• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

jakub357

Łucznik
@Tajniakos wyraziłem się dostatecznie jasno co uważam o bezinteresownej pomocy w ogromnych ilościach, czyli pushingu.
Mimo to naruszyłeś moją granicę i zrobiłeś wrzutkę zapychającą limit.
Nie chcę abyś tak się zachowywał więcej.

Mimo wszystko szkoda się mi nie stała, bo limit odblokowałem po prostu uczestnicząc w łańcuszku.
 

Poziomek

Rycerz
@Tajniakos wyraziłem się dostatecznie jasno co uważam o bezinteresownej pomocy w ogromnych ilościach, czyli pushingu.
Mimo to naruszyłeś moją granicę i zrobiłeś wrzutkę zapychającą limit.
Nie chcę abyś tak się zachowywał więcej.

Mimo wszystko szkoda się mi nie stała, bo limit odblokowałem po prostu uczestnicząc w łańcuszku.
zamiast nie odpowiadac to naglosniles sprawe, teraz dla jaj ludzie beda ci zapychali limity. Brawo:) a pretensje mozesz miec jedynie do tworcow ze zrobili tak a nie inaczej.
 
@Tajniakos wyraziłem się dostatecznie jasno co uważam o bezinteresownej pomocy w ogromnych ilościach, czyli pushingu.
Mimo to naruszyłeś moją granicę i zrobiłeś wrzutkę zapychającą limit.
O co ci w ogole chodzi czlowieku ??? Przeciez wyraznie napisales:
To ja serdecznie poproszę takie wrzutki bezinteresowne z zewnątrz - wszystkie Cuda mam użyteczne
Dostales to, co chciales. I coz ci przeszkadza zapchanie twoich cudow? Przeciez, cytuje:
Limity to rewelacyjne rozwiązanie.
Wiec posmakowales tego "rewelacyjnego" rozwiazania w praktyce. Tajny nabil sobie troche kredytu na obcych cudakach. To dla niego wrecz koniecznosc, zeby moc rozwijac swoje warte rozbudowy cuda. Przeciez to czesc tego calego rozwiazania z limitami, wprowadzonego przez tworcow, ktore dopiero co tak bezkrytycznie chwaliles. A teraz cos ci sie nagle nie podoba ? :p
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Ironia jest o tyle niebezpieczną figurą, że można jej nie dostrzec lub celowo potraktować dosłownie.
W takim razie to nieporozumienie i dziękuję za bezinteresowną wrzutkę.

Jestem przeciwnikiem pushingu w każdej formie, bo uważam to za szkodliwe dla wszystkich graczy. Przy normalnej grze (nie będę definiował) problemów z limitem nie powinno być. Problem robi się tylko przy pushingu. Skoro kolega musi sobie zwalniać limit wrzutkami do obcych, to znaczy że posiada inne źródło PW niż z pracy własnego miasta na danym świecie.
 

Poziomek

Rycerz
nie koniecznie, bo pamietaj ze nie kazdy stawia wszystkie cuda. (nazwy byly juz po wielokroc wymieniane) i co ma zrobic taka osoba ktora ma do takich cudakow przykladowo tylko po 200 run. Szuka w bractwie komu mozna je oddac, a jak nie ma nikogo to szuka na mapie, wsrod łapkujacych, wsrod ofert kupca. Na pewno kogos znajdzie. Jesli wrzuci zalozmy 300 pw (20 run komus w wykopaliska) - to za chwile zgarnie zalozmy 50-60 punktow Aw ktore moze spokojnie wydac w bractwie. - Tak by lezaly, a tak komus 'w cudzyslowie pomoze' uszczesliwi na sile' a sam dostanie gotowy wyrob AW.
 
Jestem przeciwnikiem pushingu w każdej formie
Ja rowniez. Tez nigdy nie pochwalalem i nie stosowalem pushingu (a pewnie wielu marzylo wrecz o tym, by mnie na czyms takim zlapac) i nie wymienialem sie miedzy swiatami.
Pushing jest pushingiem, nawet jeśli wynika z "myślenia zespołowego".
Jesli pod pushing podciagasz wszelkie formy wspolpracy i pomocy w bractwie, to idac tym tropem i stosujac ten sposob myslenia, za pushing nalezy rowniez uznac doslownie WSZYSTKO, czego gracz nie zrobil czy nie dokonal sam. Jesli skorzystal z wiedzy i doswiadczenia innych, zamiast rozkminic kazda jedna pierdolke samemu, to stosuje pushing. Jesli spojrzal do wiki, zeby sprawdzic wymagania nastepnej rasy, to stosuje pushing. Jesli ktos szuka porad na forum, to stosuje pushing. Przeciez nie rozkminil tego sam, chociaz mogl, tylko korzysta z pracy innych, prawda ? Przy czym zapewniam, ze gracze odnosza czesto znacznie wieksze korzysci, korzystajac z czyichs dobrych rad i kopiujac rozwiazania innych, niz korzytajac z pomocy w rozbudowie swoich cudow. I wszyscy oni, ktorzy korzystaja z jakiejkolwiek formy pomocy, rowniez tylko merytorycznej, to wedlug ciebie ludzie stosujacy pushing.
Wiesz co ? Moze niech kazdy z nas pozostanie przy swojej definicji pushingu. Ty graj i rob wszystko sam i nikogo nawet o nic nie pytaj ani w grze, ani nigdzie indziej, zeby nie stosowac pushingu w zadnej formie, a ja dalej bede pomagal innym i obaj bedziemy zadowoleni.
 

Ovocko

Rycerz
nie koniecznie, bo pamietaj ze nie kazdy stawia wszystkie cuda. (nazwy byly juz po wielokroc wymieniane) i co ma zrobic taka osoba ktora ma do takich cudakow przykladowo tylko po 200 run. Szuka w bractwie komu mozna je oddac, a jak nie ma nikogo to szuka na mapie, wsrod łapkujacych, wsrod ofert kupca. Na pewno kogos znajdzie. Jesli wrzuci zalozmy 300 pw (20 run komus w wykopaliska) - to za chwile zgarnie zalozmy 50-60 punktow Aw ktore moze spokojnie wydac w bractwie. - Tak by lezaly, a tak komus 'w cudzyslowie pomoze' uszczesliwi na sile' a sam dostanie gotowy wyrob AW.

No dobrze, tylko że to się samo ureguluje. Jeśli wrzucisz komuś w łańcuszek, to przecież nie masz obowiązku wpisać tego samego cudu jako miejsce gdzie mają wrzucić Tobie. Ja tam się już pozbyłem run do paru cudów, których na pewno nie będę rozbudowywał (mam je już na poziomie 31+, więc runy nie są mi do nich potrzebne, przynajmniej dopóki nie dostaniemy nowych poziomów cudów).

W przypadku szukania poza bractwem i wrzucania na chybił trafił, to tu również raczej nie będą to duże ilości, przynajmniej o ile gracze będą w miarę racjonalni. Nie wrzucisz komuś raczej 1000PW po to, by dostać 20PW nagrody, raczej będziesz szukał kilku osób pomiędzy które możesz te 1000PW rozdysponować. Przy czym maksymalny koszt rozbudowy to obecnie 2300PW (35 poziom) co jest nadal wartością poniżej limitu.

Nie zdziwiłbym się zresztą, gdyby nagle te cuda typu księga czy wykopaliska wróciły do łask. Do tej pory po prostu nie opłacało się ich rozbudowywać, albo były znacznie ważniejsze priorytety. Teraz, gdy można je podnieść szybko i tanio od razu o kilkanaście-dziesiąt poziomów, kalkulacja zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Sam się zastanawiam np. nad rozbudową smoczej arki, którą co prawda mam w mieście ale na 1 poziomie i do tej pory jej rozbudowa wydawała mi się kompletenie nieopłacalna.
Być może przychylniej popatrzę na księgę, bo akurat specyfika produkcji wojska sprawia, że potrzebuję dużych ilości młotków w dość krótkim czasie, i tu cykl produkcyjny księgi nieźle się w to zapotrzebowanie wpisuje (zostaje kwestia tego, czy rzeczywiście uzyskam z niej wystarczająco istotne ilości młotków) A na maksymalnym poziomie księga daje ilości PW bliskie wędrownej bibliotece, więc też całkiem nieźle (zwłaszcza że są to PW które można też zużyć w badaniach).
Nie mówię, że te cuda stały się nagle superopłacalne, natomiast drastyczny spadek kosztów ich postawienia może wpłynąć na ich obecność w miastach.
 

jakub357

Łucznik
@Poziomek Odłamki run są dedykowane do konkretnych Cudów, więc jeśli się takiego nie rozbudowuje to oznacza rezygnację. Jednak nie musi tak być, ponieważ odłamki run można inwestować w Cuda innych graczy poprzez łańcuszek, czyli intuicyjną wymianę opartą na współpracy. Daje się runy w jeden Cud, a otrzymuje w zamian w inny.
@chris07070707 wymiana wiedzy, oraz korzystanie z oficjalnie udostępnionych informacji, to coś innego niż wymiana waluty w grze. Więc nie wszystko. Pushing to pushing.
 

Poziomek

Rycerz
i dobrze ze jest jak jest ze trzeba w konkretny cud, bez tego wogole bylo by wesolo. Nie wiem jakie odnosicie wrazenia ale my sobie tak dyskutowalismy ze nasze miasta zamienily sie w wielkie place budow. Kazdy buduje cuda, czat sie stal aktywny lancuszki takze. Blokuja tylko ilosc robotnikow. To bedzie do pewnego etapu, ale ta zmiana jest z nami juz na zawsze. Jesli popatrzymy ile dodatkowych RUN wpada z Turnieju, z lancuszkow) to w zaleznosci kto ile osiaga w Turnieju w tygodniu zbiera pewnie 20+ run (wieksi robiacy wiecej , odpowiednio wiecej) wiec zrodelko bedzie plynelo caly czas. I jak napisala Serengeti chyba, teraz dla wielu osob robienie turnieju moze byc dodatkowa motywacja bo runa to jakby nie patrzec PW do wykorzystania w lancuszku. TYlko patrzec az tworcy zrozumieja swoj blad ze PW na rynku pojawilo i bedzie pojawiac sie zdecydowanie za duzo..i walna nam Polski ład 2.0 podatek. Chyba ze zamierzone bylo znaczne przyspieszenie rozbudowywania cudow..ale przeciez gra miala byc na lata...
 
@chris07070707 wymiana wiedzy, oraz korzystanie z oficjalnie udostępnionych informacji, to coś innego niż wymiana waluty
Niby dlaczego ma to byc cos innego ?? W obu przypadkach nie robi sie czegos samemu, tylko korzysta sie z owocow pracy innych, chetnych do pomocy graczy. To dokladnie to samo, badz przynajmniej konsekwentny. Wedlug ciebie to pushing, wedlug mnie nie i jak mowie, pozostanmy kazdy przy swoim zdaniu.
 

Ovocko

Rycerz
Chyba ze zamierzone bylo znaczne przyspieszenie rozbudowywania cudow..

To może być kolejny efekt, który będzie sprzyjał wyeliminowaniu pushingu.

Stały napływ PW z run będzie oznaczał, że wymiana PW w ramach łańcuszków będzie odbywać się najprawdopodobniej sprawniej niż pushing. Można kombinować, obchodzić limit stawiając cuda w mieście dawcy i wrzucając tam zbędne runy, itd. itp., ale będzie to wymagało pewnego zachodu i mimo wszystko przypuszczam, że będzie się i tak co jakiś czas przytykać.
Obsługa tego w sposób, który miałby to przytykanie się niwelować najprawdopodobniej sprawi, że rozbudowa cudów przez "biorcę" przestanie być szybsza niż w przypadku "normalnej" gry, a stanie się od niej wolniejsza.
Łańcuszki się bowiem nie przytykają, a stały napływ run sprawi, że w obiegu cały czas będą spore ilości PW. Przychód z pushingu, po uwzględnieniu wszystkich kłpotów z nim zwiazanych, prawdopodobnie po prostu przestanie być atrakcyjny w porównaniu z normalną grą.
Innymi słowy, gracz upierający się przy pushowaniu prawdopodobnie coraz bardziej zacznie odpadać od reszty. W dół.
 

djmags14

Rozbójnik
Pomimo, że IG na wiele podejść i ostatnio nadzwyczaj powściągliwie wprowadziło zmiany w turnieju to jednak teraz okazało się, że było to nieprzemyślane działanie.

Turnieje dawały zbyt mało PW, więc od teraz ma ich być znacznie więcej? I właśnie z tego powodu wprowadzono najnowsze zmiany? Tylko dlaczego znów tak szybko wrócono do rozwiązania, że poszczególne gwiazdki stają się bonusowe? To jednak rozłożenie PW po większej ilości gwiazdek nie sprawdziło się? Tak szybko należało naprawić ten błąd?

Całość odzwierciedla obraz strasznego miotania się. Jak mała łódka podczas sztormu. Jeszcze może okazać się, że rozbije się na skałach. Nie bez powodu gracze zaczynają wspominać o cudach 40 poziomu. Warto zobaczyć kiedy (w jakich okolicznościach) wprowadzono poziomy 31-35.

Od czasu do czasu w grze zachodzą procesy nieprzemyślane. Najpierw dochodzi do nadużyć (lub zbyt szybkiego rozwoju) w grze. Potem forum mocno ożywa, a na końcu IG na kilka podejść próbuje odkręcić sytuacje. Dlatego mam kilka pytań. Kiedy wracają studnie życzeń? Od kiedy nie będzie limitu zadań przy eventach? I znów będzie można zdobyć po kilku (lub kilkanaście) unikatowych budynków w grze (feniksy, miśki)?
 

Maguzzi

Wędrowiec
Ja bardzo chętnie wspierałem braci i siostry ponieważ rozbudowałem konkretne cuda tak jak chciałem i więcej nie mam zamiaru. Mogłem pomagać młodym graczom w szybkim i ukierunkowanym rozwoju. Nie musieli się martwić o swoje cuda, a całe zdobywane pw mogli wkładać w drzewko, żeby szybko dojść do elvenarow i skupić się na tym co się nam w bractwie najlepiej podoba w tej grze, czyli na turniejach. Obecnie zabrano mi tą możliwość. Oczywiście teraz trwa szaleństwo wszyscy mają pełno run i wymieniają się na potęgę. "Limit banał wrzucę niepotrzebne runy do kogoś i się odblokuje" ale ludzie te niepotrzebne runy skończą się szybciej niż myślicie i co dalej? Przecież nie będziemy PW czy AW wrzucać w odblokowanie limitu bo lepiej już je wrzucić sobie niż się odblokowywać żeby ktoś nam mógł pomóc. Więc za chwilę zdejmowanie limitu nie będzie możliwe i tak jak wyżej było napisane limity zostaną na zawsze. W kogo to uderza? W naszym bractwie w młodych graczy, bo bractwo już im nie będzie mogło pomagać. Mówicie, że taka mocna pomoc to margines ok... Teraz mamy ograniczenie na pomoc w cudach, a co dalej. Może wpadną na ograniczenie w wymianie towarów. Może surki też nie przekażesz małym w bractwie bo będzie limit? Kto wie co im odbije... Ostatnio wydawało mi się, że gra zmierza w dobrym kierunku ale to ciche potajemne dodanie limitu bez żadnej informacji na ten temat (jak strzał w mordę) dokąd ta gra zmierza. powiedzieć, że jestem zniesmaczony to bardzo delikatnie powiedziane. To nieudolna próba ograniczenia pushingu, która mnie poraz pierwszy zniechęciła do gry, mimo, że mi nic nie robi, bo ja nie rozwijam cudów, ale nie mogę bezinteresownie pomagać w "szybkim" (jakieś 2 lata) dążeniu do bardzo silnego miasta turniejowego nowym ambitnym graczom, którzy i tak musza rywalizować z graczami grającymi długie lata. Moim zdaniem to morderstwo dla młodych turniejowcow i wielu graczy, zarówno młodych jak i starych przez wprowadzenie limitu zakończy grę. Wprowadzanie czegoś po cichu zawsze jest było i będzie obrzydliwe i myślę, że z tym zgodzą się zarówno, zwolennicy jak i przeciwnicy bezsensownych limitów na POMOC.
 

