• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

visit0r

Paladyn
Czuję się zachęcony, więc dopowiem, że jeśli ktoś ma NAPRAWDĘ mało miejsca, to według mnie jednodniowych produkcji bonusowych wystarczy 8, blisko siebie są zadania 15 (5x1d) i 16 (3x1d), potem dopiero 36 i 42 (oba 4x1d), po 42 zadaniu możemy nawet zburzyć jedną manufakturę (zadania 63 i 71 to 7x1d) i znowu możemy zburzyć jedną, zostawiając 6 (tyle będzie potrzebne w pozostałych zadaniach na zbiór 1-dniowy) i dopiero 147 zadanie może wymagać 9x1d.

Jeśli chodzi o produkcje 2-dniowe, to wystarczy uruchomić 6, ponieważ w zadaniach 78 i 85 potrzebne są 3x2d, potem dopiero w zadaniu 146 potrzeba 5x2d, to raczej mało prawdopodobne, że zrobimy zadania od 85 do 146 w czasie krótszym niż 2 dni, więc zdążą się nam znowu zrobić.

Mam nadzieję, że nic nie przegapiłem, ale tak mi wychodzi.
mam takiego pecha ze codziennie trafiam wlasnie 7x 1 dniowy bonus, to zadanie z bugiem w ktorym poczatkowo jest zebranie 4 sztuk i tak mysle czy nie podstawic 21 manufaktur na 1 dniowe
 

Załączniki

  • Schowek01.jpg
    Schowek01.jpg
    115,4 KB · Wyświetlenia: 10

DeletedUser4096

Guest
Jak jesteś szczęśliwym posiadaczem miejsca to stawiaj :) tu nie ma co myśleć nad tym.
 

Koval92

Kapłan
Ostrzegam że jak narobicie za dużo 9h i 1d w warsztatach to od zadań za 64 korale są same 5 min i 15 min w warsztatach, za to dwa różne na 3h, jedno na 9h, 2 różne na 1d i jedno na 2d w manufakturach.

Znalazłem info że już za 66 nie ma questów, to ostatnia grupa, więc 9h i 1d sie nie przydadzą.
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Odszczekuje co powiedzialem ze nagrody dzienne sa takie sobie, przez chyba nieuwage i pobiezne przegladanie nagrod, nie zwrocilem uwagi na dzisiejsza nagrode. Laguna wymiata.
Mialem stawiac Fontanny, ale to jest duzo lepsze i daje wiecej many oraz jest 3x3 wiec pasuje w miejsce studni, a nie 4x4 jak fontanna :)
 

KociMord

Zwiadowca
Mialem stawiac Fontanny, ale to jest duzo lepsze i daje wiecej many oraz jest 3x3 wiec pasuje w miejsce studni, a nie 4x4 jak fontanna
masz rację, jest lepsze niż fontanna (33,33 many na pole na godzinę), ale ledwo (34,26 many na pole na godzinę) + daje kulturę i ludzi
ale jeśli chodzi o manę to 12. dnia eventu będzie płaszczka, która daje (w Amunach) 57,29 many na pole na godzinę - niestety kosztem kultury (trochę) i ludzi
wszystko zależy na czym komu zależy :)
swoją drogą polecam statystyki porównujące produkcję many
https://www.elvenarchitect.com/buildings/compare/mana/
(można sobie odnaleźć budynek, i jeśli zaznaczymy go, to nie zniknie przy następnym wyszukiwaniu)
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Ta plaszczka tez jest fajna, ale ma juz troche gorszy ksztalt, swietnosc tej laguny polega na tym ze ma ten sam rozmiar co studnia.
 

Koval92

Kapłan
@jarq Czy zadania na 900 fragmentów zaklęć są jakoś limitowane? Skąd my to mamy wziąć jak nie gramy 3 lata odkładając wszystko w inwentarzu?

Na becie w ogóle stoją bo mają zwiady po 4 dni...
//
Ta plaszczka tez jest fajna, ale ma juz troche gorszy ksztalt, swietnosc tej laguny polega na tym ze ma ten sam rozmiar co studnia.

Płaszczka jest obecnie najbardziej opłacalnym nie-zestawowym eventowym budynkiem na manę w całej grze pod względem zbalansowania produkcji/rozmiaru.

Laguna daje pop/kult i manę, jeżeli lubisz budynki które są średnie we wszystkim ale dają dużo rzeczy to postaw je, ale miej w świadomości że dwie laguny w konstruktach nie dadzą ci tyle many co 1 płaszczka.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4063

Guest
zasadniczo to zadania są trudne bo się nie przygotujesz, mi pasuje fart przy losowaniu, jak na razie miałem takie fajne jak "daj 3 łapki"; "zamieść 3 oferty" "zrób zwiad-akurat miał 2h do końca" ukończ 2 prowincje, gdyby nie te jednodniowe to by faktycznie można było zebrać ze trzy wymaksowane nagrody główne, mamy chyba 4 dzień eventu a ja mam już wylosowane 4 artefakty i prawie tysiąc koralu na kolejną obiecującą nagrodę dnia-jak dla mnie pewnie z jedna/dwie laguny co dają boskie ziarna (do 3 kwiatków lotosu); a potem się zobaczy.
płaszczka wymiata ale mam już 12 chatek many więc nie wiem czy inwestować... ogólnie jak jest mus to wole mieć kulturówki które bez żalu wywalę pod wolne miejsce niż eventówki których mi potem byłoby szkoda...
 

DeletedUser174

Guest
z, mi pasuje fart przy losowaniu,.
a zdajesz sobie sprawę jak to może kogoś wpieniać? jak komuś jednak zadania nie pasują... i czasami to bardzo nie pasują

<ciach>

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4096

Guest
Kwestia wyboru, co komu pasuje. Ja wolę lagune ze względu na kształt. Chociaż ta płaszczka też jest fajna. Zadania mam bardzo różne, na wszystkich światach. Najdłuższe 9h, raz tylko jak na razie trafiłam na 1dn.
 

visit0r

Paladyn
zasadniczo to zadania są trudne bo się nie przygotujesz, mi pasuje fart przy losowaniu, jak na razie miałem takie fajne jak "daj 3 łapki"; "zamieść 3 oferty" "zrób zwiad-akurat miał 2h do końca" ukończ 2 prowincje, gdyby nie te jednodniowe to by faktycznie można było zebrać ze trzy wymaksowane nagrody główne, mamy chyba 4 dzień eventu a ja mam już wylosowane 4 artefakty i prawie tysiąc koralu na kolejną obiecującą nagrodę dnia-jak dla mnie pewnie z jedna/dwie laguny co dają boskie ziarna (do 3 kwiatków lotosu); a potem się zobaczy.
płaszczka wymiata ale mam już 12 chatek many więc nie wiem czy inwestować... ogólnie jak jest mus to wole mieć kulturówki które bez żalu wywalę pod wolne miejsce niż eventówki których mi potem byłoby szkoda...
to masz szczescie, kolejno 3 x mam zadania 1 dniowe ;/
 

DeletedUser4063

Guest
Ale tak szczerze-sporo z Was gra na kilka miast, ma miasta na różnym poziomie, na różnym etapie i z różną ilością miejsca. Ten event mocno dołuje tych którzy kończą rasę i mają mało placu albo początek rozbudowy i małe miasta. Tu się zgodzę. Chodzi mi o to czy grając na kilku miastach na raz macie tak że na jednym jestescie super do przodu i robicie zadania po 60 coś korali a na innym ledwo 42 korale i stoimy? Czy po prostu ogólnie jest płacz o to że nie mozna całej linii zadań głównych wykończyć w te 5-8 dni i spokojnie czekać na ulubioną nagrode dzienną? bo wydaje mi się że przy 3 tygodniach eventu i niekończących się zadaniach to możecie wbić wiecej skrzynek z dziennymi niż kiedykolwiek przedtem.

@kikimora

życze więcej szczęścia w kolejnych dniach eventu i spokojniejszego podejścia do gry-to tylko gra, ok?

@Czarna Wdowa 69

akurat ja i Kikimora regularnie mamy odmienne zdanie i już przywykłem do jej stylu-da się lubić złośliwiec ;-)
 

DeletedUser4096

Guest
<ciach>
@sandvinik chodzi o to że wg niektórych to jest bardzo niesprawiedliwe, ze czesc osób ma pecha i trafia na 1dn np, a dostaje tyle samo co inni co robią łatwe zadania, no i brakuje części osobom odhaczania zadań, planowania z wyprzedzeniem eventu.

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Płaszczka jest obecnie najbardziej opłacalnym nie-zestawowym eventowym budynkiem na manę w całej grze pod względem zbalansowania produkcji/rozmiaru.

Laguna daje pop/kult i manę, jeżeli lubisz budynki które są średnie we wszystkim ale dają dużo rzeczy to postaw je, ale miej w świadomości że dwie laguny w konstruktach nie dadzą ci tyle many co 1 płaszczka.
Absolutnie tego nie neguje, ze jest najbardziej oplacalnym budynkiem, ale mnie laguna pasuje bo idealnie mi sie wpasuje w miejsce po studniach ktore zaraz skoncza waznosc. Laguna i tak daje wiecej many niz fontanna ktora mialem stawiac, a ktora jest przeciez wieksza. Nie twierdze ze nie polosuje ze 2-3 plaszczek. TYlko mimo wszystko latwiej upchnac budynek 3x3 niz 3x4.
@sandvinik u mnie na koncie wyglada to tak na 1 gdzie totalnie olalem rozwoj idzie mi event jak po grudzie, na 3 gdzie mialem troche miejsca i dostawilem manu idzie nawet ok, chyba tylko 1x raz byl 1d.
Za to na 2, gdzie zwolnilem tyle miejsca i postawilem wczoraj duzo manu i warsztatow mam juz druga produkcje 1d.
 

DeletedUser4269

Guest
<ciach>

Proszę @Czarna Wdowa 69 wytłumacz mi czego nie potrafisz zrozumieć w tym, że wielu graczy zaczęło grać w tą grę gdy nie było w niej tyle "losowości". I to właśnie dlatego że można było sobie zaplanować tyle rzeczy to w tą grę właśnie grali. Gdyby szukali wtedy losowości to pewnie nie męczyliby się tu tylko poszukali sobie innej gry. Ci gracze włożyli w rozwijanie swoich miasteczek na tej grze dużo czasu, a niektórzy także pieniędzy. A teraz gra się zmieniła w sposób, który ich drażni bo nie takiej gry chcieli. Poza tym jak ktoś chce sprawdzić czy ma pecha czy szczęście to raczej powinien iść do kasyna a nie męczyć się w grze.
I może jeszcze raz tak łopatologicznie: To gra się zmieniła a nie preferencje tych graczy, więc mają święte prawo nie cieszyć się z tych zmian. Możesz mi powiedzieć co tu tak trudno Ci zrozumieć, że musisz obrażać Graczy którzy mają inne zdanie niż Ty?

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3332

Guest
Ja już właśnie 6-ty raz trafiam na 7x produkcja 1 dniowa (baa, 2 razy trafiłem mimo iż w rozpisce zadań z bety nie było takiej opcji :D )

Kocham losowość :confused:
 

DeletedUser4096

Guest
Ja mam głównie zadania 9h teraz, na wszystkich jak leci, nie wiem po co nastawiałam produkcję 1dn.... :D czas dostawić na 9h manu trochę. Podoba mi się ten event :D
//
<ciach>

Proszę @Czarna Wdowa 69 wytłumacz mi czego nie potrafisz zrozumieć w tym, że wielu graczy zaczęło grać w tą grę gdy nie było w niej tyle "losowości". I to właśnie dlatego że można było sobie zaplanować tyle rzeczy to w tą grę właśnie grali. Gdyby szukali wtedy losowości to pewnie nie męczyliby się tu tylko poszukali sobie innej gry. Ci gracze włożyli w rozwijanie swoich miasteczek na tej grze dużo czasu, a niektórzy także pieniędzy. A teraz gra się zmieniła w sposób, który ich drażni bo nie takiej gry chcieli. Poza tym jak ktoś chce sprawdzić czy ma pecha czy szczęście to raczej powinien iść do kasyna a nie męczyć się w grze.
I może jeszcze raz tak łopatologicznie: To gra się zmieniła a nie preferencje tych graczy, więc mają święte prawo nie cieszyć się z tych zmian. Możesz mi powiedzieć co tu tak trudno Ci zrozumieć, że musisz obrażać Graczy którzy mają inne zdanie niż Ty?

edytowano//Urdur
Nie, nie zamierzam Ci się tłumaczyć. Szkoda zachodu. Napiszę tylko tyle. Jak komuś nie podobają się zmiany w grze, a na pewno jeszcze ich trochę będzie, to przecież może poszukać innej gry. Tyle. A że władował w to mnóstwo czasu i kasy... Każdy ma wybór, nikt nikomu tu nie każe grać na siłę. Niedługo, może inaczej - za jakiś czas, ma wejść Iglica, tam tez będzie element losowości i znowu będą narzekania, lament na całym forum. Gra się zmieniła odkąd zaczęłam w nią grać, dla mnie na plus.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KociMord

Zwiadowca
E tam losowość, ja robię zadanie 123 - ukończ 2 prowincje - wszystkie co miałem już wykończyłem, teraz czekam do poniedziałku, aż mi się zwiady zrobią
(a wykończyłem te co miałem, bo mi się ciągle jakieś prowincje trafiają - mówi się trudno)
Jeszcze nic nie losowałem, mam w tej chwili 6600 korali, no myślę, ze wystarczy na jakieś 8 artefaktów, jak dociągnę do 9. to pewno przestanę wykonywać zadania, choć w zasadzie przez te kolejne 3 tg pewno jeszcze ze 40 do 60 zadań dam radę zrobić, bez przyspieszajek
Efekt jest taki, że mam weekend wolny od eventu :)
Trzeba uczyć się szukać pozytywów (bo marudzenie i tak mi za dobrze wychodzi)
Swoją drogą co mają zrobić gracze z topki, którzy mają już wszystkie prowincje zwiedzone i ukończone?
Ciekawe czy gra to bada, przed wylosowaniem takiego zadania?
 
Do góry