• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Odrodzeniu Kultu Feniksa

Alea56

Wędrowiec
Aaa... Też o tym pomyślałam ale nie zauważyłam jakiejś spektakularnej zmiany w ilości woja. Może jednak za mało wygrałam.
Dziękuję za odpowiedź :)
 

Lewinio

Wędrowiec
Jako że jestem nowym graczem i jest to mój pierwszy post - witam wszystkich bardzo serdecznie. Czy Waszym zdaniem w III rozdziale opłaca się stawiać i ewoluować Feniksa? Gdy zaczynałem grę, odbywał się event z saniami, wtedy je postawiłem i ewoluowalem, czego później mocno żałowałem - na tamtym etapie więcej pożytku przyniosłoby mi rozmienienie sań i ewolucji na fragmenty zaklęć. Aktualnie, gdy oglądam staty feniksa, również nie powalają - na 10 stadium ewolucji(o ile do niego dojdę) daje 195 populacji 233 kultury i 36 stali na godzinę + bonus 845 i 2PW. Chciałbym poznać Waszą opinię, opłaca się go stawiać? Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, królewska renowacja jest dosyć trudna do zdobycia, więc z przeniesieniem go na kolejne rozdziały może być ciężkie...
 

Charlene

Szef kuchni
Jako że jestem nowym graczem i jest to mój pierwszy post - witam wszystkich bardzo serdecznie. Czy Waszym zdaniem w III rozdziale opłaca się stawiać i ewoluować Feniksa? Gdy zaczynałem grę, odbywał się event z saniami, wtedy je postawiłem i ewoluowalem, czego później mocno żałowałem - na tamtym etapie więcej pożytku przyniosłoby mi rozmienienie sań i ewolucji na fragmenty zaklęć. Aktualnie, gdy oglądam staty feniksa, również nie powalają - na 10 stadium ewolucji(o ile do niego dojdę) daje 195 populacji 233 kultury i 36 stali na godzinę + bonus 845 i 2PW. Chciałbym poznać Waszą opinię, opłaca się go stawiać? Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, królewska renowacja jest dosyć trudna do zdobycia, więc z przeniesieniem go na kolejne rozdziały może być ciężkie...
Jak dla mnie 1696 stali/24h w 3 rozdziale to dobra ilość, w skali tygodnia to 11 872 surowca i w odróżnieniu od manufaktury taki Feniks daje pop i kulturę zamiast ją zabierać. Królewska renowacja jest do zdobycia w turniejach za skrzynie, ewentualnie za 10 skrzynkę jest schemat, który można przerobić w Akademii na renowację. Moim zdaniem ten Popielaty feniks nie jest budynkiem, który trzeba ciągnąć przez wszystkie rozdziały, więc możesz go postawić, żeby dawał Ci dodatkową surkę a kiedyś skasować jak pojawi się coś lepszego. Jak Ci totalnie nie pasuje ten fenek to zbieraj artefakty i zamień je na stare, mogą Ci się przydać podczas dalszej gry.
 

Tajniakos

Paladyn
@Lewinio moim zdaniem szkoda miejsca w mieście na stawianie tego budynku z prostej przyczyny a mianowicie:
Twój szybki wzrost czyli szybkie przechodzenie rozdziałów w początkowej fazie gry, wiąże się ze zużyciem 16 zaklęć królewskiej Renowacji co rozdział. W tej sytuacji szybko ten feniks przestanie być rentowny. Jeżeli masz możliwość robienia już iglicy od 3 rozdziału to zbieraj katalizatory a artefakty z tego eventu przerabiaj w razie możliwości w Akademii Magii na stare artefakty z feniksem. Jest szansa, że uda Ci się wytworzyć w AM podstawę czyli jajko ognistego feniksa, które będziesz mógł sobie powoli podnosić wyżej. W moim odczuciu dla Ciebie będzie bardziej wartościowy ognisty feniks na 4-5 lvl który da Ci bonus 25% do obrażeń jednostek niż popielaty feniks na 10, który wraz z przechodzeniem rozdziałów straci na wartości :)
 
Ostatnia edycja:
@Lewinio , zgadzam sie z opinia Tajniakosa. Zdobywaj artefakty w evencie, ale nie stawiaj Popielatego Feniksa, tylko wymien zdobyte artefakty w Akademii Magii na stare artefakty Feniksa. Wytworz w Akadmii Feniksa Ognia, jak tylko taka receptura Ci sie pojawi i wykorzystaj przekonwerowane artefakty do jego ewolucji. W dalszym przebiegu gry Feniks Ognia bedzie bardzo przydatny, nawet jesli poki co bedziesz go mial tylko na 4-5 poziomie.
 

Koval92

Kapłan
Ponawiam prosbe o zwiększenie szans na recepty z artefaktami i zmniejszenie na relikty bo to jest chore, mam materiały a nie ma recept, nie daliście zdobyć w iglicy tego co innym daliście to pozwólcie chociaż wymienić schematy.

(tylko apeluję drugi i ostatni raz nie będę więcej o tym pisać - promise).
 
Ostatnia edycja:

Lewinio

Wędrowiec
Jest szansa, że uda Ci się wytworzyć w AM podstawę czyli jajko ognistego feniksa, które będziesz mógł sobie powoli podnosić wyżej. W moim odczuciu dla Ciebie będzie bardziej wartościowy ognisty feniks na 4-5 lvl który da Ci bonus 25% do obrażeń jednostek niż popielaty feniks na 10, który wraz z przechodzeniem rozdziałów straci na wartości :)
Dzięki bardzo za opinię :D
@Lewinio , zgadzam sie z opinia Tajniakosa. Zdobywaj artefakty w evencie, ale nie stawiaj Popielatego Feniksa, tylko wymien zdobyte artefakty w Akademii Magii na stare artefakty Feniksa. Wytworz w Akadmii Feniksa Ognia, jak tylko taka receptura Ci sie pojawi i wykorzystaj przekonwerowane artefakty do jego ewolucji. W dalszym przebiegu gry Feniks Ognia bedzie bardzo przydatny, nawet jesli poki co bedziesz go mial tylko na 4-5 poziomie.
Chyba już nawet miałem go w akademii, ale nie wiedziałem co i jak... No nic, dzięki Wam bardzo, w takim razie zbieram ewolucje i liczę na szczęście w akademii :p
 

Ovocko

Rycerz
a co do wczesniejszego - nie zamierzam sprawdzac jak wygladaly eventy ktore byly lata temu, bo po co. Fakt jest taki ze grajacy mogli i zdobywali po kilka podstawek i kilkanascie itemow do rozbudowy

NIE.
Jak się ogarnęli, byli w stanie zdobyć po jednym budynku (w sumie trzy: żółty, czerwony i niebieski), oraz artefakty do rozbudowy jednego z nich.
Plus 2 artefakty ekstra z przygody, tak jak teraz.
ROK później mieli szansę zrobić dodatkowe artefakty na zasadach takich jak teraz, przy czym wtedy nie było w ogóle receptur za schematy. Jeśli ktoś chciał postawić drugiego feniksa, musiał poświęcić zimnego, dlatego tego budynku w miastach z dwoma "starymi" raczej nie znajdziesz.
Teraz (kolejny ROK później) jest szansa na następną paczkę starych artefaktów, ale tym razem trzeba poświęcić białego.

NIC nie przychodzi tutaj za darmo, a rozbudowanie kolejnych "starych" feniksów jest kwestią poświęcania innych budynków.
Chcesz mieć starego, nie będziesz miał popielatego (wcześniej zimnego). Teraz i tak jest znacznie łatwiej, bo trochę artefaktów można było wyciągnąć z iglicy, są też dwa rodzaje receptur w AM, w tym ta za schematy (lub diamenty, jeśli komuś brakuje schematów)

Ja wolę postawić białego, więc na niebieskiego poczekam sobie kolejny rok, chyba że uda się ogarnąć brakujące artefakty recepturami za schematy. Bo z iglicy wypadły mi tylko 4 artefakty, miałem w inwentarzu 1, brakuje mi więc kolejnych czterech.
 

Lanariko

Szef kuchni
Błagam niech ktoś założy post w pomysłach o ten dodatkowy slot
Ja zagłosuje na tak - obiecuje
nieważne ze do niczego nie jest mi potrzebny slot z artefaktami do budynków które mam.
Albo jakiś inny pomysł żeby wszyscy ci jojczący na wieczną niesprawiedliwość świata dostali co chcą dostać.
Ja juz zwyczajnie mam dość wchodzenie tutaj po konkretne informacje i przedzierania się przez kilkadziesiąt postów pod tytułem jakie to INO jest niesprawiedliwe bo mi nie daje za darmo, jak inni maja.