Serengeti

Szef kuchni
Gdyby ktoś chciał się ze mną powymieniać runkami do Księgi Tajemnic na s1, to zapraszam do kontaktu w grze :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Wszystko pięknie i ładnie.
@jarq czy możemy się spodziewać od IG oficjalnego wytłumaczenia ten nowej funkcji czy znów sami musimy do tego dojść?
Własnie to podejście twórców tak mnie irytuje bo wpuszcza coś nowego bez żadnego komentarza oprócz zwykłego ogłoszenia: macie nową zabawkę i teraz rozkminiajcie jak to działa i od czego jest zależne.
 

Poziomek

Rycerz
Limit banał wrzucę niepotrzebne runy do kogoś i się odblokuje" ale ludzie te niepotrzebne runy skończą się szybciej niż myślicie i co dalej?

1. Bez run tez bylo zycie, prawda? - I jakos miasta sie rozwijaly, i nie kazdy dostawal darmowe granty od duzych graczy. Byly Lancuszki Runy na ktore wrzucalo sie zdobyte AW czy PW.
2. Runy nie skoncza sie, bedzie ich mniejsza ilosc, ale dalej beda naplywac.. Policz ile run w przeciagu tygodnia wpadnie na twoim miescie. Ja u siebie wyliczylem ze przy obecnym graniu turniejow i zabawie lancuszkami zdobede okolo 20 roznych run. Wiadome ze czesc run trzeba sobie zostawic na faze run ktora jadnak co tych 5 lvli sie pojawi. Ci co narzekaja ze zylo im sie lepiej bez limitow stanowia niewielki procent graczy, Myslicie ze Tworcow obchodzi ze bractwo "Janki" czy "Staśki" albo Janek lub Stasiek - sa niezadowoleni, nie. Liczy sie ze dali cos za darmo, cos co daje tu i teraz, a niektorym na najblizszy czas mozliwosc podniesienia swoich cudow kazdego z nich o np 2 lvle . Nie wiele? moze i tak, zalezy kto jak na to patrzy.

Pamietam swego czasu jak to mi zarzucano ze pomagalem surowcem ludziom na starcie, i ze przyzwyczajalem ich do takiego zachowania. a tu prosze. ..Hipokryzja pelna geba. Pakowaliscie tysiacami PW w graczy , czym Wasze podejscie w obdarowywaniu PW roznilo sie od mojego z surowcem?

Ciekawy musieliscie miec takze proces rekrutacji ktos przchodzil i co nagle (po jakim czasie) dostawal Bombe w postaci tysiacow PW. Moze to nie jako przez takze Wasze zachowanie wprowadzili limity, bo zobaczyli ze jest to naduzywane - nie pomysleliscie?
Analogicznie przeciez bylo z diamentami w AM - dlaczego zmniejszono ich szanse? - bo za duzo lecialo, bo jesli miales 2-3 swiaty to przy odrobinie szczescia mogles miec calkiem duza ich ilosc, nie wydajac grosza. To samo z wioskami iglicowymi z turniejami. A jak bylo z budynkami ktore mozna bylo kiedys zdobyc w duzej ilosci? Byly eventy i przez nieprzemyslenie tworcow, a takze spryt graczy - skonczylo sie tak ze w pewnym momencie szlaban i koniec ci co maja budowle maja, a nowi niech sie martwia z 1 budynkiem miskiem/biblioteka czy innym. To jest odpowiedz tworcow moze nie zawsze wlasciwa na kombinowanie przez graczy.:)
 
Ostatnia edycja:

Thassien

Wędrowiec
Ogólnie chciałam pogratulować chyba najbardziej konfliktogennego pomysłu, na jaki IG wpadło, odkąd gram. Dając możliwość zamiany run w PW i jednocześnie wprowadzając limity, otworzyliście puszkę Pandory.

Przy normalnej grze (nie będę definiował) problemów z limitem nie powinno być. Problem robi się tylko przy pushingu. Skoro kolega musi sobie zwalniać limit wrzutkami do obcych, to znaczy że posiada inne źródło PW niż z pracy własnego miasta na danym świecie.

Ciekawe, bo ja właśnie gram normalnie, nie bawię się w multikonta, nie mam szemranych źródeł PW, wymieniam się na spokojnie PW w ramach rynku skrzynek i co? Pierwszego dnia jedna osoba wrzuciła mi 2160 PW w różne cuda, głównie takie, których w ogóle nie zamierzam rozbudowywać. Umówiłam się na wymianę run w bractwie, odblokowałam na chwilę limit i już kolejny cwaniaczek wrzucił mi 600 w kolejny cud. Nadal uważasz, że to nie jest problem?

To nie tylko blokady indywidualne, ale też zawalanie systemów wymiany w obrębie bractw – na przykład wystarczy, że jeden cwaniaczek wrzuci w rozpisany w ramach rynku cud kilkaset PW i wszyscy lądują o jedną skrzynkę niżej. Czasem niektóre skrzynki zwyczajnie się marnują, bo delikwent cudaka zamknie. Albo nie można go zamknąć, bo z powodu wyczerpanego limitu bractwo nie może nic dorzucić do skrzynek (jasne, że można, tylko że skrzynki znowu się zmarnują, a może komuś w bractwie przydałyby się runy w konkretnym cudzie). Tak czy inaczej – droga do demolki otwarta.

Że jak? Łatwo mogę swój limit odblokować/zwiększyć? Jasne, wystarczy, że przejdę się po sąsiadach i tysiące PW, które mam w zbędnych runach, nawrzucam, gdzie popadnie. Jestem przekonana, że będą mi dozgonnie wdzięczni za zapychanie limitów. I mogę tak robić dzień w dzień, naprawdę długo. Tylko czy naprawdę o to chodzi? O runiczną wojenkę? O obnażanie kłów i wyszarpywanie sobie ochłapów?

Pomysł zamiany zbędnych run w PW w cudach uważam za świetny, ale limity to absurd. Zgadzam się również z Chrisem, że wspomaganie maluszków w obrębie bractw to realna pomoc, a nie pushing. Dlaczego nie możemy wspierać graczy o krótszym stażu w grze?

Przynależność do tak szacownego bractwa jak Dziesięć Skrzyń x chyba uśpiła moją czujność – bo to po prostu ekipa świetnych, serdecznych i zawsze gotowych do pomocy ludzi. Może dlatego zaskoczyła mnie fala bezmyślności i chamstwa, która wylała się wraz z wprowadzeniem limitów.

Nie wiem, czy i jak to IG rozwiąże – z mojej strony sugestia jest taka:

Znieście limity albo dajcie możliwość obrony przed niechcianymi wrzutkami - np. blokowanie wpłat od osób spoza bractwa (tak, by gracz mógł sam decydować, czy i kiedy taką blokadę włączyć), możliwość odrzucenia takich wpłat - cokolwiek, bo w tej chwili uczciwy gracz (na spokojnie wymieniający PW) jest w takich sytuacjach bezbronny. Piszę to z pełną świadomością, bo sama nie mam zamiaru po chamsku zapychać sąsiadom limitów, byle tylko odzyskać swój.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Dlatego właśnie tak wiele wypowiadających się osób nie jest przeciwko samej wymianie odłamków na PW ale właśnie chodzi o te limity które pasują tutaj jak kwiatek do kożucha :)

EDIT:
@jakub357 z definicji pushingu czyli wyciąg z regulaminu gry mamy takie coś:
§7 Pushing

  • Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
  • Zabroniony jest tworzenie ofert handlu w jakiejkolwiek formie (np. zasobami, punktami wiedzy itp.) pomiędzy różnymi światami.
  • Używanie możliwości zaproszeń do zapraszania swoich kont lub Graczy z którymi dzieli się łącze jest zabronione.
a skoro jednak twórcy gry zapodali nam taki rarytas jak wymiana zbędnych odłamków run na PW to jest to jak najbardziej legalne i chyba nie podlega dyskusji.

Mnie tylko dziwi że znowu IG wypuszcza coś na rynek bez opisu działania czyli gdzie tutaj poszanowanie dla gracza/klienta bo przeciez niejeden z nas inwestuje w grę a o to firmie chodzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry