• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Zamglony Las

Ja jakos nie jestem zwolennikiem takich bezposrednich porownan 2 roznych gier, bo takie
porownania praktycznie nigdy nie sa miarodajne.

- Czy wiemy na przyklad, czy w obu eventach ilosc zadan jest taka sama ?
- Czy punktacja, a wiec i calkowita ilosc waluty z obu eventow jest taka sama ?
I jeszcze 2 pytania, na ktore prawdopodobnie nikt oprocz tworcow nie moze udzielic odpowiedzi:
- Czy stopien trudnosci zadan jest taki sam ? (jak to w ogole porownac, skoro obie gdy maja inna mechanike)
- Czy ilosc i rozklad "kotow" jest na mapkach taki sam w obu eventach ?

Jesli oba eventy roznia sie choc jednym z tych czynnikow, to wszelkie bezposrednie porownania sa moim zdaniem bez sensu...
 

Koval92

Kapłan
Nie zapomnijcie o mailu jest kilka świec/lampionów/kolb w prezencie


Tak sobie czytam i czytam i szczerze mówiąc jak słyszę że tam jakieś kolby, światełka, pola, odsłanianie i sam już nie wiem co jeszcze, jakieś instrukcje losowan to jakoś ciesze się że olałem eventy już jakiś czas temu i co zrobię przypadkiem jakieś zadania to kliknę cokolwiek do losowania i nie myślę o tym. Nagrody i tak już dawno nie było na tyle atrakcyjnej żeby poświęcić eventowi choć odrobinę więcej uwagi.
Polecam ;)

To ty chyba nie widziałeś domku wiedźmy
 

Tajniakos

Paladyn
Ja jakos nie jestem zwolennikiem takich bezposrednich porownan 2 roznych gier, bo takie
porownania praktycznie nigdy nie sa miarodajne.
@chris07070707 jest prosta odpowiedz na Twoje pytania :)
Wystarczy się troszkę wysilić i skonstruować samemu event od początku do końca lub powrócić do naszego "skrzynkowego" bo jak widać zapożyczanie ich z innej swojej gry do takich porównań skłania.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Moze taka mala podpowiedz, jak w miare efektywnie i oszczednie wykorzystywac
narzedzia (swiece, latarnie i kolby) na mapce eventowej:

1. Nie odkrywac na sile wszystkich pol
2. Uzywac swiec do "wgryzania sie" w mgle po prawej stronie, tak na 2-3 pola gleboko
3. wtedy uzywac latarni (odslaniajacej caly pionowy rzad) lub Kolby, ktora czysci najblizsze kratki dookola
4. Jesli komus zalezy na nagrodzie glownej (a jest niezla),to nie lasic sie na "skrzynki" z nagrodami dziennymi i nie marnowac na nie "narzedzi", czyli swiec, latarni i kolb. Chyba, ze "skrzynki" odkryja sie same przy okazji szukania "kotow".
5. zbierac tylko koty, ktore zapelniaja pasek potrzebny do zdobycia artefaktow
6 kupowac "narzedzia" tylko w najwiekszej paczce za 420, a nie pojedynczo, bo ta najwieksza paczka najbardziej sie kalkuluje
7. Nie marnowac narzedzi na eksperymenty :)

Ja bym do tego jeszcze dodał żeby pamiętać o tym że widać jaka nagroda jest pod mgłą jeśli sąsiadująca kratka jest całkowicie odkryta, jeżeli nic nie ma to znaczy że jest pusto i nie ma sensu odkrywać i marnować narzędzi.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
moze byc dobry dla malych graczy, dla zaawansowanych to tylko i wylacznie derank, watpie by to postawil ktos z topki
Zależy kogo rozumiesz pod pojęciem topki. Top w rankingu ogólnym, czy top w turniejach? Top w rankingu ogólnym to już nic nie postawią bo mają zawalone miasta wszystkimi cudami, manufakturami i zbrojowniami. Top w turniejach postawią, ponieważ Chata to sam zysk, a nie strata jak w przypadku zbrojowni(zresztą chatka daje więcej orków) a w nowym turnieju jednak przydaje się spory zapas orków.
 

astoN-

Rozbójnik
chata daje mniej orkow od 1 zbrojowni w ostatniej rasie, im dalej w las tym pewnie bedzie jeszcze mniej bo z tego co widze w nowej rasie zbrojownia robi 3760, a ta chata pewnie w okolicach 3500, a w zbrojowniach nie tylko o orki chodzi, a o powiekszenie grupy produkcyjnej, skoro napisalem derank to oczywiscie ze chodzi o ranking, z reszta typowo pod turnieje tez sie nie oplaca, bo turniejowcy maja powyzej 20 zbrojowni, a niektorzy nawet po 50, watpie by ta chata co robi mniej orkow niz zbrojownia miala dla nich jakies znaczenie... z zabami sie spoznili obecnie chyba juz w zadnym turnieju nie beda robily roboty powyzej 30 prowincji, za duze oddzialy i za bardzo wymieszane.... dla malych graczy co sobie obliczaja produckje na kratke moze byc ok, ale dla tych co miaja duze miasta nie ma ona znaczenia
 

Koval92

Kapłan
Zależy kogo rozumiesz pod pojęciem topki. Top w rankingu ogólnym, czy top w turniejach? Top w rankingu ogólnym to już nic nie postawią bo mają zawalone miasta wszystkimi cudami, manufakturami i zbrojowniami. Top w turniejach postawią, ponieważ Chata to sam zysk, a nie strata jak w przypadku zbrojowni(zresztą chatka daje więcej orków) a w nowym turnieju jednak przydaje się spory zapas orków.

