• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Karnawale

DeletedUser

Guest
Prawdopodobieństwo mnie nie interesuje, bo tak jak już wspomniałeś, a ja o tym doskonale także wiem, było wałkowane już wiele razy (nie jestem nowym użytkownikiem tego forum, zapewniam Cie).
Nie interesuje Cię prawdpodobieństwo w dyskusji o wynikach losowania ? Poważnie ?

Twierdzisz tymi swoimi statystykami jakby gracze mieli jakieś wspólne nagrody do zdobycia za wspólny wkład.. bo tak to wygląda.
Nic takiego nie twierdziłem. Jaki wspólny wkład ? Jakie wspólne nagrody ?

Nadal twierdzę, że to co przedstawiłeś to nie jest dla mnie żadnym konkretem.
Jeżeli podanie dokładnej liczby wylosowanych nagród w rozbiciu na każdą wioskę i każdą skrzynkę nie jest dla Ciebie konkretem to nie wiem, co mogłoby jeszcze być - dokładny czas losowania ? przeglądarka z jakie korzystałem ? Nie wiem, czego ty oczekujesz.

Nie interpretuje Twoich danych jak mi się chcę tylko to robię obiektywnie i nie zarzuciłem Tobie nieuczciwych danych.
Jakie wnioski wynikają z twojej "obiektywnej interpetacji" ? To, że wyniki będą się różnić dla różnych wiosek ? Oczywiście, że będą. Gracz X istotnie może w 50 losowaniach wylosować 10 budynków , a gracz Y - 2 budynki. O czym to świadczy ? Że losowość jest niesprawiedliwa. Rzeczywiście jest . I co w związku z tym ?

A tak na prawdę nie jest, bo już to wyjaśniłem wyżej w tym poście.
Nic nie wyjaśniłeś - może przedstaw własną analizę, żeby zobrazować o co Ci chodzi - bo jeżeli uśrednię procentowe wyniki losowań z każdej wioski to wyjdzie dokładnie to samo.

Jeśli zrobić wyniki z całego serwera to bardzo prawdobodobnie, że te wszystkie procenty ze skrzyneczek będą bardzo zbliżone.. ale jeśli chodzi o wyniki indywidualne to ma się to słabo.
Na tym polega statystyka - naprawdę nie wiem czego ty oczekujesz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
Tak czytam i czytam i też ogólnie też się (tak jak Wy) wkurzam że bardzo dużo pracy włożonej zostało w ten event, a nagrody ciężko zdobyć (wylosować) - bo to trochę jak gra w totolotku.

Podsumowując - częściej powinny pojawiać się WYZWANIA dwu-trzy dniowe gdzie nagrody są gwarantowane i z góry wiadomo jakie jeśli się spełni określone warunki.
 

Christo

Rozbójnik
@radiradi
Jakie wnioski wynikają z twojej "obiektywnej interpetacji" ? To, że wyniki będą się różnić dla różnych wiosek ? Oczywiście, że będą. Gracz X istotnie może w 50 losowaniach wylosować 10 budynków , a gracz Y - 2 budynki. O czym to świadczy ? Że losowość jest niesprawiedliwa. Rzeczywiście jest . I co w związku z tym ?
To powiedz dlaczego twierdzisz, że:
Hmmm, wygląda na to, że jednak podawane przez G prawdopodobieństwo losowań nie jest przeklamane , przynajmniej nie na próbce , którą wykonałem
To dlaczego robisz ogólny wynik? Sam sobie zaprzeczasz.

Zacząłem z Tobą dyskusję aby uświadomić Tobie, że źle do tego podszedłeś, ale ok. Masz swój własny świat i tak mus być, ok. Zacząłeś mi wyskakiwać z prawdopodobieństwem, z tym, że pomyślałeś sobie, że jeśli wylosuje X razy za ileś tam procent to mi się to sumuje i muszę mieć jakieś gwarantowane budynki. To Ty z tym wszystkim wyskoczyłeś, nie ja. Czy żeby coś Tobie wyjaśnić muszę sięgać po matematykę jak Ty to robisz? No chyba sobie jaja robisz :D

Ale wiesz co? Nie musisz mi odpisywać. Nie będę z Tobą dyskutował, bo widzisz jedynie czubek swojego nosa. Pięknie mnie cytujesz, a nie potrafisz zrozumieć kilku prostych rzeczy. W końcu jakiś noname podważa Twoje zdanie.. niesłychane :D . Sorki, nie mogłem powstrzymać się ;). Nie uraź się.

Pozdrawiam
 

DeletedUser2262

Guest
Nie wiem czy zauważyliście, ale odkąd Akademia Magii nabrała "większego znaczenia" w grze, to w eventach nie ma zadań typu zdobądź X zaklęć.
 

DeletedUser

Guest
W karnawałowym nie było , w walentynkowym były
- 1 x zdobądź 3 zaklęcia
- 2 x zdobądź lub użyj 3 zaklęcia
- dodatkowo sporo zadań z katalizatorami i fragmentami zaklęć.
 
Nie wiem czy zauważyliście, ale odkąd Akademia Magii nabrała "większego znaczenia" w grze, to w eventach nie ma zadań typu zdobądź X zaklęć.
Jak to nie ma, dopiero co byly w evencie walentynkowym
(i to w uproszczobej formie). Z wiekszych eventow natomiast
te zadania zniknely juz prawie rok temu, dokladniej mowiac od
Kultu Feniksa, czyli na dlugo przed "wzmocnieniem" Akademii.
Zadania z ostatnich wiekszych eventow sa prawie dokladna kalka
tych ze starszych eventow. Moge sie mylic, ale nie dostrzegam
zadnego zwiazku braku zadan na zaklecia w wiekszych eventach
ze zmianami w Akademii czy z nowymi funkcjami.
 

DeletedUser

Guest
@jarq przydaj się na coś :

Zapytaj iG (ajsheet) czy generator losowy używany w ewentach dla skrzynek jest wspólny na:
a) grę
b) serwer
c) indywidualnego gracza (wioskę)

to powinno wyjaśnić kwestię jak należy podejść do próbkowania
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
Być może mi umknęło coś, bo akurat w walentynkowym nie brałem udziału i sobie jakoś to (co mi umknęło) poskładałem do tzw. teorii spiskowej xD
 

Christo

Rozbójnik
Trzymam Cię za za słowo, bo już nie mam siły.
O dziękuję Ci za tą istotną informację, którą zakończyłeś tak jakbyś rozmawiał z idiotą, do którego nic nie dociera. Czy nie zapędziłeś się troszkę? Przynajmniej ja to tak odczułem. I cytować należy całe zdanie, a nie to co Tobie się żywnie podoba.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq przydaj się na coś :

Zapytaj iG (ajsheet) czy generator losowy używany w ewentach dla skrzynek jest wspólny na:
a) grę
b) serwer
c) indywidualnego gracza (wioskę)

to powinno wyjaśnić kwestię jak należy podejść do próbkowania
Trzeba inaczej podejść do tematu, w przypadku uruchomienia danej funkcji, czyli odkrywania danej skrzynki są uruchamiane losowania, z danym prawdopodobieństwem, więc nie ma znaczenia czy to jest na serwer czy inaczej, im więcej losowań tym będziemy bardziej się zbliżać do danej wartości prawdopodobieństwa. Tak jak było już wcześniej napisane przy 30 czy 50 losowaniach nie musi to być ustawiona wartość prawdopodobieństwa(bo tak działa losowość) ale już przy 3000 czy 5000 to będzie to bardzo blisko. Można łatwo przeprowadzić sobie test i rzucić 3 czy 5 razy monetą i zobaczyć jakie mamy wyniki i zrobić to samo dla 100 rzutów. Wartość ta jest wartością dla danego pojedynczego losowania. Tak samo jak przy jednym rzucie monetą prawdopodobieństwo wyrzucenia reszki jest 50%.
 

visit0r

Paladyn
Trzeba inaczej podejść do tematu, w przypadku uruchomienia danej funkcji, czyli odkrywania danej skrzynki są uruchamiane losowania, z danym prawdopodobieństwem, więc nie ma znaczenia czy to jest na serwer czy inaczej, im więcej losowań tym będziemy bardziej się zbliżać do danej wartości prawdopodobieństwa. Tak jak było już wcześniej napisane przy 30 czy 50 losowaniach nie musi to być ustawiona wartość prawdopodobieństwa(bo tak działa losowość) ale już przy 3000 czy 5000 to będzie to bardzo blisko. Można łatwo przeprowadzić sobie test i rzucić 3 czy 5 razy monetą i zobaczyć jakie mamy wyniki i zrobić to samo dla 100 rzutów. Wartość ta jest wartością dla danego pojedynczego losowania. Tak samo jak przy jednym rzucie monetą prawdopodobieństwo wyrzucenia reszki jest 50%.
mam pomysla, trzeba bedzie zaczac uzywac VPN i miec wyjsciowe IP z belgii, zgodnie z tamtejszym prawem bedzie nakaz pokazania tego co jest w skrzynce przed losowaniem ;)
 

