• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Grający się sypią a marketing gry śpi.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1318
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2036

Guest
kurde co gra to lepsze bagno :(
trzeba mi było zostac przy Diablo
 

DeletedUser1318

Guest
Przeczytałem wszystkie posty dokładnie i jednak upieram się przy swoim zdaniu. Gra pada ! Gram na 3 planszach i widzę, co się dzieje. Ludzie odchodzą i to nie tylko ci liczący na szybkie efekty ale i ci " spokojniejsi". Tłumaczenie, że gra jest w fazie rozwoju, to dziecinada. Tu trzeba przeprowadzić poważna analizę zasad gry jeżeli ma się chęć ją utrzymać. Odchodzą gracze nie tylko zaczynający grać ale i tacy z wysokimi poziomami. Nagrody za turnieje ciągle takie same; budowle zajmują coraz więcej miejsca a uzyskanie nowego terenu coraz trudniejsze; ludzików, jak kot napłakał; przechodząc dany poziom nic właściwie się nie uzyskuje; po co są te rankingi, jak nic nie gwarantują; wojska ciągle za mało i bardzo skomplikowany system przeliczania sił. Drodzy admini, trochę pokory wobec tych naszych zastrzeżeń i szybszej reakcji na nasze uwagi bo my chcemy grać a nie narzekać.
 

DeletedUser629

Guest
hejo Gracze Elvenar !!
Popieram Wasze wypowiedzi ... oprócz tej żeby grać w inne gry ! ... JA CHCĘ GRAĆ W TĄ !!!
Przeszłam ostatnio załamanie ... gra zaczęła rządzić mną, a nie odwrotnie i doszedł gniew z rezygnacją ehh ... i w przypływie impulsu opuściłam grę ... bo wiedziałam że w żaden inny sposób nie opuszczę moich współtowarzyszy Bractwa ... wytrzymałam 10 dni ... i wróciłam, ale na luzie i bez spiny :)) ... cieszę się że mnie znowu przyjęli w szeregi ... bo najbardziej tęskniłam za Nimi - za śmiechem, sprzeczkami, a także ciszą ... i za tym, że jak jest potrzeba zawsze są pomocni ....i bardzo Ich lubię :):):),
ale tęskniłam także za grą w którą włożyłam tyle cennego czasu, że szkoda było to wsio zostawić ...
odkąd przestałam pisać na forum ... zaczęły mi się dziwne wypadki w grze ... i to nie na plus dla mnie, tylko ciągle mi czegoś ubywało, nie dano mi itp... czyli cały czas dostawałam kopa za kopem ... i mam nadzieję że to były przypadki .. a nie mściwość naszego informatyka lub kogoś innego ehh ... wiem, nie wszystko musi nam się udawać ... ale można się postarać żeby takie rzeczy się nie zdarzały ...
Więc proszę Was Twórcy i Admini .... ogarnijcie się i zróbcie coś ... żebyśmy nie byli ciągle poszkodowani jako gracze ... i nie pisze teraz tylko jako zaawansowany gracz ... ale i dla tych "maluchów" niech będzie ciut lżej .. bo jak na razie rzucacie Nam ciągle "kłody pod nogi"
wprowadziliście diamenty w skrzyneczkach ... ale zastanowiliście się jak My się czujemy .... jak Nas przy tym ominęliście !!!
nie chcieliście Nam dać diamentów ... wystarczyłoby zadośćuczynienie np. ekspansje, magiczny budynek, tomiki itp. wiedzielibyśmy że jednak Wam na Nas zależy jako graczach ... jak wprowadzane były nowości w "drzewku" to mieliśmy PRZYMUS to zrobić !!
nie będę się powtarzać w wypowiedziach wcześniejszych ... ale jeszcze krótka wzmianka o konkursach ... ktoś bardzo mądrze zauważył ... że powinno być losowanie wygranej, albo przynajmniej ze 100 miejsc z nagrodami dla tylu chętnych... jeżeli w eventach jest losowanie, więc dlaczego nie tu ???
i może wreszcie czas na zbalansowanie innych rzeczy w grze ... jak np. nagrody w eventach .. bo ni w ząb nie warta była skórka za wyprawkę ehh... zmniejszenie czasu zwiadu, zmniejszenie gabarytów budowli, a zwłaszcza cudów, bo i tak trzeba tam "miliony tomików" wrzucić... czas oczekiwania na rozbudowę budynków itp...
teraz czekam na "przygodę" ... mam cichą nadzieję że przynajmniej to Wam się uda ....
Dragomira pisałaś gdzieś że 10 lat jesteś jako admin ... ehhh chyba z dziećmi miałaś do czynienia i mogłaś wcisnąć Im każdy kit ... niestety My dorośli jesteśmy bardziej ogarnięci i wymagający ... więc zastanów się czy temu podołałaś ... może czas żeby ktoś nastał tu z "jajami" ...
w listopadzie będzie 2 lata jak gram ... i nie było takich "hecy" jak są teraz ... i dziwie się że na to Wy pozwalacie, bo w dużej mierze to od Was - Adminów zależy ...
Pozdrawiam i spokojnego miłego dnia :)
ps. teraz czekam na "dziwny" przypadek :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Nowych graczy każdego dnia przybywa. To, że starzy odchodzą jest normalne.

Prawda jest taka, że gra Elvenar jest dobrze pomyślana i pomimo wszelkich marudzeń jest wciągająco grywalna. A projekt się cały czas rozwija. Ja Elvenarowi wróżę jeszcze spokojnych kilka lat bytowania. Nie upadnie, dopóki będą ludzie tacy, jak chociażby ja, którzy po prostu uwielbiają doglądać swojego królestwa.

Szata graficzna, a także strona muzyczna, gry prezentuje się bez większych zastrzeżeń... no, pomijając incydent z elfką.
Jednak nie we wszystkich elementach gry jest dobrze. Z tego powodu ten temat.

1. Niewspółmierne wartości - albo za mało, albo za drogo, albo za trudno; i to prawie we wszystkich sferach. Czy to walk, czy nagród eventowych, czy cen usług premium, czy kupca itd.
2. Osoba twórców gry. Ich znieczulica na opinie graczy, a także ich lenistwo. Projekt mógłby rozwijać się o wiele prężniej. Tutaj czeka się miesiącami, latami na jakieś zmiany, które i tak są, zazwyczaj, kosmetyczne.

To dwa najpoważniejsze.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser629

Guest
Jakub też byłam taką optymistką kiedyś jak Ty ... życzę Ci tego jak najdłużej ... :)
zauważyłam że najlepiej grać... bez emocji ... niestety nie zawsze się da ... i świat gry staje się zbyt ... realny
za dużo jest .. przepychanek, drwin i robienia sobie na złość ... WY - NAM ... MY - WAM :(
 

jakub357

Łucznik
Z mojej strony, to nie był optymizm, tylko realizm.
Grywalność gry potwierdza fakt, że od pół roku nie było dnia, żebym się nie zalogował (albo ktoś w moim zastępstwie). Dalej, przybywa nowych osób na forum. Są wprowadzane nowe aktualizacje, a strona Elvenaru na facebooku jest bardzo aktywna.

i świat gry staje się zbyt ... realny
za dużo jest .. przepychanek, drwin i robienia sobie na złość ... WY - NAM ... MY - WAM

W grze się nie spotkałem z niczym, co chociażby ocierało się o rzeczy, o których piszesz.
Wydaje mi się, że miałaś na myśli raczej klimat na forum. To tak, tu się zgodzę - jest pełno chamstwa, hejtu i braku życzliwości. Ale to my tworzymy tą atmosferę. Jednak ludzie się zmieniają, a dalej jest tak samo już od wielu miesięcy, czy lat. Oznacza to, że coś musi być nie tak, nie tyle z graczami, co osobami, którzy ich nadzorują - zarządców gry.
Myślę, że główny powód obecnego stanu rzeczy wynika z tego, że komunikacja z twórcami gry praktycznie nie istnieje. Wszystkie komunikaty przechodzące w obie strony MY-ONI, przepływają przez Dragomirę, która, mimo wszystko, widać że się stara. Jednak to za mało, zdecydowanie za mało, ponieważ występuje zbyt znaczna dysproporcja w ilości informacji, które wysyłamy my, a komunikatach zwrotnych jakie otrzymujemy, a które są rzadkie, zdawkowe i zbywające; a często ograniczają się do zwrotu, że po prostu ,,NIE".
Myślę, że to kluczowe, bo jest to głównym źródłem frustracji, zażenowania i niechęci.

A wszystkiemu powyżej sprzyja brak porządnej administracji forum i zaangażowanych, życzliwych moderatorów.
 

DeletedUser629

Guest
Jakub ... ja też chcę w nią grać, dlatego wróciłam... ale co nowa aktualizacja to ... kłody pod nogi ... nikt nie może powiedzieć głośnego "NIE" tak nie wolno ( chodzi o Adminów)... nie tylko kasa się liczy ... ale przede wszystkim zadowolenie graczy !! ... mi też już nerw puścił ... za dużo tego się nazbierało ...
A skąd wiesz ... że to nowi gracze ... a nie multikonta czy "starszyzna" gra od nowa ? .. ale nie wnikam w to ... za rok ... będą śpiewali tak jak My teraz...
z resztą postu się z Tobą zgadzam ... niekiedy nie umiemy wyrazić tego co czujemy ... dzięki :))
Jak opisujesz te grafiki i grę... to widzę siebie na początku gry .. zachwycałam się każdym budyneczkiem ... oglądałam go ... bawiłam się grając .... ale i tu na forum lubiłam siedzieć w karczmie i off topicu ... po troszku pilnowałam żeby tu nie było drwin i dokuczania ... uwielbiałam pisać rymowanki ... żałowałam że nie wrzucałam tu tych co pisałam na czacie w Bractwach ... przychodziło natchnienie i przelewałam na czat ... szkoda że nie na papier ehh ...
teraz tylko gram ... niekiedy dziamię na czacie ... a tu będę zaglądać ... poczytam albo i nie i tyle mojego ... szkoda się spinać .... trzeba wrzucić na luz :) zdrowie ważniejsze :)
Pozdrawiam mimo wszystko Wszystkich Graczy Elvenar :) i powodzonka :)
 

DeletedUser

Guest
A napływ nowych graczy nie ma związku z agresywną kampanią reklamową na portalach z grami? Sam tu tak niedawno wpadłem a teraz nie ma dnia ani godziny (cookies) bym nie miał reklam z evenarem (niestety z różnej jakości)

A reszta no cóż nie każdy się nadaje do public relations ;)
 

DeletedUser1865

Guest
Jeśli chodzi o walkę, to gra jest spartolona poniżej granicy absurdu. Moi atakujący giną podczas ataku kiedy nie są w polu rażenia przeciwnika (znajdują się za zasłonami). Przy ataku na słabszego przeciwnika likwidują 2 - 3, a przeciwnik w odpowiedzi likwiduje moich 10 - 12. Jedyne, co działa absolutnie bez zarzutu, to handel diamentami, czyli wyciąganie od Graczy realnych pieniędzy. Bez pozdrowień dla autorów i administratorów :( :eek: :oops:
 

DeletedUser2021

Guest
A ja myślę ze trochę za wysoki poziom zrobili odnośnie zdobywania mapy żeby przejść pomiędzy 2 erami trzeba odblokować określona ilość prowincji jestem miedzy 4 a 5 etapem i jest masakra musze odblokować 14 prowincji a mam już poziom trudny i zaczynają się pojawiać wojownicy na 2 poziomie :/ W takich sytuacjach gra utyka w martwym punkcie i staje się nuda i frustrująca, kolejna sprawa to handel który stoi w miejscu przez co tez gra staje w martwym punkcie, kolejna sprawa to brak jakiejś rywalizacji militarnej miedzy graczami można by było zorganizować jakies zawody ;p walki miedzy graczami za np. surowce albo monety :ppp
 

DeletedUser2076

Guest
@jakub357 - jedyne z czym mogę się zgodzić to fakt, że gra w jakimś stopniu została przemyślana bo nie ma częstych zmian/ingerencji w jej kluczowe aspekty. I na tym koniec zgody.

Widzisz zacząłem sobie rozwijać konto na innym świecie. Z kilku powodów. Po pierwsze - na głównym koncie wystarczy mi teraz wchodzić raz na 9 godzin by mieć, na moje potrzeby, wszystkiego pod korek. Akcja codzienna zamyka się w 15-20 minutach (ale patrz nowe "upłynnienie" gry -> coś trafia). Na nowym świecie wystarczy na razie akcja 1 na 3 godziny (chociaż też zamyka się się w krótkim czasie). Drugim są względy pazerności (nie muszę tłumaczyć o co chodzi - każdy wie na co poluję).

Tak czy inaczej mechanizm rozdawania zasobów jest super kulawy. Wszyscy gracze w mojej okolicy mają te same premiowane towary. Dochodzi do tego, że wszyscy oferują stal za pozostałe towary, ale ich nie ma. Dobrze, że znajomej konto wylądowało przy starych wyjadaczach i jej szczęście, że pojawiła się na osiedlu zdominowanym przez drewno, a ma kamień (jako jedna z nielicznych). Dzięki temu bractwo idzie do przodu. Tutaj pojawia się pierwszy zgrzyt - kto u licha "poprawił" hurtownika w taki sposób, że gracze rozwinięci wydają nadmiar gotówki na towary, a młodzi gracze muszą, w takim jak opisałem przypadku, ciułać na hurtownika. Przecież im się gry odechce (z osiedla nie gra już połowa po tygodniu - tylko konta wiszą).

Kolejna sprawa to walki. Tutaj niby zmiany wyszły na plus (niby - bo jak można było ostatnio czytać w jednym temacie sporo osób ma wątpliwości). Jak to jest, że np. ciężkozbrojny potrafi na raz zabić jednostki magiczne (teoretycznie one mają pochłanianie obrażeń od nich i są jako polecane do walki ze zbrojnymi)? Ogólnie ciężkozbrojni wyglądają tak, że w zasadzie innych jednostek w grze mogłoby nie być (mnie to nie przeszkadza, ale stawia pod znakiem zapytania przemyślenie dotyczące samych walk i ich zrównoważenia).

Idąc dalej gra powinna ostrzegać, że elfy mają gorzej. Widzę to po budynkach ludzi i elfów - ludzie mają mniejsze budynki, więcej złota z budynków, lepiej rozłożone drzewko wiedzy, a i towarów jest nieco więcej w produkcji podstawowej, chociaż jest to bardziej zróżnicowane. Niby wybór to tylko kosmetyka, ale jednak nie tylko - mnie to się podoba, z tym że nie jest to jednoznacznie powiedziane (wychodzi po fakcie) i Ci co wybiorą elfy mogą szybciej się poddać.

Nudność na wyższych poziomach - nie ma jakiegoś efektu "ooo trzeba by dokonać wyboru" (i niektóre opcje drzewka się blokują) albo losowe zadania w stylu np. "w twoim mieście wybuchły zamieszki, produkcja spadła o dany %, rozpraw się z protestującymi by przywrócić stan normalny" i wybór co chcesz zrobić -> utłuc ich albo negocjować (i to powinno mieć także wpływ na częstotliwość zamieszek). Tak to gra jest klikaczem, na wyższych poziomach jedynie dodaje się punkty wiedzy do kolejnej technologii oraz przerzuca dziesiątkami tysięcy towarów (bo nie ma nic innego do roboty).

Antyczne cuda - fajny wynalazek, niekiedy pomaga. Jednak nagrody za wkład są tak powalające, że większość wznosi je sama bądź pod rygorem bractwa. Jak już kopiowali pomysł z bliźniaka to mogli i system nagradzania skopiować - cuda rosłyby w oka mgnieniu. A nie to mogli jakoś go przebudować (np. 10 punktów to 3 runy czy coś w tym stylu). Wiele kont ma postawione cuda na 1 poziomie i nic... po prostu stoją. Nie jest to normalne i też może zniechęcić.

Wydarzenia to jest już taki bubel, że szkoda gadać. Ostatnie pokazało dobitnie, że było adresowane jedynie do graczy na baaardzo wysokim zaangażowaniu. Bo co mi budynek (jeden i drugi) dawał przed elfami? Zaopatrzenie, które wydaje u hurtownika bo nie mam co z nim robić. Poziomów nie da się podwyższać a co za tym idzie budynek jest pierwszy do wywalenia. Zdobycie drugiego było z kolei tak utrudnione (znacznie skrócony czas wydarzenia względem pierwszej części), że nawet nie podejmowałem się próby jego robienia. Najlepsze było to, że pierwsza część, pomimo zakończenia w terminie, wisiała mi na drugim koncie ze dwa dni dłużej.

Oczywiście tego typu kwiatki można mnożyć. Tak więc powiedzenie, że gra się rozwija jest przesadnym optymizmem. To co ona sobą reprezentuje jest na szczeblu otwartej bety, gdzie musi być sporo poprawione nim można będzie powiedzieć iż wszystko jest przemyślane. Nasuwają mi się tutaj na myśl dwie gry konkurencji ale nie będę ich reklamował. Tak, pomimo że mi nie podeszły, faktycznie większość rzeczy jest przemyślanych, walki są dla chętnych (nikt nikogo nie może jawnie zaatakować, ale są potyczki, przygody i wyprawy - szczególnie te ostatnie są fajne bo decyduje taktyka a nie ilość i jedna jednostka), a dodatkowy poziom konta motywuje do wykonywania zadań i walk (nie wspominając o odkrywaniu terenu). A i ceny nie są z kosmosu - za 100 zł można się obkupić co jakiś czas w walutę, za którą da się zakupić konto premium na pół roku bądź elementy i budynki, które NIE ZNIKAJĄ i są NIEUSUWALNE - czego tutaj się doprosić nie można .

Podsumowując - gdyby ta gra nie miała połączenia cech Cywilizacji z jakimiś tam dalekimi korzeniami osadników to nawet bym za nią nie splunął. Z kolei obecnie trzyma mnie przy niej jedynie brak czasu na coś ciekawszego (no i może fajni ludzie w bractwie - ale to jest cecha każdej gry tego typu).
 

DeletedUser2021

Guest
lord haart :pp za sto złoty to sobie cos innego kup a nie wydajesz kasę na głupoty :'pp Może dobrym rozwiązaniem z handlem były by Fikcyjne aukcje co jakiś czas wystawiane przez samego handlarza w proporcji 1do 1 ocxywiscie :p chociaż wątpie żeby to przeszło u twórców :p Może zrobić program 500 Diamentów+ na każde konto co miesiąc i handel ruszy z grubej rury :pp
 

DeletedUser1470

Guest
magik rozwalasz system tym 500+ diaxy :D:D:D ale pomysl z aukcjami calkiem niezly, lub czasowa promocja u kupca tzn przez np 3h krysztal(przykladowo) 50% taniej:) mogloby byc ciekawie:)
 

DeletedUser174

Guest
@kikimora - nie opowiadaj głupot, gra jest bardzo młoda i cały czas się rozwija. Zobacz ile pomysłów (czy z naszego forum, czy z zagranicznych) zostało wdrożonych? .

Tak więc powiedzenie, że gra się rozwija jest przesadnym optymizmem. To co ona sobą reprezentuje jest na szczeblu otwartej bety, gdzie musi być sporo poprawione nim można będzie powiedzieć iż wszystko jest przemyślane.

trzeba się na coś zdecydować. A te wdrożone pomysły pominę milczeniem...

@Magik121291 , @najamoon
a swoją drogą to z jakiej paki mielibyście dostawać diaxy za darmo???
 

DeletedUser1470

Guest
z tymi diaksami to byla ironia:p:p:p nigdy nie liczylam na daxy za darmo:) sama czesto kupje... ale drugi pomysl z promocją u kupca jest calkiem dobry:)
 

DeletedUser2076

Guest
@kikimora - ładnie to nabijać się z osoby z rozszczepieniem jaźni? Ładnie? Wiesz, że ja po tym mogę zamknąć się w sobie, przestać chwytać ironię i skończyć w pokoju bez klamek? Albo gorzej - moje drugie weźmie kredki i napisze na twórców gry straszne rzeczy... Nie igraj z tym, nie igraj bo nie wiadomo co będzie.

A co do @Magik121291 i pomysłu z handlem (nie diamentami) to również według mnie świetny powiem w grze by był. Na pewno zwiększyłby wejścia bo nie znasz dnia ani godziny.
I ja nie wydaję taj kasy (w sensie 100zł) - ja tylko chciałem podkreślić, że niektórzy są mniej pazerni i wychodzi im to na zdrowie (bo osobiście wiem, że sporo osób się na to decyduje - na 50 osób w tamtejszej gildii przeszło 30 kupowało premium, nie wspominając o jakichś bonach w Empik i innych). Ja natomiast mam na wydawanie szmalu coś o nazwie życie i głupie pasje pt. sprzęt i auta. A jak coś to wolę kupić pełny produkt niż kota w worku (jak tutaj), który na końcu i tak się rozpłynie (na zasadzie tylko teren się opłacałoby kupować, ale to i tak w przeliczeniu na złotówki wychodzi iż musieliby do niego realną sztabkę srebra dokładać:D).
 

jakub357

Łucznik
Ośmielę się zadać w geście tego tematu takie bezpośrednie pytanie skierowane do osób/y odpowiedzialnej - czy istnieją jakieś przesłanki związane ze zmianą marketingu, czy dalej mamy się męczyć?
 

DeletedUser2471

Guest
Jedni, jak widać, dostają po tygodniu nieaktywności 700 diamentów, a drudzy logują się po 3 tygodniach i nie dostają nic.
Nie wiem, od czego dokładnie to zależy, ale zapewne jest związane z historią zakupu diamentów na koncie.

Przy czym z przypadków o których słyszałem, to wszystkie osoby, które dostały takie darmowe diamenty, kupowały wcześniej diamenty - zazwyczaj długi okres przed tym, zanim postanowiły zrezygnować z gry.
Jak Dragomirze wchodzisz w zadek bez wazelinki to dostaniesz 700 diaksów ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry