• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Zamglony Las

Nusion

Kapłan
Dokładnie tak robiłam, jak napisał @chris07070707
Jak po prawej musiałam użyć świeczki, to oczywiście że na skrzynce (o ile było to sensowne, czyli pozwoliło "kopać" dalej), ale nigdy wstecz na skrzynkę, świeczki są zbyt cenne, żeby je "marnować" na skrzynkę, jeśli nie posunie to postępu planszy. Oczywiście w sytuacji, jeśli głównie zbieramy koty na Chatkę!
Ja sobie świeczkami "kopałam tunel" w prawo najczęściej o 3 oczka i dopiero wtedy latarnia czy tam kolba, zależy od przeszkód.
I często właśnie świeczek było mało...
 

Charlene

Szef kuchni
Kolba błysku akurat umożliwia pójście do przodu bardziej niż inne światełka. Pisałam, że wykorzystałam najwięcej świeczek i kolb błysku, więc to oczywiste, że szłam do przodu i zaznaczyłam wcześniej, że interesują mnie tylko koty a nie nagrody dzienne. Mayder napisał, że to błąd a ja się z nim nie zgadzam, bo trudno, żeby używać tylko świeczek i tych środkowych świateł odblokowujących kolumnę pionową, więc świeczki i kolby są lepsze.
 

Nusion

Kapłan
Tymi światełkami trzeba właśnie umiejętnie żonglować, bo tak, świeczki i kolby dla mnie też są najlepsze, ale mamy też latarnie, nie można ich zignorować. Więc jak widziałam, że latarni mam nadmiar, to szukałam każdej (choćby w miarę) korzystnej okazji pod latarnię.
To nie jest trudny system, jak się już załapie działanie tych 3 światełek :)
Co nie zmienia faktu, że go nie lubię...
Wolałam nasze stare dobre losowanie skrzynek
 

Koval92

Kapłan
Czy jest planowany start 17 rozdziału podczas eventu i dlaczego nie wystartował przed, aby umożliwić oszczędność renowacji?
Czy w końcu się pojawi odpowiedź co z ciągłym feedbackiem dotyczącym ładowania nagród w eventach przy jednoczesnym braku miejsca w mieście? Dlaczego ewolucyjne są ciągle rozmiarów 4x4? Czy gra zakłada że gracz będzie co pół roku kasować wszystkie stare ewolucyjne i stawiać na ich miejscu nowe? Czy może mamy je stawiać na dachu ratusza?
Dlaczego w takim razie dalej nie ma teleportacji ewolucyjnych a jest teleportacja zestawów?

Dlaczego nowe daily mają o wiele gorsze statystyki niż dawne?
Dlaczego mimo fatalnego feedbacku o systemie z FOE okrojonym o 90% (nie ma bonusowych linii zadań i nagrody za ukończenie wszystkich ośmiu) event nie jest anulowany i jest wepchany na siłę?

Dlaczego zdobywanie daily jest utrudnione na maksa obecnie?
Dlaczego po pół roku od wprowadzenia do plików gry dalej w eventach nie ma Bogini Życzeń (2x2 studnia na 30 dni) ?
Dlaczego budynek 2x2 zmniejszający koszt negocjacji turniejowych dalej nie został wprowadzony do eventów?
Dlaczego budynki ewolucyjne są tak nierówno balansowane, że jeden jest świetny (Dom Wiedźmy) a drugi poniżej poziomu mułu (Koronafeniks)?

Czy management postanowi kiedyś odpowiedzieć na te pytania czy tak jak na live facebookowym będzie sobie wybierać tylko te łatwe do odpowiedzi?
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Tymi światełkami trzeba właśnie umiejętnie żonglować, bo tak, świeczki i kolby dla mnie też są najlepsze, ale mamy też latarnie, nie można ich zignorować. Więc jak widziałam, że latarni mam nadmiar, to szukałam każdej (choćby w miarę) korzystnej okazji pod latarnię.
To nie jest trudny system, jak się już załapie działanie tych 3 światełek :)
Co nie zmienia faktu, że go nie lubię...
Wolałam nasze stare dobre losowanie skrzynek
Dokładnie. Mam nadzieję, że Twórcy przestaną eksperymentować z jakimiś durnymi systemami i kolejny event już będzie normalniejszy. Skrzynki są jednak najlepsze.
 
Czy w końcu się pojawi odpowiedź co z ciągłym feedbackiem dotyczącym ładowania nagród w eventach przy jednoczesnym braku miejsca w mieście?
Ale z czyim feedbackiem (i to na dodatek niby ciaglym) ? Pytam zupelnie powaznie i bez zadnych ukrytych zlych intencji, bo tu u nas na forum PL w roznych watkach przewijaja sie raczej glosy, ze brak miejsca nie jest juz takim problemem, jak kiedys i ze to raczej kwestia umiejetnego nim gospodarowania. Oczywiscie nie wszyscy, ale raczej wiekszosc graczy tu u nas wypowiada sie wlasnie w tym tonie, wiec o jakim feedbacku mowa ?

Co do reszty pytan, nie byly do mnie, wiec nie bede komentowal, ale krotko tylko napisze, ze wszelkie pytania o budynki z plikow gry sa bezcelowe i wszyscy o tym wiemy (Ty rowniez doskonale to wiesz), bo mowa tu o czyms, czego... nie ma. Ani nikt nie zapowiadal zadnych takich budynkow, ani nie pojawily sie one na becie. My, gracze, mozemy sobie o takich rzeczach podyskutowac w temacie Spoilerow, natomiast prosba o oficjalne stanowisko Teamu w tej sprawie jest calkowicie bez sensu.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Czy jest planowany start 17 rozdziału podczas eventu i dlaczego nie wystartował przed, aby umożliwić oszczędność renowacji?
Czy w końcu się pojawi odpowiedź co z ciągłym feedbackiem dotyczącym ładowania nagród w eventach przy jednoczesnym braku miejsca w mieście? Dlaczego ewolucyjne są ciągle rozmiarów 4x4? Czy gra zakłada że gracz będzie co pół roku kasować wszystkie stare ewolucyjne i stawiać na ich miejscu nowe? Czy może mamy je stawiać na dachu ratusza?
Dlaczego w takim razie dalej nie ma teleportacji ewolucyjnych a jest teleportacja zestawów?

Dlaczego nowe daily mają o wiele gorsze statystyki niż dawne?
Dlaczego mimo fatalnego feedbacku o systemie z FOE okrojonym o 90% (nie ma bonusowych linii zadań i nagrody za ukończenie wszystkich ośmiu) event nie jest anulowany i jest wepchany na siłę?

Dlaczego zdobywanie daily jest utrudnione na maksa obecnie?
Dlaczego po pół roku od wprowadzenia do plików gry dalej w eventach nie ma Bogini Życzeń (2x2 studnia na 30 dni) ?
Dlaczego budynek 2x2 zmniejszający koszt negocjacji turniejowych dalej nie został wprowadzony do eventów?
Dlaczego budynki ewolucyjne są tak nierówno balansowane, że jeden jest świetny (Dom Wiedźmy) a drugi poniżej poziomu mułu (Koronafeniks)?

Czy management postanowi kiedyś odpowiedzieć na te pytania czy tak jak na live facebookowym będzie sobie wybierać tylko te łatwe do odpowiedzi?
:)
Zaszokowała mnie ilość problemów, z którymi się zmagasz, a które w ogóle nie są warte tego, żeby sobie zaprzątać tym głowę :)
Będzie co będzie, a pytanie o to na naszym forum co ma przynieść? Mamy się teraz o to ścierać?
 

Koval92

Kapłan
:)
Zaszokowała mnie ilość problemów, z którymi się zmagasz, a które w ogóle nie są warte tego, żeby sobie zaprzątać tym głowę :)
Będzie co będzie, a pytanie o to na naszym forum co ma przynieść? Mamy się teraz o to ścierać?

Chyba masz rację, nie są warte, na pewno nie są warte nerwów bo i tak zostaną przez team olane.
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
Mayder napisał, że to błąd a ja się z nim nie zgadzam, bo trudno, żeby używać tylko świeczek i tych środkowych świateł odblokowujących kolumnę pionową, więc świeczki i kolby są lepsze

Przeczytaj jeszcze raz swoją pierwszą odpowiedź a potem to co ja napisałem bo widzę że nie zrozumiałaś o co mi chodzi. @chris07070707 i @Nusion już odpisali wcześniej i rozwinęli to co miałem na myśli pisząc żeby przedmiotów do odsłaniania używać odpowiednio, tak żeby całość wykorzystać jak najbardziej efektywnie i trochę dziwne że z tym się nie zgadzasz. Ty w swoim pierwszym poście napisałaś

Na becie to używałam głównie świeczek i kolb błysku, żeby odsłaniać najwięcej pól

Brzmi to tak jakbyś odkrywała pola "na pałę" byle odkryć jak najwięcej.


A co do eksperymentowania twórców z eventami to jeśli będzie to zmierzało dalej w tym kierunku to najgorsze jeszcze przed nami.
 

Charlene

Szef kuchni
Przeczytaj jeszcze raz swoją pierwszą odpowiedź a potem to co ja napisałem bo widzę że nie zrozumiałaś o co mi chodzi. @chris07070707 i @Nusion już odpisali wcześniej i rozwinęli to co miałem na myśli pisząc żeby przedmiotów do odsłaniania używać odpowiednio, tak żeby całość wykorzystać jak najbardziej efektywnie i trochę dziwne że z tym się nie zgadzasz. Ty w swoim pierwszym poście napisałaś



Brzmi to tak jakbyś odkrywała pola "na pałę" byle odkryć jak najwięcej.


A co do eksperymentowania twórców z eventami to jeśli będzie to zmierzało dalej w tym kierunku to najgorsze jeszcze przed nami.
To Ty przeczytaj co napisałam w tym i kolejnych postach, bo to Twoja wypowiedź sugeruje, że używanie kolb jest błędem. Kolba nie dość, że odsłania większy obszar, to umożliwia przejście do przodu, więc jak możesz mówić, że używanie jej i tym samym odsłanianie kolejnych pół jest złe? Nawet iDavis w swoim filmie najczęściej używał świeczek i kolb, bo trudno, żeby ciągle odsłaniać kolumnę po kolumnie za pomocą środkowej latarenki - to jest dopiero błąd. Na becie ktoś pisał, że w zimowym evencie ma być losowanie jak w majowym, więc oby tak było. Wszystko lepsze niż to.
 

mayder

Tancerz ostrzy
To Ty przeczytaj co napisałam w tym i kolejnych postach, bo to Twoja wypowiedź sugeruje, że używanie kolb jest błędem. Kolba nie dość, że odsłania większy obszar, to umożliwia przejście do przodu, więc jak możesz mówić, że używanie jej i tym samym odsłanianie kolejnych pół jest złe? Nawet iDavis w swoim filmie najczęściej używał świeczek i kolb, bo trudno, żeby ciągle odsłaniać kolumnę po kolumnie za pomocą środkowej latarenki - to jest dopiero błąd. Na becie ktoś pisał, że w zimowym evencie ma być losowanie jak w majowym, więc oby tak było. Wszystko lepsze niż to.

I znowu nie zrozumiałaś co napisałem.... Do trzech razy sztuka.

Nigdzie nie napisałem że używanie kolb jest błędem, to sobie sama dopowiedziałaś. Napisałem że należy używać światełek odpowiednio, nie tylko kolb ale wszystkich, tak żeby jak najefektywniej odsłaniać pola. To że kolba odsłania większy obszar nie znaczy że jest najlepsza opcją w danym momencie, tu wszystko zależy od ułożenia planszy.

Co do filmów to nie będę tu nic komentował, bo już raz w grze się spieraliśmy o to jak ten event działa i okazało się że jest tak jak pisałem.
 

blazius1

Paladyn
Niewiele rozumiem z tego co piszecie ale po raz pierwszy wprowadzają event, że niektórzy z początku nie kumają o co chodzi w evencie z tym odkrywaniem mgły/nocy. I potrzeba jakiegoś filmiku żeby było jasne. A jak nie wszyscy kumają, to event jest zwyczajnie przekombinowany. Kombinowany za bardzo na siłę, żeby był na siłę oryginalny. Tylko tak średnio oryginalny bo wzięty znowu z FoE.

To mi się kojarzy z tzw. mgłą wojny z Hirosów Czwórki. Tym beznadziejnym ruchem (i fatalną grafiką) zepsuli w zasadzie czwórkę. Potem nieszczęsną mgłę utrzymywali w dalszych odsłonach serii i choć grafika powróciła w zasadzie do poziomu Trójki (tak, tak, był też potem trójwymiar), to generalnie grywalna do dzisiaj pozostała legendarna Trójka Hirosów. Mistrzostwa Polski są na Trójce. Świata chyba też.
W Hirosach było podobnie - mgłę wojny zmałpowali z innych gier. Bodajże wybitnie bitewnych.

Także ta mgła i te światełka to mam nadzieję jednorazowy wybryk. Ani to mądre rozwiązanie, ani ciekawe. I znowu - nie ma nic wspólnego ze strategią. To podobnie jak ze zdrapką. A zdrapka to był chybiony pomysł.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
I znowu nie zrozumiałaś co napisałem.... Do trzech razy sztuka.

Nigdzie nie napisałem że używanie kolb jest błędem, to sobie sama dopowiedziałaś. Napisałem że należy używać światełek odpowiednio, nie tylko kolb ale wszystkich, tak żeby jak najefektywniej odsłaniać pola. To że kolba odsłania większy obszar nie znaczy że jest najlepsza opcją w danym momencie, tu wszystko zależy od ułożenia planszy.

Co do filmów to nie będę tu nic komentował, bo już raz w grze się spieraliśmy o to jak ten event działa i okazało się że jest tak jak pisałem.
Na becie to używałam głównie świeczek i kolb błysku, żeby odsłaniać najwięcej pól i skupiłam się tylko na kotach.
To jest chyba największy błąd jaki można zrobić w tym evencie
Nigdzie nie napisałem że używanie kolb jest błędem, to sobie sama dopowiedziałaś
Serio? ;) jednak nie chciało Ci się przeczytać uważnie mojego postu i sam sobie przeczysz. Poza tym napisałam, że używałam głównie a nie tylko kolb i świeczek. Jest różnica między tymi 2 pojęciami i jestem przekonana, że większość i tak będzie używała właśnie kolb i świeczek jak zobaczy mapę a latarenka będzie używana w mniejszym stopniu. Nie wyobrażam sobie, żeby odsłaniać każdą kratkę na tej mapie a tak by się stało, gdyby ktoś wpadł na pomysł używania głównie świeczek i latarni. Oczywiście można tak zrobić, nikt nikomu tego nie zabrania tylko pytanie z jakim efektem. Ja uważam, że i tak lepiej wychodzi używanie świeczek i kolb jak świeczek i latarni w tym samym stopniu (biorąc pod uwagę odsłanianie pól i przesuwanie się do przodu mapy) Ty uważasz, że to błąd a ja nie.

//

Niewiele rozumiem z tego co piszecie ale po raz pierwszy wprowadzają event, że niektórzy z początku nie kumają o co chodzi w evencie z tym odkrywaniem mgły/nocy. I potrzeba jakiegoś filmiku żeby było jasne. A jak nie wszyscy kumają, to event jest zwyczajnie przekombinowany. Kombinowany za bardzo na siłę, żeby był na siłę oryginalny. Tylko tak średnio oryginalny bo wzięty znowu z FoE.

To mi się kojarzy z tzw. mgłą wojny z Hirosów Czwórki. Tym beznadziejnym ruchem (i fatalną grafiką) zepsuli w zasadzie czwórkę. Potem nieszczęsną mgłę utrzymywali w dalszych odsłonach serii i choć grafika powróciła w zasadzie do poziomu Trójki (tak, tak, był też potem trójwymiar), to generalnie grywalna do dzisiaj pozostała legendarna Trójka Hirosów. Mistrzostwa Polski są na Trójce. Świata chyba też.
W Hirosach było podobnie - mgłę wojny zmałpowali z innych gier. Bodajże wybitnie bitewnych.

Także ta mgła i te światełka to mam nadzieję jednorazowy wybryk. Ani to mądre rozwiązanie, ani ciekawe. I znowu - nie ma nic wspólnego ze strategią. To podobnie jak ze zdrapką. A zdrapka to był chybiony pomysł.
W poście Nusion z zadaniami jest filmik - obejrzyj go i zobacz jak to działa, bo jak pierwszy raz się z tym zetknęłam to zmarnowałam narzędzia, bo nie wiedziałam o co w tym chodzi i jak się poruszać.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nawiazujac do tego co napisal wyzej @blazius1, chcialbym zasugerowac, byscie nie robili tego samego bledu, ktorego nie uniknela wiekszosc graczy z bety. System odkrywania mapy w evencie wydaje sie jasny i zrozumialy tylko tym, ktorzy mieli juz z czyms podobnym do czynienia, dla pozostalych jest to jednak z poczatku czarna magia. Bardzo wielu graczy na becie zapoznawalo sie z nim metoda prob i bledow, ale problem w tym, ze baaaardzo latwo mozna wtedy stracic calkiem sporo waluty, zanim sie to w miare ogarnie. Tej waluty moze pod sam koniec zabraknac do zdobycia ostatniego (czy ktoregos tam) artefaktu, bo waluta jest w tym evencie mocno limitowana. Lepiej posluchac ludzi w bractwie i nawet z 10x poczytac opisy, poogladac filmiki i screeny innych graczy, a losowac dopiero wtedy, jak naprawde bedzie sie mialo poczucie, ze wszustko jest juz calkowicie jasne i zrozumiale.

EDIT:
@Charlene, @mayder, tak naprawde oboje mowicie o 2 roznych rzeczach, wiec wlasciwie nie macie sie o co spierac, to chyba zwykle nieporozumienie ;)
 

mayder

Tancerz ostrzy
Serio? ;) jednak nie chciało Ci się przeczytać uważnie mojego postu i sam sobie przeczysz.

Przeczytaj jeszcze raz moja pierwszą odpowiedź na twój pierwszy post, ale tym razem dokładnie, nawet i kilka razy jak będzie potrzeba. Zobacz którą część twojego wpisu zacytowałem i co uważam za błąd.
 

Proqrator

Rozbójnik
Tak sobie czytam i czytam i szczerze mówiąc jak słyszę że tam jakieś kolby, światełka, pola, odsłanianie i sam już nie wiem co jeszcze, jakieś instrukcje losowan to jakoś ciesze się że olałem eventy już jakiś czas temu i co zrobię przypadkiem jakieś zadania to kliknę cokolwiek do losowania i nie myślę o tym. Nagrody i tak już dawno nie było na tyle atrakcyjnej żeby poświęcić eventowi choć odrobinę więcej uwagi.
Polecam ;)
 

Charlene

Szef kuchni
Ruszyły zadania i jestem zaskoczona ilościami monet, młotków, surki w tych początkowych zadaniach. Myślałam, że przesadzają na becie, ale faktycznie trochę tego dużo, tak samo jak konfliktów/reliktów. Przyjemnie nie będzie.

EDIT: tak jak zawsze losowania wolałam robić na apce, tak teraz ODRADZAM!! losujcie na kompie
 
Ostatnia edycja:
Moze taka mala podpowiedz, jak w miare efektywnie i oszczednie wykorzystywac
narzedzia (swiece, latarnie i kolby) na mapce eventowej:

1. Nie odkrywac na sile wszystkich pol
2. Uzywac swiec do "wgryzania sie" w mgle po prawej stronie, tak na 2-3 pola gleboko
3. wtedy uzywac latarni (odslaniajacej caly pionowy rzad) lub Kolby, ktora czysci najblizsze kratki dookola
4. Jesli komus zalezy na nagrodzie glownej (a jest niezla),to nie lasic sie na "skrzynki" z nagrodami dziennymi i nie marnowac na nie "narzedzi", czyli swiec, latarni i kolb. Chyba, ze "skrzynki" odkryja sie same przy okazji szukania "kotow".
5. zbierac tylko koty, ktore zapelniaja pasek potrzebny do zdobycia artefaktow
6 kupowac "narzedzia" tylko w najwiekszej paczce za 420, a nie pojedynczo, bo ta najwieksza paczka najbardziej sie kalkuluje
7. Nie marnowac narzedzi na eksperymenty :)
 
Do góry