DeletedUser

Guest
Trzeba inaczej podejść do tematu, w przypadku uruchomienia danej funkcji, czyli odkrywania danej skrzynki są uruchamiane losowania, z danym prawdopodobieństwem, więc nie ma znaczenia czy to jest na serwer czy inaczej, im więcej losowań tym będziemy bardziej się zbliżać do danej wartości prawdopodobieństwa. Tak jak było już wcześniej napisane przy 30 czy 50 losowaniach nie musi to być ustawiona wartość prawdopodobieństwa(bo tak działa losowość) ale już przy 3000 czy 5000 to będzie to bardzo blisko. Można łatwo przeprowadzić sobie test i rzucić 3 czy 5 razy monetą i zobaczyć jakie mamy wyniki i zrobić to samo dla 100 rzutów. Wartość ta jest wartością dla danego pojedynczego losowania. Tak samo jak przy jednym rzucie monetą prawdopodobieństwo wyrzucenia reszki jest 50%.

dobrze to w takim razie kiedy iG da możliwość wylosowania 3000-5000 skrzynek by osiągnąć to co podają jako wynik prawdopodobieństwa?

Przy okazji bzdury podajesz, bo jeśli faktycznie jest tak jak opisujesz i potrzebuję conajmniej tysięcy losowań by osiągnąć rozkład iG znaczy że prawdziwe prawdopodobieństwo pojedynczej skrzynki nie jest takie jak podają!

Dlaczego? A tu przychodzi właśnie twój przykład z rzutem monet :). W przypadku pojenczego rzutu przestrzeń probalistyczna jest prosta według klasycznych wzorów mamy 50% na reszkę czy orła (lądowanie na krawędzi odrzucam) ale jako przykład klasyczne wzory wystarczą

A teraz wchodzimy w serię rzutów 3-5 razy to juz lecimy po bandzie, bo sugerujesz że losowanie skrzynek są seriami! czyli prawdopobieństwo danego zdarzenia się zmniejsza!:
1 raz - 1:2 czyli 50%
2 razy - 1:4 czyli 25%
3 razy - 1:8 czyli 12,5%
4 razy - 1:16 czyli 6,25%
5 razy - 1:32 czyli 3,125%

dla wyniku tylko reszka lub tylko orzeł. (Każdy rzut ma nadal prawdopodbieństwo 50% dla danego wyniku)

A teraz wytłumacz jak to możliwe że są użytkownicy którzy zrobili ok 100 losowań nie trafiając nagrody dziennej :) jakie jest prawdopobieństwo takiego zdarzenia? Gdzie najmniejsza skrzynka ma przecież 5%!

Wygodnie zapominasz że w przypadku modeli IT dla generatorów losowych, nigdy nie ma pełnej losowości zdarzeń, dlatego modeluje się je za pomocą seedów a z twojego opisu wynika że seed jest conajmniej na grę / serwer w tej sytuacje nieprawdopodobne wyniki są możliwe (jako że gracz ma tylko wycinek próbki)

PS. Czyli nawet o to się nie można zapytać iG, bo nie pytam który generator wykorzystują a jeśli własny (wątpię) to chociaż astosowany wzór funkcji
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jeśli chodzi o serie rzutów monetę to mnie nie zrozumiałeś nie chodziło mi o 5 krotne wyrzucenie reszki bo tak to opisałeś(5 razy - 1:32 czyli 3,125%) ale o policzenie ile razy wypadła reszta a ile orzeł i z tego widzimy że przy prawdopodobieństwie 50% wyrzuceniu reszki przy kilku rzutach nie wyjdzie 50%.

Z tego co piszesz to wynika że jeśli, podajemy prawdopodobieństwo wylosowania jakiejś nagrody na 10% to przy 10 losowaniach musi ona wypaść raz. No to widzę nowe podstawy rachunku prawdopodobieństwa. Zasady te są jednak inne i to tak nie działa, jeśli tak miałoby działać napisalibyśmy że na 10 losowań jedno na pewno będzie trafione.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli chodzi o serie rzutów monetę to mnie nie zrozumiałeś nie chodziło mi o 5 krotne wyrzucenie reszki bo tak to opisałeś(5 razy - 1:32 czyli 3,125%) ale o policzenie ile razy wypadła reszta a ile orzeł i z tego widzimy że przy prawdopodobieństwie 50% wyrzuceniu reszki przy kilku rzutach nie wyjdzie 50%.

Z tego co piszesz to wynika że jeśli, podajemy prawdopodobieństwo wylosowania jakiejś nagrody na 10% to przy 10 losowaniach musi ona wypaść raz. No to widzę nowe podstawy rachunku prawdopodobieństwa. Zasady te są jednak inne i to tak nie działa, jeśli tak miałoby działać napisalibyśmy że na 10 losowań jedno na pewno będzie trafione.

Nie musi ale jak piszesz że potrzebuję 3000-5000 powtórzeń dla 10% szansy to... no ćóż ktoś sam zaczął nową teorię rachunku prawdopodobieństwa
Ja tylko piszę że przy 5%-10% na sto szans 5 lub 10 powinno być trafionych, zresztą sam generator jest trefny, bo emirycznie można potwierdzić że leci seriami, czyli miał dni jak leciały dzienne albo cukierki (pewnie ten sam jest dla studni)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Nie, nie miał dni jak piszesz kiedy leciały dzienne, w każdym dniu gracze wygrywali nagrody dzienne.
 

DeletedUser174

Guest
jak ktoś na 50 losowań nie trafił nagrody dziennej można to teoretycznie tłumaczyć pechem. Problem w tym że prawdopodobieństwo nie ma w swojej definicji terminów takich jak pech czy szczęście. Jeżeli na tych 50 losowań nie pojawiła się nagroda dzienna to pojawia się sporo miejsca na wszelkiego rodzaju teorie spiskowe
 

DeletedUser

Guest
Nie, nie miał dni jak piszesz kiedy leciały dzienne, w każdym dniu gracze wygrywali nagrody dzienne.

Dobra zostawmy to nie wiem nawet na gońca się nie nadajesz już wolę to twoje "nie wiem", "nie mogę powiedzieć". Przy studniach faktycznie już mogę pewne rzeczy udowodnić i jeśli to jest ten sam generator to iG robi olbrzymie świństwo

A teraz zakładając że piszesz prawdę, czyli 3000-5000 próbek daje dopiero rozkład prawdopodbieństwa skrzynek jak w opisie to jest to kolejne świństwo, bo jest to wynik nierealny dla pojedyńczego gracza i zgodnie z tym o co pytałem daje pojęcie o jakiej próbce mówimy, przypominam:

a) grę
b) serwer
c) indywidualnego gracza (wioskę)

to powinno wyjaśnić kwestię jak należy podejść do próbkowania

czyli odpowiedź c można skreślić.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm szczęście pech wyliczenia prawdopodobieństwa
w całym tym zamieszaniu musi istnieć super pozycja
mega pechowca i mega szczęściarza dla którego jest wyliczane 100% nagród eventu
a wszyscy oprócz szczęściarza to pechowcy bo tylko on ma 100% nagród eventu
szczęściarz jak i cała reszta pechowców wykonała prace 100% więc oczekują 100% nagrody
chyba wiadome kto dostał 100% a kto nie
tylko czy wszyscy są równie usatysfakcjonowani nagrodą ?

PS nie czepiać się szczegółów wszelkie cyferki jak i sformułowania są użyte by zobrazować pewne wątpliwości
a żeby było ciekawie w PB w wirze jest losowanie zadanek a co jakby tak zrobić wszystkie zadanka losowe
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
PS nie czepiać się szczegółów wszelkie cyferki jak i sformułowania są użyte by zobrazować pewne wątpliwości
a żeby było ciekawie w PB w wirze jest losowanie zadanek a co jakby tak zrobić wszystkie zadanka losowe
Nie czepiam sie, pisze w trybie sprostowania :)
Zadania w wirze w PB nie sa losowe, choc z poczatku moga
sprawiac takie wrazenie. W rzeczywistosci mamy do czynienia
z kilkoma zadaniami, ktore powtarzaja sie cyklicznie i to
w scisle okreslonej kolejnosci, co ulatwia planowanie produkcji
odznak na wir. Dokladna ich kolejnosc mozna podejrzec na gems.
 
Ostatnia edycja:
Do góry