Gram w tą grę prawie od jej założenia. Grałam jak jeszcze były tylko 2 serwery. Robiłam wszystkie ewenty. I jeśli mam być szczera to wcale nie uważam, ze to co się dzieje teraz jest sprawiedliwe.
Tak narzekacie ze nie ciężko wam zdobyć artefakty?
Pierwszy kult Feniksa przeszłam tylko i wyłącznie dlatego, ze byłam juz wtedy w dobrym bractwie i mieliśmy zadania z bety. A i tak musiałam wywalić połowę budynków ze swojego miasta (niebyło teleportów), nastawiać mini warsztacików i manufek i planować co najmniej z wyprzedzeniem na kilka dni co i kiedy nastawiać i zbierać. A po ewencie wszystko odbudowywać.
I nie było możliwości zdobycia kilku podstawek, od początku było powiedziane, ze feniksa można mieć jednego z danego gatunku. I nie można było zdobyć 30 artefaktów, zadowolony był ten, który zrobił wszystkie zadania, i miał szczęście w losowaniu, i zdobył ich 8-9.
Żeby zdobyć dwa brunatne miśki musiałam wywalić i potem odbudować większość rezydek w mieście, a byłam już wtedy w najwyższej możliwej rasie więc bolało troszkę...
I czemu gracze którzy grają długo i aktywnie maja mieć tak samo, jak ci co grają rok czy jeszcze krócej???
Pograj 5 lat, zasłuż sobie na te budynki i pogadamy wtedy.

Ile można czytać te wszystkie roszczenia - bo stare konta maja to, bo maja tamto - MAJA BO SOBIE NA TO ZAPRACOWAŁY/LI
I nie wciskajcie mi tu kitu ze to propozycje zmian żeby się grało lepiej.
co innego pomysły na usprawnienie gry, a co innego roszczenia jakby tu wyciągnąć coś za darmo, przykryte płaszczykiem pomysłów.
 
Ja juz zwyczajnie mam dość wchodzenie tutaj po konkretne informacje i przedzierania się przez kilkadziesiąt postów pod tytułem jakie to INO jest niesprawiedliwe bo mi nie daje za darmo, jak inni maja.
Ja rowniez, dlatego przestalem brac udzial w tych dyskusjach. Ile mozna kopac sie z koniem ? :) Ale mimo wszystko dobrze, ze inni nie zaprzestali prostowania tych bzdur, ktore niektorzy wypisuja, jak to kiedys wszystko niby z nieba spadalo. Jeszcze ktos z mlodszych graczy to przeczyta i w to uwierzy. Podtrzymuje to, co napisalem jakis czas temu:
Jesli przy takim kombo (Iglica + event) ktos jeszcze bedzie teraz narzekac na zbyt male mozliwosci zdobycia i postawienia starego Feniksa, to po prostu uznam, ze jest kompletnie beznadziejnym, niereformowalnym przypadkiem i ze nie ma juz dla niego zadnej nadziei ;)
 

blazius1

Paladyn
Blazius "nie będzie stawiany" za przeproszeniem mów za siebie (nie, że atakuję czy coś personalnie, po prostu każdy mówi za siebie) bo ja już go mam na 5 poziomie i wielu ludzi ma.

Za przeproszeniem w tej dyskusji o Popielatym moje, czy Twoje, osobiste wybory nie mają specjalnego znaczenia. Mówiąc "za siebie" w publicznej dyskusji tracisz szerszy obraz. Jak mówią przesłania go czubek nosa.

Popielatych powstanie tyle, ile powstało Bażantów. Z tego prostego powodu, że nowy artefakt jest zamiennikiem do starego (z dopłatą).

Jeśli taki układ nazywasz wyborem, to dlatego, że wciąż jesteś mimo wszystko, łaskawy dla twórców gry.
 

Ovocko

Rycerz
Popielatych powstanie tyle, ile powstało Bażantów. Z tego prostego powodu, że nowy artefakt jest zamiennikiem do starego (z dopłatą).

Nie sądzę, bo jeśli ktoś ma już dwa stare feniksy to stawianie trzeciego vs. popielatego (zwłaszcza że działa on podobnie jak sowa jeśli idzie o żywe) wcale nie jest oczywistym wyborem, mocno zależącym od tego co już w mieście stoi. Nieco inaczej wygląda kalkulacja gdy mamy zestaw ognisty+złoty, ognisty+niebieski, czy złoty+niebieski (o ile takie zestawy w ogóle ktoś ma).

Ja mam ognistego i złotego i jedynym uzasadnieniem do tego, żeby dostawić do tego niebieskiego zamiast popielatego jakie widzę jest to, że być może przyda się on na początku przechodzenia 18-tej rasy, o ile zdecyduję się na karmienie.
A to nie jest takie pewne, bo karmę zużywam na coś innego i zużycie jednej karmy na dwa zbiory towarów nie jest dla mnie atrakcyjne, chyba że będę w naprawdę gardłowej sytuacji. W przypadku popielatego zużycie jednej karmy na miesiąc jakoś szczególnie nie boli, nawet jeśli efekt jest mizerny. Ale np. w evencie z saniami zabrakło mi dokładnie kilku punktów by mieć drugi budynek, gdybym miał wtedy popielatego to by się udało go zdobyć. Sanie może nie są jakimś rarytasem, ale będą też inne eventy i inne budynki gdzie mieć parę piórek więcej a nie mieć będzie robiło różnicę.

Innymi słowy artefakty będą przekuwać głównie ci, co nie mają ani jednego feniksa, albo tylko jednego z pierwszej serii. Dla pozostałych wybór nie jest taki oczywisty jak to było w przypadku zimnego.
 

Koval92

Kapłan
Za przeproszeniem w tej dyskusji o Popielatym moje, czy Twoje, osobiste wybory nie mają specjalnego znaczenia. Mówiąc "za siebie" w publicznej dyskusji tracisz szerszy obraz. Jak mówią przesłania go czubek nosa.

Popielatych powstanie tyle, ile powstało Bażantów. Z tego prostego powodu, że nowy artefakt jest zamiennikiem do starego (z dopłatą).

Jeśli taki układ nazywasz wyborem, to dlatego, że wciąż jesteś mimo wszystko, łaskawy dla twórców gry.

Powiedziałeś, że nikt nie będzie tego stawiać, nieprawda bo już ich dużo powstaje.
Nie, nie powstanie tyle ile bażantów gdyż popielaty ma 2x lepszy pop kult, lepsze produkcje i jest 24h a nie 48h.
 

Ovocko

Rycerz
Na marginesie, jeśli to kogoś interesuje:
Przy założeniu, że popielaty zaokrągla zawsze w górę do całkowitej liczby waluty (a wygląda na to, że tak robi), aby więcej niż 1 esencję ekstra za zadanie trzeba podnieść go minimum na 6-ty poziom.

2 esencje dostaniemy wtedy za 71. zadanie (w sumie 80)
Na siódmym poziomie 2 esencje wpadają przy 45. zadaniu (ogółem 106)
Na ósmym - przy 36. zadaniu (ogółem 115)
Na dziewiątym - przy 26. (ogółem 125)
Na dziesiątym - przy 20. (ogółem 131).

W sumie gdyby zdobyć drugi budynek i za jakiś czas go rozbudować (może będą artefakty w iglicy?) można by później zdobywać walutę starczającą circa na pół nagrody, przy pomijalnym koszcie w karmie.
Kwestia tylko miejsca..
 

Koval92

Kapłan
Na marginesie, jeśli to kogoś interesuje:
Przy założeniu, że popielaty zaokrągla zawsze w górę do całkowitej liczby waluty (a wygląda na to, że tak robi), aby więcej niż 1 esencję ekstra za zadanie trzeba podnieść go minimum na 6-ty poziom.

2 esencje dostaniemy wtedy za 71. zadanie (w sumie 80)
Na siódmym poziomie 2 esencje wpadają przy 45. zadaniu (ogółem 106)
Na ósmym - przy 36. zadaniu (ogółem 115)
Na dziewiątym - przy 26. (ogółem 125)
Na dziesiątym - przy 20. (ogółem 131).

W sumie gdyby zdobyć drugi budynek i za jakiś czas go rozbudować (może będą artefakty w iglicy?) można by później zdobywać walutę starczającą circa na pół nagrody, przy pomijalnym koszcie w karmie.
Kwestia tylko miejsca..

Od pewnego momentu jest +2 waluty bo mam go na 10 na becie.
 

Ovocko

Rycerz
A tak z ciekawości, testował ktoś czy efekt karmienia złotego i niebieskiego się kumuluje, tzn. czy po karmieniu złotego podnosi się podstawa od której liczy się podarunek/niebieski?
 
Do góry