• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Zamglony Las

Koval92

Kapłan
Szkoda, że nie z 17 rozdziałem żeby można było oszczędzić renowację... Trzymam walutę do ostatnich dni w takim razie na dawne nagrody główne które teraz będą daily, Freakenspleena i Bezgłowe Halloween.

Równie przykry znów brak waluty w skrzynkach, wydaje się, że co event kawałek po kawałeczku "odcinany" jest nam kolejny fragment gry.
Budynek ewolucyjny super, system przechodzenia eventu tragiczny. Pełno pustych pól na planszy, trafiania na "przeszkody", czasem jest 5 przeszkód w jednej linii i mozna przeskoczyć je jedynie "bombą" najdroższą do kupienia. Zdobyć jedną daily z 1000 waluty to wielki zaszczyt.

Rady:
1. Nie dajcie się zrobić w konia i kupujcie wyłącznie największe paczki za 420. Te za 195 się nie opłacają, wiele osób na becie się wtopiło.
2. Niektóre budynki się powtarzają. Jeżeli chcecie zdobyć jakiś, sprawdzcie na Gems of Elvenar kiedy się powtórzył na becie i zbierajcie walutę na ten dzień.
3. Zdecydujcie się na 1-2 daily, w tym evencie jest bardzo ciężko trafić i jeżeli będziecie chcieli zdobyć każdą to prawdopodobnie nie zdobędziecie prawie nic.
4. Można próbować lecieć "na chatę" czyli omijać daily i ładować tylko i wyłącznie w odkrywanie waluty do budynku ewolucyjnego. Nie wiem, może to pozwoli zdobyć jeden na 10 poziom i drugi budynek do plecaka. Bez tego na pewno da rade zdobyć chatę wiedźmy na 9 poziom ale braknie do ostatniego artefaktu i kolejnego budynku.
 
Ostatnia edycja:

gamin

Rozbójnik
Powaznie ? Zdrapka jest wielkim nieporozumieniem ale czytajc ogloszenie odnosze wrazenie ze idea "starego" Elvenar gdzies sie rozmywa..
No coz, skoro w te strone ida zmiany to widocznie zmienia sie profil graczy.
 

Charlene

Szef kuchni
Chatka wiedźmy jest zdecydowanie MUST HAVE!! Gdyby ktoś miał wątpliwości, to porównam ją do zbrojowni, ponieważ zdecydowanie ją zastępuje i nie wiem jak ktoś może jej nie postawić :p dane są z Orków, bo jestem w tym rozdziale.

Zbrojownia 23 poziom:
Na rozbudowę z poziomu 19 do 23 zabiera 641 pop i 1637 kul
Produkcja: 520 orków/dzień

Chatka wiedźmy (10 poziom):
Daje 468 pop i 2160 kul
Produkcja: 1296 orków/dzień + żaby(u mnie wychodzi niecałe 5 oddziałów)+ 3pw

Jak widać w Orkach chata zastępuje produkcyjnie 2 zbrojownie(!!!) i jeszcze wychodzi więcej orków. W najwyższym rozdziale się to trochę zmienia i bardziej jest to 1 zbrojownia i jeszcze połowa. W końcu naprawdę sensowny budynek, to chyba przez nowe turnieje ;)

Niestety ten event to totalna porażka, jeśli chodzi o system zdobywania nagród. Trzeba dłuższej chwili, żeby zrozumieć o co chodzi w tym losowaniu i czego używać (marnuje się te świeczki, lampiony...) O nagrodach dziennych to można zapomnieć, ponieważ ,, skrzynek" (kociołki, księgi itp) jest mało na planszy i w sumie nie ma wyboru. Możemy tylko zdecydować czy akurat tę, która się pojawiła, chcemy odsłonić, ale nie możemy wybrać czy chcemy droższą czy tańszą opcję, jak to było do tej pory. MASAKRA. Testowałam na becie i zdobycie wszystkich artefaktów będzie uciążliwe. Ja się nastawiam tylko na główną nagrodę, czyli zbieranie kotów, bo dzienne są za trudne do dostania.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Chatka wiedźmy jest zdecydowanie MUST HAVE!! Gdyby ktoś miał wątpliwości, to porównam ją do zbrojowni, ponieważ zdecydowanie ją zastępuje i nie wiem jak ktoś może jej nie postawić
Tak chatka jest fajna tylko że jest mały problem aby ją zdobyć patrząc na to jak trzeba się gimnastykować w losowaniu :)
 

Charlene

Szef kuchni
Tak chatka jest fajna tylko że jest mały problem aby ją zdobyć patrząc na to jak trzeba się gimnastykować w losowaniu :)
Napaliłam się jak szczerbaty na suchary i jeszcze przejrzę filmiki na yt jak ogarnąć ten głupi system. Liczyłam na nagrodę dzienną (10AW) no ale niestety nie w tym evencie. Mam nadzieje, że w kolejnym nie będzie już takich wymysłów.
 

AnyaVanja

Wędrowiec
@cha
Napaliłam się jak szczerbaty na suchary i jeszcze przejrzę filmiki na yt jak ogarnąć ten głupi system. Liczyłam na nagrodę dzienną (10AW) no ale niestety nie w tym evencie. Mam nadzieje, że w kolejnym nie będzie już takich wymysłów.
Jak będziesz miała jakiś system rozkminiony to daj znać bo też się na tę chatkę napaliłam
 

Charlene

Szef kuchni
@cha

Jak będziesz miała jakiś system rozkminiony to daj znać bo też się na tę chatkę napaliłam
Nusion w swoim poście z listą zadań wstawiła filmik iDavisa, w którym pokazywał jak to zacząć. Na becie to używałam głównie świeczek i kolb błysku, żeby odsłaniać najwięcej pól i skupiłam się tylko na kotach. Niestety nie wiem, czy bym zdobyła sporo artefaktów, bo miałam tylko walutę za zalogowanie i starczyło na oswojenie się co i jak działa.
 

Marcin411

Wędrowiec
Na FoE takie eventy robiłem i nigdy nie było problemu żeby zdobyć tyle ulepszeń tak aby postawić budynek na maksymalny level.
Podstawa to przed rozpoczęciem wydawania waluty eventowej policzyć sobie ile w ciągu eventu jej zbierzemy łącznie.
I następnie obliczyć ile ma nam średnio starczyć na zebranie 20 kotów (jeden pełny pasek, żeby dostać nagrodę główną).
Wówczas wiemy na bieżąco ile możemy przeznaczać narzędzi na zbieranie nagród dziennych.
Na pewno nie zbieramy wszystkich skrzyń tylko te bardziej wartościowe, czy dające większą szanse na nagrodę dzienną.
 

mayder

Tancerz ostrzy
żeby odsłaniać najwięcej pól

To jest chyba największy błąd jaki można zrobić w tym evencie. Z racji że mamy trzy różne przedmioty do odsłaniania mgły to trzeba je wykorzystać jak najbardziej efektywnie, a żeby to zrobić trzeba pamiętać że widzimy jaki przedmioty są pod mgłą jeśli sąsiadującą kratka jest całkowicie odkryta. Mając to na uwadze można odpowiednio odkrywać kratki. Jeśli chodzi o przedmioty do odsłaniania to kupować tylko i wyłącznie najdroższą paczkę (chyba że już koniec eventu to wtedy kupić co się da :p) no I nie nastawiać się na nagrody dzienne, lepiej zbierać to co się odkryje po drodze niż marnować przedmioty na odkrywanie skrzynek.
 
Ostatnia edycja:

AnyaVanja

Wędrowiec
Ktos juz na Elven gems policzył ile tych punktów wpadnie (bez dodatkowej waluty jesli takowa jest, nie wiem) i bez chyba jednego zadania dziennego. Ma to być 4401
 

DeletedUser3983

Guest
Jeszcze trochę a będziemy walutę kupować głównie za diamenty,bo widać że z eventu na event jej ilość cały czas maleje,pytanie moje jest po co dawać atrakcyjne nagrody dzienne jak nie ma ich za co losować,to tylko wywołuje frustracje.
 
Z dziennymi rzeczywiscie nie jest najlepiej, ale jakiejs wielkiej tragedii tez chyba nie bedzie. Na becie glowny nacisk polozylem raczej na zdobycie artefaktow do nagrody glownej, ale poszedlem tez na pewne kompromisy i wpadlo mi 12 dziennych (6x Zlowieszczy Mlyn i 6x Halloweenowy Krzyk), ktore bardzo mi sie przydadza w nowej epoce. Gdybym staral sie zdobyc ich wiecej, pewnie mialbym o 1-2 artefakty mniej, ale te prawie na pewno da sie tez zdobyc w nastepnych Przygodach :)
 

Charlene

Szef kuchni
To jest chyba największy błąd jaki można zrobić w tym evencie. Z racji że mamy trzy różne przedmioty do odsłaniania mgły to trzeba je wykorzystać jak najbardziej efektywnie, a żeby to zrobić trzeba pamiętać że widzimy jaki przedmioty są pod mgłą jeśli sąsiadującą kratka jest całkowicie odkryta. Mając to na uwadze można odpowiednio odkrywać kratki. Jeśli chodzi o przedmioty do odsłaniania to kupować tylko i wyłącznie najdroższą paczkę (chyba że już koniec eventu to wtedy kupić co się da :p) no I nie nastawiać się na nagrody dzienne, lepiej zbierać to co się odkryje po drodze niż marnować przedmioty na odkrywanie skrzynek.
Nie zgadzam się z Tobą, jeśli widzę, że mam 3 nagrody do zebrania to oczywiste, że wybieram coś, co da mi wszystkie jednym kliknięciem. Akurat mi wypadało na te największe.
 
@Charlene, tu chyba bardziej chodzilo o sytuacje, gdy "skrzynka" jest juz widoczna, ale zebranie jej wymagaloby "cofniecia sie" lub uzycia np. swieczki bez mozliwosci posuniecia sie do przodu lub szansy odkrycia innych rzeczy, np. kotow :) Czyli z gory juz wiesz, ze ta jedna skrzynka bedzie Cie kosztowac te jedna swieczke, ale oprocz tej skrzynki nic wiecej nie zyskasz. Czasem jest wrecz tak, ze w jednym rzedzie pionowym widac 2 "skrzynki" i nic poza tym, ale zeby je odkryc i zebrac, trzeba uzyc np. Latarni. Celowe omijanie takich skrzynek moze zaoszczedzic w skali calego eventu bardzo wiele i moze oznaczac dodatkowy artefakt, albo nawet 2.
 
Do góry