• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

Poziomek

Rycerz
nie wiem jak ty, ja dbam, nawet jesli uzywam run 'smieciowych' miec 60 czy 50aw a miec 20aw - jest roznica, wydac za jednym razem 60 run a 20 -Jak dla mnie roznica.
 

Kwizatz Haderach

Wędrowiec
mówicie o limicie, ale wydaje mi się że cały czas o dolnym, a górny? czy na przykład jak nie będę grał przez jakiś czas, albo nawet będę grał a nie będę nikomu wrzucał PW ani mi nikt nie będzie wrzucał PW to czy za jakiś czas, powiedzmy 100 dni ten limit górny zwiększy się u mnie o 8000?
 

Ovocko

Rycerz
oj nie przesadzaj, zrob sobie takie top 500 np na s1 (to sa wszystko ludzie ktorzy maja ponad 1mln pktow w rankingu) Jest komu wrzucac te zbedne runy, akurat malemu to sie srednio oplaca bo nie ma zwyczajnie korzysci..Co wrzucisz komus w cud na 6 lvlu gdzie potrzeba np 300pktow? ile wrzucisz, 6-8 run? Wow, zwrotu dostaniesz 20 pktow. a jak znajdziesz duzego ktory na cud potrzebuje np 1000 (wrzucisz mu 20 run) to zwrotu otrzymasz 60 - prosta kalkulacja:)

@Poziomek, nie pogrążaj się jeszcze bardziej.
Najpierw piszesz by wrzucać obcym graczom "zbędne runy" w "niechciane cuda" (do dziś nie otrzymałem odpowiedzi jak ustalisz, które cuda są zbędne a które nie);
Potem piszesz, że duzi gracze i tak mają dużo run, więc jak się im wrzuci to sobie z tym poradzą (a to, że zrobią to blokując limity innym - co będzie jedynie przeniesieniem problemu a nie jego rozwiążaniem - to już Cię nie interesuje. Pomijam tu też kwestię tego czym gracz szukający ujścia do run przyblokował sobie limit, bo raczej nie zwykłą i uczciwą wymianą ;) );
Teraz zaś zachęcasz do sępienia i wrzucania przypadkowym graczom run w nadziei na zdobycie skrzynek, co z kolei rozwala tym ludziom (oraz innym w ich bractwie) rynek skrzynek czy łańcuszki.

Co wpis to "lepiej".
 

Poziomek

Rycerz
ktore cuda sa zbedne dla mnie?: to takie ktore raczej nie postawie predko albo wrecz wogole. Sa to: wykopaliska, dzwonnica, trony wysokich ludzi, ksiega tajemnic (watpliwie przydatna latarnia), ruiny , wieze dobrobytu. To tylko kilka z tych pierwszcyh stron, dalej tez pewnie znajda sie bardzo malo przydatne.
To ze ma ktos duzo run to nie oznacza ze musi je wywalic bez zysku dla siebie - Sepienia? ty to tak nazywasz a ja na to mowie jak najbardziej efektywne wykorzystanie. Zawsze mozesz usiasc i nie robic NIC, nie uzywac run - co mnie to obchodzi:)
Ja nie szukam ujscia dla run ale po prostu nie bede ich stawial i co maja sobie lezec i zbierac kolejne dziesiatki? Pewnie dla Ciebie nie bylo by problemu gdybym wrzucal np Iglice, Klasztor, Opactwo grzybki czy cos- wtedy bylo by: daj daj daj, a jak sa te te inne - to juz jest be be :(
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
@Poziomek - pisałeś, że wiesz, które cuda są zbędne dla tych z pierwszej 20. Skąd?
Co do sępienia - tak, wciskanie ludziom swoich PW bez pytania o pozwolenie jest dla mnie sępieniem.
Jak na razie mnie taki proceder omijał, ale również widzę, że się ostatnio nasilił. Nie dalej jak dziś ktoś mi zmarnował kilka skrzynek dla bractwa wrzucając swoje PW aby wysępić nagrodę.
Z tym można sobie poradzić, niemniej jest to (przynajmniej dla mnie) uciążliwe

