• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Karnawale

DeletedUser

Guest
Pzecież było oczywiste, że ponad 1000 cukierków będzie brakować do pełnego zestawu,...
Odkrywacie Amerykę 3 tygodnie po Kolumbie w tej chwili.
Dla Ciebie raczej to nie było do końca oczywiste :
Ja mam nadzieję, że chociaż kilka razy uda się trafić dodatkowe 100-200 cukierków, bo patrząc po tym ile potrzeba na cały zestaw, to 300-400 cukierków minimum brakuje do piątego budynku, nawet jeśli zrobicie wszystkie questy daily, wszystkie questy z listy i będziecie podnosić regularnie cukierki z mapy. Słabo to zrobili.
Jeżeli zrobisz wszystkie questy z listy + questy dzienne + zbierasz cukierki dość regularnie z mapy, to do zrobienia całego zestawu brakuje 300 cukierków.
Jak byłeś taki mądry wtedy to trzeba było przedstawić poprawną kalkulację, jakbyś tych cukierków nie wylosował to teraz bluzgałbyś na G i pluł jadem, jak wściekły.
Dodam , ze to akurat ja prostowałem twoją "kalkulację" na 300 cukierków 2 a nie 3 tygodnie temu, a teraz odpisujesz mi ironicznie, że "odkryłem Amerykę"
Jeszcze raz - ogarnij się i przeczytaj czasem, co napisałeś, bo taka filozofia Kalego jest żenująca.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser917

Guest
o to wlasnie chodzi... losowanie, w ktorym nie wiem jakie mam szanse odbiera mi przyjemnosc... zeby to byl 1 event taki, to pol biedy... ale niestety nie...
moje dzisiejsze losowania... tylko 150 cuksow, 0 nagrody dziennej, dla ktorej zebralam wszystkie cuksy z 85 zadan w 3 dni... mialam fun... na koniec kubel zimnej wody!!!

1. 20 / 4x2h
2. 47 / 4x5h
3. 71 / 1x33% zlota / osa
4. 48 / 150 cuk
5. 71 / 1x33% zlota
6. 47 / 1x33% zlota
7. 47 / 4x5h
8. 20 / 1x10% zasobow
9. 47 / 1x33% zlota
10. 47 / 1x33% zlota
11. 20 / 1x10% zasobow
12. 71 / 1x33% zlota
13. 71 / 15% portal / orkiestra
14. 47 / 1x33% zlota
15. 71 / 15% portal
16. 71 / 15% portal
17. 20 / 4x2h
18. 71 / 15% portal
19. 47 / 4x5h
20. 48 / 25% zasobow ... 705 715 725 / 18 flag biblioteki
21. 71 / 15% portal / biblioteka 1fl tawerny
22. 47 / 1x33% zasobow
23. 48 / 5% portal
24. 47 / 1x33% zlota
25. 71 / 1x33% zlota
26. 47 / 1x33% zasobow
27. 71 / 15% portal
28. 71 / 1x33% zlota
29. 20 / 1x10% zasobow
30. 20 / 4x2h / tawerna ... 0 flag 220 cuksow
31. 20 / 4x2h
32. 47 / 4x5h
33. 48 / 1x25% zasobow
34. 20 / 1x10% zasobow
35. 20 / 4x2h
36. 48 / 1x25% zasobow

nagroda 9 za zywa polska gotowke... jak dostane udaru, to wiecie kto winny?? ;ppp
 

DeletedUser3033

Guest
hmm próbowałem ale na forum czasami lepiej ze ścianą sobie pogawędzić :(
bo czy wszyscy chcecie dostać lub nie dostać nagrody za swoją pracę a za wasze wysiłki decyduje ślepy los ?
przykro mi z takiego obrotu sprawy :oops:
hmm choć przyznam że zawahałem się napisać po twoim komentarzu jednak było ryzyko rozszarpania na strzępy :D
 
bo czy wszyscy chcecie dostać lub nie dostać nagrody za swoją pracę a za wasze wysiłki decyduje ślepy los ?
Jesli chodzi o nagrody dzienne i o losowania ze skrzynek, to zawsze
bedzie decydowal slepy los, jak samo slowo "losowanie" na to wskazuje.
Jesli chodzi natomiast o efekt koncowy (nagrody glowne), slepy los
nie powinien miec tu nic do szukania. Pod tym wzgledem ten system
zdobywania nagrod glownych jest wrecz tragiczny i fakt, ze wiekszosci
sie jednak udalo skompletowac set niczego tu nie zmienia. Ten system
jest najzwyczajniej w swiecie niesprawiedliwy. W poprzednich eventach
jesli komus sie nie udalo z setem, byla to jego wlasna wina lub swiadoma
decyzja, w tym mozna zrobic wszystko dobrze, nie popelnic zadnego bledu
a i tak "zabawa" moze skonczyc sie frustracja. Nie powinno tak byc.
Koniec i kropka.
hmm choć przyznam że zawahałem się napisać po twoim komentarzu jednak było ryzyko rozszarpania na strzępy
Dlaczego, z ta akurat wypowiedzia mozna sie w pelni zgodzic :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser917

Guest
Shadows... ja ich rozumiem... ciesza sie z wielkich wygranych... ja tez sie ciesze, ze im sie udalo... ;)

i jezeli ktokolwiek chcialby naskoczyc na innych, ktorzy nie dostali nic... ani dziennych, ani 9 glownych, to wykazaliby sie chyba calkowitym brakiem empatii ... ;(

rozżalonym w koncu nie chodzi o to, zeby im zabrac, czy ze chca miec wiecej... my chcemy choc jedna satysfakcjunojaca nagrode po jakichs wyrownanych szansach... niestety osoby, ktore nie dostawaly cuksow, tych szans nie mialy w zaden sposob wyrownanych, chyba ze otworzyly wlasny portfel... a co to za frajda "wygrywac" konkurs... placac za niego??
 

DeletedUser3973

Guest
Jesli chodzi o nagrody dzienne i o losowania ze skrzynek, to zawsze
bedzie decydowal slepy los, jak samo slowo "losowanie" na to wskazuje.
Jesli chodzi natomiast o efekt koncowy (nagrody glowne), slepy los
nie powinien miec tu nic do szukania.......
I właśnie w ten sposób dobiega końca moja krótka przygoda z Elvenar.
 

Christo

Rozbójnik
Byłem pewny, że nie uda mi się zdobyć całego głównego zestawu. Jednak wypadło mi 75 łakoci (a nie miałem już nic) z małej skrzyneczki i tak o to udało mi się. Bez kitu. Nie wierzyłem, że się uda :D
 

Nusion

Kapłan
Ja stawiałam w moich losowaniach głównie na Zysk Portalu, na obu światach zdobyłam cały zestaw i na jednym studnię, na drugim 8 flag brakuje do studni. A więc można zdobyć zestaw nawet, jak się o niego nie walczy. Losowanie skrzynek z Zyskiem Portalu dało mi przy okazji tyle cukierków (nie liczyłam, ile) że zestawy wpadły przy okazji w obu miastach... Jak nie było skrzynek z ZP to losowałam te z największą ilością cukierków
Żeby było jasne, od początku stawiałam tylko na Zysk Portalu, zestawy weszły same, w sumie to nie wiem czy je chcę (edit, nie, chyba nie chcę)
 

DeletedUser

Guest
Hmmm, wygląda na to, że jednak podawane przez G prawdopodobieństwo losowań nie jest przeklamane , przynajmniej nie na próbce , którą wykonałem

2019-03-15 23_41_13-losowanie.xlsx - LibreOffice Calc.png

Nie wiem, czy miałem szczęście czy nie - starałem się zrobić jak najwięcej losowań, żeby wyniki były najbardziej miarodajne, nagrody mnie przestały interesować po kiludziesięciu kliknięciach skrzynki ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hmmm, wygląda na to, że jednak podawane przez G prawdopodobieństwo losowań nie jest przeklamane , przynajmniej nie na próbce , którą wykonałem
O, to sie nazywa konkret :)
Probka kilkudziesieciu losowan w jednej wiosce wciaz nie jest jeszcze reprezentatywna,
ale przy kilkuset losowaniach juz raczej mozna o tym mowic. W poprzednich eventach,
w ktorych prowadzilem swoje wlasne prywatne zestawienia wygladalo to bardzo podobnie.
Nawet przy podobnym sposobie losowan wyniki w poszczegolnych wioskach mogly sie
dosc znacznie od siebie roznic, ale liczac srednia ze wszystkich wiosek prawie zawsze
mniej wiecej "wstrzeliwalem" sie w przewidywana przez rachunek prawdopodobienstwa
ilosc nagrod dziennych (nie prowadzilem takich obliczen dla innych fantow ze skrzynek,
ale prawie na pewno bylo podobnie). Dzieki za to zestawienie :)
 

DeletedUser110

Guest
Ja stawiałam w moich losowaniach głównie na Zysk Portalu, na obu światach zdobyłam cały zestaw i na jednym studnię, na drugim 8 flag brakuje do studni. A więc można zdobyć zestaw nawet, jak się o niego nie walczy. Losowanie skrzynek z Zyskiem Portalu dało mi przy okazji tyle cukierków (nie liczyłam, ile) że zestawy wpadły przy okazji w obu miastach... Jak nie było skrzynek z ZP to losowałam te z największą ilością cukierków
Żeby było jasne, od początku stawiałam tylko na Zysk Portalu, zestawy weszły same, w sumie to nie wiem czy je chcę (edit, nie, chyba nie chcę)
To tak jak ja. Oczywiście dosypki portalowe nie byłyby tak cenne, gdyby IG nie zablokowało ekspansji z mapy. Dzięki dosypkom pewnie nie ukończę Konstruktów w całości, ale póki co nadal drzewko badam. Osobiście nie zdobyłem tej przedostatniej nagrody, ale wcale mi to nie przeszkadza.
 

visit0r

Paladyn
najwieksza frustracja byla dzis w nocy, zostalo 40 minut do konca ewentu, brakuje 2 flag, sa skrzynki za 47,48,71, a na liczniku 46 cukierkow ;/
 

Christo

Rozbójnik
Hmmm, wygląda na to, że jednak podawane przez G prawdopodobieństwo losowań nie jest przeklamane , przynajmniej nie na próbce , którą wykonałem

View attachment 744

Nie wiem, czy miałem szczęście czy nie - starałem się zrobić jak najwięcej losowań, żeby wyniki były najbardziej miarodajne, nagrody mnie przestały interesować po kiludziesięciu kliknięciach skrzynki ;)
Wybacz, ale w przeciwieństwie do @chris07070707 nie biorę tego jako konkret. Zrobiłeś wyniki ze wszystkich wiosek co jest niewłaściwe w tej sytuacji. Sumowanie należy robić tylko i wyłącznie pod daną wioskę, a nie ze wszystkich (jedno konto na serwerze = jedna wioska). Może z całego serwera wychodzą takie przybliżone procenty tak jak jest w skrzynkach, ale tutaj jest element indywidualny. Gracz X może mieć więcej zdobytych skrzynek z szansą 10%, a jednak wyjdzie mu 30% ze zdobytych nagród. Gracz Y może mieć mniej zdobytych skrzynek z szansą 10% i wyjdzie mu w rzeczywistości 2%.
Wszystko pięknie ładnie zrobiłeś, ale wyliczenia ogólne.. nie pasuje mi to totalnie.
 

DeletedUser

Guest
Wybacz, ale w przeciwieństwie do @chris07070707 nie biorę tego jako konkret.
Dane są uczciwie zebrane i konkretne - niemniej po to, żeby były w jakikolwiek sposób miarodajne potrzebna jest większa próbka niż te kilkadziesiąt losowań na wioskę.

Już kiedyś była na tym forum spora dyskusja na temat prawdopodobieństwa i dobrze wiemy, że nie jest "utrzymywane dla 1 wioski" (po prostu mamy za mało losowań na 1 wioskę) - jedni będą mieli większe , inni mniejsze "szczęście" w losowaniach - na tym polega losowość.

Może Ci się to nie podobać, ale ja przedstawiałem tylko dane i nie po to, żeby udowodnić jakąś tezę - każdy może je interpretować, jak chce.

Robienie tego typu statystyki procentowej w rozbiciu na wioskę pokaże tylko, że wyniki losowań się różnią, czyli to co wszyscy wiemy (dlatego nawet ich nie zamieszczałem w tym arkuszu, bo nie widzę sensu, ale jak się przyjrzysz to widać , że 1 wiosce wylosowałem cukierki 1 raz na 70 losowań przy szansie 10%, a w innej 15 na 97, co nic nie oznacza - prawdopodobnie gdyby liczba losowań doszła do ok. 1000 w każdej to wyniki byłyby bardziej zbliżone)

W dużym uproszczeniu : to, że masz szansę 10% na wylosowanie budynku nie oznacza, że jak będziesz losować 90 razy to masz zagwarantowanych 9 budynków (im więcej razy losujesz tym bardziej wyniki powinny się zbliżać do deklarowanych wartości o ile nie są fałszywe - w/g mnie nie są)
Czy w/g Ciebie jak rzucisz 2 razy monetą i wypadnie za każdym razem orzeł to oznacza, że prawdopodobieństwo wylosowania reszki wynosi 0% ?

Tak duża losowość i brak gwarancji zdobycia nagrody głównej(zestaw) oczywiście bardzo mi się nie podoba , jak większości grających, ale przecież nie o to chodziło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
W dużym uproszczeniu : to, że masz szansę 10% na wylosowanie budynku nie oznacza, że jak będziesz losować 90 razy to masz zagwarantowanych 9 budynków (im więcej razy losujesz tym bardziej wyniki powinny się zbliżać do deklarowanych wartości o ile nie są fałszywe - w/g mnie nie są)
w wiekszym uproszczeniu podawana jest szansa 10% oddzielnie dla kazdego losowania a nie dla sumy wszystkich losowan
 

DeletedUser3033

Guest
hmm myślę że każdy rozumie co to jest losowanie a jak nie to coś się dowiedział
mam tylko nadzieje że pracownicy IG dostają wypłaty w formie wylosuj skrzyneczkę :p:p:p;);)
hehe ciekawy pomysł na biznes plan co tam praca czy wypłata ale jaki będą mieli Fun (zabawę)
ach ten g...i regulamin forum
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Christo

Rozbójnik
Prawdopodobieństwo mnie nie interesuje, bo tak jak już wspomniałeś, a ja o tym doskonale także wiem, było wałkowane już wiele razy (nie jestem nowym użytkownikiem tego forum, zapewniam Cie). Wyjeżdżasz mi z tym tematem, o którym w ogóle nie wspominam, a potem ludzie znowu się o tym rozpisują.
Nadal twierdzę, że to co przedstawiłeś to nie jest dla mnie żadnym konkretem. Twierdzisz tymi swoimi statystykami jakby gracze mieli jakieś wspólne nagrody do zdobycia za wspólny wkład.. bo tak to wygląda.
Każdy gracz posiadający jedno miasto jest elementem indywidualnym, a nie zbiorowym. Co tu jest trudnego do zrozumienia. To tak jakbyś wrzucił wszystkich do jednego worka.
Nie interpretuje Twoich danych jak mi się chcę tylko to robię obiektywnie i nie zarzuciłem Tobie nieuczciwych danych. Wyjechałeś, że:
Hmmm, wygląda na to, że jednak podawane przez G prawdopodobieństwo losowań nie jest przeklamane , przynajmniej nie na próbce , którą wykonałem
A tak na prawdę nie jest, bo już to wyjaśniłem wyżej w tym poście.

Robienie tego typu statystyki procentowej w rozbiciu na wioskę pokaże tylko, że wyniki losowań się różnią, czyli to co wszyscy wiemy (dlatego nawet ich nie zamieszczałem w tym arkuszu, bo nie widzę sensu, ale jak się przyjrzysz to widać , że 1 wiosce wylosowałem cukierki 1 raz na 70 losowań przy szansie 10%, a w innej 15 na 97, co nic nie oznacza - prawdpodobnie gdyby liczba losowań w każdej doszła do ok. 1000 to wyniki byłyby bardziej zbliżone)
To prawda, że jeśli chodzi o poszczególne wioski to widać różnicę, ale powtórzę jeszcze raz. Zrobiłeś sumowanie dla wszystkich wiosek, czyli dla wyniku zbiorowego (to tak jakby zrobić wynik dla całego serwera), a nie dla indywidualnego, a tego się nie robi przy tego typu eventach. I jeszcze raz siebie powtórzę. Jeśli zrobić wyniki z całego serwera to bardzo prawdobodobnie, że te wszystkie procenty ze skrzyneczek będą bardzo zbliżone.. ale jeśli chodzi o wyniki indywidualne to ma się to słabo.

W dużym uproszczeniu : to, że masz szansę 10% na wylosowanie budynku nie oznacza, że jak będziesz losować 90 razy to masz zagwarantowanych 9 budynków (im więcej razy losujesz tym bardziej wyniki powinny się zbliżać do deklarowanych wartości o ile nie są fałszywe - w/g mnie nie są)
Czy w/g Ciebie jak rzucisz 2 razy monetą i wypadnie za każdym razem orzeł to oznacza, że prawdopodobieństwo wylosowania reszki wynosi 0% ?
I znowu wyskakujesz z czymś co także nie wspominam. Spokojnie.. doskonale wiem, że szansy na wylosowanie się nie dodaje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry