• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Grający się sypią a marketing gry śpi.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1318
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1318

Guest
Zacznę od tego, że plansze poszczególnych miast są bardzo przyjazne i świetnie dopracowane graficznie, fantazyjne budowle przyciągają wzrok. Wręcz uspakajają i relaksują. Problem jednak w tym, że wielu graczy ucieka. Zabawa nie ma zdefiniowanego odbiorcy. Dorośli gracze nie zawsze potrafią przejść skomplikowany system zakupu a młodzi nie mają często cierpliwości. Jednym słowem brakuje zakupu przez komórkę. Druga sprawa, to nagrody. Co by się nie przeszło, to są ciągle takie same. Nie motywują. Jeżeli przechodzi się jakiś poziom, to jednak mogli by twórcy dać chociaż jakiś element kultury, czy budowlę lub diamenty itd. Wielu znajomych odchodzi z gry bo się nudzi ciągłym klikaniem i otrzymywaniem tych samych nagród. Trzecia sprawa, to przesyłanie uwag do adminów. Powinno być usprawnione choćby tak jak w Big Farmie. Klikam w ikonkę i mogę coś tam wysłać bez tego kolejnego logowania. To są takie moje drobne uwagi nie po to, aby krytykować tylko po to aby dalej kontynuować zabawę. Jeżeli to faktycznie czytają admini. Odpowiedzi w stylu, my jesteśmy twórcami zabawy i wiemy wszystko lepiej dyskwalifikują twórców.
 

babaruba

Wędrowiec
Zgadzam się z Twoją opinią. Bez obrazy dla admini ta gra jest po prostu nudna. Pochłania zbyt wiele czasu, co skutkuje odchodzeniem graczy. Rezygnuje młodzież, ale także ludzie z top 300, co niewątpliwie nie jest celem twórców gry. Zbyt wiele nagród wymaga realnej kasy. Rozumiem doskonale zasady, ale kupowanie czegoś, co traci sens w kolejnej erze nie ma sensu. Może stworzyć budynek (np kulturowy) który automatycznie podnosi swą wartość wraz z kolejną erą( nawet za kasę). Ciągłe przewijanie zadań jest irytujące, podobnie jak cofanie nas o 3 ery, bo ktoś wymyślił aktualizację. Ta gra ma sens gdy planujesz koleje kroki, a wszelkie zmiany (wstecz) burzą ten porządek. Z bractw odchodzą najlepsi gracze -> zakończyli erę i zaglądają tylko po to by wywalczyć kolejną ekspansję. Pozdrawiam
 

Deleted User - 172852

Guest
To jest gra dla ludzi o określonym typie umysłu. Ludzie, którzy lubią szybką akcję, emocje i natychmiastowe efekty nie zagrzeją tu miejsca na dłużej. Tylko cierpliwi oraz baaardzo cierpliwi znajdą w tej grze coś dla siebie :)
Jak na razie mnie jeszcze nie znudziła i jest tak samo fascynująca jak na starcie (gram od początku marca 2016) :)
 

Christo

Rozbójnik
Pochłania zbyt wiele czasu, co skutkuje odchodzeniem graczy.
Jeśli uważasz, że elvenar pochłania masę czasu to co powiesz o grze plemiona (grałem i wiem ile trzeba poświęcić czasu)? Bo ja np uważam, że elvenar prawie w ogóle nie zabiera mi czasu, a trzymam się na 60 pozycji na Arrendyll grając bez diamentów. Chciałbym aby elvenar był bardziej rozbudowany aby mogło mi choć odrobinę pochłaniać mój czas (oczywiście nie za dużo) abym mógł dłużej cieszyć się z gry :)
 

DeletedUser629

Guest
A mi się wydaje ... że odejście graczy.... przede wszystkim zależy od nastawienia gracza do gry... wiadomo utrudniają grę na wszystkie sposoby ... ale zobaczcie... MY cały czas tu jesteśmy.. i niestraszne Nam jakieś tam "kłody pod nogi" .. a ja to już całkiem się zadomowiłam hehe i niezłe "gniazdko" sobie uwiłam ;):D
jak napisał @Christo .. gra bez pomocy diamentów i dalej gra ...
Ci co wykupili premium - też grają ...
Ci co wykupili ciut diamentów - także grają ...
więc kto przestaje grać !? <myśli> o_O
chyba Ci co nie chcą grać ...
 

DeletedUser626

Guest
Elvenar nie jest taką grą jak Plemiona, nie wymaga wstawania w nocy, nie grozi Ci utrata miasta, nie masz nagłych "zwrotów akcji". I jako gra spokojna i pokojowa, zniechęca Graczy szukających emocji PvP i podbijania świata, naturalne jest więc, że odchodzą. Swoim spokojem przyciąga natomiast grono ludzi, którzy chcą właśnie "nudnie" poklikać po pracy, spokojnie iść spać i nie martwić się, jak się któregoś dnia nie będą mogli zalogować. I dla nich jest tworzona.

