• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

Tajniakos

Paladyn
a jakie runy wrzucales temu koledze, zapewne nie byly to pozyteczne runy tylko nazwijmy je 'odpadki' .
Wkładałem runy od cudaków, których nie mam i mieć nie będę. kolega zaznaczył, że rozbudowuje każde cuda a nagle po wpłacie wielkie oburzenie... Widzisz a niektórym graczom może zależy na szybszym rozwoju aby osiągać lepsze wyniki i to właśnie im ta zmiana najbardziej zaszkodzi. Nam ta zmiana nic nie robi, bo mamy narzędzia aby się przed tym obronić.
 

blazius1

Paladyn
Na miejscu aktywniejszych graczy nie pozbywałbym się gwałtownie puli tych zebranych Odłamków Run.
Utrzymywałbym tempo wymiany w tradycyjnym łańcuszku i na starych zasadach.

W typowym bractwie, w którym nie ma tych narzędzi, o których mowa, albo które jest wyspecjalizowane i nie ma w nim wielu Antycznych Cudów, a istniejące sa już powznoszone, zapas Run przyda się, gdy okaże się, że konkretny gracz może mieć, choćby czasowe, problemy z limitem w kredycie.

Wtedy Runami oraz paczkami PW będziecie go odnawiać.

I jeśli limit się nie objawi tym czerwonym ostrzeżeniem ani razu - będzie to ewentualnie jakiś powód do cieszenia się z tej zmiany.
 
Teraz wiele osob dostalo DZIESIĄTKI TYSIECY PW (bo tak runy trzeba nazywac) +zwroty w formie AW i ciagle jest ZLE
@Poziomek, ja i pare innych Owieczek dostalismy wrecz SETKI tysiecy PW w runach kazdy (tylko w moim miescie to jakies 450 tys. PW w samych runach) i tak, jest ZLE. Jest zle, bo przeciez w grze nie chodzi tylko o to, by "miec", by sie obrzydliwie bogacic dzieki czemus, co nam wrecz z nieba spadlo, tylko zeby sie przyjemnie gralo. Za chwile, odpowiadajac na wypowiedz blaziusa, troche to rozwine.
Tu wyjątkiem będą bractwa w typie Czarnych Owiec, którym limit po prostu zepsuł zabawę. Im kredyt kładzie koncepcję gry zespołowej, i to na już dziś i teraz.
Ja sie chyba jakios zle wyrazilem, jesli ktos sadzi, ze takie bractwa jak Czarne Owce, Dziesiata Skrzynia czy jakiekolwiek inne bractwo z mocno rozwinietym systemem pomocy w bractwie, beda teraz mialy jakies wieksze problemy czy ze nasz kocept gry zespolowej teraz lezy. Za chwile wyjasnie.

U nich limit będzie normą i normą będzie też radzenie sobie z nim.
Dokladnie tak. To bedzie norma i trzeba bedzie sobie z tym radzic. Ale my BEDZIEMY sobie z tym radzic, pod kreska to niewielki problem. Jeszcze zanim zmiany weszly, juz wiedzielismy, jak bedziemy sobie z tym radzic.
Troche na ironie zakrawa fakt, ze teraz absolutnie nikt nie bedzie nam mogl stawiac jakichs naciaganych zarzutow o pushing, bo teraz tempo rozbudowy cudow i przeplyw PW beda dzieki runom jeszcze wieksze, ale przeplyw bedzie sie odbywal w obie strony - slabsi beda nabijac sobie kredyt, utylizujac swoje zbedne runy w cudach sasiadow lub w bractwie w specjalnie w tym celu stawianych badziewiarskich cudach (juz je postawilismy), a w druga strone silniejsi beda rozwijac przydatne cuda slabszych. Skoro przeplyw bedzie sie odbywal w obie strony, o zadnym pompowaniu cudow nie bedzie juz moglo byc mowy - ot, po prostu wymiana :p Moze sie wydawac, ze waskim gardlem beda runy potrzebne slabszym na zwiekszanie kredytu i ze kiedys sie skoncza, ale u nas nawet slabsi maja ich setki kazdego rodzaju. Dodatkowo w takich silnych turniejowych bractwach tempo zdobywania nowych run jest bardzo wysokie, a to oznacza, ze tych run nigdy nie zabraknie. Czyli IG stworzylo dla nas praktycznie Perpetuum mobile.
Zmierzam do tego, ze rowniez w Owcach tempo rozwoju cudow bedzie teraz tak szybkie, jak jeszcze nigdy dotad. Ale narzekamy, bo IG zmusza nas po prostu do zupelnie zbednych kombinacji i krokow posrednich. To zwykla "przeszkadzajka".
O wiele bardziej wolelibysmy sytuacje taka jak dotychczas, czyli mamy "tylko" nasze PW, na biezaco zdobywane w turniejach, ktorymi mozemy jednak DOWOLNIE dysponowac, bez zadnych bzdurnych krokow posrednich. Te prezenty spadajace z nieba nie sa nam w ogole potrzebne. Rozwoj cudow bylby wolniejszy (taki, jak do tej pory), ale wszystko odbywaloby sie po prostu swoim rytmem i na spokojnie.

