• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Handlarz różnościami

Czy taki Handlarz jest potrzebny

  • Tak

    Głosy: 30 68,2%
  • Nie

    Głosy: 11 25,0%
  • Mam inny pomysł - napisz jaki

    Głosy: 3 6,8%

  • W sumie głosujących
    44

Midi67

Rozbójnik
Gram od ponad 6 lat, w inwentarzu nazbierało się masę budynków, fragmentów i różnych rzeczy z którymi nie ma co zrobić, myślę że każdy gracz z długim doświadczeniem w grze ma ten sam problem a obecna możliwość wymiany na fragmenty :) to żenada !

Chciałbym zaproponować, żeby Twórcy Elvenara skopiowali pomysł z FOE w którym bardzo dobrą robotę w tym zakresie wykonuje HANDLARZ ANTYKAMI u którego można za osobną walutę sprzedać nieprzydatne przedmioty. Za pozyskane ze sprzedaży środki można na licytacjach i ze sklepu kupić coś czego graczowi brakuje np. Artefakty, budynki eventowe, z okresu gdy np. nie uczestniczyło się w grze itp.

Biorąc pod uwagę, że jest już gotowiec w innej grze IG, to adaptacja do Elvenara nie stanowiłaby większego problemu.

Dzięki temu można by było pozbyć się dziesiątków zalegających w inwentarzu budynków, które NIGDY nie staną w miastach.

Dodam jeszcze, że na FOE również są multikonta i nikt jakoś nie narzeka na handlarza a dzięki niemu można wybudować budynki, których normalnie gracz nie miałby się szans zdobyć.

Uważam, że taki handlarz znacząco uatrakcyjniłby grę w Elvenar, która w porównaniu do FOE jest coraz bardziej nudna.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
ja uwazam to za bardzo fajny pomysl i ciekawy - co prawda narazie dotyczy mnie w malym zakresie, ale z czasem dotknie bardziej-.ale juz np teraz usunelem lodowisko bo a) zajmowalo za duzo miejsca, b) po rozwoju budowli z drzewka stalo sie nie oplacalne - chetnie bym to sprzedal - dolozyl i kupil z czego moglbym skorzystac . Takze ja obiema łapami za.
 

Midi67

Rozbójnik
Miałoby sens wymiana artefakt za artefakt, np. ogeruję artefakt sowy a potrzebuję artefaktu drzewka

wg. mnie trochę inna zasada - sprzedajesz u handlarza zbędny np. budynek lub artefakt - otrzymujesz za to walutę i gdy handlarz zaoferuje np. artefakt, który Ciebie interesuje wtedy masz szansę go kupić lub wylicytować :)

Dzięki takiemu rozwiązaniu trzeba dość mocno kombinować na co przeznaczyć zdobytą ze sprzedaży śmieci walutę a budowa oczekiwanych budynków nie jest zbyt łatwa ... ale co ważne możliwa a obecnie takiej możliwości nie daje Elvenar.
 

Poziomek

Rycerz
patrzac na szczescie lub na RNG jak zwal tak zwal - to niektorzy aby zrobic sowe na 10, czy feniksa czy inna 'must have budowle' moga czekac rok i dluzej . Zwlaszcza ze przedmowca napisal ze rozwiazanie jest zaimplementowane w inna gre - takze kwestia mysle lekko techniczna i checi.

Ja to widze tak samo jak akademia Magi
Kazdy budynek jest wart iles specjalnej waluty - im rzadziej spotykany lub drozszy w wybadaniu postawieniu tym wiecej oczywiscie. Sprzedajemy go i dostajemy np 1000 coinow.
Mamy budynek akademia magi 2 - i tam co te 5h losuje sie 5 losowych przedmiotow - moze to byc artefakt moze byc budowla lub cos innego co niestety juz masz lub ci nie specjalnie zalezy. (oczywiscie mozesz zestaw za diamenty przelosowac) - Oczywiscie takze te najcenniejsze rzeczy a nie wiem jakie ona sa powinny miec nizsza szanse pojawienia sie - ale nie tak niska ze 'nigdy'
 

BlossomValvi

Łucznik
Ale kombinujcie już mamy AM gdzie są dwie specjalne waluty (fragmenty i katalizatory) i nawet już tam są i budynki i artefakty

Teraz wystarczy tylko urealnić nagrody (powymieniać płomyki na nowsze ewentowe) i ich koszta i mamy sensowny system (np artefakt za dwa stare dowolne inne ale tez od czasu do czasu za np. 200 katalizatorów lub 200.000 fragmentów itd. Reszta tańsza przy takich kosztach to mogą się pojawiać nawet często ;) a co ciekawsze system już ma wbudowane ze nie można duplikować budynków... ale to za proste dla Hansa

Edit
Nie chciałbym kolejnej waluty i tak gra idzie w stronę gacha gdzie mamy do każdego elementu osobne waluty (zwykle premium i pół-premium)
 

Midi67

Rozbójnik
Ale kombinujcie już mamy AM gdzie są dwie specjalne waluty (fragmenty i katalizatory) i nawet już tam są i budynki i artefakty

Teraz wystarczy tylko urealnić nagrody (powymieniać płomyki na nowsze ewentowe) i ich koszta i mamy sensowny system (np artefakt za dwa stare dowolne inne ale tez od czasu do czasu za np. 200 katalizatorów lub 200.000 fragmentów itd. Reszta tańsza przy takich kosztach to mogą się pojawiać nawet często ;) a co ciekawsze system już ma wbudowane ze nie można duplikować budynków... ale to za proste dla Hansa

Edit
Nie chciałbym kolejnej waluty i tak gra idzie w stronę gacha gdzie mamy do każdego elementu osobne waluty (zwykle premium i pół-premium)

nic nie kombinuję :) to co jest obecnie w AM jest nieatrakcyjne - gdybyś wczytał się w propozycję to zrozumiesz, że pisze o zupełnie nowym budynku, który nie konkurowałby z AM w którym mógłbyś sprzedać handlarzowi nieużywane budynki i artefakty za walutę dostępny TYLKO u handlarza - za którą mógłbyś kupić coś co byłby dla Ciebie użyteczne. Oczywiście nie musiałbyś z tego korzystać i możesz oczywiście wymienić wszystko na "tak niezbędne fragmenty" w AM
 

BlossomValvi

Łucznik
Wczytałem się i powiedz mi proszę czym się będzie różnić „sprzedaż” od obecnego„rozłożenia” ?

Jak pisałem mamy już dwie waluty do tego i „sklepik” (AM) z losowymi przepisami jedyny problem to:
- aktualne przepisy nie do końca odpowiadają potrzebom
- jest spora nadprodukcja waluty z tego samego powodu co zwoi ;)

Wystarczy pozmieniać dostępny zasób przepisów (artefakty na stałe, regularne wymiany na bieżące ewentowe plus oświecone i tyle) oraz urealnić ich ceny (tak by był jej niedobór) i wszystko będzie grać, ponadto uatrakcyjni to jeszcze bardziej iglice a przy okazji kolejny problem będzie rozwiązany (już były wrzuty co robić z fragmentami)

Gwarantem nienadużywania AM i artefaktów będzie limiter posiadania tylko jednego budynku ewolucyjnego

A ty proponujesz kolejna walutę z kolejna kopia z FoE

Edit: z tym nieatrakcyjnym w AM to chyba przesadzasz ja generuje około 60%-70% wylosowanych przepisów...
 

Midi67

Rozbójnik
Wczytałem się i powiedz mi proszę czym się będzie różnić „sprzedaż” od obecnego„rozłożenia” ?

Jak pisałem mamy już dwie waluty do tego i „sklepik” (AM) z losowymi przepisami jedyny problem to:
- aktualne przepisy nie do końca odpowiadają potrzebom
- jest spora nadprodukcja waluty z tego samego powodu co zwoi ;)

Wystarczy pozmieniać dostępny zasób przepisów (artefakty na stałe, regularne wymiany na bieżące ewentowe plus oświecone i tyle) oraz urealnić ich ceny (tak by był jej niedobór) i wszystko będzie grać, ponadto uatrakcyjni to jeszcze bardziej iglice a przy okazji kolejny problem będzie rozwiązany (już były wrzuty co robić z fragmentami)

Gwarantem nienadużywania AM i artefaktów będzie limiter posiadania tylko jednego budynku ewolucyjnego

A ty proponujesz kolejna walutę z kolejna kopia z FoE

Edit: z tym nieatrakcyjnym w AM to chyba przesadzasz ja generuje około 60%-70% wylosowanych przepisów...

oczywiście jak Ci pasuje wymienianie artefaktów na fragmenty - to nie jest propozycja dla Ciebie, wymieniaj wszystko za fragmenty, które możesz dostać też w dużych ilościach w skopanej iglicy

U handlarza mogłby być możliwość pozyskiwania a np. pozyskiwania budynków eventowych do których już nie ma dostępu bo eventy dawno za Nami, kupowania interesujących mnie artefaktów nie tylko wtedy gdy ktoś w IG będzie miał kaprys i na tydzień wrzuci plan do AM.

Handlarz to zupełnie inny element niż kulawa akademia magii zależna wyłącznie od kaprysu IG.
 

dkf385

Zwiadowca
Fajnie by bylo jak by można było wymieniać różne dobra, łącznie z budynkami. Każdemu coś zalega, a jak widać różne ludzie mają pomysły prowadzenie i potrzeby z mieście.
 

BlossomValvi

Łucznik
oczywiście jak Ci pasuje wymienianie artefaktów na fragmenty - to nie jest propozycja dla Ciebie, wymieniaj wszystko za fragmenty, które możesz dostać też w dużych ilościach w skopanej iglicy

U handlarza mogłby być możliwość pozyskiwania a np. pozyskiwania budynków eventowych do których już nie ma dostępu bo eventy dawno za Nami, kupowania interesujących mnie artefaktów nie tylko wtedy gdy ktoś w IG będzie miał kaprys i na tydzień wrzuci plan do AM.

Handlarz to zupełnie inny element niż kulawa akademia magii zależna wyłącznie od kaprysu IG.
Oook i wierzysz ze twórca AM który nie może tego naprawić nie skopie handlarza?
Swoją droga to kto według ciebie jest twórca handlarza i od czego tam jest zależny kaprys?

W każdym razie według mnie mamy dokładnie to co sobie życzysz i dokładnie w taki sam sposób byłby handlarz wprowadzony a to ze „coiny” nazwiemy fragmentami...

W każdym razie szkoda ze nie czytasz cudzych postów bo gwarantuje ci jeśli ceny skoczy po kilkadziesiąt- kilkaset tysięcy fragmentów to iglica nie jest problemem :) (albo w iglicy będzie denominacja - nie ma znaczenia cały czas pisze o urealnieniu cen)

@skrybik ale jaka strata czy artefakty lub tez budynki ewentowe są dostępne w jakiejś sprzedaży? Ja tu widzę właśnie odwrotność to tym bardzie zwiększy dochody poprzez zużywanie diamentów w AM i iglicy
 

skrybik

Rozbójnik
@skrybik ale jaka strata czy artefakty lub tez budynki ewentowe są dostępne w jakiejś sprzedaży? Ja tu widzę właśnie odwrotność to tym bardzie zwiększy dochody poprzez zużywanie diamentów w AM i iglicy
Miałam takie wrażenie, że jakoś ostatnio były oferty dla graczy już nie pamiętam czy za realne pieniądze czy za diamenty, ale była chyba chatka z piernika i 9 artefaktów


Edit. Znalazłam na forum nawet ss tej oferty1609360664559.png
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Miałam takie wrażenie, że jakoś ostatnio były oferty dla graczy już nie pamiętam czy za realne pieniądze czy za diamenty, ale była chyba chatka z piernika i 9 artefaktów


Edit. Znalazłam na forum nawet ss tej ofertyView attachment 3522
Jak na razie to była jednorazowa oferta, wiec naprawdę ciężko pisać o stratach jak czegoś nie ma w stałej sprzedazy

