• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Karnawale

DeletedUser

Guest
Jeżeli zrobisz wszystkie questy z listy + questy dzienne + zbierasz cukierki dość regularnie z mapy, to do zrobienia całego zestawu brakuje 300 cukierków.
Brakuje sporo więcej niż 300.
Jeszcze raz kalkulacja :
2145 (linia główna) + 770 (dzienne) + ok. 400 (22 dni x 18-20) = 3315
5 część zestawu jest za 180 flag (9 nagroda)
Średnia 400 cukierków za nagrodę (albo 20 cukierków za flagę) jest już z uwzględnieniem dolosowania dodatkowych flag w/g podanego prawdopodobieństwa
Bez tego jest wyższa - od 20 za skrzynkę "light wood" do 25 za zieloną skrzynkę - przyjmując średnio optymistyczne 23 (poza light
wood koszt flagi w cukierkach dla pozostałych skrzynek to 24; 23 ; 25; 23,5; 24; 24; 23,5; 23,6 ) już masz 460 cukierków na nagrodę, czyli 4140 za 9 .
Tutaj sam się przyznaję do błędu w mojej wcześniejszej kalkulacji - też mi się wydawało, że 3600 wystarczy - niepotrzebnie uwzględniałem ten nieszczęsny rachunek prawdopodobieństwa (a jak z nim jest w G to chyba wszyscy wiemy) - dodatkowo redukcja liczby cukierków = mniej losowań , co zawsze zaburza tego typu kalkulacje.
Głupi ja :(

Jeżeli nie dolosujesz żadnych dodatkowych flag (@chris07070707 pisał, że go to spotkało w 1 wiosce) nie zdobędziesz zestawu.

Przy okazji - potwierdzam, że postawienie wspomnianej powyżej ślicznej kapliczki zrobionej na żywiołakach (12 rozdział) zalicza zadanie "rozbuduj budynek do poziomu 12" (rozbudowa magicznych za diamenty/schemat też - to we wcześniejszych eventach już działało, oczywiście z uwzględnieniem poziomu/rozdziału)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tutaj sam się przyznaję do błędu w mojej wcześniejszej kalkulacji - też mi się wydawało, że 3600 wystarczy - niepotrzebnie uwzględniałem ten nieszczęsny rachunek prawdopodobieństwa (a jak z nim jest w G to chyba wszyscy wiemy)
To zaden blad, usrednione kalkulacje uwzgledniajace statystyke sa bardziej przydatne i
pomocne w ogolnej "orientacji", na czym sie mniej wiecej stoi, niz kalkulacje ekstremalne.
Jeżeli nie dolosujesz żadnych dodatkowych flag ... nie zdobędziesz zestawu.
Zgadza sie, w tej "pechowej" wiosce przy brakujacych 53 flagach na piaty element szans
raczej nie ma. W tej innej wiosce za to najdalej za tydzien bede mial juz caly zestaw
(brakuje 13 flag), czyli tam mialem raczej szczescie. Ogolnie na event nie narzekam,
choc mozliwosci wyboru jesli chodzi o nagrody rzeczywiscie byly mocno ograniczone.
Chyba ten mega mocny event zimowy troche nas wszystkich rozpiescil pod tym wzgledem,
widocznie nie mozna miec za kazdym razem wszystkiego ;)
 

Koval92

Kapłan
Brakuje sporo więcej niż 300.

Spoko, właśnie policzyłem u siebie, do zdobycia z questów daily + z listy będę mieć w sumie 1090 cukierków. Brakuje mi 58 flag do pełnego zestawu. Nawet licząc te skrzynki co dają po 2 flagi (czerwone) 47 x 29 (29 skrzynek takich by dało 58 flag) to daje 1363 cukierki. Czyli brakuje mi prawie 300.

Nie wiem, albo uzbieram te 200-300 cukierków z mapy jakimś cudem, albo jeśli nie trafię ze skrzynek jeszcze dodatkowych cukierków, to nie wiem co zrobię. Wyobrażacie sobie ciułać cały event i żeby brakło wam 10 flag do pełnego zestawu? Dramat

Jak tak się stanie to chyba się załamię (i złamię) i wydam kasę na diamenty bo szkoda mi po prostu, żeby to przepadło... Naprawdę te eventy obrzydliwe są, kasy nie mam na życie a będę na jakieś piksele wydawać. Rozumiem poza eventami gdy ktoś czuje potrzebe mieć #1 przy rankingu i kupić sobie pół miasta za diamenty bo grać nie potrafi, ale nie w eventach które powinny przynosić pozytywne odczucia. Starasz się i nagle takie "niestety brakło ci 5% do mety, ale jak dopłacisz te 40 złotych to dasz radę"
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1858

Guest
kiepski event, nie wiele warty. mam nadzieje ze to sie wiecej nie powtorzy. z 500 cukierkow zrobilem w 70% zasoby i monety. po co mi cos czego nigdy nie uzyje bo przeciez je produkuje, codziennie w wystarczajacych ilosciach. popsuliscie juz nawet event
 

DeletedUser

Guest
To zaden blad, usrednione kalkulacje uwzgledniajace statystyke sa bardziej przydatne i
pomocne w ogolnej "orientacji", na czym sie mniej wiecej stoi, niz kalkulacje ekstremalne.
Niestety nie w przypadku G - podawane przez nich prawdopodobieństwo zdobycia czegoś na poziomie 10% nic nie oznacza - może oznaczać np. że na 100 losowań 9 graczy nie zdobędzie ani razu cukierków a 1 za każdym razem albo zupełnie coś innego.
Praktycznie nigdy w żadnym losowaniu nie zbliżyłem się do poziomu deklarowanego przez nich (chodzi o bardziej wartościowe nagrody - zazwyczaj o najmniejszej szansie - najczęściej było to ok. połowy deklarowanych %) - w tym evencie obiecałem sobie, że zrobię hurtowe losowanie na min. 3 wioskach (duża próbka) i spiszę wyniki.

Co do eventu - to jest bez 2 zdań najgorszy event, jaki widziałem - w poprzednich była możliwość decyzji - zestaw lub dzienne i jeżeli się ktoś zdecydował na zestaw to miał 100% pewności, że go zdobędzie losując w dniach z podwójną walutą ewentową.
Były większe szansę na nagrodę dzienną i lepsze nagrody dzienne - obecnie to jedna wielka loteria.

Jednym słowem - coś, co powinno być urozmaiceniem gry i jakimś bonusem dla graczy staje się kolejną zabawką do wyciągania pieniędzy (redukcja liczby cukierków, usunięcie wartościowych budynków z nagród dziennych, usunięcie połowy studni, droższy i bardziej efektywny, płatny budynek z bonusem do zbierania waluty, zdobycie zestawu jest zależne od szczęścia nie tylko wysiłku gracza) - trochę za dużo tego P2W się robi jak dla mnie - jeszcze nie przekroczyło to mojego poziomu akceptacji, ale jest coraz bliżej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Brakujace 10 flag to dramat ?
Daj spokoj, sytuacja w ktorej do ostatniej nagrody glownej w evencie
zimowym brakuje ci 1 delicji i 7 platkow do ostatniego upragnionego
losowania, zeby ta &%*!*$* delicje zdobyc, to jest dopiero dramat :D

Miałeś tak? o ja pierniczek :/

Udało mi się zdobyć 2x 100 cukierków kolejne.

Wg moich obliczeń, jestem mniej niż 100 cukierków od pełnego zestawu, robiąc pozostałe 6 questów liniowych i codzienne daily za 35 każdy. Potrzeba 816 cukierków, mi wychodzi 761, a jeszcze 15 dni klikania na mapie i moze cos ze skrzynek poleci. Jestem w niebie.
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Nie zaliczyło ponieważ błąd zostanie naprawiony dopiero w nadchodzącej aktualizacji.
 

Christo

Rozbójnik
Powiem tak. Event jest na bardzo słabym poziomie jeśli chodzi o nagrody dzienne. Wcześniejsze eventy były pod tym względem lepsze. Możliwe, że po prostu dla mnie nie pasuje. Jedyne nagrody dnia, które przestudiowałem i są godne (przynajmniej dla mnie) losowania to troll dający manę niż chatka many (za mało kultury jednak daje) i drzewo ojca jeśli chodzi o kulturę. Dla innych pewnie godne losowania będą przyśpieszacze, ale dla mnie jednak są zbędne.. i tak je losuje ze skrzyneczek. O nagrodach dających ludki to już nie wspomnę.. zimowy event bije je na głowę. Jeśli chodzi o nagrody główne.. porażka. Nie dość, że słabe nagrody dnia to i tak całego zestawu większości nie uda się wylosować bez wspomagaczy diamentami - trzeba mieć na prawdę farta losując cukierki ze skrzyneczek i zdobyć zestaw.
Nie ma ani studni ani budynków wojskowych co czyni ten event jednym z najgorszych moim zdaniem.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm ja to sobie już wybrałem nagrodę 30PW z dziennych
nie jest to jakaś rewelacja ale pomoże mi to w rozbudowie otchłani na 30lv
jedyne dzisiaj to kilka razy zebrałem dla przyśpieszaczy ale to tylko dlatego bo bym tego eventu nigdy nie skończył
reszta jest mi niepotrzebna więc co wypadnie to będzie
 

Christo

Rozbójnik
@Mighty Garoth Starałem się wybierać takie, które dają więcej flag, a zabierają mniejszą ilość cukierków za flagę tak aby starczyło na jak największą ilość skrzyneczek.. ale także starałem się wybierać takie aby trafić ze skrzynek cukierki :)
 

DeletedUser3033

Guest
hmm z dziennych nagród to takie z najwyższym prawdopodobieństwem lecz to itak niema znaczenia sypie monetami na lewo i prawo jak trafisz coś to niesamowity sukces
 

visit0r

Paladyn
Powiem tak. Event jest na bardzo słabym poziomie jeśli chodzi o nagrody dzienne. Wcześniejsze eventy były pod tym względem lepsze. Możliwe, że po prostu dla mnie nie pasuje. Jedyne nagrody dnia, które przestudiowałem i są godne (przynajmniej dla mnie) losowania to troll dający manę niż chatka many (za mało kultury jednak daje) i drzewo ojca jeśli chodzi o kulturę. Dla innych pewnie godne losowania będą przyśpieszacze, ale dla mnie jednak są zbędne.. i tak je losuje ze skrzyneczek. O nagrodach dających ludki to już nie wspomnę.. zimowy event bije je na głowę. Jeśli chodzi o nagrody główne.. porażka. Nie dość, że słabe nagrody dnia to i tak całego zestawu większości nie uda się wylosować bez wspomagaczy diamentami - trzeba mieć na prawdę farta losując cukierki ze skrzyneczek i zdobyć zestaw.
Nie ma ani studni ani budynków wojskowych co czyni ten event jednym z najgorszych moim zdaniem.
wybor nagrody dziennej zasadniczo nie jest taki prosty, osobiscie np nastawilem sie na dzien 14 i losowanie 20% zysku portalu, ale to wybor dla leniwych, mozliwosc szybkiego zrobienia badan ze znacznie mniejszym nakladem wysilku na rozbudowe budynkow produkcji portalowej
 

Hassano

Łucznik
to jak już tak każdy pisze co chce to ja powiem że czekam na dzień 20 i budynek dający ziarna. 2300 na dobe to może nie jakiś majątek ale przy postawieniu około 10 takich budynków robi sie już sporo. Jak dla mnie najlepszy budynek bo many mam pod dostatkiem ( smocze robi robote ) a z ziarnami Jedak sam ryneczek nie wyrabia. :) no i oczywiście po cichu licze na kompletny zestaw
 

Christo

Rozbójnik
to jak już tak każdy pisze co chce to ja powiem że czekam na dzień 20 i budynek dający ziarna. 2300 na dobe to może nie jakiś majątek ale przy postawieniu około 10 takich budynków robi sie już sporo. Jak dla mnie najlepszy budynek bo many mam pod dostatkiem ( smocze robi robote ) a z ziarnami Jedak sam ryneczek nie wyrabia. :) no i oczywiście po cichu licze na kompletny zestaw
No jak mogą Tobie ziarna nie wyrabiać? Od kiedy zostały wprowadzone do gry to ani razu nie miałem problemu z ich brakiem :/
 

Hassano

Łucznik
Choćby teraz w konstruktach, mam po dwie manu T1 T2 i T3 do żywych i miałem mały problem bo brakło wczoraj na rynek 50k.. czekałem z pół dnia
Problem w tym że troche dałem ciała i jak nie było nowej rasy to wogóle nie produkowałem żywych towarów i dlatego teraz jak sie wszystko nałożyło to brakło :p
 

skuter

Zwiadowca
Ja mam po 1 ale produkowałem cały czas wiec miałem zapasu po 100K kazdego z T1.. i T2 - wiec pierwsze 6 badań poszło pierwszego dnia.
T3 z boostem 50% też mi wystarcza. Zachomikowąłem tez 25x 5% zystku poratlu z jakiegoś budyneczku + kilka z losowań z Eventu. Wiec teraz zbliżam sie to Terenów Treningowych ( beda miały najwieksza predkowść produkcji ), oczywiscie troche pominelem niepotrzebnych kultur i powiekszenia jednostek.
 
Do góry