• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Odrodzeniu Kultu Feniksa

Poziomek

Rycerz
Tworcy nie robia łaski ze daja ponownie szanse na zdybycie rozszerzen. Wiedza i zdaja sobie sprawe czego gracze chca czego potrzebuja, ale nie moze byc za latwo, bo za latwo juz bylo - wiec teraz jest loteriada w iglicy, i loteriada w am. Do czego caly czas zmierzam?
: taka AM moglaby miec dodatkowy slot o ktoryms ktos juz wczesniej pisal, ale fajnie aby to bylo tam caly czas a nie od wielkiego dzwonu okresowo, i aby byly tam dostepne wszystkie rozszerzenia wtedy tacy jak TY byli by zadowoleni ze i im uda sie w koncu rozbudowac cos na czym im zalezy. Ja tez bym byl zadowolony bo bym mogl sobie zaplanowac zbierac diamenty,schematy bo wiedzialbym ze jest szanse ze niespodziewanie moze pojawic sie wlasnie feniks albo misiek albo co jeszcze tam mi sie podoba.
 

Charlene

Szef kuchni
Tworcy nie robia łaski ze daja ponownie szanse na zdybycie rozszerzen. Wiedza i zdaja sobie sprawe czego gracze chca czego potrzebuja, ale nie moze byc za latwo, bo za latwo juz bylo - wiec teraz jest loteriada w iglicy, i loteriada w am. Do czego caly czas zmierzam?
: taka AM moglaby miec dodatkowy slot o ktoryms ktos juz wczesniej pisal, ale fajnie aby to bylo tam caly czas a nie od wielkiego dzwonu okresowo, i aby byly tam dostepne wszystkie rozszerzenia wtedy tacy jak TY byli by zadowoleni ze i im uda sie w koncu rozbudowac cos na czym im zalezy. Ja tez bym byl zadowolony bo bym mogl sobie zaplanowac zbierac diamenty,schematy bo wiedzialbym ze jest szanse ze niespodziewanie moze pojawic sie wlasnie feniks albo misiek albo co jeszcze tam mi sie podoba.
Tylko robiąc dodatkowy slot Twórcy na tym nie zarabiają a dając szansę zdobycia w evencie owszem. Wszystkie działania zmierzają do jednego- zmuszenie graczy do kupowania diamentów.
 

Poziomek

Rycerz
cos z rana popsulo sie z eventem: Po kliknieciu w losowanie, odejmuje walute ale nie wyswietla co dostalismy, ekran robi sie szary - pomaga jedynie ponowne zaladowanie aplikacji/odswiezenie.
jakis problem z firefoxem i wyswietlaniem - przegladarka zaktualizowana do najnowszej wersji.
 
Ostatnia edycja:

MDS Krakow

Zwiadowca
: taka AM moglaby miec dodatkowy slot o ktoryms ktos juz wczesniej pisal, ale fajnie aby to bylo tam caly czas a nie od wielkiego dzwonu okresowo
Kolejny slot ? Znajdą się tacy którzy chcieliby mieć dodatkowy slot ale wciąż wolny od artefaktow i budynków które już mają :) I mogę się założyć, że dołączyłbys do tych osób gdybyś miał już miska, Feniksa I wszystko nad czym teraz wylewasz żale:) wówczas pisałbyś 'po co dają to w AM, już mam wszystko chce mieć szósty wolny slot' :)
 

Poziomek

Rycerz
jak juz mialbym wszystko to po co mialbym dalej grac? Jezeli bylbym fanem jakims tej gry to 2 konto i tyle od 0, .a narzekac ze mam wszystko- bez sensu, idac takim tokiem rozumowanie NIE ROBMY NIC bo zawsze sie znajdzie ktos kto NIE ma lub Ma
 

MDS Krakow

Zwiadowca
Nie ma idealnego rozwiązania, nie ma co marudzić, nic to nie wnosi jak sam widzisz, bo co chwilę powraca ten temat i co... I nic :) tylko co chwilę czyta się te gorzkie zale i odechciewa się wchodzić na forum... wchodzi nowy akt i zarzuć jakiś ciekawszy temat, a nie ruszasz to co już było ruszane 10000000 razy...
A jak chcesz dalej marudzić to załóż temat "marudzenie w grze" wówczas nie będę obserwował i nie będę czytał, a Ty będziesz tam walczył o lepsze jutro w grze, o sloty, o am, a artefakty i o darmowe wszystko na start :)
 

miriella

Zwiadowca
problem w losowaniu tez na Edge /microsoft/ nie wyswiewtla nagrody , nie wiem czy cos dostałam czy nie !
Bardzo prosze o naprawienie :)))
 

Poziomek

Rycerz
Nie ma idealnego rozwiązania, nie ma co marudzić, nic to nie wnosi jak sam widzisz, bo co chwilę powraca ten temat i co... I nic :) tylko co chwilę czyta się te gorzkie zale i odechciewa się wchodzić na forum... wchodzi nowy akt i zarzuć jakiś ciekawszy temat, a nie ruszasz to co już było ruszane 10000000 razy...
A jak chcesz dalej marudzić to załóż temat "marudzenie w grze" wówczas nie będę obserwował i nie będę czytał, a Ty będziesz tam walczył o lepsze jutro w grze, o sloty, o am, a artefakty i o darmowe wszystko na start :)
nie bedziesz mowil mi co mam robic - nie pasuje nie czytaj, nie odpowiadaj
//
problem w losowaniu tez na Edge /microsoft/ nie wyswiewtla nagrody , nie wiem czy cos dostałam czy nie !
Bardzo prosze o naprawienie :)))
na innych przegladarkach jest dobrze, sprawdzalem chrome i opere.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MDS Krakow

Zwiadowca
nie bedziesz mowil mi co mam robic - nie pasuje nie czytaj, nie odpowiadaj
Ostro :) a nie potrzebnie :) nie pasuje to rozwiązanie? To nie graj :)
Poza tym nie wiem czy wiesz ale w tym dziale nic nie zdziałasz... załóż sobie temat w pomysłach z ankieta o tym wszystkim o co sie tutaj plujesz i dopiero jak uzyskasz odpowiednią ilość osób na "tak" w ankiecie to administratorzy zgłoszą ten pomysł wyżej:) tutaj zaśmiecasz poraz kolejny forum tym samym tematem :)
 

blazius1

Paladyn
Jeśli chodzi o brakujące podstawy do budynków to znowu rzecz jest mocno losowa.

One prawdopodobnie losują się kiedy śpimy. Prawdopodobnie, bo poluję na Polara i go wciąż nie widuję. A czasem sypiam nocami. Właściwie dość często.

Albo się nie losują, kiedy wstajemy z łózek? To zależy pewnie od punktu widzenia lub po prostu od pory dnia, w której wstajemy z łózek. Są przecież gracze, którzy śpią za dnia.

Zupełnie jak w Iglicy - trudno dociec tych szczegółów. No ale wiadomo: algorytm musi być na wszystko, bo dobry jest na wszystko.

Czyli bardzo proste: wystarczy nie spać w ogóle i obserwować Akademię dniami i nocami. W końcu się pojawi.

Że też mnie podkusiło żeby tego Polara przepalić!
 
Ostatnia edycja:
One prawdopodobnie losują się kiedy śpimy. Prawdopodobnie, bo poluję na Polara i go wciąż nie widuję.
Nie widujesz, bo miskow po prostu nie ma teraz w Tworzeniu. Tak samo jak do niedawna nie bylo Feniksow. Teraz Feniksy sa, ale po evencie prawdopodobnie znow znikna. A miski w recepturach pojawia sie pewnie dopiero wtedy, kiedy bedzie mozna tez zdobyc artefakty do nich.
 

Charlene

Szef kuchni
Akurat Feniksy i Drzewo majowe były cały czas w recepturach, wyłączone zostały misie i platforma walentynkowa. Ciekawe czy po tym evencie dalej te podstawki feniksowe zostaną.
 

blazius1

Paladyn
Ale Jarg odpisywał mi, że Polar powinien mi się pojawić. Pewnie zapomniał o tej zasadzie. Sporo tych prawidłowości do spamiętania a temat w zasadzie banalny: jak tu powydzielać gaczom pierwsze podstawy do budynków, żeby ich broń boże za szybko nie mieli. Albo żeby mieli w stosownej kolejności, o ile wypatrzą w Akademii receptury.

No ale teraz mamy kolekturę nr 2 i słyszymy że brak podstaw do Stonehenge.

Jakie w końcu jest uzasadnienie, że raz to losowania są uruchomione, raz nie? Oprócz ekonomicznego.
Nie byłoby losowań, a byłby osobny slot w Akademii.
Komu by to przeszkadzało? Kto byłby poszkodowany? Z wyjątkiem graczy, którzy mają już wszystko i już dawno temu obniżyli oczekiwania, jak wyszło powyżej? No i tych zupełnie zrezygnowanych, którzy wszystko kwitują marudzeniem?

Po mojemu, to mamy w temacie zwyczajny bałagan. I dodatkowy temat na głowie, którego trzeba pilnować. Zwłaszcza u graczy, którym na tych podstawkach na prawdę zależeć może i powinno. Ci muszą coraz mniej z tego rozumieć?

Ech! Było Pandę przeputać jak już. Myślałem pewnie, że na renowacji zaoszczędzę? Albo Pandy żal mi było.
Fakt że Feniksa Złotego odzyskałem w stosownym czasie. Tj. przed otwarciem kolektury nr 1 w Iglicy. Rozumiem że mogłem te podstawkę odzyskać po przeprowadzeniu kolektury, lub w trakcie losowań i też byłoby to w stosownym czasie?

Bałagan. Ja mam mętlik w głowie ... i nie powinienem się nawet tutaj odzywać....
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
a co ma powiedziec ktos teraz lub do tej pory osoba ktora jest np w 15-16-17 kronice kiedy na dobra sprawe nie wypada nic dla niego ciekawego? bo mlotkow przez tyle czasu nazbieral setki/ zlota takze, zysku portali takze, jedynie oswiecone bonusy dla wojska by go interesowaly ktore wypadaja ostatnio rzadko. Tez jakos musi sie z tym pogadzic, a Ty wyciagasz juz ze to masz i bedzie to frustrujace..

Tylko dlaczego on "musi się z tym pogodzić" a Ty już nie?
W AM pojawiają się receptury atrakcyjne nawet i dla tych z 17 rozdziału, zajmowanie slota recepturami na budynki to mniejsza szansa na te receptury. Już Cię kiedyś pytałem, co zrobić, żeby nikt nie był poszkodowany? Uciekłeś wtedy od odpowiedzi.
Tak naprawdę to, że artefakty do starych feniksów można zdobyć w eventach to i tak duży ukłon w stronę nowych graczy. Inne budynki nie mają takiego szczęścia.
 

Poziomek

Rycerz
Ovocko: widzisz roznimy sie tym ze Ja chce cos zmienic/probuje proponuje - czy zle rozwiazania czy dobre to sa juz kwestie do dyskusji. Jednakze koniec koncow o tym co wejdzie i kiedy wejdzie deycyduja nad Nami.
A dla ciebie jak i dla innych osob widze ze dobrze jest jak jest.Nie ruszajmy niczego. I zaczynam wierzyc w to co ktos kiedys napisal ze pewne osoby na forum te co graja dluzej bronia zaciekle tego co uzyskali w przeszlosci, tak aby bron boze nowi/lub Ci co sie nie zlapali nie mieli szans na zdobycie pewnych budynkow. Tylko ze jak juz napisalem to jest ponad Mna i Toba..i wczesniej czy pozniej doczekam sie tego czego chce:)
Powoli ale jednak iglica AM i dogrywki eventowe z artefaktami - daja mi wlasnie to co chcialem od poczatku osiagnac. Jeszcze tylko jakby bylo jakies info wyprzedzajace co bedzie w nastepnej iglicy i jeszcze w nastepnej - to bylbym rad niezmiernie:)
 

blazius1

Paladyn
(...) tak aby bron boze nowi/lub Ci co sie nie załapali nie mieli szans na zdobycie pewnych budynków. Tylko ze jak juz napisałem, to jest ponad Mna i Toba..i wczesniej czy później doczekam się tego czego chce:)

A nie denerwuje Ciebie po prostu to, że z powodu wprowadzonej powszechnie do gry zasady losowości (często podwójnej, jak to nazywam) czekać musisz pół roku lub rok? Na coś co my mamy od dawna ugrane w trybie normalnym i bez dodatkowych losowań?

W dodatku czekasz na zasadach, które ogarniają już tylko wykształceni w kierunkach ścisłych. I inni nieprzeciętnie ogarnięci. Niby jawnych, ale trzeba pogrzebać na forum i nawet CM nie jest w stanie spamiętać ich wszystkich. Już pomijam ten słynny algorytm od turniejów, który jakoś ogarnęły raptem trzy osoby na forum. Taki tajny i skomplikowany że jego skutki nie do przewidzenia ani w pierwszej chwili, ani po czasie.

Ja na drugiego Feniksa czekałem tylko rok. Ty na drugiego poczekasz sobie ile? Trzy lata?
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Nie wiem jak to wygladalo wczesniej bo nie gralem, ale event na feniksa miska czy inny budynek musial wygladac tak jak event na Sanie sniezne? tak? - zatem kazdy mial szanse zdobyc , a jak widac niektorzy jakims cudem zdobyli kilka podstawek i mnostwo rozszerzen, ale to bylo za latwo i nie wroci.
Jest iglica, i aby zachecic ludzi do jej robienia i grania wciskaja tam takie rozszerzenia, - niby nic zlego w tym nie ma , tylko ze wtedy do gry wchodzi magiczne RNG /matematyka czy losowosc czy jak kto sobie to nazwie.
Ja watpie aby udalo mi sie zlozyc tego ognistego uzywajac popielatego, bo o ile zdobede wystarczajaca ilosc popielatych, to musze miec szczescie aby rozszerzenia wyskakiwaly w AM/albo uzywac mnostwa diamentow to prze-klikania:)

no ale jakie mam wyjscie - wierze ze z czasem tworcy zrozumieja absurdalnosc tych rozwiazan, i ze ta 'losowosc/matematyka/rng ' za bardzo ingeruje w to co kto dostaje- i moze podniosa odrobine % szans na uzyskanie nagrod:)
 

blazius1

Paladyn
Event na Miśki nie wyglądał jak żaden event wcześniej ani potem.
To było coś zupełnie fantastycznego. Jakby z innej gry. Z kilku powodów.
Drugiego dnia, już w trakcie, na kolanie, skorygowali ilość waluty za wykonanie zadania. Ale nie skorygowani ilości ugranych podstawek do miśków.

To był twórczo rozwinięty eksperyment z eventu poprzedniego, w którym eksperymentalnie rozdano tzw. Syrenki.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
I zaczynam wierzyc w to co ktos kiedys napisal ze pewne osoby na forum te co graja dluzej bronia zaciekle tego co uzyskali w przeszlosci, tak aby bron boze nowi/lub Ci co sie nie zlapali nie mieli szans na zdobycie pewnych budynkow.
Poziomek przestań wypisywać bzdury. Nie zadałeś sobie trudu, żeby przestudiować stare posty eventowe, budynki ewolucyjne, wiki. Nic nie wiesz o tym jak było kiedyś i jak jest teraz a pragniesz rewolucji, nie znając specyfiki tej gry. Nikt niczego nie broni i każdy ma szansę na zdobycie czegoś, co mu ma pomóc w grze. Szansa to nie to samo co pewność. Poza tym tutaj się czeka i gra miesiącami. Tylko miśki, syrenki (być może Chatka z piernika?)miały niekończące się zadania, więc ogarnięci gracze zdobyli ich po kilka. Wszystkie Fenki można było mieć jeśli ktoś dokupił walutę i dalej losował, bo gra dawała 3 podstawki ale nie tyle artefaktów. Wydasz diamenty-masz, nie wydasz- zaakceptuj to co jest za darmo.
Ja watpie aby udalo mi sie zlozyc tego ognistego uzywajac popielatego, bo o ile zdobede wystarczajaca ilosc popielatych, to musze miec szczescie aby rozszerzenia wyskakiwaly w AM/albo uzywac mnostwa diamentow to prze-klikania:)
Teraz to już ręce opadają. Masz pełną listę zadań, wyliczone ilości wszystkiego, żeby zrobić event, który jest naprawdę prosty do realizacji a nie tak masakryczny jak bywały poprzednie( oczywiście tego nie wiesz, bo nie czytałeś starych postów) i Ty piszesz, że nie złożysz ognistego? Z tą Akademią to tylko powtarzasz po kolegach a sam nie widziałeś jak jest. Do tej pory na 2 kontach miałam już po 1-2 receptury na zamianę artefaktów, mowa o normalnym rytmie a nie przetasowaniu diamentami. Jesteś po prostu maruderem, któremu trzeba wszystko podstawiać pod nos, bo jak jest trudno to już jest źle.

Nie rozumiem problemu zaawansowanych graczy jeśli chodzi o te sloty w Akademii. Receptury zostały teraz tak opracowane, że te nowe na zamianę nie pojawiają się co chwila, żeby zagrozić innym i nie zajmują slotu na wzmocnienia. Pod tym kątem jest ok, jedynie mało jest tych za schematy i szkoda.
 

skrybik

Rozbójnik
Ło panie, od poczatku eventu w slocie siedza mi teraz cały czas oferty zamiany. Nie pamietam ile ich było może 4? 5? 6? Tulko co z tego, skoro trzeba najpierw artefaktów nowych natrzaskać? Ale nie narzekam, jest bardzo fajnie, w porównaniu do bety. Na becie loguje się moze 2 razy dziennnie i ani jednej receptury
 
Do góry