miejsca posiada budynki eventowe na poziomie sprzed kilku ras, albo ma nieefektywnie zagospodarowane miejsce w mieście. W wielu wypadkach aby zdobyć miejsce na kilka warsztatów wystarczy wymienić stare budynki na nowsze (które często są trzymane w magazynie), upgradować wartościowe budynki za pomocą zaklęcia renowacji i ustawić budynki w mieście tak aby nie było dziur i zbędnych dróg.
 

Koval92

Kapłan
z tego co widzę wiele osób , które narzekają na brak miejsca posiada budynki eventowe na poziomie sprzed kilku ras, albo ma nieefektywnie zagospodarowane miejsce w mieście. W wielu wypadkach aby zdobyć miejsce na kilka warsztatów wystarczy wymienić stare budynki na nowsze (które często są trzymane w magazynie), upgradować wartościowe budynki za pomocą zaklęcia renowacji i ustawić budynki w mieście tak aby nie było dziur i zbędnych dróg.

I znowu właśnie jest: trzeba, potrzeba, należy - tak jak z warsztatami wysokich poziomów. Niedługo wszystkie miasta będą wyglądać tak samo bo będzie jedyna słuszna droga jak ma wyglądać miasto żeby mieć szansę w eventach. 10-15 magicznych warsztatów minimum itd, same zimowe gwiazdki (bo od 2 lat nie było lepszych pop/kult) albo magiczne rezydencje, ściśle określone cuda...

Masz rację, że są takie osoby co nie wymieniły budynków od roku, ale nie wszystkie.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
@jarq, proszę Cię oficjalnie o zapytanie "w centrali", czy IG może opublikować tabelę z podanymi współczynnikami prawdopodobieństwa poszczególnych zadań. Uważam bowiem, że IG kłamie, mówiąc, że wszystkie zadania mają takie samo prawdopodobieństwo. Gdyby tak było, niemożliwa statystycznie byłaby sytuacja, że na grubo ponad sto zadań, jakie już zrobiłem, ani razu nie wypadła mi produkcja trunków, czy prostych narzędzi, natomiast dłuższe produkcje wielokrotnie.
To samo dotyczy innych zadań, gdzie widać ewidentną przewagę zadań długich i trudnych. Jestem tego pewien, bo od 29 IX zapisuję sobie wszystkie zadania. Z dyskusji na forum wynika ponadto, że to nie jest tylko mój przypadek.
Kolejne pytanie dotyczy tego, czy IG potwierdza, iż przyjęło taką zasadę, że NIE DA SIĘ wykonać eventu i wyewoluować jednego nawet misia na 10 poziom BEZ PRZYSPIESZACZY w sporych ilościach i w takim razie, dlaczego nie było to ogłoszone odpowiednio wczesniej przed eventem?
Przecież jeżeli wypada taka chociażby sekwencja zadań: Wyprodukuj Kosz Zakupów x6, potem: Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami x5, a za chwilę znowu: Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami x5, to bez przyspieszaczy to są 2 dni, a raptem 240 kluczy w nagrodę. Zważywszy, że jest dużo większa szansa na takie zadania, niż te krótsze, to w jaki sposób gracz nieprzygotowany (niezaopatrzony w odpowiednią ilość przyspieszaczy) ma zrobić event? Wiem, że można wylosować przyspieszacze w samym evencie, ale jeżeli ktoś nie miał ich wcześniej, to zrobi mało zadań i tym samym będzie miał mniejszą ilość losowań i szans na te przyspieszacze w evencie i koło się zamyka.
Kolejna sekwencja: od wczoraj mam już szósty raz (przedzielone pomiędzy 1-2 innymi zadaniami) produkcję marmuru w takiej ilości, która stanowi 11-krotność trzygodzinnej produkcji. I nie można tego towaru kupić, jak bywało wcześniej, tylko muszę go wyprodukować. Bez przyspieszaczy mógłbym zrobić takie zadanie maksymalnie 2 razy na dzień, czyli zdobyć 160 kluczy.
 

Koval92

Kapłan
@jarq, proszę Cię oficjalnie o zapytanie "w centrali", czy IG może opublikować tabelę z podanymi współczynnikami prawdopodobieństwa poszczególnych zadań. Uważam bowiem, że IG kłamie, mówiąc, że wszystkie zadania mają takie samo prawdopodobieństwo. Gdyby tak było, niemożliwa statystycznie byłaby sytuacja, że na grubo ponad sto zadań, jakie już zrobiłem, ani razu nie wypadła mi produkcja trunków, czy prostych narzędzi, natomiast dłuższe produkcje wielokrotnie.
To samo dotyczy innych zadań, gdzie widać ewidentną przewagę zadań długich i trudnych. Jestem tego pewien, bo od 29 IX zapisuję sobie wszystkie zadania. Z dyskusji na forum wynika ponadto, że to nie jest tylko mój przypadek.
Kolejne pytanie dotyczy tego, czy IG potwierdza, iż przyjęło taką zasadę, że NIE DA SIĘ wykonać eventu i wyewoluować jednego nawet misia na 10 poziom BEZ PRZYSPIESZACZY w sporych ilościach i w takim razie, dlaczego nie było to ogłoszone odpowiednio wczesniej przed eventem?
Przecież jeżeli wypada taka chociażby sekwencja zadań: Wyprodukuj Kosz Zakupów x6, potem: Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami x5, a za chwilę znowu: Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami x5, to bez przyspieszaczy to są 2 dni, a raptem 240 kluczy w nagrodę. Zważywszy, że jest dużo większa szansa na takie zadania, niż te krótsze, to w jaki sposób gracz nieprzygotowany (niezaopatrzony w odpowiednią ilość przyspieszaczy) ma zrobić event? Wiem, że można wylosować przyspieszacze w samym evencie, ale jeżeli ktoś nie miał ich wcześniej, to zrobi mało zadań i tym samym będzie miał mniejszą ilość losowań i szans na te przyspieszacze w evencie i koło się zamyka.
Kolejna sekwencja: od wczoraj mam już szósty raz (przedzielone pomiędzy 1-2 innymi zadaniami) produkcję marmuru w takiej ilości, która stanowi 11-krotność trzygodzinnej produkcji. I nie można tego towaru kupić, jak bywało wcześniej, tylko muszę go wyprodukować. Bez przyspieszaczy mógłbym zrobić takie zadanie maksymalnie 2 razy na dzień, czyli zdobyć 160 kluczy.

Bo im zależało, żebyśmy nie mogli się przygotować na to. Jeżeli ktoś czytał betę to od momentu ogłoszenia, że warsztaty będą wymagane na obecny rozdział lub poprzedni, miał 2 tygodnie na rozbudowanie ich.

I tak sporo wywalczyliśmy z tymi warsztatami, oryginalnie miało być nie 3 rozdziały w tył, tylko 1 w tył, do tego nie akceptowało do questów produkcji łączonych (np 5 skrzynek z narzędziami: 3 w warsztatach z amunów i 2 w warsztatach z niziołków). Niestety ukarali nas tymi kluczami ze 188 do 80.

Ja i kilka innych osób mieliśmy 5 zwiadów pod rząd, bez czasówek to by zajęło 10 dni u mnie i po evencie.

Dzisiaj miałem już po ukończeniu turnieju 4x relikty, 2x 9 walk w prowincjach lub 45 w turnieju, 2x zwiady i raz jeden trafiło chleby.

Podczas turnieju jak zrobiłem do 4 gwiazdki to za nic w świecie żaden quest na walki w turnieju nie chciał wypaść ani na relikty, wypadło 3x zdobądź 62800 drewna, potem drewniane kufry, potem drewniane figurki.

Ewidentnie jest algorytm podnoszący szansę na niechciane questy w sytuacji, w której mamy bardzo ciężko je zrobić, np nie ma turnieju - relikty 2-3x częściej, walki 2-3x cżęściej, jest turniej - produkcje manufaktur 2-3x częściej, mało czasówek w inwentarzu - szansa na zwiad 2/3x do góry.

Nie ma bata, żeby na 300 questów wylosować 40x quest na relikty , 1x quest na proste narzędzia i 2x quest na trunki i żeby to była równa szansa.

Koleżance dzisiaj siódmy zwiad dało i padła z czasówkami .

Na becie wygadał się ten od Q/A, że pewne questy specjalnie po to są, żeby nas zatrzymać, a gdyby ograniczyli jeszcze ilość zwiadów, to by musieli zmniejszyć walutę do ok 60 kluczy max.
 
Ostatnia edycja:

Eleanora2

Wędrowiec
I znowu właśnie jest: trzeba, potrzeba, należy - tak jak z warsztatami wysokich poziomów. Niedługo wszystkie miasta będą wyglądać tak samo bo będzie jedyna słuszna droga jak ma wyglądać miasto żeby mieć szansę w eventach. 10-15 magicznych warsztatów minimum itd, same zimowe gwiazdki (bo od 2 lat nie było lepszych pop/kult) albo magiczne rezydencje, ściśle określone cuda...
Miasta nie będą takie same. Poszczególni gracze mają różne priorytety i nie wszyscy grają od 2 lat aby mieć zimowe gwiazdki (łącznie ze mną). A szansę na 3 misie w obecnym evencie mam pomimo, że nie posiadam żadnego magicznego warsztatu. 2 misie już są na 10 levelu, polarny powinien dojść wkrótce, chciałabym jeszcze mieć jedną pandę (mam zawsze braki z T2 materiałami). Dużo zależy od obranej strategii i szczęścia w losowaniu :).
 

Koval92

Kapłan
Miasta nie będą takie same. Poszczególni gracze mają różne priorytety i nie wszyscy grają od 2 lat aby mieć zimowe gwiazdki (łącznie ze mną). A szansę na 3 misie w obecnym evencie mam pomimo, że nie posiadam żadnego magicznego warsztatu. 2 misie już są na 10 levelu, polarny powinien dojść wkrótce, chciałabym jeszcze mieć jedną pandę (mam zawsze braki z T2 materiałami). Dużo zależy od obranej strategii i szczęścia w losowaniu :).

Teraz wejdzie cud co na 30 poziomie ulepszy magiczne rezydencje w rozdziale Elvenarów z 8100 na 9720 pop. Będzie jeszcze ciekawiej jaka będzie strategia graczy, bo ten cud tylko rezydencje ulepszy obu rodzajów, a nie dotknie ogólnej populacji czy pracującej populacji, jak hale czy otchłań...

Ciekawi mnie co wybiorą gracze, którzy mają masę budynków pop+kult i 1 rezydencję (widziałem jedną taką osobę). Wtedy wychodzi z magicznej rezydencji 648 populacji na pole 1x1, a taką moc mają tylko te budynki sprzed 3 lat z "Zadymki", które usiłuję przepchnąć w propozycjach, żeby wsadzili ponownie do ewentu świątecznego.


EDIT: własnie znowu 11 reliktów.... a po nich... 11 reliktów. 6 raz dzisiaj!

EDIT 2: 17:24. po 11 reliktach i 11 reliktach. 11 reliktów. 7 raz dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
od wczoraj mam już szósty raz (przedzielone pomiędzy 1-2 innymi zadaniami) produkcję marmuru w takiej ilości, która stanowi 11-krotność trzygodzinnej produkcji. I nie można tego towaru kupić, jak bywało wcześniej, tylko muszę go wyprodukować. Bez przyspieszaczy mógłbym zrobić takie zadanie maksymalnie 2 razy na dzień, czyli zdobyć 160 kluczy.
zalicza do tej puli zbiory z budynkow innych niz manufaktury
np z syrenek, prawdopodobnie tez wliczy w to drop ze studni ale on jest marginalny
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
zalicza do tej puli zbiory z budynkow innych niz manufaktury
np z syrenek, prawdopodobnie tez wliczy w to drop ze studni ale on jest marginalny
Tak, wiem, ale Syreny dają zbiór jeden raz na dobę, a nie sześć razy :(
Już nie mówiąc o tym, że zbiór z 4 Syren daje zaledwie trochę ponad połowę wymaganej ilości (20 k z 37k).
Te ilości to jest jakieś horrendum, te zadania czyszczą z przyspieszaczy bardziej niż zwiad (3hx11 = 33 godziny, a zwiad mi trwa 31h) i to z tych krótkich.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Eleanora2

Wędrowiec
Tak, wiem, ale Syreny dają zbiór jeden raz na dobę, a nie sześć razy :(
Już nie mówiąc o tym, że zbiór z 4 Syren daje zaledwie trochę ponad połowę wymaganej ilości (20 k z 37k).
Te ilości to jest jakieś horrendum, te zadania czyszczą z przyspieszaczy bardziej niż zwiad (3hx11 = 33 godziny, a zwiad mi trwa 31h) i to z tych krótkich.

próbowałeś rzucić zaklęcie magicznej produkcji na manu ? Trochę zmniejszy to ilość przyspieszaczy.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Tak, wiem, ale Syreny dają zbiór jeden raz na dobę, a nie sześć razy :(
Już nie mówiąc o tym, że zbiór z 4 Syren daje zaledwie trochę ponad połowę wymaganej ilości (20 k z 37k).
Te ilości to jest jakieś horrendum, te zadania czyszczą z przyspieszaczy bardziej niż zwiad (3hx11 = 33 godziny, a zwiad mi trwa 31h) i to z tych krótkich.
u mnie produkcja zajmuje 12 h na 3 manufakturach a zwiad ponad 4 dni wiec wole produkowac ;)
 

DeletedUser1874

Guest
Przez cały turniej również prześladowało mnie zadanie na produkcję pewnej ilości bonusowego towaru. W moim wypadku była to stal, w ilości 62800. Miałem zaledwie 3 manufaktury na 24 poziomie, więc nawet z użytym zaklęciem magicznej produkcji wymagało to wykonania w sumie 13 3-godzinnych produkcji. Co było mało komfortowe w sytuacji gdy skończyły mi się krótkie przyspieszenia. A nawet 7 syrenek na raz zebranych nie zaliczało jednej takiej misji. Zresztą misje pojawiały mi się zdecydowanie częściej niż raz na dobę.
Teraz już nie dam się zaskoczyć, bo w tym czasie udało mi się dojść do 24 poziomu z trzema kolejnymi manufakturami, niektóre obecne podnoszę wyżej, a zapas krótkich przyspieszeń zdecydowanie pozwoli mi przyspieszyć wiele takich misji. Ciekawe czy teraz w ogóle zobaczę taką misję ponownie xD
Teraz pewnie w końcu przyjdzie pora na te zwiady, które trwają już u mnie po 5 dni, a przyspieszeń 14h zdążyłem zużyć większość.
 
Ewidentnie jest algorytm podnoszący szansę na niechciane questy w sytuacji, w której mamy bardzo ciężko je zrobić, np nie ma turnieju - relikty 2-3x częściej, walki 2-3x cżęściej, jest turniej - produkcje manufaktur 2-3x częściej, mało czasówek w inwentarzu - szansa na zwiad 2/3x do góry.
Twierdze, ze takiego algorytmu nie ma. Ten sam turniej, to samo konto, 2 rozne miasta na 2 swiatach. W jednym miescie rzeczywiscie mialem taka serie zadan, ze praktycznie nic mi nie pasowalo pod turniej. W drugim z kolei pasowalo wszystko. Po zadaniu na konflikty (robione metoda 3/4) wypadaly zdania na relikty, przeplatane szkoleniem wojska itp.. Gdyby tego typu algorytm istnial, takie serie sprzyjajace graczowi nie mialyby prawa sie zdarzyc. Mysle, ze to nasza percepcja plata nam tu troche figla. Serii zadan nam sprzyjajacych, ktore mozemy zrobic jedno po drugim, po prostu nie zapamietujemy ;) Najlepiej zapamietujemy to, co zle, czyli serie konfliktow/reliktow/mgiel w sytuacji, kiedy najmniej nam to pasuje.

Ewidentnie natomiast istnieje mechanizm, o ktorym pisalem wczesniej, czyli swego rodzaje mini-grupy i mini-petle zadan. Oprocz tego, ze te najbardziej wredne i zaporowe zadania maja najwieksza szanse pojawienia sie, to na dodatek najczesciej wystepuja seriami.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Czy ktoś orientuje dię od czego zależą ilości wymaganego surowca bonusowego w zadaniach wyprodukuj xxx drewna?
Jestem w 5 rozdziale manu na 11poziomie 335szt/3h po rzuceniu czaru i muszę wyprodukować 9.2k drewna a koleżanka kilka rozdziałów wyżej na manu z 16poziomu 787szt/3h bez czarów ma wyprodukować 8.6k .
Czegoś tu nie rozumiem:-((
To zadanie jest u mnie zadaniem codziennym od 4dni a dziś już 2 razy je dostałam:-(((
 

Nusion

Kapłan
Czy ktoś orientuje dię od czego zależą ilości wymaganego surowca bonusowego w zadaniach wyprodukuj xxx drewna?
Jestem w 5 rozdziale manu na 11poziomie 335szt/3h po rzuceniu czaru i muszę wyprodukować 9.2k drewna a koleżanka kilka rozdziałów wyżej na manu z 16poziomu 787szt/3h bez czarów ma wyprodukować 8.6k .
Czegoś tu nie rozumiem:-((
Podejrzewam, że zrobiłaś dużo więcej zadań niż Twoja koleżanka. Zadania podzielone są na grupy, z których losowo nam wpadają. Po zrobieniu określonej ilości zadań przechodzimy do następnej grupy. Każda kolejna grupa ma wyższe wymagania. Zapewne stąd właśnie taka różnica
 
Do góry