Ta cała "topka" juz całkiem odleciała od rzeczywistosci, oni by tylko zbrojownie stawiali i nic więcej.
Ścigają się o to kto ma dłuższego rankinga.
 

Marcin411

Wędrowiec
Wszystkie eventy w Elvenar są kopią eventów z FoE.
Wspomniane wyżej eventy "skrzynkowe" były w FoE już w 2014 roku.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Ja jakos nie jestem zwolennikiem takich bezposrednich porownan 2 roznych gier, bo takie
porownania praktycznie nigdy nie sa miarodajne.

- Czy wiemy na przyklad, czy w obu eventach ilosc zadan jest taka sama ?
- Czy punktacja, a wiec i calkowita ilosc waluty z obu eventow jest taka sama ?
I jeszcze 2 pytania, na ktore prawdopodobnie nikt oprocz tworcow nie moze udzielic odpowiedzi:
- Czy stopien trudnosci zadan jest taki sam ? (jak to w ogole porownac, skoro obie gdy maja inna mechanike)
- Czy ilosc i rozklad "kotow" jest na mapkach taki sam w obu eventach ?

Jesli oba eventy roznia sie choc jednym z tych czynnikow, to wszelkie bezposrednie porownania sa moim zdaniem bez sensu...

1.
- na start dostaje się 120 biletów (waluta),
- łącznie jest 51 zadań każde daje 50 biletów,
- 50 biletów za dzienne logowanie (łącznie 22 dni)
- 1200 biletów za wykonanie 30 zadań
Łącznie daje to nam 4970 biletów.

Dodatkowo można znaleźć 8 różnych lalek, każda daje małą linię zadań (5 zadań, 4 pierwsze dają po 5 waluty a ostatnie jakąś specjalną nagrodę). Zadania można powtarzać o ile znajdzie się lalkę. Za wykonanie wszystkich dostaje się zestaw narzędzi do odkrywania (30 świeczek, 10 latarek i 10 latarni) oraz specjalny avatar.

Walutę można również znaleźć w "śmieciach" wokół miasta, tylko że w FoE jest inaczej niż tutaj. U nas waluta zawsze się pojawia natomiast w FoE masz możliwość zdobycia waluty z losowych wydarzeń z tym że tam działa to inaczej, maksymalnie pojawia się 15 wydarzeń na dobę a w nich możesz znaleźć różne rzeczy takie jak monety, młotki, towary, medale, PR-y a także diamenty oraz podczas eventów walutę (w obecnym można znaleźć 5, 10, 20 lub 100 sztuk, tylko że możesz mieć pecha i przez kilka dni nic nie znaleźć). Nie wiem ile łącznie waluty można zdobyć w elvenarze bo od dobrych 5 eventów jedyne co mnie interesuje to czy są jakieś przyzwoite nagrody dzienne. Ogólnie w FoE jest więcej możliwości zdobycia waluty.

2. Jeśli chodzi o stopień trudności to o ile nie zacząłeś dopiero gry nie powinieneś mieć problemów z wykonywaniem zadań i skończeniu ich wszystkich do końca eventu. Tak po ok. 2 tygodniach gry już spokojnie jest się w stanie wykonać wszystkie zadania i jedynym problemem może być to jak szybko je zrobisz przez co możesz nie trafić na nagrodę dzienną którą byś chciał (ale te lepsze się powtarzają więc tragedii nie ma)

Co do rozkładu kotów czy też żarówek które są w FoE to wydaje mi się że są one podobne jeśli nie takie same patrząc po tym jakie IG jest leniwe jeśli chodzi o eventy xD

No i bardzo ważna rzeczą jest to że główny budynek wymaga tylko 6 ulepszeń z czego podstawowych ulepszeń jest 5, a ostatnie ulepszenie pozwala wybrać jedną z trzech końcowych wersji budynku.

To tyle jeśli chodzi o takie podstawowe porównanie obu eventów.
 

DeletedUser3335

Guest
cześć, może mi ktoś jakoś przystępnie wyjaśnić jak sie obsługuje ten event?
 

Charlene

Szef kuchni
chata daje mniej orkow od 1 zbrojowni w ostatniej rasie, im dalej w las tym pewnie bedzie jeszcze mniej bo z tego co widze w nowej rasie zbrojownia robi 3760, a ta chata pewnie w okolicach 3500, a w zbrojowniach nie tylko o orki chodzi, a o powiekszenie grupy produkcyjnej, skoro napisalem derank to oczywiscie ze chodzi o ranking, z reszta typowo pod turnieje tez sie nie oplaca, bo turniejowcy maja powyzej 20 zbrojowni, a niektorzy nawet po 50, watpie by ta chata co robi mniej orkow niz zbrojownia miala dla nich jakies znaczenie... z zabami sie spoznili obecnie chyba juz w zadnym turnieju nie beda robily roboty powyzej 30 prowincji, za duze oddzialy i za bardzo wymieszane.... dla malych graczy co sobie obliczaja produckje na kratke moze byc ok, ale dla tych co miaja duze miasta nie ma ona znaczenia
Skąd masz dane Chaty z ostatniego rozdziału? ;) Nie widziałam tego nawet na elvengemsach. Widać, że wolisz ponarzekać a nie sprawdziłeś nawet statystyk. Oświecę Cię :
Zbrojownia w nowej rasie daje 2800 orków/dzień (w Ambasadach 2150)
Chata (10 lvl) w Ambasadach daje 3150 orków/dzień
Chcesz oszukać matematykę ?;) Poza tym Chatka zajmuje mniej miejsca, daje pop/ dużo kul +3pw+ trochę żab
 

astoN-

Rozbójnik
Skąd masz dane Chaty z ostatniego rozdziału? ;) Nie widziałam tego nawet na elvengemsach. Widać, że wolisz ponarzekać a nie sprawdziłeś nawet statystyk. Oświecę Cię :
Zbrojownia w nowej rasie daje 2800 orków/dzień (w Ambasadach 2150)
Chata (10 lvl) w Ambasadach daje 3150 orków/dzień
Chcesz oszukać matematykę ?;) Poza tym Chatka zajmuje mniej miejsca, daje pop/ dużo kul +3pw+ trochę żab
dlatego wlasnie nie wypowiadam sie na tym forum, ludzie z iluzoryczna wiedza staraja sie zablysnac przed tymi ktorzy tej wiedzy nie posiadaja w ogole....
jezeli ty produkujesz w zbrojowniach po 24h to nie mamy nawet o czym rozmawiac, a statystyki chatki z nadchodzcej rasy (jak i wszystkich innych budynkow) sa od tygodnia w architekcie, ja nie musze oszukiwac matematyki, za to ty chyba oszukiwalas na matematyce, dla mnie eot.
 

Charlene

Szef kuchni
dlatego wlasnie nie wypowiadam sie na tym forum, ludzie z iluzoryczna wiedza staraja sie zablysnac przed tymi ktorzy tej wiedzy nie posiadaja w ogole....
jezeli ty produkujesz w zbrojowniach po 24h to nie mamy nawet o czym rozmawiac, a statystyki chatki z nadchodzcej rasy (jak i wszystkich innych budynkow) sa od tygodnia w architekcie, ja nie musze oszukiwac matematyki, za to ty chyba oszukiwalas na matematyce, dla mnie eot.
Architekt nie pokazuje rzeczywistych wartości budynków ewolucyjnych. Zwłaszcza Chatka ma złe dane, ponieważ tam nie ma uwzględnionych poziomów!!! Iluzoryczna wiedza? To są dane przedstawione na Wikipedii oraz Elvengems i każdy może je sprawdzić. Mam tylko nadzieję, że ktoś czytając forum nie pomyśli, że ten budynek jest beznadziejny, a jak nawet sprawdził na architekcie to musi mieć świadomość, że zawarte tam dane są nie prawdziwe.
No wiesz jeśli chcę sprawdzić, który budynek opłaca się stawiać, to porównuje wartości z tego samego czasu produkcji/kratki ;) Skoro Chata ma czas 24h to sprawdzam analogicznie do zbrojowni z tego samego czasu. Niestety nie mam danych z dłuższych produkcji zbrojowni i nie wiem gdzie są zawarte.
 

astoN-

Rozbójnik
Architekt nie pokazuje rzeczywistych wartości budynków ewolucyjnych. Zwłaszcza Chatka ma złe dane, ponieważ tam nie ma uwzględnionych poziomów!!! Iluzoryczna wiedza? To są dane przedstawione na Wikipedii oraz Elvengems i każdy może je sprawdzić. Mam tylko nadzieję, że ktoś czytając forum nie pomyśli, że ten budynek jest beznadziejny, a jak nawet sprawdził na architekcie to musi mieć świadomość, że zawarte tam dane są nie prawdziwe.
No wiesz jeśli chcę sprawdzić, który budynek opłaca się stawiać, to porównuje wartości z tego samego czasu produkcji/kratki ;) Skoro Chata ma czas 24h to sprawdzam analogicznie do zbrojowni z tego samego czasu. Niestety nie mam danych z dłuższych produkcji zbrojowni i nie wiem gdzie są zawarte.
nieprawdziwe to sa twoje brednie...

statysyki zbrojowni sa w architekcie, kazdej produkcji, zbrojownia na 12h 1880 x2 = 3760 na dobe
ststystyki chatki 10 poziom ( tak jest w architekcie magiczny przycisk zmieniajacy poziom ewolucji) 1940 x 1.8 - 3492

ktore dane sa wedlug ciebie nieprawdziwe? chyba tylko te ktore ty podalas...
 

Nusion

Kapłan

mayder

Tancerz ostrzy
Do góry