Takze protestujemy nie dlatego, ze IG definitywnie zablokowalo nam mozliwosc wspierania slabszych czy ze zmiany nas zuboza, bo wrecz przeciwnie, te zmiany uczynily nas wrecz obrzydliwie bogatymi. Protestujemy z powodu calego tego zamieszania i dlatego, ze IG zmusza nas do idiotycznych krokow posrednich i kombinowania z usuwaniem blokad. My wcale o to bogactwo nie prosilismy, wbrew pozorom wcale nie jestesmy chciwi czy pazerni na PW. Starczylo nam tego, co wypracowywalismy do tej pory sami, bylesmy mogli tym swobodnie dysponowac. Takze bedzemy (a raczej juz jestesmy) teraz o niebo bogatsi, ale bedzie nam sie grac znacznie gorzej. A chyba nie taki efekt powinny miec zmiany, ktore teoretycznie zostaly wprowadzone dla dobra graczy. To troche jak z tymi slynnymi nieskonczonymi eventami, dzieki ktorym praktycznie kazdy mocno sie wzbogacil, ale mimo tego prawie kazdy byl wkurzony i sfrustrowany.

A juz tak na sam koniec mam zasadnicze pytanie - skoro te limity nie beda graly zadnej roli w bractwach z normalnymi systemami wymiany, bo tam wszystko sie bilansuje, skoro silne bractwa bractwa dalej beda robic, co robily (jak opisalem to wyzej), a wrecz tempo rozwoju ich cudow wzrosnie, skoro klasycznych pusherow tez te zmiany nie wyhamuja, to po co te zmiany zostaly w ogole wprowadzone ? Dla kogo one sa i komu niby sluza ??? Z mojego punktu widzenia wylacznie przeszkadzaja i to nie tym, w ktorych byly wymierzone. Jest tak, jak napisala Thassien - zamiana run na PW na pewno wielu graczom sie przyda (choc najsilniejszym jest zupelnie zbedna), ale limity to absurd i pomimo dobrych intencji nie sluza doslownie nikomu.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Pisząc, że kładzie wam to koncepcję, miałem na myśli, że obejście limitu będzie za każdym razem rodzajem zawracania gitary, którego wolelibyście unikać.
Którego unikaliście przy prostej koncepcji wspierania cudów u mniejszych graczy. Która poszła się paść. W zamian jest komunikat w kolorze czerwonym i obchodzenie tematu dookoła.

Nie wiem komu to przeszkadzało (z wyjątkiem trzech graczy na tym forum!!). Sądzę, że w zasadzie nikomu, ale znowu wpadliście w definicję z listy "niepożądanych praktyk" z punktu widzenia twórców gry.

Ta lista jednak istnieje, jak się okazuje.
Tworzy ją trzeci ktoś, który po czasie wreszcie załapuje, co popsuli dwaj pierwsi ktosie i jakie skutki uboczne wystąpiły na skutek danej zmiany. Bo oni dopiero po własnych błędach zdolni są rozpoznawać, jak z gry korzystają gracze.

A skoro przepływ PW będzie się odbywał teraz we dwie strony, to zwolennicy szerokiej definicji pushingu będą teraz usatysfakcjonowani.
Czy dalej nie będą?
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Pod temat powinna być załączona ankieta kto jest za a kto przeciw... bardziej jasno można by odczytać nastawienie graczy do "tej zmiany"... Osobiście uważam że mocno to pokaleczyło grę... nie spełniając zupełnie swojego celu... wręcz umożliwia jeszcze większe "wałki" dodatkowo wprowadzając na każdy świat dziesiątki milionów PW bez ładu i składu... Twórcy "wylali dziecko z kąpielą..." i zamiast to szybko cofnąć brną w to jak politycy w nowy ład... szkoda słów i naprawdę gdyby nie ekipa / ludzie których polubiłem przez lata gry... rzuciłbym to w diabły... Pozdrawiam M78.
 
Pod temat powinna być załączona ankieta kto jest za a kto przeciw... bardziej jasno można by odczytać nastawienie graczy do "tej zmiany"
To nie takie proste, bo przynamniej mnie ciezko byc jednoznacznie za lub zdecydowanie przeciw. Zamiana run na PW wielu graczom sie przyda, choc tez mam pewne watpliwosci odnoscie przelicznikow tej zamiany i naglego rzucenia "na rynek" wielu milionow PW. Tak samo te nieszczesne limity - sam zamysl nie jest przeciez zly i na pewno daloby sie to zrobic o niebo lepiej, minimalizujac negatywne skutki dla normalnych graczy. A juz na 100% sam sposob wprowadzenia zmian i sposob informowania graczy powinny wygladac "troche" inaczej. Takze jednoznaczna ocena tych zmian jest trudna. Tak tu gardluje i sie burze, ale nie z powodu samego sedna zmian, tylko z powodu nieprzewidzianych (a moze i przewidzianych i celowo zignorowanych ?) paskudnych skutkow ubocznych. W obecnej formie ten pakiet zmian to po prostu niedopracowany bubel, ale zapewne daloby sie to jeszcze naprawic. Tyle, ze szczerze mowiac slabo to widze i nie za bardzo wierze, by IG zdecydowalo sie na jakies powazne poprawki, wiec prawdopodobnie bedziemy juz musieli z tym zyc.
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Tu się całkowicie zgadzam z @chris07070707 ktos w ogóle nie popatrzył na gospodarkę zasobami w grze, najcenniejszy zasób został mocno zdewaluowany. Mocno to zaburza system gry np. po co teraz robić AW w AM jak to się teraz zupelnie nie kalkuluje
Nie chce czarnowidztwa ale czyżby to jaskółka nowej waluty? Bo nic tak dobrze temu nie sluzy jak zniszczenie starej

Co do limitów :) jeśli podnosiliśmy w średnio bractwie 1-2 antyki na tydzień na osobę to teraz jedynym limitem jest ilość budowniczych…

A co do zjawiska pushingu, starczyłoby egzekwować OWH oraz regulamin. I proszę mi nie wciskać ze się nie da od około 10-15 lat na rynku gier multi-player są do tego skuteczne narzędzia. A wszyscy wiemy ze IG trzyma logi ;)

edit (like byle przed editem):
Właśnie jestem w trakcie turnieju i stwierdzam ze niedoszacowalem wpływu tej zmiany w skrocie
- od dłuższego czasu osią gry staje się turniej (co tez ładnie widać po głównej grupie uczestników forum)
- zmiana run na pw w tym przeliczniku to koszmar na gospodarkę zasobami gry ponieważ turniej na 40 prowincji daje okolo 400pw oraz 160+ AW ze skrzyń to teraz dorzuca jeszcze 60 run (x15 to 900pw!) oraz 10+ run ze skrzyń to już nie podwaja o potraja zyski z każdego turnieju

I IG ma „nadzieje” ze szaleństwo z runami się uspokoi … buahaha bractwa turniejowe staną się dużymi generatorami pw

w ten sposób robienie pw czy AW w AM nie ma sensu, w ten sposób wszystkie z trudem uzyskane budynki ewolucyjne co daja 3 pw/AW na dobę stają się śmieszna wartością w porównaniu do turnieju itd co spowoduje dalsze ujednolicenie miast (antyki tylko turniejowe itd…) cóż będziemy mieli PRLowskie blokowiska w imię źle pojętego równouprawnienia :)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Ktoś tu się dziwił, jakby wczoraj się urodził, na wnioski odnośnie definicji pushingu w regulaminie gry.

Może by jednak zacząć na początek od uściślenia czym dla twórców i graczy jest pushing w tej grze?
W tej naszej, w którą gramy. Nie w FoE, czy innej.

A potem można korygować Nowy Ład z Odłamkami i Limitem.
 

Poziomek

Rycerz
Tu się całkowicie zgadzam z @chris07070707 ktos w ogóle nie popatrzył na gospodarkę zasobami w grze, najcenniejszy zasób został mocno zdewaluowany. Mocno to zaburza system gry np. po co teraz robić AW w AM jak to się teraz zupelnie nie kalkuluje
Nie chce czarnowidztwa ale czyżby to jaskółka nowej waluty? Bo nic tak dobrze temu nie sluzy jak zniszczenie starej

Co do limitów :) jeśli podnosiliśmy w średnio bractwie 1-2 antyki na tydzień na osobę to teraz jedynym limitem jest ilość budowniczych…

A co do zjawiska pushingu, starczyłoby egzekwować OWH oraz regulamin. I proszę mi nie wciskać ze się nie da od około 10-15 lat na rynku gier multi-player są do tego skuteczne narzędzia. A wszyscy wiemy ze IG trzyma logi ;)

edit (like byle przed editem):
Właśnie jestem w trakcie turnieju i stwierdzam ze niedoszacowalem wpływu tej zmiany w skrocie
- od dłuższego czasu osią gry staje się turniej (co tez ładnie widać po głównej grupie uczestników forum)
- zmiana run na pw w tym przeliczniku to koszmar na gospodarkę zasobami gry ponieważ turniej na 40 prowincji daje okolo 400pw oraz 160+ AW ze skrzyń to teraz dorzuca jeszcze 60 run (x15 to 900pw!) oraz 10+ run ze skrzyń to już nie podwaja o potraja zyski z każdego turnieju

I IG ma „nadzieje” ze szaleństwo z runami się uspokoi … buahaha bractwa turniejowe staną się dużymi generatorami pw

w ten sposób robienie pw czy AW w AM nie ma sensu, w ten sposób wszystkie z trudem uzyskane budynki ewolucyjne co daja 3 pw/AW na dobę stają się śmieszna wartością w porównaniu do turnieju itd co spowoduje dalsze ujednolicenie miast (antyki tylko turniejowe itd…) cóż będziemy mieli PRLowskie blokowiska w imię źle pojętego równouprawnienia :)
dlatego jestem prawie pewien ze beda podjete dzialania korygujace ta zmiane. Turniej stal sie zbyt duzym bonusem. Oczywiscie ci co robili zawsze ponizej normy i te runy i tak ich nie przekonaja, bo oni traktuja ta gre jak wejde dzis jutro mi sie nie chce , czyli for fun, a ci so graja to dalej beda sie plawic w luxusie, mniejszym lub wiekszym - u mnie liczylem okolo 20 run z tygodnia, Ty piszesz o 60.kosmos..Nawet jesli nie przeliczac tego na 900pw to jest to 600 we wlasne cuda...ciagle duzo, zbyt duzo,
 

BlossomValvi

Łucznik
Tak a to tylko z 40 prowincji (10800pkt turniejowych) każda prowincja powyżej 10 daje 11pw oraz 2 runy

Jeśli o mnie chodzi to bym rozrzedzil turniej na raz na miesiąc (np trwa od 1 do ostatniego dnia miesiąca, wtedy nie trzeba się spieszyć ) i wtedy to by miało sens. Inna sprawa ze i tak to narusza wiele elementów gry
 

Illu

Wędrowiec
Bardzo fajna opcja, widzę, że jednak pomysł doczekał się realizacji. Łatwiejszy dostęp do cudaków to fakt, pewien minus (przy RS i trochę w łańcuszkach w zasadzie pomijalny) , ale dostęp do wszystkich sąsiadów bez wchodzenia w miasto to jednak sporo większy plus :)
 

Tajniakos

Paladyn
Jak łatwiejszy dostęp do czegokolwiek miałby być minusem...
Otwórz drzwi od mieszkania na oścież i wyjdź na godzinny spacer... ;)
A tak już na poważnie to w tym przypadku choć minus niewielki, stwarza właśnie możliwość takiego łatwiejszego dostępu do cudów :) Tym bardziej, że już da się zauważyć w cudach wrzutki z run. Gracze szukają gdzie w miarę opłacalnie można sobie dodać troszkę kredytu.
.
 

Poziomek

Rycerz
zlej baletnicy to i rąbek u spodnicy.. Ja sie meczylem aby znalezc ujscie dla niechcianych run, a pozniej przypomnialem sobie ze jest ranking wedle punktacji.. na 100% ktos z pierwszej 10, czy 20 ma cud ktorego chce sie pozbyc - bez szukania bez kombinowania:)a jeszcze najczesciej ktos ma dany cud np na 20 poziomie, wiec i mozna duzo wrzucic za 1 razem, i dosc duzo wycicgnac.
 

Tajniakos

Paladyn
zlej baletnicy to i rąbek u spodnicy.. Ja sie meczylem aby znalezc ujscie dla niechcianych run, a pozniej przypomnialem sobie ze jest ranking wedle punktacji.. na 100% ktos z pierwszej 10, czy 20 ma cud ktorego chce sie pozbyc - bez szukania bez kombinowania:)a jeszcze najczesciej ktos ma dany cud np na 20 poziomie, wiec i mozna duzo wrzucic za 1 razem, i dosc duzo wycicgnac.

Metoda na wnuczka :D wrzuć runy w cudaki topowych graczy i czekaj na najazd odwetowy całego bractwa ;)
Tylko, że to raczej młodzi gracze mają cudaki ponastawiane jak leci i tam jest gdzie pchać runy. Ci z "topki" ustawiają je raczej bardziej świadomie.
 

Ovocko

Rycerz
Tylko, że to raczej młodzi gracze mają cudaki ponastawiane jak leci i tam jest gdzie pchać runy. Ci z "topki" ustawiają je raczej bardziej świadomie.

No właśnie stąd moje pytanie.
Co prawda nie jestem jeszcze w pierwszej 20 ale dość blisko. Cudów mam sporo (powyżej 25) ale nie widzę takiego, którego chciałbym usuwać.
 

Poziomek

Rycerz
Metoda na wnuczka :D wrzuć runy w cudaki topowych graczy i czekaj na najazd odwetowy całego bractwa ;)
Tylko, że to raczej młodzi gracze mają cudaki ponastawiane jak leci i tam jest gdzie pchać runy. Ci z "topki" ustawiają je raczej bardziej świadomie.
nie mialem problemow ze znalezieniem paru osob aby powrzucac, oczywiscie nie robilem tego na zasadzie znalazlem to hop wszystko co mam, bo chodzi o to aby przy okazji dostac z rozbudowy jak najwiecej.
Mlodzi gracze? mlodzi gracze maja swoje bractwa, ktore powinny po przystapieniu w ich szeregi zwrocic im uwage ze np zle sie rozbudowuja za malo manufek za malo zbrojowni - zle cuda- od tego jest bractwo uwazam, aby wyjasnic ze podejscie stawiam wszystko nie jest najlepsze. I chyba troche przesadzacie ciagle uzywajac slow 'mlodzi gracze, nowi gracze' takie sformulowanie nie przemowi do tworcow ze nagle Wielcy nie moga pomagac małym i młodym. I wlasnie mlodzi nowi najwiecej zyskuja jesli trafia pod skrzydla wlasciwego bractwa, bo ich najszybciej i najlatwiej jest zboostowac.
Spora liczba osob z topki stawiala swoje cuda dawno dawno temu w odleglej galaktyce..i teraz majac cud na 15-20 poziomie nawet smieciowy nie beda go usuwac.
 

Ovocko

Rycerz
Spora liczba osob z topki stawiala swoje cuda dawno dawno temu w odleglej galaktyce..i teraz majac cud na 15-20 poziomie nawet smieciowy nie beda go usuwac.

Czy dobrze rozumiem, że twierdzisz właśnie, że lepiej od właścicieli cudów wiesz co jest im potrzebne do szczęścia a co nie?

Wiesz, ja mam cuda, które trzymam na 1 poziomie i nie zamierzam wcale rozbudowywać - co nie oznacza, że są one dla mnie śmieciowe.
Mam cuda, które rozbudowałem do pewnego poziomu i nie zamierzam rozbudowywać wyżej, co - znowu - wcale nie oznacza, że są to dla mnie cuda śmieciowe.
Są gracze, dla których istotne są cuda, które powszechnie są uważane za "śmieciowe" - i nic innym graczom do tego.

Ponawiam zatem pytanie - skąd wiesz, co dla owego "gracza z pierwszej 20" jest śmieciowe a co nie?
 
Do góry