@jarq - czy proceder taki jak wyżej jest sens zgłaszać jako nadużycie?
 

nonpix

Wędrowiec
Poziomek napisał:
Spora liczba osob z topki stawiala swoje cuda dawno dawno temu w odleglej galaktyce..i teraz majac cud na 15-20 poziomie nawet smieciowy nie beda go usuwac.

wprawdzie nie jestem w pierwszej dwudziestce, ale zdarzało mi się już usuwać cuda na 30 poziomie

//

akurat jeśli chodzi o wieżę dobrobytu to się nie zgodzę, +304% do zaklęcia mocy zasobów (na moim 31 poziomie cudu) przydaje się dość często

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Thassien

Wędrowiec
Proszę, proszę;)

Co do sępienia - tak, wciskanie ludziom swoich PW bez pytania o pozwolenie jest dla mnie sępieniem.
Jak na razie mnie taki proceder omijał, ale również widzę, że się ostatnio nasilił. Nie dalej jak dziś ktoś mi zmarnował kilka skrzynek dla bractwa wrzucając swoje PW aby wysępić nagrodę.

Hm, czyżby, jak to zgrabnie ująłeś,
?

Zaczynasz doświadczać na własnej skórze ciemnej strony zmiany, na którą zwracałam uwagę, a Ty ją bagatelizowałeś.

Z tym można sobie poradzić, niemniej jest to (przynajmniej dla mnie) uciążliwe

Oczywiście, tylko dlaczego wskutek nieprzewidzianych konsekwencji nieprzemyślanych zmian musimy "sobie z tym radzić"?

I nagle chcesz zgłaszać "ten proceder" jako nadużycie? Że tak przypomnę:

Na niechciane wpłaty od innych jest dość prosty sposób i to nawet prostszy od biegania i zgłaszania ich do supportu.
Wystarczy pójść do miasta wpłacającego i wrzucić równowartość w jego/jej cuda.

Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani;)
 

Serengeti

Szef kuchni
nie wiem jak ty, ja dbam, nawet jesli uzywam run 'smieciowych' miec 60 czy 50aw a miec 20aw - jest roznica, wydac za jednym razem 60 run a 20 -Jak dla mnie roznica.

Poziomek, ale wcześniej piszesz o graczach z topki, a potem przykładasz do nich swoją miarę, swój sposób myślenia.
A to jednak trochę dwie różne gry ;)
Ja nawet odrobinkę nie zbliżam się do topki, w zeszłym tygodniu z radością weszłam do "top 6000" :p
ale gram już niemal rok, cały czas intensywnie, inwestując w cuda innych graczy, robiąc każdy turniej na około 4000 i przez ten czas w magazynie uzbierało mi się kilkanaście tysięcy punktów w instantach i ponad 400 różnych run, do cudaków których albo nie stawiam, albo mam już rozbudowane na tyle, ile chcę :)
Naprawdę myślisz, że zwracam uwagę, czy dostanę zwrotki 5 czy 50 punktów?
Przecież w perspektywie tego, co mam do dyspozycji, to są orzeszki... ;)
A teraz pomnóż to razy 100 i dostaniesz stan umysłu tych, co są na szczycie :)
 
Naprawdę myślisz, że zwracam uwagę, czy dostanę zwrotki 5 czy 50 punktów?
Przecież w perspektywie tego, co mam do dyspozycji, to są orzeszki... ;)
A teraz pomnóż to razy 100 i dostaniesz stan umysłu tych, co są na szczycie :)
Czytajac to, naszla mnie pewna refleksja :) Nie pierwszy raz zreszta, bo czesto mam podobne mysli od momentu wejscia zmian.
Wlasciwie to nie wiadomo, czy smiac sie, czy plakac, ale jednym z efektow tych zmian jest potezna dewaluacja Punktow Wiedzy. Podam moze przyklad. Czasami chce sie zamknac jakis cud bardzo szybko (bo obiad czeka, bo praca, bo... itd.), ale szkoda marnowac skrzynki w cudaku, wiec prosi sie kolezanki i kolegow z bractwa o jakies symboliczne wrzutki, najczesciej po 1 PW, zeby sobie zarobili. I co ? Ano to, ze zdarza sie, ze dla 20 czy 30 darmowych PW nikomu nie chce sie nawet ruszyc 4 liter, choc kosztowaloby to moze 10 sekund :D Widze to nawet sam po sobie, bo jesli chodzi o rynek skrzynek, to oczywiscie pomagam, nie ma ze boli. Ale darmowych PW zbierac mi sie najzwyczajniej w swiecie nie chce, bo przynajmniej dla mnie Punkty Wiedzy stracily na wartosci mniej wiecej dziesieciokrotnie (choc tak naprawde blizsze prawdy sa przykladowe wylicznia @BlossomValvi, z ktorych mozna wyciagnac wniosek, ze nastapila trzy- czterokrotna utrata wartosci).
Pisze to wszystko niby z usmiechem i z przymruzeniem oka, ale tak naprawde to wcale nie jest zabawne - na pewno nie jest to efekt, ktory chcieli osiagnac tworcy i na pewno nie jest to zbyt zdrowa sytuacja dla szeroko pojetej ekonomii gry i dla motywacji graczy.
 

Serengeti

Szef kuchni
Pisze to wszystko niby z usmiechem i z przymruzeniem oka, ale tak naprawde to wcale nie jest zabawne - na pewno nie jest to efekt, ktory chcieli osiagnac tworcy i na pewno nie jest to zbyt zdrowa sytuacja dla szeroko pojetej ekonomii gry i dla motywacji graczy.

Tak sobie ładnie i szybko przetestowaliśmy mechanizm działania inflacji na system gospodarczy ;)
#500+
 

Poziomek

Rycerz
@Poziomek - pisałeś, że wiesz, które cuda są zbędne dla tych z pierwszej 20. Skąd?
Ja sie meczylem aby znalezc ujscie dla niechcianych run, a pozniej przypomnialem sobie ze jest ranking wedle punktacji.. na 100% ktos z pierwszej 10, czy 20 ma cud ktorego chce sie pozbyc - bez szukania bez kombinowania
fakt zabraklo kilku literek i zabrzmialo to inaczej niz mialo. Mialo byc ze: na 100% ktos z pierwszej 10 czy 20 ma cud, ktorego run chcemy sie pozbyc. (wlasciwa wersja) I nie musi to byc te top 10-top 20, bo jak wspomnialem wrzuc top 500 na S1- i to sa ludzie z milionem lub ponad punktow- wiec sa calkiem daleko, dlugo graja ..500 Osob.

Dewaluacja i znaczenie 1-3-5 pw jest straszna, dlatego juz pisalem na samym poczatku ze te 10 we wlasny a 15 w obcy cud to jest za duzo. Uwazam ze 5 /10 byloby lepszym wyjsciem, a najchetniej to bym tego systemu wogole nie ruszal, i posiedzial dluzej i go dokladniej przemyslal, patrzac ile setek tysiecy run w skali 1 swiata ludzie maja. Stalo sie, trudno, trzeba z tym zyc. Zapasy po malu beda sie konczyc, ale wciaz runy beda plynac, a wiele osob dzieki tej zmianie bardziej ochoczo patrzy na nagrody z turnieju i robi o te kilka skrzynek wiecej, wiedzac ze za runami kryja sie PW..

Serengeti, ja przykladam wage ile run komu wrzucam. Przeciez nie tak dawno wiele osob tu pisalo ze te runy nie sa darmowe, ze to gracze swoim dlugim czasem spedzonym przy grze wypracowali je, dlatego staram sie wykorzystac je jak najbardziej efektywnie .Pomimo ze DAJE i DOSTAJE nie mam problemu z limitem (i dla takich ludzi ta zmiana jest nieodczuwalna) a skoro nie mam LIMITU to nie musze pozbywac sie tego na gwałt aby szybciej odzyskac plynnosc. I pewnie zdecydowana wiekszosc osob tez tak ma. Nawet kilku takich wrzutek po 200-300 punktow bym nie odczul bo limit jest dosc spory, a jak sie gra aktywnie uczesniczy w lancuszkach +codziennie powiekszany limit - nie idzie tego odczuc. No chyba ze ktos sie bawi na bogato i robi jakies przerzutki rzedu po 500 punktow dziennie. Tylko po co na co? jaki jest sens robic to w takich ilosciach.Nie wiem. Ale kazdy ma swoj sposob na te runy..
A teraz pomnóż to razy 100 i dostaniesz stan umysłu tych, co są na szczycie
Dlatego Ci co sa na szczycie najczesciej dziela sie w obrebie bractwa tym dobrem ktore dostali . Wiedza ze Oni swoje wlasne cuda maja juz baaardzo wysoko, wiec wola wspomoc tych ktorzy rokuja nadzieje, graja sa aktywni aby wspolnie osiagac lepsze wyniki. I nie chodzi tu o wrzutki na pałe, po 500, wystarczy to robic regularnie w odpowiednich proporcjach, przypomne ze zmiana weszla w zycie raptem pare dni temu, mamy na Nia cala wiecznosc. No chyba ze ktos nalezy do grupy pesymistow i widzac co sie dzieje na serverach obawia sie zwyczajnie ze IG cos zmieni- wiec wtedy , faktycznie naplyw run od duzych osob moze przybierac na sile
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
I nie chodzi tu o wrzutki na pałe, po 500, wystarczy to robic regularnie w odpowiednich proporcjach, przypomne ze zmiana weszla w zycie raptem pare dni temu, mamy na Nia cala wiecznosc. No chyba ze ktos nalezy do grupy pesymistow i widzac co sie dzieje na serverach obawia sie zwyczajnie ze IG cos zmieni- wiec wtedy , faktycznie naplyw run od duzych osob moze przybierac na sile

patrzac co się dzieje, można z łatwością przewidzieć zmiany na serwerach

ja tylko przypomnę:

§7 Pushing
  • Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy


  • Jak żyć IG, jak żyć jak sami daliście odnawianie limitu o 80pw na dobe
A co do czasu… przypomnij mi kiedy weszły zmiany w bibliotekach? Bo ja pomimo bardzo komfortowej sytuacji w handlu dopiero upłynnilem 10%-15% posiadanych zwoi

z runami będzie podobnie, bo szybciej je zdobywam niż zuzywam
 

Poziomek

Rycerz
No widzisz kiedys byl nadmiar zwoi a teraz w mojej okolicy jest niedobor zwoji. Nikt nie wystawia, a jak ktos juz wystawia to z 1 gwiazdka. Czyli bylo zle, dalej jest zle (dla wielu). Skoro zrobili juz porzadek ze zwojami to sila rzeczy powinni odblokowac ilosci bibliotek.
I co do samych zwoji i regulaminow. Mysle ze tu pomoglo by regularne czyszczenie z mapy kont nie aktywnych - jesli nie kasowanie ich pernamentne np po 3-5mc nieaktywnosci to przenoszenie na zewnatrz, a tych aktywnych sciesniac do srodka. Wtedy zamiast 20-30 monet dziur w ziemi i 30 nieaktywnych graczy, mialbym ludzi aktywnych- i wymiana by kwitla (chyba). No ale wtedy slupki aktywnosci polecialyby leb na szyje bo nagle kont zrobiloby sie 1/3 mniej.
 
@Poziomek, ciagle roztrzasasz jakies szczegoly, wdajesz sie w dyskusje i polemizujesz na temat jakichs drobnostek, w wyniku czego coraz bardziej umyka Ci kwintesencja i mysl przewodnia tej calej dyskusji, czyli jedyna rzecz, ktora tak naprawde jest wazna:

Problem w tym, ze jesli chodzi o cel wprowadzenia tych zmian (wyhamowanie pusherow), to zmiany maja niemal zerowa skutecznosc, poniewaz pusherzy i kombinatorzy doskonale sobie radza z unikaniem limitow i usuwaniu blokad. To jest po prostu fakt.
O wiele wieksze problemy maja teraz za to bogu ducha winni normalni gracze, bo sa mniej obcykani w radzeniu sobie z takimi przeszkodami. Nie wszyscy oczywiscie te problemy maja, ale ta grupa jest o wiele wieksza, niz Ty czy inni "teoretycy"* tu na forum twierdzicie.

Czyli zmiany uderzyly nie w tych, w ktorych byly wymierzone !!! Koniec, kropka.

*slowa "teoretycy" wcale nie uzywam przesmiewczo, chodzi mi tu po prostu o tych graczy, ktorzy roztrzasaja problem wylacznie teoterycznie i tylko na tej podstawie wyciagaja wnioski. bo w praktyce sie z nim nie zetkneli. Te wnioski sa niestety bledne, czego dowodzi praktyka i doswiadczenia wielu innych graczy. Wystarczy jeszcze raz z uwaga przeczytac niektore posty w tym watku, bo przykladow takich problematycznych sytuacji bylo tu wystarczajaco wiele.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Kazdy patrzy przez pryzmat swojego miasta i bractwa, i na tej podstawie widze ze WSZYSCY sa zadowoleni, jakos nie widze glosow ze jest zle, a jak od wielkiego dzwonu pojawi sie komus limit - pare minut i go nie ma. A co do samego wyeliminowania tego procederu ktory przyswiecal tej zmianie - to to jest walka z wiatrakami, i to spozniona o lat kilka, bo zwyczajnie beneficjencji sie juz nachapali i sa na listach top 100-200-300 etc.
Mnie zastanawia caly czas w tej zmianie jedno, skoro miala zwalczac /ograniczac proceder przerzucania PW, to czemu w jednej i tej samej zmianie wpuszczono na rynek miliony PW, przeciez moznabylo zastosowac sam Limit , bez wprowadzania run. Wtedy dopiero byscie narzekali:)
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Bo @Poziomek to jest o tym o czym pisałem zmiana waluty tj. Pw nie jest już waluta sama w sobie (pw,AW i runy) a stał się nią limit, przynajmniej ja tak to widzę przez pryzmat mojego bractwa/miasta

pochodna jest kwestia światopoglądowa czyli czy chcesz nim uczciwie handlować czy „podkraść” sąsiadom, dla mnie chamstwem jest wprowadzenie takiej mechaniki w tej grze gdzie do tej pory nie było konfrontacji PvP

Jeszcze trochę i wejdzie „czy się gra czy się nie gra to 1000pw się należy” ;)

choc już mamy na razie 80pw limitu

Edit.
Trochę matematyki:
- limit dzienny to 80pw (x7 odstęp miedzy turniejami) daje 560pw
- produkcja dobowa z paska 24 (x7) daje 168pw
- turniej na 20 prowincji (niedużo i spokojnie ponad 100 graczy tygodniowo się w tym mieści) daje około 200pw bezpośrednio + 10 run oraz potencjalnie 160pw i kolejne 8 run z 10x skrzyń (to robi kilka-kilkanaście bractw)
W sumie 200+160+18x15= 630

Bilans
560- 168 -630 = -238pw

to oznacza ze ponad setka graczy tygodniowo będzie „podbierać” limity innym
Kalkulacja jest tak z grubsza bo będzie gorzej, ponieważ dochodzą jeszcze pw z ewolucyjnych oraz to ze do tej pory 20% zainwestowanych pw wracało do gracza w formie AW(+kolejne runy)…

Dlatego dla mnie zmiany tego systemu są oczywistością (albo zmniejsza wartość run tak do 1pw u siebie 2 u sąsiada, albo zwieksza limit dzienny x5)

Podsumowanie jest trochę smutne,IG daje teraz „zarabiać” tak dużo za nic nierobienie ze gra dla wielu przestaje mieć sens (plus dodatkowa frustracja z limitów), może to celowe działanie by po x okresie czasu sam gracz machnął na nią ręka
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Zaczynasz doświadczać na własnej skórze ciemnej strony zmiany, na którą zwracałam uwagę, a Ty ją bagatelizowałeś.