Przy okazji można to przeliczyć na wartość diamentów i np koszt kręcenia przepisami w AM
 

xEasyRiderx

Rycerz
Zagłosowałem na nie ponieważ jeśli masz kupę niepotrzebnych budynków w inwentarzu i tak bardzo ci przeszkadzają to się ich po prostu pozbądź lub poczekaj a może twórcą gry znowu przyjdzie jakiś wyśmienity pomysł do głowy i te wszystkie lub większość niepotrzebnych budynków się pozbędziesz na rzecz jakiegoś szalonego eventu.
Bez urazy ale mieszanie Elvenar z FoE to już nie jest dobry pomysł ponieważ to trochę inne gry choć mają wiele podobnego ale na szczęście są jednak dwie zupełnie inne gry.
Dlatego nie wszystko co dobre w FoE może się sprawdzić w Elvenar o czym wielokrotnie już była mowa na tym forum.
 

Poziomek

Rycerz
a ja nadal uwazam ze to dobry pomysl - nie kazdy gra tu od poczatku, nie kazdy ma szanse zdobyc stare ciekawe i potrzebne budowle - a raczej niepredko bedzie mozna je ujrzec ponownie. tu mialbym powiedzmy teoretyczna szanse ze moze wpadnie- a jak widac cuda sie zdarzaja jedni maja po 2-3 a nawet 5 artefaktow z 1 iglicy, a inni 0:)
 

Charlene

Szef kuchni
a ja nadal uwazam ze to dobry pomysl - nie kazdy gra tu od poczatku, nie kazdy ma szanse zdobyc stare ciekawe i potrzebne budowle - a raczej niepredko bedzie mozna je ujrzec ponownie. tu mialbym powiedzmy teoretyczna szanse ze moze wpadnie- a jak widac cuda sie zdarzaja jedni maja po 2-3 a nawet 5 artefaktow z 1 iglicy, a inni 0:)
Stare budynki są powtarzalne i można je dostać w odpowiednim czasie.
//
Zagłosowałem na nie ponieważ jeśli masz kupę niepotrzebnych budynków w inwentarzu i tak bardzo ci przeszkadzają to się ich po prostu pozbądź lub poczekaj a może twórcą gry znowu przyjdzie jakiś wyśmienity pomysł do głowy i te wszystkie lub większość niepotrzebnych budynków się pozbędziesz na rzecz jakiegoś szalonego eventu.
Bez urazy ale mieszanie Elvenar z FoE to już nie jest dobry pomysł ponieważ to trochę inne gry choć mają wiele podobnego ale na szczęście są jednak dwie zupełnie inne gry.
Dlatego nie wszystko co dobre w FoE może się sprawdzić w Elvenar o czym wielokrotnie już była mowa na tym forum.
Mam takie samo zdanie. To jest Elvenar a nie Foe i nie podoba mi się przemycanie pomysłów z innej gry.
Miałoby sens wymiana artefakt za artefakt, np. ogeruję artefakt sowy a potrzebuję artefaktu drzewka
Wtedy byłaby masa ofert z artefaktami do gorszych budynków a żadnych do lepszych, bo każdy chciałby dostać dodatkowe lepsze artefakty a nie oddawać swoje ;)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dkf385

Zwiadowca
Mam takie samo zdanie. To jest Elvenar a nie Foe i nie podoba mi się przemycanie pomysłów z innej gry.

Wtedy byłaby masa ofert z artefaktami do gorszych budynków a żadnych do lepszych, bo każdy chciałby dostać dodatkowe lepsze artefakty a nie oddawać swoje ;)

Lepiej mieć jeden rozbudowany niż 2 lub 3 nisko. Co mi np po 1 feniksie? A ktoś kto już ma ten budynek na pewno by chętnie przygarnął.
 

Charlene

Szef kuchni
Lepiej mieć jeden rozbudowany niż 2 lub 3 nisko. Co mi np po 1 feniksie? A ktoś kto już ma ten budynek na pewno by chętnie przygarnął.
No sorry, ale jeśli ktoś ma 2 lub 3 nisko rozbudowane to sam sobie zrobił problem, ponieważ trzeba było się skupić na efekcie najkorzystniejszym dla miasta. Akurat mi wystarczyłby tylko 1 feniks ;)
 
Do góry