• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Karnawale

Koval92

Kapłan
To jest bardzo smutne i frustrujące, że pięknie wyglądający budynek ludzie chcą zdobywać po to, żeby przepalać go na fragmenty. To pokazuje, jak nieprzemyślane są te nagrody i jak niesamowicie dyrekcja InnoGames ignoruje to, co dzieje się dookoła nich. Gracze narzekają na słabe nagrody? Dajmy im niszczarkę! Gracze chcą zdobywać diamenty? Dajmy im studnię życzeń! Gracze chcą więcej diamentów? Podnieśmy ilość diamentów ze studni z 10 do 25! Gracze zdobywają wiele studni na raz? Dajmy im teoretyczną możliwość zdobycia jednej na 3-tygodniowy event i to jeśli dokupią dodatkowe cukierki, bo inaczej nie zdobędą 200 flag!

Ja poluję jutro, potem na 20% doładowanie, zobaczę, czy na chatkę many bo ponoć daje o wiele więcej many w przeliczeniu na 1 pole, niż biblioteka z rozdziału czarowników.
 
Uwierzcie mi albo nie , ale promocje nie dochodzą na wszystkie zarejestrowane adresy i nie jest to w 100% zależne od zaznaczonych opcji dot. powiadomień.
Co zresztą potwierdza odpowiedź supportu.
coż ja to doświadczyłem empirycznie, więc faktycznie nie zawsze wiadomości są wysyłane
Pogdybam sobie, ot tak dla zabawy :)
Wierze jak najbardziej, ze maile nie dochodza do wszystkich (sam raz takiego
maila nie dostalem), ale to nie znaczy, ze nie zostaly wyslane do wszystkich.
Co do odpowiedzi supportu... badzmy realistami ;) Gdybym nie mial najmniejszej ochoty
dochodzic w kazdym jednym przypadku, gdzie i na jakich filtrach antyspamowych
(to tylko przyklad) dany mail przepadl (i to gdzies na obcych serwerach), to
odpowiedzialbym dokladnie w tym samym stylu, zamiast probowac na sile udowadniac,
ze akurat ten konkretny mail zostal wyslany. Samo zycie ;) Ale nie dorabialbym do tego
jakiejs teorii, ze istnieje jakas grupa wybrancow. Zwroccie prosze uwage na uzycie przez
@jarq wyrazenia "wyslalbym Wam ponownie". Oczywiscie nie wypada mu teraz napisac,
ze support po prostu poszedl na latwizne, udzielajac takiej odpowiedzi, a nie innej ot tak
na odczepnego, a w rzeczywistosci maile sa wysylane do wszystkich graczy ;)
Ale to tylko takie moje gdybanie ;)
 

DeletedUser

Guest
Hmm, aż kusi mnie, żeby sobie jakiś serwerek poczty gdzieś postawić , zmienić adres powiadomień i sprawdzić w logach, ale szczerze mówiąc chyba mi się nie chce.
Zresztą nie wysłanie maila nie musi oznaczać akurat świadomego działania i selekcji adresatów - może być równie dobrze spowodowane kiepskim systemem mailingowym albo jakimiś błędami (nieszczególnie by mnie to zdziwiło)
 

visit0r

Paladyn
sprawdzal ktos czy zadanie wybuduj budynek poziomu x zostaje zaliczone po wybudowaniu / upgrade budynku za diamenty ?
 

DeletedUser174

Guest
@visit0r ktoś wprawdzie nie sprawdzał, ale klikał te budynki pod zadania i temu komuś zaliczało zadanie ;)

mogę potwierdzić że up niebieskich domków pozwala zaliczyć zadanie na rozbudowę budynku (oczywiście zakładając, że poziom budynku jest odpowiedni)
 

DeletedUser3332

Guest
Tak przegladam te nagrody dzienne i za cholere nic ciekawego nie widze, co sie najbardziej opłaca "upolować" bo sie kilka cuksów uzbierało ?
 

Koval92

Kapłan
Ktoś wie czy może w któryś dzień będą podwójne flagi??

W tym evencie nie ma, bo jest tak ustawione, że jeżeli ktoś gra aktywnie i trafi dodatkowe cukierki ze skrzynek, to powinien zdobyć 180-200 flag, zmieniony jest także system dodatkowych cukierków z mapy.

Jak tam? Chwalić się, kto się dzisiaj obłowił. U mnie 200 + 200 + 150 + 150 + 75 + 75 + 10 cukierków ze skrzynek, 5 budynków dnia, 5 zysków portalu 15% i w sumie 105 flag. W questach właśnie kończe 3 produkcje 2 dniowe (61/85).
 

DeletedUser

Guest
no jednak przepaliłem jakieś 1200 cukierasów, efekt 8 elfich platform (każda da 1800 fragmentów, wiec to starczy na jakieś 12 losowania - minimum 6 ma szanse na 500 diamentów coś może sie utrafi :p)

do tego sporo portalowych doładowań i najważniejsze 95 flag zdobytych, nie liczyłem ile dodatkowych cukierasów zdobyłem ale było tego z 600-1000 sztuk (widać po wynikach) , następne losowanie zrobię na doładowania 30 PW
 

Koval92

Kapłan
Ja właśnie szóstą platformę trafiłem, ze skrzynki 15% szans.
Mi działa i gra uruchamia się normalnie
 

jakub357

Łucznik
Nie podoba mi się obecny system nagród w tym evencie. Wypadają dziadostwa.
Elfki tańczące pod flagami gdy otwieram skrzynie są, lekko mówiąc, niedopracowane. Brzydko to wygląda i nie jest to fajne. Zauważyłem, że firma ma tendencje do każdorazowego wplatania takich maszkaronów - grafika prezentująca wymiotujące orczyki na rękach elfki-paprotki pełnej wstrętu na twarzy jest po prostu obrzydliwa... Elvenar zwykł prezentować wysoki standard estetyczny, a to jest jakieś nieporozumienie.
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście - chodzi o to, żeby zdobyć jak największy budynek, przetopić i za uzyskane fragmenty wytworzyć śliczne kapliczki 1x1 z kulturą , które się znowu przetopi , zrobi następne kapliczki i tak dalej, a jak się skończą fragmenty zaklęć to można odpocząć z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku ;)
 

DeletedUser

Guest
kapliczki się nie opłaca, za duży koszt do zysku ja przetapiam 2x1 lub 1x2 (czyli wszelkie koniki i inne szpeja) dają 5 punktów do skrzynki
poza tym kolekcjonuję bonusy do wojska, przydadzą się :)

@visit0r tak dokłądnie po to zdobyłem dzisiejszą nagrodę dzienną, po prostu są słabe żeby nei było:
- mam kilkaset bonusów czasowych, bardzo rzadko z nich korzystam
- mam też sporo produkcji portalowej, cały czas przekłądam że teraz nie warto korzystać :p (jestem w smokach)
- PW... to następny cel

a reszta jest po prostu słaba, kulturowe mam po zimowym na podobnym poziomie, z ludkami nie zbieram i tak mam nadwyżkę ludności rzędu 8-9 tysięcy (wystarczy mi aż do żywiołaków na rozubodwę istniejących budynków), więc zostaje zabawa w przetapianie bo a nuż 500 diaxów wpadnie
 
Ja jeszcze nie trafiłem ani razu dodatkowych cukierków :(
U mnie w jednej wiosce bylo podobnie, na innych swiatach bylo z tym lepiej.
Ogolnie losowalem wszedzie za ok. 2600 cukierkow.
Wybieralem skrzynki z szansa na dodatkowe cukierki i z jak najwieksza
szansa na nagrody dzienne.
Efekt losowan w trzech wioskach to:
1. 10 nagrod dziennych i 3 elementy zestawu, zero szans na jego skompletowanie
2. 16 dziennych i 4 elementy zestawu, tylko 8 flag brakuje do piatego
(troche "oszukane", dokupilem 100 cukierkow, za ktore wpadlo nastepne 200+100)
3. 13 nagrod dziennych, 4 elementy zestawu i 13 flag do piatego, bez "dopalaczy" ;)

Jesli chodzi o nagrody dzienne, ten system skrzynek jest calkiem niezly, podoba
mi sie. Przede wszystkim wpada niewiele smieci, jesli nie uda sie trafic budynku.
Wydaje mi sie, ze okolo polowie graczy powinno udac sie skompletowac zestaw,
jesli beda wybierac odpowiednie skrzynki. Troche szkoda, ze wielu graczy nie zrobi
zadnego bledu, bedzie wybierac teoretycznie najlepsze skrzynki, a zestawu i tak
pewnie nie zdobedzie. Gra polega na planowaniu i ukladaniu dlugoterminowej
stratgii rozwoju, a tu taka loteria... Troche zbyt wiele w tym przypadku, przydalby sie
choc jeden dzien z podwojnymi flagami, wtedy wszystko zalezaloby od decyzji gracza,
a nie od szczescia w losowaniu dodatkowych cukierkow.
Oczywiście - chodzi o to, żeby zdobyć jak największy budynek, przetopić i za uzyskane fragmenty wytworzyć śliczne kapliczki 1x1 z kulturą , które się znowu przetopi , zrobi następne kapliczki i tak dalej, a jak się skończą fragmenty zaklęć to można odpocząć
Mozna to urozmaicic i od czasu do czasu za fragmenty z kapliczek wyprodukowac
przyspieszacze, zeby na nich jeszcze szybciej tworzyc nastepne kapliczki... ;)
 

DeletedUser

Guest
Ogolnie losowalem wszedzie za ok. 2600 cukierkow.
Wybieralem skrzynki z szansa na dodatkowe cukierki i z jak najwieksza
szansa na nagrody dzienne.
Efekt losowan w trzech wioskach to:
1. 10 nagrod dziennych i 3 elementy zestawu, zero szans na jego skompletowanie
Hmm, tak się zastanawiam , czy na pewno zero szans - ponad 500 cukierków z dziennych jest jeszcze do zebrania + przyjmując wariant , że zbierzesz ok. 300 z miasta (15-16 dni x 20) jeszcze jakaś nikła szansa może być.
Zakładam, że zrobiłeś główną linię zadań - pytanie - czy zdobyłeś placówkę po 3 budynku z zestawu albo ile flag Ci brakuje do 5 części ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Jeżeli zrobisz wszystkie questy z listy + questy dzienne + zbierasz cukierki dość regularnie z mapy, to do zrobienia całego zestawu brakuje 300 cukierków.
Wydając 2600 cukierków masz 3 elementy zestawu? Ile razy wylosowałeś dodatkowe cukierki?

Najlepsze skrzynki dają największą szansę na zestaw bo wypada z nich 200 cukierków, ja już 800 dodatkowych cukierków z samych fioletowych wylosowałem w te 6 dni. Po prostu dużo zależy od szczęścia i to nie jest fair.
 
Do góry