Tylko jakoś nie przypominam sobie, abyś pisała o zjawisku sępienia ;)
Tymczasem sępienie jest pośrednim dowodem, że "bezinteresowne" wrzucanie PW w cudze skrzynki jest nadal możliwe. Ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Zwracam uwagę, że od początku pisałem, że jak dla mnie jest jeszcze za wcześnie by jednoznacznie oceniać te zmiany. Jakieś minusy zawsze będą.

Oczywiście, tylko dlaczego wskutek nieprzewidzianych konsekwencji nieprzemyślanych zmian musimy "sobie z tym radzić"?

Akurat z sępieniem trzeba sobie było radzić i wcześniej, więc nie do końca jest to "konsekwencja zmian".
Wczoraj się po prostu wkurzyłem, bo ktoś mi zmarnował parę skrzynek dla bractwa, wciskając swoje PW bez pytania. Wystarczyłoby żeby wrzucił kilka PW mniej i jeszcze by straczyło dla innych. Nie cierpię tego typu bezmyślności, jak widać nawet sępić trzeba umieć.
Zazwyczaj nie ma tego problemu, bo wrzutki od łańcuszkowych graczy spokojnie zajmują skrzynki w wystarczający sposób, żeby potencjalnemu sępowi nie opłacało się inwestować. Teraz rynek jest mocno zdestabilizowany i w cuda wrzucane są hurtowe ilości pw, stąd trzeba nieco zmodyfikować podejście.

Na marginesie, wygląda na to, że @Poziomek znalazł naśladowców, bo wrzucający nie był (a właściwie byli, bo przyszło parę osób) nawet moim sąsiadem, widać że ktoś musiał świadomie szukać "dawców" poza swoim rewirem

I nagle chcesz zgłaszać "ten proceder" jako nadużycie?

Na razie zapytałem jakie jest stanowisko w tej sprawie, bo moim zdaniemm zachowanie jak opisane powyżej w rażący sposób narusza coś, co w terminologii prawnej określa się mianem "zasad współżycia społecznego". Innymi słowy niby legalne, ale rażąco niezgodne z jakimkolwiek poczuciem dobrego obyczaju.


Że tak przypomnę:

Tylko że to była propozycja na zrzucanie dużych ilości niechcianych PW w cuda gracza, natomiast sępienie jest problemem nieco innym.
Aczkolwiek można to zastosować i w takim przypadku, mam wystarczająco dużo run, by takiej osobie przyblokować limit na długo.



Podsumowanie jest trochę smutne,IG daje teraz „zarabiać” tak dużo za nic nierobienie ze gra dla wielu przestaje mieć sens (plus dodatkowa frustracja z limitów), może to celowe działanie by po x okresie czasu sam gracz machnął na nią ręka

Być może, i szczerze mówiąc nie zdziwiłbym się.
Na razie jeszcze nie wiadomo czy i kiedy sytuacja się unormuje. Na razie widzę, że -przynajmniej u mnie w bractwie - podaż run do niektórych popularniejszych cudów zaczęła się wyczerpywać. Oczywiście nadal jest napływ run z turniejów, ale to już nie są takie ilośći, by podciągnąć cud o kilka poziomów w tydzień.

Mialo byc ze: na 100% ktos z pierwszej 10 czy 20 ma cud, ktorego run chcemy sie pozbyc. (wlasciwa wersja) I nie musi to byc te top 10-top 20, bo jak wspomnialem wrzuc top 500 na S1- i to sa ludzie z milionem lub ponad punktow- wiec sa calkiem daleko, dlugo graja ..500 Osob.

Tylko to nadal nie zmienia tego, że wchodzisz bez pytania z butami w czyjeś cuda i wrzucasz tam swoje PW, podczas gdy właściciel cudu może mieć nieco inny pomysł na zagospodarowanie potencjału. Patrz to co pisałem wyżej o naruszeniu zasad dobrego obyczaju.
Ludzie, którzy tak robią są i będą, tak samo jak są ludzie którzy parkując zajmują dwa miejsca parkingowe zamiast jednego.
Można z tym żyć, co nie znaczy, że należy to pochwalać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry