• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Odrodzeniu Kultu Feniksa

BlossomValvi

Łucznik
Ja tylko dodam do powyższego:

Podobnie jak przy miśkach, te informacje były dostępne conajmniej na 3 tygodnie przed ewentem wraz z nim daje to 6 tygodni czasu na ogarnięcie tematu

w moim przypadku puściłem ogłoszenie po bractwie z adnotacja kto chce niech zbiera schematy i/lub diamenty bo będą możliwości na wykorzystanie

jeśli my forumowicze jako gracze w bractwach się tym nie dzielimy to proszę nikogo nie winic
 

visit0r

Paladyn
Dla mnie to bardzo proste - grales i grasz aktywnie, to nawet jako mlody gracz miales mozliwosc wyewoluowania starego Feniksa. Grales mniej aktywnie, no coz, bedziesz musial sie zadowolic starym Feniksem na jakims troche nizszym poziomie.
gram w miarę aktywnie od kilku lat i tak z własnej perspektywy
1617896543847.png
oczywiscie wszystkie zadania zrobione i zbierane "cosie" z miasta
od kilku ewentów jest to samo
konczy sie bardzo blisko
wczesniejsze ewenty wystarczylo zrobic wszystkie zadania (pomijam nieskonczone typu miśki) teraz zazwyczaj brakuje jednego do pełni i trzeba nadrobić w PB przeciwko którym nawet był oficjalny protest na tym forum więc tfurcy zrobili psikusa i bez PB eweolucji bardzo czesto sie nie da zrobic do konca
 

skrybik

Rozbójnik
gram w miarę aktywnie od kilku lat i tak z własnej perspektywy
View attachment 3699
oczywiscie wszystkie zadania zrobione i zbierane "cosie" z miasta
od kilku ewentów jest to samo
konczy sie bardzo blisko
wczesniejsze ewenty wystarczylo zrobic wszystkie zadania (pomijam nieskonczone typu miśki) teraz zazwyczaj brakuje jednego do pełni i trzeba nadrobić w PB przeciwko którym nawet był oficjalny protest na tym forum więc tfurcy zrobili psikusa i bez PB eweolucji bardzo czesto sie nie da zrobic do konca
Mam chyba taki sam postęp, ale to dlatego, że nie mam szczęścia do dodatkowej waluty. Sanki mam na 10 i jeszcze chyba z 5 wolnych artefaktów, bez pb 3. Ale to dlatego, że w tamtym evencie moze z 4 razy trafilam dodatkowe 500 i kilka razy inne, a tutaj jak coś skapnie, to maksymalnie 100-200 na kilka dni.
 

Kuba134Ziomal

Wędrowiec
jedyny 1000 ze skrzyń oznacza skok o dwie nagrody dalej
czyli dokładnie to czego brakuje na załączonym obrazku
Na tyle skrzyń za 137 ile otwarłem to, że mi 2x 500 kosmicznej esencji to było mało i nastawiałem się na więcej.
Przynajmniej w poprzednich eventach to min 3x 500 dostawałem i jeszcze kilka z cyklu 100, 200 czy 50.
A teraz tylko 1000 :(

Chyba, że Ty też grałeś tak agresywnie jak ja tylko nie miałeś szczęścia (raczej bym powiedział że miałeś pecha).
Niestety jest ryzyko, że nic się nie dostanie (lub dostanie się mało) i wtedy naprawdę jest ciężko uzbierać wszystkie artefakty.
Na ratunek przychodzi PB. Raz tak miałem, że na cały event tylko jedno 500 dostałem. PB dało mi brakujące 2 i było git :)
Jak się gra agresywnie to jest stresik czasami bo jak już wykorzystałeś ok 60% nagromadzonej waluty i się jest nadal bez 500 to są spore straty w porównaniu z grą asekuracyjną. Może takiej powinieneś spróbować. Zawsze otwierać skrzynię gdzie bilans flaga za ilość waluty jest najmniejsza.
Wada tego jest taka, że wtedy masz raczej zero szans na dodatkową walutę i z reguły słabsze nagrody.
 
Ostatnia edycja:
Na tyle skrzyń za 137 ile otwarłem to, że mi 2x 500 kosmicznej esencji to było mało i nastawiałem się na więcej.
Przynajmniej w poprzednich eventach to min 3x 500 dostawałem i jeszcze kilka z cyklu 100, 200 czy 50.
A teraz tylko 1000 :(
Trzeba liczyc, zanim zdecydujemy sie na jakies skrzynki. Zalozmy optymistycznie, ze miales 5000 waluty. Jeszcze bardziej optymistycznie zalozmy, ze w kazdym jednym rozdaniu trafila Ci sie skrzynka za 137. To oczywiscie calkowicie nierealistyczne, ale co tam. Zalozmy, ze rzeczywiscie tak bylo.

5000 waluty podzielone przez 137 daje Ci jakies 36 losowan.
Szansa na wylosowanie 500 waluty ze skrzynki wynosi 5%. Czyli mozna oczekiwac, ze srednio jedno na 20 losowan da Ci 500 dodatkowej waluty. Wychodzi nam, ze mozesz liczyc na mniej wiecej 2 takie szczesliwe trafy (36 / 20 = 1.8). Czyli oczekiwanie wiecej, niz 1000 dodatkowej waluty ze skrzynek za 137 bylo "srednio" uzasadnione i to przy tak optymistycznych zalozeniach, jakie poczynilismy na poczatku. Widocznie w poprzednich eventach po prostu sprzyjalo Ci szczescie :) W tym evencie tez nie miales pecha co do losowan dodatkowej waluty ze skrzynek za 137, wrecz przeciwnie, bo tych losowan bylo zapewne znacznie mniej, niz 36.
 

blazius1

Paladyn
Mieliście przecież nie pisać o szczęściu i losowości w grze.

Niewiele było o pechu w grze. To może o pechu piszcie? :cool:
 

ryjuwka

Rozbójnik
witam
oto moim zdaniem kolejny element utrudniający grę.
Otóż dzisiaj nagrodą dnia jest batalion lekkich jednostek.
Pytam, dlaczego nie jest to lekka jednostka z koszar tylko jacyś najemnicy ( jednogwiazdkowi i słabsi od koszarowych ).
Dla takich graczy jak ja, którzy grają militarnie to jest poważne utrudnienie.
i jeszcze jedno te oddziały są mniejsze od koszarowych
Są wystawianie o połowę mniejsze dosłownie wszędzie: w iglicy, w Tb i w prowincjach na mapie.
 
Ostatnia edycja:

Kuba134Ziomal

Wędrowiec
Szansa na wylosowanie 500 waluty ze skrzynki wynosi 5%. Czyli mozna oczekiwac, ze srednio jedno na 20 losowan da Ci 500 dodatkowej waluty.
Tylko właśnie to tak nie działa, że na każde 2 740 waluty (137*20) dostajesz dodatkowe 500.
Załóżmy, że tak jest wtedy dostajemy 100 flag (20*5) z tych 2740 i dodatkowo na 20 skrzynie dostajemy 500, a tą 500 wydajemy za 26waluty za 1 flagę (zakładając, że nie dostaniemy dodatkowej waluty to wtedy wydajemy ją tak aby dała nam jak najwięcej flag) = 100+19=119flag.
A teraz załóżmy że tą 2740 wydamy zawsze na skrzynię za 24waluty = 114flag czyli mniej niż ryzykując.
Wniosek opłaca się ryzykować, znaczy wtedy to by niebyło żadne ryzyko tylko czysty zysk.

Ale właśnie tak to nie działa i nie można zakładać, że na 20 skrzyń raz trafimy te 5% bo 20*5%=100%.
My mamy w każdej skrzyni 5% szansę na dodatkową walutę, a to oznacza, że na 20 skrzyń możemy zdobyć 3 z 500 ale także na 50 skrzyń zero.
Dlatego właśnie szansa na zdobycie tych dodatkowych 1000 czy 1500 jest większa niż w teoretycznych założeniach.
Osobiście drugi wariant mi się nie trafił nigdy a eventów już trochę ich przegrałem grając agresywnie.
Powiedziałbym, że tak na 80% eventów zdobyłem te 500 częściej niż raz na 20skrzyń. (raczej to było raz na 13 / 14 skrzyń)

Tak jak już pisałem raz jak miałem największego ''pecha'' to dostałem tylko jedno 500 co tak na prawdę nie okazało się pechem bo zdobyłem je (załóżmy, nie pamiętam dokładnie) po ok 13 skrzyniach i jak bym wtedy przestał grać agresywnie to bym na tym wyszedł na plus. Ja grałem agresywnie i się wtedy przejechałem bilans wynosił ok x1 500 na 27 skrzyń czyli pod względem flag byłem w plecy.
 
Tylko właśnie to tak nie działa, że na każde 2 740 waluty (137*20) dostajesz dodatkowe 500...
...nie można zakładać, że na 20 skrzyń raz trafimy te 5% bo 20*5%=100%.
Doskonale wiem, jak dziala rachunek prawdopodobienstwa i probabilistyka, a Ty mnie chyba zle zrozumiales. Nie chodzi o to, ze raz na 20 prob na pewno trafimy 5%, tylko o to, ze trafienie dokladnie 0 lub 1 razy (innymi slowy: najwyzej jeden raz) jest znacznie bardziej prawdopodobne, niz trafienie 2 lub wiecej razy (czyli przynajmniej 2 razy). Czyli wTwoim przykladzie (20 losowan) wylosowanie najwyzej 500 jest bardziej prawdopodobne, niz wylosowanie przynajmniej 1000.

My mamy w każdej skrzyni 5% szansę na dodatkową walutę, a to oznacza, że na 20 skrzyń możemy zdobyć 3 z 500 ale także na 50 skrzyń zero.
Dlatego właśnie szansa na zdobycie tych dodatkowych 1000 czy 1500 jest większa niż w teoretycznych założeniach.
Nie. Bez zanudzania Cie wzorami i dokladnymi wyliczeniami podam juz wynik.
Prawdopodobienstwo, ze w 36 probach (kazda proba z 5% trafienia 500 waluty) trafisz wiecej, niz 1000 waluty, wynosi w przyblizeniu 0.268. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, ze trafisz najwyzej 1000. Tu prawdopodobienstwo wynosi 0.732. Czyli nastawianie sie z gory na wiecej nie bylo zbyt logiczne.
 

blazius1

Paladyn
Sens prowadzenia wyliczeń związanych z rachunkiem prawdopodobieństwa to jest chyba taki sam, jak sens uprawiania teorii spiskowych.
Najwyżej dla rozrywki.

Zasady tej gry trzeba akceptować, nawet jeśli się nie doczytało poradników w trzech językach i nie są one jasne.

Najlepsza rada na te receptury z zamianą artefaktów jest po prostu taka, żeby nie czekać. Jak się receptura przydarzy to zrobić te dwa nowe artefakty i szybko zamienić na stary. Nie liczyć na rachunek prawdopodobieństwa, że receptura jeszcze powróci.

I nie liczyć, jak się okazuje, na wyrozumiałość doświadczonych graczy.
Oni stale palą się ze wstydu. Tutaj już drugi raz było o wstydzie za innych.
A trzeba szanować przecież każde zdrowie. Nie tylko swoje. :cool:
 

BlossomValvi

Łucznik
@blazius1 zeby nie było wyluzuj:

Sens prowadzenia wyliczeń związanych z rachunkiem prawdopodobieństwa to jest chyba taki sam, jak sens uprawiania teorii spiskowych.
Najwyżej dla rozrywki.
Dlatego niektórzy czytają poradniki i wyciągają z tego wnioski inny traktują to jako teorie spiskowe i biadolą jak to ziemia jest płaska

Zasady tej gry trzeba akceptować, nawet jeśli się nie doczytało poradników w trzech językach i nie są one jasne.

Tak, by w to grać trzeba zaakceptować OWH oraz by tu pisać regulamin forum :)
Reszta to tutorial w grze i potem samodzielne myślenie

I nie liczyć, jak się okazuje, na wyrozumiałość doświadczonych graczy.
Oni stale palą się ze wstydu. Tutaj już drugi raz było o wstydzie za innych.
A trzeba szanować przecież każde zdrowie. Nie tylko swoje. :cool:
Gram od kilku lat wiec pewnie jestem tym starym graczem, o dziwo w ogóle się nie palę a i śpię spokojnie

Przy okazji nadal czekam na listę exploitow ewentowych :)
Jestem ciekaw czy znajdzie się tam coś co faktycznie moglo by być exploitem, jako przeciwwagę spokojnie mogę przytoczyć niezła listę nerfow ze strony firmy - tylko te które dotyczą budynków ewentowych poprawionych tuż po ewencie, nie wliczam różnic beta - live bo to już tradycja ze strzyza parametry równiutko
 

Osteres

Zwiadowca
Ewent idzie mi średnio - jak każdy poprzedni, bo przynajmniej 1 artefakt mi zawsze braknie aby podnieść budynek na full. Nie ważne czy będę go stawiał czy też nie. Po prostu brakuje... Zostają więc PB i uważam, że tylko do tego one są potrzebne. :p

Zauważyłem jednak inną prawidłowość, od chwili wprowadzenia ewentu nie pokazał mi się przepis na karmę. A od świąt siedzę na urlopie i zaglądam regularnie do AM. Częściej już chyba nie można... Straciłem ok 1000 Diamentów na nowe przepisy i też ani razu nie pokazała się karma w przepisach. :confused:
 

Magyrna

Zwiadowca
Hej!

Jeśli chodzi o AM to chyba coś z nią się nie tak porobiło, bo np. u mnie ostatnio się zablokowała i pozwoliła wyprodukować 4x powielacz jednym ciągiem (z użyciem klepsydr rzecz jasna), co już podobno miało być niemożliwe. Więc ten... Szkoda ze nie trafiło na oświeconego ale dobre i to ;)

Karmę mam, ale tymczasem artefakty do fenka starego pokazują się dość złośliwie:
1. Wioska na s1 która posiada schematy a nie posiada nowych artefaktów dostaje przepisy na zamianę artefaktow. Tego nie da się zasypać diamentami wiec impas.
2. Wioska na s3 gdzie mam kilka nowych artefaktów i zero schematów uparcie otrzymuje przepisy za schematy. Zwątpiłam i kupiłam jeden za diamenty - od tamtej pory w nagrodę pojawiły mi się kilka razy przepisy za artefakty (które oczywiście zrobiłam natychmiast :D)
3. Ponieważ raczej często wstaje o nieprzyzwoitych godzinach nocnych i przy okazji zaglądam do gry, mogę śmiało stwierdzić, że u mnie przepisy na artefakty pojawiają się między 3 a 5 rano. Aż zrobiłam dwa screeny, dzień po dniu - jak dotrę do kompa to mogę wrzucić bo teraz mi pokazuje że za duża grafika i nie chciały się dodać... W ciągu dnia nie pamiętam czy i kiedy ostatni raz widziałam któryś przepis.

Więc: nocne Marki, które mogą sypnąć diamentem ORAZ mają mniej schematów niż nowych artefaktów mają największe szanse na wymianę nowych artefaktów na stare. Przynajmniej w mojej w AM ;)

Mam jeszcze iglicówkę na s2 - tam nie ma schematów, mało artefaktów a akademia dopiero niedawno pozwoliła mi zrobić czerwone jajko, przepisu na stare artefakty nie widziałam żadnego ani razu... Nie wiem jak to działa.
 

Koval92

Kapłan
U mnie 13 razy recepta za artefakty
0 recept za schematy od 3 dnia eventu

Się dziwią że narzekam, jak to wygląda na ustawione, to było ponad 40 refreshów za diaxy i każdego dnia eventu 4 dodatkowe refreshe za free
 
Do góry