• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o nowej rasie Ambasady

DeletedUser2264

Guest
Ktoś wie czy projekty ustaw ulegają rozpadowi? Rano jest ich jakby mniej.
 

DeletedUser2264

Guest
@Kattina do tej pory nie zwróciłem na to uwagi :) Jutro sprawdzę stan magazynu, edytuję ten post i wpiszę swoje spostrzeżenia :)

Edit: Wygląda na to, że projekty ustaw nie ulegają rozpadowi. Ilość jaką miałem wieczorem zastałem rano :)
Dzięki @tajniakos, u mnie wyglądało na to, że ta ilość jest mniejsza co rano. Dzisiaj jednak bez zmian :)
 

DeletedUser1874

Guest
Sam nowego rozdziału jeszcze nie rozpocząłem. Jednak patrząc na sposób produkcji przedmiotów (na wiki) oraz drzewko badań, widać to co słusznie już zauważono, że podobnie jak w Elvenarach, są wymagane przedmioty, których nie otrzyma się z zysków. Zauważalna jest też różnica w układzie tych badań z wymaganiem innych towarów - w Elvenarach były to jedne z pierwszych badań, a potem już wszystko dało się pozyskać z zysków. Tutaj te poprawki obu typów są rozrzucone po całym rozdziale... ale czy tak naprawdę to zmienia cokolwiek? Przecież cechą charakterystyczną wszystkich towarów których nie można zdobyć za pomocą zysków, jest to, że nie mają limitu.
Dlatego w przypadku wykorzystania zysków do maksymalnego przyspieszenia rozdziału, w zasadzie robi się tak samo - większość budynków trzeba postawić na chwilę, wyprodukować niezbędne poprawki, po osiągnięciu ich odpowiedniej ilości, prawie wszystko można wyrzucić i kończyć rozdział z samym senatem. Oczywiście wykorzystując zyski, PW oraz produkowane przez miasto towary, zwykłe, żywe itd.
Szczególnie, że jak rozumiem, poprawki również produkuje sam senat - kwestia zdobycia tylko przedmiotów niezbędnych do ich stworzenia. Dlatego jeśli w czasie obecności całej wioski w mieście, jakimś ograniczeniem byłyby możliwości produkcji samego senatu (co jest ciężko określić na podstawie informacji z wiki), przetwarzanie w nim w poprawki, również można zrobić już po usunięciu innych budynków.
Poza senatem, ograniczone ilością są tylko ambasady - można mieć po jednej. Dlatego skoro pozostałe budynki nie mają takich ograniczeń, idąc dalej tym tokiem, można poświęcić dużą powierzchnię pod duża ilość herbaciarni/festynów/kręgów na stosunkowo krótki okres, by potem, po wyprodukowaniu odpowiedniej ilości herbat/piwa/inspiracji, ograniczyć się tylko do przetwarzania ich w ambasadach oraz senacie w propozycje, a potem poprawki.
 

Koval92

Kapłan
Nie uwierzę, że ktoś jest w stanie juz rozbudowywać arenę turnieju na 4 poziom, chyba, że na Felyndralu gra milioner.
Gratulacje.
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Mnie tam ich orientacja nie interesuje.... ;)
Tło fabularne to ogromnie zmarnowany potencjał Elvenaru.
Niby historia się gdzieś przewija, ale umyka.
Można by było stworzyć fajne universum, dodać w panelu w grze zakładkę Archiwa, gdzie spisane byłyby dialogi. Albo dodatkowe kronikarskie treści.
Tego nie ma, a szkoda, bo pozwoliłoby jeszcze bardziej zatopić się w tym świecie, a nie tylko odbębnić klikadło.
 
Tło fabularne to ogromnie zmarnowany potencjał Elvenaru.
Z ta "orientacja" chodzilo mi o cos zupelnie innego :) Autor postu, do ktorego moj wpis sie odnosil, zamiast slowa "guys" uzyl "gays", stad moj zart :)

Co do meritum Twojej wypowiedzi, to masz niestety racje. Gram juz prawie 2.5 roku, gdzies tam w tle przewija sie niby jakas historia, ale nie mam zielonego pojecia, na czym ona polega. Ktora rasa odeszla sama, a ktora zostala wygoniona przez jakas inna i dlaczego. Jakos to wszystko podane jest w takiej formie, ze (mowiac kolokwialnie) cala historia jednym uchem wpada, a drugim wypada i przynajmniej w moim przypadku niewiele sie z tego pamieta.
 

Sorcha

Rycerz
Tło fabularne to ogromnie zmarnowany potencjał Elvenaru.
Niby historia się gdzieś przewija, ale umyka.
Można by było stworzyć fajne universum, dodać w panelu w grze zakładkę Archiwa, gdzie spisane byłyby dialogi. Albo dodatkowe kronikarskie treści.
Tego nie ma, a szkoda, bo pozwoliłoby jeszcze bardziej zatopić się w tym świecie, a nie tylko odbębnić klikadło.
Zgadzam się z @jakub357, może następna rasa już się robi i będzie może mieć nazwę "Konsulaty" ;) , jak są Ambasady to czemu nie "Konsulaty"? Było by do pary, prawda?
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Ktoś wie, kiedy i czy pojawi się lista questów fabularnych z rozdziału? Bo mnie w bractwie wypytują, czy coś wiadomo :D

Edit. Nie było pytania. Już znalezione xD
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Wiecie czy gdzieś jest zestawienie zapotrzebowania do badań na produkty / półprodukty rasowe?
 

Proqrator

Rozbójnik
Jakiś dobry człowiek zechciałby się podzielić jakimś ciekawym ustawieniem budynków. Jakoś ostatnio nie mam głowy do planowania i chętnie przygarnę jakiś fajny wydajny projekt na możliwie nie dużej powierzchni :)
Na początku tematu jest ten od @Koval92, ale on był chyba tworzony przed wejściem rasy na sucho i może po przejściu coś się zmieniło, jakieś przemyślenia itp ;)
Płacę dobrym słowem i uśmiechem :)
Buziaczki :*
 

DeletedUser3983

Guest
Ktoś zauważył że gildia zwiększającą produkcje rasowe nie działa w Ambasadach?
 

AdamsObbl

Wędrowiec
a to.. gdzieś mi to przemknęło już, miałem nadzieję na coś ang lub pl...
ale jak już nie ma..
google translator daje tu radę?
 
Do góry