Masz jednak rację, w tym, że pewnych elementów i urozmaiceń brakuje. Elvenar jest w fazie rozwoju, jest wciąż grą młodą, nawet dziś będę wrzucała ogłoszenie z zapowiedzią zmiany, która pomoże wprowadzić nowe typy nagród. I będzie takich elementów więcej. W Niziołkach zostało na próbę dodane zadanie, które oferuje Diamenty. Idziemy krok po kroczku do przodu. :)
 

DeletedUser629

Guest
I jako gra spokojna i pokojowa, zniechęca Graczy szukających emocji PvP i podbijania świata, naturalne jest więc, że odchodzą. Swoim spokojem przyciąga natomiast grono ludzi, którzy chcą właśnie "nudnie" poklikać po pracy, spokojnie iść spać i nie martwić się, jak się któregoś dnia nie będą mogli zalogować. I dla nich jest tworzona.

Chyba sama nie wierzysz w to co napisałaś !
Zazwyczaj stawałam po Twojej stronie ... ale teraz to nieźle "pojechałaś" :eek:
Jeżeli jest to gra spokojna i relaksująca po pracy .. wręcz nudna ... to przede wszystkim nie powinno być żadnych zadań do wykonania, eventów czasowych, walk itp...
więc proszę obrać jedną definicję co do gry ... a nie zmieniać co i rusz ... :confused:
I to jest mój ostatni "występ" na forum ... bo ja bardzo nie lubię się nudzić :p
a jeszcze czekałam ... mimo niezbyt "fajnej" rozmowy z P. Kennedy ..
Życzę Wszystkim Powodzonka :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Axatloc

Wędrowiec
Niestety ale brakuje tego co było na starcie gry, różnicy między elfami a ludźmi, wprowadziliście rasy gościnne i z każdą rasą coraz mniej było elfów i ludzi, zunifikowano wymiary budynków oraz ich wygląd a wprowadzanie jednostek wspólnych dla ludzi i elfów pozbawiło lub raczej za chwilę pozbawi (gdy już w końcu uda wam się dojść do 3 gwiazdek w każdej jednostce) różnicy w rozgrywce na polu bitwy, jednostki wspólne są wyraźnie silniejsze od tych przypisanych do danej rasy więc to one będą rządziły.
Pomysł aby zaprzestać rozwoju jednostek elfów i ludzi i trzymać je na 3 gwiazdkach aż pozostałe jednostki również osiągną ten poziom jest katastrofą. Mam nadzieję że w końcu pozbędziemy się ras gościnnych a miasta elfów i ludzi zaczną się wyraźnie od siebie odróżniać, niestety w kwestii jednostek nie da się już nic zrobić, wprowadzenia terenów i obozu nie da się cofnąć i nie widzę tutaj możliwości do powrotu sytuacji gdy rozgrywka elfami i ludźmi wymaga zupełnie innego kombinowania.
 

Hassano

Łucznik
Też uważam że ujednolicenie wszystkiego zabiło tą gre.. Po to na początku wybiera sie między ludźmi a elfami żeby były jakieś różnice.. Skoro chce mieć cerbery to gram ludźmi a nie elfami to chyba proste jak drut.. Miasta wyglądają identycznie, znalezienie czegokolwiek w nim to misia ( to akurat mówię o robolkach u innych) ale czasem nawet znalezienie manufaktur nie jest proste :) budynki identycznie wyglądające w obu rasach ( małe detale może i są ale w natłoku budynków niema żadnych różnic) czas szukać czegoś innego a szkoda bo gra naprawde przyciąga grafiką ale nic poza nią..
 

DeletedUser1297

Guest
Od dobrych 2 tygodni nie przyciąga mnie niczym. Na szczęście (lub nieszczęście) jest na pasku zakładek....

To tak sobie kliknę jak przypomnę. Brak apki, puffin denerwuje....

IG pewnie nie wie jak się wycofać z tego projektu ;) Moja rada: 404 ;)

//

Poza tym, ogarnięcie sąsiedztwa na kilku światach w FoE nie zajmie mi więcej czasu niż tu na jednym. Zamknąć to....

PS.
Ogarnięcie Znajomych miało być....

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1297

Guest
Po tygodniu wszedłem.... Uffff.... no nie wierzę - 700 diaxów ot tak dali? PIERWSZY RAZ! Za co to było?

I co z nimi zrobić? Mniejsza z tym, produkcja na 24h i może po niedzieli zajrzę jak sobie przypomnę. Znowu event i 100+ zadań, jedno bardziej kretyńskie od drugiego?

Buraki cukrowe? Miło że IG samo się przyznało jak ich nazywać....;)
 

Hassano

Łucznik
Po tygodniu wszedłem.... Uffff.... no nie wierzę - 700 diaxów ot tak dali? PIERWSZY RAZ! Za co to było?

I co z nimi zrobić? Mniejsza z tym, produkcja na 24h i może po niedzieli zajrzę jak sobie przypomnę. Znowu event i 100+ zadań, jedno bardziej kretyńskie od drugiego?

Buraki cukrowe? Miło że IG samo się przyznało jak ich nazywać....;)
Że niby jak dostałeś za friko 700 diaxów??
 

DeletedUser1297

Guest
Dokładnie. Uwierz - nie wiem za co. Coś tam było że "miło CIę znów widzieć itd". Chciałem zamknąć jak każde kretyńskie okienko w czasie eventu zachęcające do kupna ale było magiczne "ODBIERZ". No to odebrałem. No i robolki na 3 slot poszły. Bo na co to wydać?

Pierwszy raz w Elvenar coś dali za nic - aż dziwne, prawda?
 
Dokładnie. Uwierz - nie wiem za co. Coś tam było że "miło CIę znów widzieć itd". Chciałem zamknąć jak każde kretyńskie okienko w czasie eventu zachęcające do kupna ale było magiczne "ODBIERZ". No to odebrałem. No i robolki na 3 slot poszły. Bo na co to wydać?

Pierwszy raz w Elvenar coś dali za nic - aż dziwne, prawda?
Jeśli dostałeś za Free diamenty to lepiej się nie chwal:)
 

jakub357

Łucznik
Jedni, jak widać, dostają po tygodniu nieaktywności 700 diamentów, a drudzy logują się po 3 tygodniach i nie dostają nic.
Nie wiem, od czego dokładnie to zależy, ale zapewne jest związane z historią zakupu diamentów na koncie.

Przy czym z przypadków o których słyszałem, to wszystkie osoby, które dostały takie darmowe diamenty, kupowały wcześniej diamenty - zazwyczaj długi okres przed tym, zanim postanowiły zrezygnować z gry.
 

DeletedUser110

Guest
No więc...:
Dostałem z gry diaksy. Kilka razy.
- pierwsze chyba 200 było z założenia po rozpoczęciu gry, bodajże 1. czerwca 2015r.
- po uruchomieniu serwera Winyandor wpadły następne diaksy po założeniu miasta na tym serwerze
- po uruchomieniu Felyandor... itd
- raz wygrałem diaksy w konkursie puzzle (chodziło o zamek Anioła w Rzymie)
- no i raz... nie wiem jak to się stało: było ogłoszenie w grze o kupnie diaksów, coś kliknąłem, że nie chcę, patrzę, a tu diaksy o_O
Możliwe, że to było efektem, że w tym czasie strasznie prułem mordę na forum, że przynajmniej trzeci robol powinien być dostępny za walutę gry.
 

DeletedUser1143

Guest
Przy czym z przypadków o których słyszałem, to wszystkie osoby, które dostały takie darmowe diamenty, kupowały wcześniej diamenty - zazwyczaj długi okres przed tym, zanim postanowiły zrezygnować z gry.
Zapewniam Cię, że domniemana reguła nie jest prawdziwa.

Zresztą, gdybym miała zgadywać kto w pierwszej kolejności miałby otrzymać darmowe diamenty za wejście do gry po dłuższej nieobecności, na pewno nie obstawiałabym graczy, którzy już wcześniej sami decydowali się za diamenty płacić. Na celownik wzięłabym raczej graczy wcześniej niepłacących, ale na tyle wyróżniających się codzienną aktywnością, że można uznać ich za rokujących :)
 

jakub357

Łucznik
Ja kupiłem diamenty tylko raz, na początku gry i dostałem darmowego robola. Gram już około pół roku i nie miałem ani jednej promocji na diamenty. Tak się Inno na mnie zemściło. Pewnie, gdybym wtedy tych diamentów nie kupił, to miałbym zapewne promocje na promocji.
Już była mowa o tej pazernej bezczelności, że gracze inwestujący w grę są traktowani po macoszemu i nie dostają prawie żadnych udogodnień za pieniądze i staż włożony w grę. A jest to tym bardziej żenujące z tego względu, że promocji najwięcej mają Ci, co nigdy nie dokonywali zakupu - jest to ,,dla zachęty''. Brzmi to raczej jak dilerka narkotykowa, a nie jak poważny system płatności szanujący swoich klientów.
 

DeletedUser174

Guest
Kupiłam raz diaxy. I tak to był o jeden raz za dużo. A dzisiaj mogą mi dawać nawet promocje nawet i 5 razy na dzień, ale i tak mało mnie to. Mojej kasiorki IG nie zobaczy, ani tu ani na żadnej innej grze ich produkcji. Za bardzo mnie wnerwili diaxikami w skrzynkach oraz za sławetne 40 pw do badania turniejów. Z oszustami się nie gra na pieniądze. Ot jaki skuteczny marketing
 
Status
Zamknięty.
Do góry