• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Odrodzeniu Kultu Feniksa

BlossomValvi

Łucznik
(...)

Ściślej: Grzybki-zbrojownie-koszary/tereny/obóz-brunatne. Bez brunatnych stawianie zbyt wielu zbrojowni nie ma zwyczajnie sensu.
No i jeśli do tego systemu dorzucisz piramidę, to - jak zauważyłem wyżej - system ten bardzo skutecznie rozwiązuje problem żywych towarów.
W drugą stronę, czyli dla systemu manufaktury+feniks, nie ma podobnego rozwiązania dla produkcji wojska. Jeśli więc nie jesteś graczem stricte ekonomicznym, opłacalność wchodzenia w system "feniksowy" jest mocno wątpliwa, chyba że na tymczasem, do momentu uzyskania odpowiednich cudów.

reszte podaruje bo @chris07070707 jak zwykle w punkt opisał po co ;)

i teraz tak faktycznie postawiłem 20 zbrojowni pod brunatne, ale od uwolnienia kolejek produkcyjnych miski nakarmiłem tylko raz ponieważ normalna produkcja wzmocniona Simia kompensuje straty turniejowe

Dlatego miski nie są elementem systemu bo działa świetnie bez nich

Burzowy w tym kontekście jest bardziej jak Smocze Opactwo dla many, potrzebujesz surowca w danym momencie to go odpalasz i tyle. A spodziewam się ze burzowy dostanie druga młodość wraz z najnowszymi rasami i towarami z nimi związanymi zanim IG wrzuci w ewenty wydajne budynki (tak jak było z mana , ziarnami i żywymi akurat w Elvenarze historia bardzo lubi się powtarzać)
 

blazius1

Paladyn
Tak czy inaczej Burzowy ma dwa-trzy zastosowania i nazwiemy go budynkiem strategicznym. Prędzej niż Złotego.

Popielatego nazwiemy wtedy budynkiem for fun. Np. jeśli kogoś bardzo bawią eventy, to będzie bardzo for fun.
 

Tajniakos

Paladyn

BlossomValvi

Łucznik
Tak czy inaczej Burzowy ma dwa-trzy zastosowania i nazwiemy go budynkiem strategicznym. Prędzej niż Złotego.

Popielatego nazwiemy wtedy budynkiem for fun. Np. jeśli kogoś bardzo bawią eventy, to będzie bardzo for fun.
Ja bym nie demonizował popielatego

dla fanu to postawiłem sowę, popielaty jednak co 24 daje 2 zwykle pw a to ma swoją wymierna wartość

Na marginesie burzowy daje 2pw co 48h co może być więcej warte niż t1 od złotego (jeśli je wydajemy by zdobyć właśnie pw)
 

Charlene

Szef kuchni
Nie idź w stronę hejtu jak inni tutaj, zrzędzisz to ty o zdrapkach i Halloween
Wyobraź sobie, że to nie był hejt tylko rada. Miałam do zdobycia 23 stare artefakty, przerobiłam 6 nowych artefaktów na stare co dało 3 stare a 17 sztuk jest ze schematów, brakuje mi 3 sztuk i jeszcze nie wiem czy będą z popielatego czy ze schematów, czy poczekam sobie rok. Recepty za schematy nie wpadały raz za razem, więc mówiłam serio o wydaniu ok 5 tys diamentów, żeby dostać ze 2-3 schematy. Wyluzuj, bo i tak INNO nie zmieni losowania.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Ja sądzę ze Inno stale zmienia algorytmy różnych losowań.

Głownie chodzi pewnie o bieżące zyski firmy, ale też o to żebyśmy nie wyłapali prawidłowości w tym procederze. Gdybyśmy wyłapali, to by była jakaś klęska dla firmy. No to grzebią tam imo nieustannie.
 

Mikorie

Wędrowiec
Hmm... czy ktoś się spotkał z znikaniem nagród wojskowych? Mam na myśli to, że pokazują się jako wygrana nagroda a później nie trafiają do inwentarza.
 

Nusion

Kapłan
Hmm... czy ktoś się spotkał z znikaniem nagród wojskowych? Mam na myśli to, że pokazują się jako wygrana nagroda a później nie trafiają do inwentarza.

Wojsko ze skrzynki, takiej jak poniżej, nie wpada do inwentarza, tylko od razu do koszar.

1617194335534.png

Do inwentarza wpada tylko wojsko w postaci szybkich bonusów

1617194396613.png

Kiedyś takie były również w skrzynkach, teraz są tylko w dziennych
 

Ovocko

Rycerz
i teraz tak faktycznie postawiłem 20 zbrojowni pod brunatne, ale od uwolnienia kolejek produkcyjnych miski nakarmiłem tylko raz ponieważ normalna produkcja wzmocniona Simia kompensuje straty turniejowe

Ale po co Ci tyle zbrojowni, jeśli nie karmisz brunatnych? Przecież bez karmienia brunatnych na ilość produkowanego wojska nie wpłynie to w żadnym stopniu.

Dlatego miski nie są elementem systemu bo działa świetnie bez nich

Bez brunatnych nie ma potrzeby stawiania dużej ilości zbrojowni, przecież wydajność produkcji jest taka sama niezależnie od tego czy masz tych zbrojowni 1 czy 100. Zbrojownie sprawiają jedynie, że nie musisz co chwila nastawiać kolejnej produkcji wojska, a do tego wystarczy by jeden slot produkcji zabierał mniej więcej 2-3h czasu. Powiedzmy że chcąc produkować orki w sensownych ilościach warto postawić kilka, ale nie 20...
A jak masz mało zbrojowni to z kolei opłacalność piramidy staje się wątpliwa.

Burzowy w tym kontekście jest bardziej jak Smocze Opactwo dla many, potrzebujesz surowca w danym momencie to go odpalasz i tyle.

OK, nie wziąłem pod uwagę tego, że można chcieć podkręcać produkcję w manufakturach na przyśpieszaczach, faktycznie.
Mnie by tych przyśpieszaczy było jednak zwyczajnie szkoda na taki cel.
Ale to może wynikać ze specyfiki mojego miasta i dla kogoś taka kalkulacja może być zupełnie inna.
 

blazius1

Paladyn
OK, nie wziąłem pod uwagę tego, że można chcieć podkręcać produkcję w manufakturach na przyśpieszaczach, faktycznie.
Mnie by tych przyśpieszaczy było jednak zwyczajnie szkoda na taki cel.
Ale to może wynikać ze specyfiki mojego miasta i dla kogoś taka kalkulacja może być zupełnie inna.

Ale to jest podstawowa kalkulacja dla Ptaka Burzy. Działa to w mieście prawie każdego rodzaju. Stąd Ptaka Burzy nazywam budynkiem strategicznym.
No i dochodzi to jeszcze, że Ptak będzie z czasem oferował coraz więcej. Zwłaszcza gdy dołożą trzeci rodzaj towarów.

Także, delikatnie mówiąc, entuzjazm co do Popielatego jest mocno przedwczesny. Przejedziecie się na nim - jak nie przymierzając na Bażancie.
 

Ovocko

Rycerz
Ale to jest podstawowa kalkulacja dla Ptaka Burzy.

Ja to rozumiem, tylko że dla mnie zużywanie przyśpieszaczy na produkcję w manufakturach to po prostu no-go.
Musiałbym mieć nóż na gardle żeby się zdecydować na ich wykorzystanie w ten sposób, tym bardziej że to i tak nie pozwoli na jakieś istotne zaoszczędzenie na surowcach (ziarna/unuryt). A to one są wąskim gardłem w przypadku kolejnych rodzajów towarów.

Już pisałem wyżej, burzowy to nie jest dla mnie jakiś wielki cymes, i nadal podtrzymuję tę opinię.
Co nie zmienia tego, że dla Ciebie może to być budynek kluczowy.

Także, delikatnie mówiąc, entuzjazm co do Popielatego jest mocno przedwczesny. Przejedziecie się na nim - jak nie przymierzając na Bażancie.

A ktoś tu wykazuje jakiś szczególny entuzjazm w stosunku do popielatego?
Ja mam akurat ten komfort, że mogę go sobie postawić niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecyduję się na niebieskiego czy nie., a pozostałe ze starej serii już mam.
Już pisałem gdzieś wyżej, jeśli przyjdzie go skasować to nie będę jakoś szczególnie płakał z tego powodu.
W moim przypadku z kolei burzowy by się mało sprawdził, przede wszystkim dlatego, że mam inny pomysł na wykorzystanie karmy i/lub przyśpieszaczy.

Z budynkami i ich oceną bywa różnie, pamiętam jak tutaj pisano że biblioteki są bez sensu, że panda jest bez sensu, że księżycowy jest bez sensu i inne takie.
 

Koval92

Kapłan

Poziomek

Rycerz
Widzisz nie jestes cierpliwy, a jakbys byl cierpliwy to bys dostal to czego chcesz. czekasz 2 lata, - poczekaj kolejny rok, bo masz byc cierpliwy.

I tak przez pare dni nie zabieralem glosu, i przez te pare dni nie bylo co czytac , z czego sie posmiac, - jakies bzdety o wyzszosci tego ptaka nad innym ptakiem

jak narazie 2 razy w am pojawil sie feniks, z czego moglem skorzystac raz bo nie mialem wiecej nowych feniksow, a ze stonhengow to mam 3 artefaktu - tez idzie super:)
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Ja bym nie demonizował popielatego

dla fanu to postawiłem sowę, popielaty jednak co 24 daje 2 zwykle pw a to ma swoją wymierna wartość

Czy masz na myśli to, że Popielaty Feniks daje 2 Punkty Wiedzy na dobę?
Nie widziałam takiej informacji, dlatego pytam.
U mnie jest napisane, że daje zasoby, więc nie stawiam. Gdyby jednak dawał Punkt yWiedzy, to by była insza inszość :)
 

Koval92

Kapłan
Czy masz na myśli to, że Popielaty Feniks daje 2 Punkty Wiedzy na dobę?
Nie widziałam takiej informacji, dlatego pytam.
U mnie jest napisane, że daje zasoby, więc nie stawiam. Gdyby jednak dawał Punkt yWiedzy, to by była insza inszość :)

Na 7 poziomie zaczyna dawać 1 PW do paska punktów wiedzy, na 10 poziomie 2 PW co 24h
W wyższych rozdziałach daje manę i żywy towar zamiast zasobów i zwykłego towaru
 

Charlene

Szef kuchni
Jak dobrze, że nie musisz "zrzędzić", w końcu tobie się udało, innym już nie musi co nie? Poczekają sobie trzeci rok
To poczekają, albo wydadzą diamenty. Tak jest ta gra skonstruowana. Ja nigdy nikomu niczego nie żałowałam ani nie wypominałam, akceptowałam co jest i co mogę zrobić, więc nie gadaj bzdur, bo najbardziej zazdrosną i zawistną osobą jesteś Ty i zawsze jesteś zgryźliwy jak komuś się coś uda. Skoro do tej pory grałeś bez tego 1 feniksa to chyba dasz radę grać dalej?
//
Widzisz nie jestes cierpliwy, a jakbys byl cierpliwy to bys dostal to czego chcesz. czekasz 2 lata, - poczekaj kolejny rok, bo masz byc cierpliwy.

I tak przez pare dni nie zabieralem glosu, i przez te pare dni nie bylo co czytac , z czego sie posmiac, - jakies bzdety o wyzszosci tego ptaka nad innym ptakiem

jak narazie 2 razy w am pojawil sie feniks, z czego moglem skorzystac raz bo nie mialem wiecej nowych feniksow, a ze stonhengow to mam 3 artefaktu - tez idzie super:)
Powtórzę to co powiedziałam koledze. Skoro do tej pory grałeś bez ognistego fenka to chyba potrafisz grać dalej? Jak go podniesiesz na 8 poziom to też będzie ok i też będzie bardzo przydatny. Ja go postawiłam i szczerze mówiąc nie widzę wow, fajnie że jest ale i tak większe znaczenie mają dla mnie wzmocnienia z AM. Co do Stonehenge to czy każdy musi wszystko stawiać? Sam mówiłeś, że nie daje u Ciebie jakiś fajnych korzyści, więc czemu się przejmujesz, że masz 3 artefakty? Nie widzisz innych korzyści z Iglicy? Ja mam 4 artefakty w głównym mieście i jakoś nie płacze, ponieważ w eventach pojawiają się nowe dobre budynki, tylko Ci gracze, którzy mają kosmiczną wydajność miast ich nie potrzebują. Prosty przykład Sanie - jak ktoś miał Syreni Raj to nie potrzebował dostawiać kolejnego budynku dającego mu surowce. Ja nie miałam, postawiłam i się cieszę, bo dostaje dodatkowo ziarna i dla mnie są lepsze jak Syrenki. Był zestaw kupców którego nie postawiłam, bo nie był dla mnie w ogóle atrakcyjny a teraz z majowego będzie dla mnie naprawdę fajny budynek o dużo większej wartości. Nie trzeba mieć wszystkiego a jeśli chce się mieć wszystko to albo wydaje się diamenty, albo intensywnie gra, albo po prostu czeka.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

skrybik

Rozbójnik
Powtórzę to co powiedziałam koledze. Skoro do tej pory grałeś bez ognistego fenka to chyba potrafisz grać dalej? Jak go podniesiesz na 8 poziom to też będzie ok i też będzie bardzo przydatny. Ja go postawiłam i szczerze mówiąc nie widzę wow, fajnie że jest ale i tak większe znaczenie mają dla mnie wzmocnienia z AM
Więc według Ciebie feniks nie jest Ci specjalnor potrzebny? Skoro Ci nie przynosi aż takich korzyści, to innym też nie będzie potrzebny?
 

Charlene

Szef kuchni
Więc według Ciebie feniks nie jest Ci specjalnor potrzebny? Skoro Ci nie przynosi aż takich korzyści, to innym też nie będzie potrzebny?
Nic takiego nie napisałam, że innym nie będzie potrzebny. Po prostu wiem jakie problemy ma Poziomek i było to skierowane do niego. Skoro ma problem z ewolucją na 10 poziom to trudno, da się grać z mniejszym poziomem, natomiast nie ma co z tego robić dramatu. Mam wrażenie, że niektórzy gracze postrzegają Fenka ognia jako remedium na wszystko- będzie fenek to od razu będę trzaskał/a turnieje po kilka tysięcy punktów i robił/a Iglicę na złoto. Testowałam samego Fenka i dla zrobienia minimum na 10 skrzynek czyli 1600 pkt da radę, ale jeśli mowa o wyższych pkt to nie ma mowy solo. Iglica na samym fenku też się nie zrobi. Pamiętam jaka to była męka robić turnieje bez lepszych jednostek i na dodatek w turniejach, gdzie naprawdę brakowało ataku z Fenka. Wojsko padało jak muchy i zostawała tylko surka. Grałam prawie rok bez niego i przez zmiany, które zaszły w grze nie odczuwam wow, więc można się obyć bez niego i dalej grać.
 
Do góry