• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Edit: "Blokada cudów dla graczy spoza bractwa" możliwość zamknięcia Antycznych Cudów

czy podoba ci się niżej opisany pomysł?

  • tak

  • nie

  • zgadzam sie ze problem istnieje ale rozwiązanie mam inne (jakie?).


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Flajszman

Wędrowiec
Oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale sorry w swojej wiosce, właściciel powinien w 100 procentach decydować o tym co i komu chce udostępnić, ja poszedł bym o krok dalej i dodatkowo dodał opcję wystawiania ofek tylko dla członków bractwa .... strategia nie ma nic do tego że się komuś rozwala RSa, albo blokuje kredyt, gdyby była odpowiednia kultura gry to co innego (przecież można kulturalnie się odezwać do sąsiada i zapytać czy można u niego wpłacić, to nic nie kosztuje ...), ale z tym jak widać bywa różnie :)
 

Tajniakos

Paladyn
Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem takiego rozwiązania bo najzwyczajniej w świecie daje mi wybór czy chcę wrzutki z poza bractwa czy wystarczy mi wewnętrzna wymiana w bractwie. Wprowadzenie takiej opcji nikomu nie zaszkodzi a wielu graczom może być pomocną :)
ja niemialbym nic przeciwko przeciwko pakowaniu umnie run
W takiej sytuacji nie filtrujesz cudów i jesteś zadowolona :)
Przeczytałem uważnie wszystkie posty, przeanalizowałem zarówno głosy na Tak jak i te na Nie. Nie uważam aby wprowadzenie takiej funkcji dało by pole do nadużyć, bo jeżeli ktoś chce to może robić to i teraz. Bo co to za różnica czy w cudaka PW wsadzi klon czy ktoś z poza bractwa? Żadna
Problem tkwi, że to ja chcę decydować, w którego cudaka wrzucane są mi PW i to ja chcę decydować, które chcę w ogóle podnosić i kiedy :)
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Poziomek utwórz jakąś propozycję - ja dla Twojej przyjemności również zagłosuję na TAK , żeby zrównoważyć propozycje sensowne Twoimi ;)
 

xEasyRiderx

Rycerz
poszedł bym o krok dalej i dodatkowo dodał opcję wystawiania ofek tylko dla członków bractwa
tutaj jedynie mogę dodać że przecież mamy filtr ofek tylko dla bractwa, oferty wystawiamy i wystarczy napisać kilka słów na czacie a zainteresowani szybko sobie poradzą
zresztą i tak od żywych towarów handlujesz z całym serwerem a nie tylko z graczami z mapy :)
 

Klops

Rozbójnik
Ode mnie również TAK, nie widzę problemu z wprowadzeniem takiej opcji, skoro ułatwi, niektórym życie. Przeciwnicy nic nie stracą, bo jak autor wspomniał, nie będą musieli z niej korzystać - za to będą mogli dalej strategicznie odłączać cuda od ratusza lub taktycznie wrzucić do nich 1000PW i je zablokować samemu o_O
 

Lanariko

Szef kuchni
a Idac dalej.. Bardziej bylbym sklonny do pomyslu aby z automatu WSZYSTKIM do WSZYSTKICH CUDOW zablokowac mozliwosc wrzucania pw (z poza obrebu bractwa). Ale wtedy to bylaby wrzawa, bo mniejsi i wiekszy kombinatorzy nie mogliby boostowac bezkarnie :)
a tak sobie bedziecie mogli wybierac, zablokuje wykopaliska, ksiege, ruiny, trony i inne smieciowe - traci na kilometr naduzyciami:)
Chyba nie do końca zrozumiałeś, mój pomysł polega na dodaniu w opcjach gry możliwości zablokowania WSZYSTKICH POSIADANYCH CUDAKÓW. Wchodzisz w opcje gry (taka mała ikonka, trybik, w prawym dolnym rogu okna gry), i zaznaczasz "ptaszkiem" okienko opisane "Blokada cudów dla graczy spoza bractwa" (albo jakoś podobnie). Choć jak teraz, myślę, to logiczniejsze byłoby umiejscowienie tej opcji w oknie z listą cudów.
Nie chodziło mi o blokowanie pojedynczych cudów, bo uważam to za trochę upierdliwe i łatwo któryś przeoczyć, a i więcej roboty dla programistów ;P
Chociaż jeśli twórcy wybiorą opcje blokowania pojedynczych cudów, też się nie obrażę, byle tylko chcieli to wprowadzić.
 

Poziomek

Rycerz
nadal jest to samo. Chcesz przyjac PW - klikasz trybik - odblokowujesz-. nie chcesz blokujesz. Nadal masz wplyw na przychodzace do ciebie PW. .. Zablokowac calkowicie na stale bez mozliwosci odblokowania - to jest rozwiazanie, skonczy sie pompowanie .(no chyba ze przyjmiecie taka osobe do bractwa).
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Poziomek najprostrze pomysły jak ten który przedstawia @Lanariko sa zawsze najskuteczniejszym rozwiązaniem po co jeszcze sobie komplikować życie i dodawać roboty programistom żeby co znów myśleli jak to ugryźć przez 2 lata i kolejne 2 lata żeby to wprowadzono. No raczej rozwiązanie niechcianych wrzutek we wlasne cuda to na wczoraj a nie po niedzieli ;)
 

Poziomek

Rycerz
widzisz bo moje rozwiazanie uderze w dwie grupy osob - takich co pozbywaja sie smieciowych run polujac na swoje ofiary, ale takze w grupe przez ktora powstal caly problem czyli pushujacych pomperow. Za 1 rozwiazaniem pozbywamy sie 2 problemow . TYlko ze moje rozwiazanie nie bedzie na reke wielu osobom .
 

xEasyRiderx

Rycerz
Jedyny problem jaki widzę teraz to brak info dla wielu graczy co z tymi runami robić, teraz każdy ma efekt wow i pozbywa się lub już to zrobił większości run nie patrząc na skutek uboczny. Mamy teraz coś takiego jak ogólny boom na wrzutki gdzie popadnie bez ładu i składu i to jest problemem a nie push czy inne o czym już była dyskusja w inny temacie i tam możesz go kontynuować :)
Wiesz doskonale że bardzo znaczna ilość graczy wcale nie zagląda na forum i to właśnie ta grupa robi bałagan w cudakach innych bo po prostu nie mają pojęcia jak się za to zabrać a widzą tylko swoją korzyść z tego nie widząc skutków ubocznych.
 

Lanariko

Szef kuchni
Wydaje mi się ze puszerów to rozwiązanie mało obejdzie z prostej przyczyny-zazwyczaj mają tak zapchany limit ze nie muszą się martwić ze ktoś im go zapcha bardziej... Skrzynki tez mają pozapełniane swoimi klonami po kilkaset PW wiec o wywalenie kogoś, też się nie martwią... nawet powiedziałabym ze im życie utrudni, bo trudniej będzie znaleźć ofiary do odblokowania tegoż limitu. Problem cudakowych bandytów istniał już i przed zmianami, choć może nie tak nasilony. Dużo większym problemem są ludzie polujący na darmowe runki albo pw, i robiący bałagan w skrzynkach.
Np. w moim bractwie korzyści dające codziennie pw mamy podniesione juz na 10 poziom. 10 PW każdy z nas ma codziennie do wydania. ludzie sie umawiają na wymiany, wydłużone w czasie RSy skrzynki o podwyższonej o ileś tam wartości. Każdy jakoś sobie to rozwiązał. Wystarczy jedna taka łazęga w cudaku i wszystko się sypie...
 

Poziomek

Rycerz
dziennie osoba puszujaca jest w stanie bez konsekwencji blokady - wytransferowac 20 pw x30 dni=600 z jednego konta . pomnoz to przez ilosc kilku kont. Nie blokuje limitu bo odnawianie jest wieksze niz on wysyla. Zatem nie rozwiazuje to problemu glownego, a jedynie twoj chwilowy problem. Dlatego moje zasugerowane rozwiazanie od razu likwiduje 2 problemy:) a jako ze Ty chcesz miec mozliwosc wlaczania wylaczania od kogo i w jaki cud przyjmiesz pw to to jest dla mnie nie akceptowalne . Bo pewnie w klasztor hale iglica by kazdy wzial, ale w ksiege, wykopaliska to juz mu nie po drodze:)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Problem cudakowych bandytów istniał już i przed zmianami, choć może nie tak nasilony. Dużo większym problemem są ludzie polujący na darmowe runki albo pw, i robiący bałagan w skrzynkach.
Np. w moim bractwie korzyści dające codziennie pw mamy podniesione juz na 10 poziom. 10 PW każdy z nas ma codziennie do wydania. ludzie sie umawiają na wymiany, wydłużone w czasie RSy skrzynki o podwyższonej o ileś tam wartości. Każdy jakoś sobie to rozwiązał. Wystarczy jedna taka łazęga w cudaku i wszystko się sypie...
Dokładnie to miałem na myśli, IG dało nam możliwość wymiany run na pw jednak nie dało nam możliwości obrony przed takimi praktykami swoistego zabezpieczenia się. Dlatego uważam że twój pomysł jest bardzo dobrym i przy tym prostym rozwiązaniem zarówno niechcianych wrzutek spoza bractwa jak i utrzymania swojego limitu pw na rozsądnym, kontrolowanym poziomie co by załatwiło w sumie dwie sprawy za jednym zamachem :)
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
a jako ze Ty chcesz miec mozliwosc wlaczania wylaczania od kogo i w jaki cud przyjmiesz pw to to jest dla mnie nie akceptowalne . Bo pewnie w klasztor hale iglica by kazdy wzial, ale w ksiege, wykopaliska to juz mu nie po drodze
Właśnie każdy powinien mieć możliwość wyboru jaki cud będzie rozbudowywał i w jaki cud chce wrzutki ;) Trudno aby ktoś się cieszył z wrzutek w wykopaliska czy inne cudaki, których w danej chwili nie chce podnosić a brak limitu powoduje brak możliwości podniesienia cudu, który dla nas ma priorytet. Wystarczy mieć kilka takich cudów i kilku nieproszonych gości aby zablokować nam możliwość podnoszenia tego co chcemy.
 

Deleted User - 198835

Guest
Ludzie nie tłumaczcie nic poziomkowi - on ma swoje pokręcone zdanie tylko dlatego , żeby robiąc hałas zabłysnąć
Wystarczy go ignorować i jego zaczepki skończą się , a przynajmniej nie traćmy własnej energii na tłumaczenie czegoś , czego on i tak nie przyjmie do wiadomości
Toż to dla wszystkich jest oczywiste , , a dla niego wielką bzdurą , że o koncie powinien decydować właściciel , a nie ktoś obcy , tylko dlatego , że ma taki kaprys (nie dotyczy poziomka , bo on jest dziwny)
 

Poziomek

Rycerz
Decydujesz czy stawiasz cud czy go nie stawiasz. decydujesz takze czy go rozwijasz badz mozesz takze usunac i tyle . KROPKA. wybieranie sobie kto i w co ci moze wrzucac nie bylo w zamysle tworcow.
 

Tajniakos

Paladyn
@Poziomek Ty tak na serio?
wybieranie sobie kto i w co ci moze wrzucac nie bylo w zamysle tworcow.
Od kiedy?
Decydujesz czy stawiasz cud czy go nie stawiasz. decydujesz takze czy go rozwijasz badz mozesz takze usunac i tyle . KROPKA.
Mam ochotę cud tylko podnieść np do 10 poziomu i to nie Ty powinieneś decydować czy mam go podnosić, wywalać, odłączać itp...
Widzę, że tak dla zasady lubisz siać ferment...
 

Poziomek

Rycerz
to teraz ja tak zapytam Ty tak na serio???
Mam ochotę cud tylko podnieść np do 10 poziomu i to nie Ty powinieneś decydować czy mam go podnosić, wywalać, odłączać itp...
Nie ja decyduje tylko TY. Powtarzam TY decydujesz.
Odpowiadajac na Twoj konkretny przyklad
Wbijam ci runy - zamykam CUD - Ty chcesz miec 10 lvl - masz go w tej chwili - Nie Klikasz opcji ROZBUDUJ - gdzie widzisz dalszy problem? Nie rozbudujesz- nie da sie w niego wrzucic .masz to co chciales 10 lvl - problem z danym cudem zniknal.
 

Tajniakos

Paladyn
Ja decyduję? A prosił Ciebie ktoś aby go zamykać? Właśnie "wsadziłeś mi PW" które odliczają mi od limitu... a cudaka mam na 10lvl i nie chce go mieć na 11... Czego w tym nie rozumiesz? to czy go rozbuduję czy nie, nie zmienia faktu że dostałem to czego nie chciałem dostać i to tylko dlatego ze ktoś bezmyślnie wlazł i pozbył się balastu w postaci run cudaków których nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry