• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Konstruktach

Koval92

Kapłan
Konstrukty to niejako cyborgi skonstruowane przez elvenarów z zaprogramowaną zdolnością ewolucji, jako rasa mają swoich panów więc są czymś w stylu golemów-robotów służalczych.
hah, z pewnością o to im chodziło??? jak to się ma do ras wcześniejszych???

Tak to się ma do ras wcześniejszych, że celem istnienia konstruktów jest pogonienie kota Amunom, którzy są niszczycielami świata gry i z wszystkiego robią jałową pustynię.
 

DeletedUser174

Guest
@jarq mam pytanko :)
Nie wiem jak inni, ale ja się jakoś przyzwyczaiłam, ze pierwszym badaniem w nowym rozdziale był zwiad. A pierwszym badaniem w konstruktach jest port... I teraz pytanie, które brzmi: czy badanie porty ma wpływ na szybkość zwiadu czy o badaniach na przyspieszenie zwiadowcy już możemy zapomnieć? W amunach też badania zwiadu nie było...
Inna kwestia to kiedy liczy się "wejście" do nowej rasy w odniesieniu do budynków eventowych... wcześniej tym wyznacznikiem było właśnie ukończone badanie zwiadu... ale teraz nie ma badania na zwiad...

@jagienka nie, nie tylko Tobie portrety się nie podobają. Są ohydne. Trudno mimo nowej rasy zostaje przy swojej wiedźmie... nie powiem trochę mi się znudzła, ale trudno tymi maszkaronami miasta sobie straszyć nie będę

nie podoba mi się też pomysł "setowego" ustawiania budynków. Nie lubie setów :/ może ta rasa ma za zadanie przekonać sceptyków setowych...

nie podoba mi się też to nagłe przestawienie z cudów na badania. Przez tyle miesięcy automatycznie były pakowane książki w cuda, bo drzewko już dawno było skończone... ile to książeczek poszło na cuda zamiast w badania... a cuda stoją i czekają, bo jak wszystkie wolne książki idą w badania to cudy jakoś tak nie chcą się uzupełniac i levelować. Jakoś tak było lepiej bez nowej rasy...
 

DeletedUser1359

Guest
Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić, co się dzieje z żywymi towarami u kupca na S1 ???? Platyna, obsydian i atrament nie do zdobycia !!! Wygląda na to, że wszyscy w erze Kanstruktów produkują tylko kauczuk i aksamit. Chyba się wyłożymy na tej rasie...
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@kikimora Zbadanie portu nie ma wpływu na szybkość zwiadu. Wejście do nowej rasy jest po zbadaniu portu.
 

DeletedUser1775

Guest
Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić, co się dzieje z żywymi towarami u kupca na S1 ???? Platyna, obsydian i atrament nie do zdobycia !!! Wygląda na to, że wszyscy w erze Kanstruktów produkują tylko kauczuk i aksamit. Chyba się wyłożymy na tej rasie...
ofki w większości są na to, co na drzewku potrzebne teraz :) niestety na drzewku potrzebne są konkretne żywe tylko...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Mam takie pytanie: po co w cudzie konstruktów jest dodatkowa produkcja żywych towarów, jeśli to jest ostatnie badanie na rozkładzie badań? Przecież wszystkie żywe towary (T1 w Żywiołakach, T2 w Amunach, T3 w Konstruktach) zostaną już do tego czasu zagospodarowane... Na kolejne rozdziały po Konstruktach? Trochę nie za późno? Nie lepiej było taki bonus dać w cudzie żywiołaków?
 

DeletedUser174

Guest
@jarq no sory, ale ja głupi jestem... i mam pytania ignoranta... impotencja intelektualna mnie dopadła... tak wiem to nic dziwnego :D

chodzi mi o system setowy rasy. Jak on działa? Ale konkretnie... Czy budynki mają znaczenie czy tak jak w setach te same nie zwiększają bonusu? O ile zwiększa się bonus produkcji na połączeniu? Czy są budynki o większym znaczeniu czy tylko liczy się linkowanie? O ile połączenie zwiększa produkcję. Czy przeniesienie portalu zresetuje zegary produkcji czy nie? Czy przeniesienie budynku resetuje zegar tylko w przenoszonym budynku czy we wszystkich?

budynki rasowe wyglądają bajecznie... ale już sie nie mogę doczekać aż wywalę je z miasta. Dla mnie wyglądają tak samo... klikam na oślep, bo nie wiem co jest co. Ustawianie ich to mordęga... pierwszy raz od początku gry posiłkuję się planerem, bo bez niego to bym poległa na starcie. Nie widać "granic" budynków. W normalnym ustawieniu to nie problem... tu już tak, bo traci sie nie tylko miejsce, ale przede wszystkim linki (niezależnie od tego jak działają). upierdliwe jest też przestawianie rasy, bo trzeba czekać "na moment" - wcześniej sama decydowałam kiedy sie bawić w przestawianki... teraz to gra mi mówi kiedy mogę to zrobić (głupio jest tracić godziny z produkcji zwłaszcza jak jest ustawiona na 6 czy 9h a do końca została 1-2h) i ten rodzaj zalezności mi sie kompletnie nie podoba. Tak samo jak nie podoba mi się bezsensowne klikanie potwierdzenia że zestaw i reset... Tak ja wiem, ze można sobie zaplanować miasto na 5 ras do przodu... planowania to mam po kokardki w realnym życiu... tu bym chciała tylko poklikać... podobno to tylko gra... podobno
 

Osteres

Zwiadowca
Mam podobny problem. Nie widać dokładnie w którym coś się produkuje. Jestem zmuszony do 16 liczyć czy wszystkie produkcje puściłem bo już mi się zdarzyło gdy tego nie robiłem, że w 1-2 produkcje nie były puszczone. We wcześniejszych rasach nie było tego problemu.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@kikimora na wiki naszej jest już co nieco o konstruktach i budynkach. https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Wyspy#Zestawy_Budynk.C3.B3w
"Te Wyspy - Silnik, Ogród, Montownia i Zoo - stanowią jeden zestaw budynków. Gdy stoją obok siebie, ich produkcja rośnie o 50% za każdy przyległy budynek. Maksymalny bonus wynosi 250%, zatem odpowiednie zaplanowanie układu Wysp jest niezbędne, aby uzyskać jak najefektywniejszą produkcję."

Czy przeniesienie budynku resetuje zegar tylko w przenoszonym budynku czy we wszystkich? - tylko w przenoszonym.
Czy przeniesienie portalu zresetuje zegary produkcji czy nie? - nie.
O ile połączenie zwiększa produkcję. - o 50% maksymalnie do 250 tak ja w tekście powyżej i w wiki.
Czy są budynki o większym znaczeniu czy tylko liczy się linkowanie? - wszystkie silniki są traktowane tak samo.
 

DeletedUser4001

Guest
Mam zadanie zeby zbudować porty Silnik i Montownie. Zbudowałem....i zaliczyło mi silnik a Montownie zbudowałem nawet dwie a zadanie nie ukonczone? Miał ktos cos takiego ?


Juz zrobilem. Chyba błąd w tłumaczeniu bo trzeba bylo zbudować ogród
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Tak to jest błąd, myślę że poprawią go w następnej aktualizacji.
 

blazius1

Paladyn
Bardzo słabo ktoś zaprojektował osadę w Konstruktach, ponieważ Kwitnąca Gildia praktycznie w tej epoce nie działa na produkcję osady.

Produkcja Rdzenia nie ma większego znaczenia, więc główna zaleta Gildii przestała być zaletą. Funkcjonalne pozostało jedynie wsparcie u hurtownika, ale nie po to podnosimy Gildię żeby tylko mieć jedynie lepszy przelicznik u hurtownika.
 
Do góry