• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Jakie są najlepsze Cuda z Cudów... ;)

Jakie są najlepsze Cuda z Cudów...?


  • W sumie głosujących
    61

DeletedUser

Guest
@mimia ale gros PW i tak musisz wyłożyć sama, reszta może dofinansować by był "zysk" (tak ok 10%) i oczywiście to się to robi :) są różne metody (znam co najmniej 4) ale to inny temat. Oczywiście że rozmiar ma znaczenie, bo jedynym limitem jest ograniczona wielkość miasta.

Ja zwróciłem na drugi parametr tj. moment możliwości postawienia cudu, bo najczęściej wypowiadają się długogrający których ten problem już nie dotyczy.
 

DeletedUser2264

Guest
Witam...
Które z Cudów uważacie za najlepsze (subiektywnie), w ankiecie jest możliwość wyboru 3-ch pozycji...

Było by miło gdybyście też napisali komentarz 'dlaczego tak a nie inaczej'...
i może kilka rad dla początkujących (jak ja) w jakie warto inwestować na początku,
czyli które wybrać i rozwijać z pierwszych np. 4-ch czy 6-ciu 'Cudów'... ;)

Świetny i przydatny temat :))
:) Na szybko wg mnie: Złota Otchłań (na początek i przeważnie zostaje na zawsze bo mała i zawsze daje trochę populacji), Ruiny Strażnicy (mam na Aren, przydatne jak się gra pod kulturkę), Górskie Hale i Kwitnąca Gildia( wg mnie 2 najlepsze cuda), Smocze Opactwo (mana za każdy rzucony czar, wzmocnienie dla magów), na Aren mam Klasztor Sztuk Walk, ale cały czas waham się czy go nie usunąć, bo 500PW za zwiększenie obronności o 0,5% to trochę za drogo ..

Kiedyś najlepsza była Latarnia, ale IG stwierdziło, że za dobra i teraz stoi bo stoi, ale to już nie to samo :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Przyszła pora zrewidować poglądy

Jestem na końcówce wróżek zaraz się wybieram do orków i ... motyla noga. Zbrojownie są niezbędne do produkcji orków, a ja je wykopałem zgodnie z:

Wróżki
Krasnoludzki Bastion
- obowiązkowy (może Świątynia wesołych grzybków go wymieni?) na obecnym poziomie pozwolił wykopać dwie zbrojownie (uwaga to powoduje dołek w punktacji rankingowej), podwajając ich produkcję (po krasnoludach grupa bojowa to 500-600 ) oraz co 3h daje lekką piechotą, miodzio - o tym nikt nie pisze, ale zbrojownia to ludzie, kultura i miejsce ogólnie kosztowne jak na oferowany zysk. Ja dzięki tym zbrojowniom podniosłem 4 manufaktury t3 o jeden poziom :) a na ich miejscu postawiłem dwie rezydencje na rozbudowę Koszar do max poziomu)

(...)

Generalnie gdyby nie limitowana powierzchnia miasta, to chciałbym mieć wszystkie na max poziomie. W związku z tym ranking wygląda tak:
1. Bezapelacyjnie Złota otchłań do Żywiołaków nie widzę powodu by coś w niej zmieniać
2. Górskie Hale, żywiołaki pewnie spowdują że zacznę myśleć o jej wymianie... (zobaczymy czy bonus z ludności zrekompensuje powierzchnię)
3. Krasnoludzki Bastion, tutaj mogą mi orki namieszać, bo jak się skuszę na zbrojownie (punkty rankingowe!) to moze w połączeniu ze świątynią to moze być lepsze rozwiązanie

Dlatego UWAGA Krasnoludzki Bastion to wtopa, chyba że gra się czysto militarnie (hahaha) albo ma się nadmiar miejsca (hahaha x2). Antyk może być przydatny dla bardzo rozwiniętych graczy. Natomiast stawianie go tylko na praktycznie jeden etap (koniec krasnoludów - początek orków) mija sie z celem. Za duży i szkoda PW na rozwój - ehh jakby ta produkcja piechoty się zamieniła na orki to jeszcze a tak to kiszka.

Generalnie gra znowu podniosła mi ciśnienie
 

DeletedUser2017

Guest
Dlatego UWAGA Krasnoludzki Bastion to wtopa, chyba że gra się czysto militarnie
Zgodzę się z tym lepiej poczekać na Gildę - jednak każdy gra inaczej. Osobiście też się zastanawiałem na Bastionem jednak wybiorę Gildę bardziej przydatna i warto rozwijać :D
 

Hassano

Łucznik
Zgodzę się z tym lepiej poczekać na Gildę - jednak każdy gra inaczej. Osobiście też się zastanawiałem na Bastionem jednak wybiorę Gildę bardziej przydatna i warto rozwijać :D

Wybacz że sie przyczepie ale powiedz mi prosze po co rozwijać Gildie?? Tylko tak rzeczowo
 

DeletedUser

Guest
@PMprzemek weż pod uwagę że gildia jest całą epokę do przodu a chyba wróżki to jedyny i ostani etap gdzie nie ma problemu z miejscem

@hassano to proste, masz wyjaśnione wcześniej
Gildia jako jedyna daje bonus do produkcji ras gościnnych (niestety skromnie) ale działa na zasadzie portalu czyli mnożnik do wszystkich produkcyjnych z danej rasy - co jest miłe bo wchodzisz w nową rasę i od razu myk większa produkcja :)
Bonusowo obniża koszta handlu u sąsiadów "spoza" obszaru kontrolowanego przez gracza

W efekcie oba bonusy są skuteczne przez wiele epok (nie wiem co z żywiołakami)

U mnie ten budynek zastąpi latarnię (jeszcze kilka dni i mam wróżkowe antyki)
 

DeletedUser2017

Guest
@BlossomValvi Tak masz rację Gilda pod koniec wróżek jednak warto stawiać :) Z krasnali to najbardziej przydatne są Górskie Hale ze względu na zwiększenie produkcji towarów (nie wszystko załatwią turnieje) oraz ludki (obok ekspansji to zawsze jest problem z populacją) :) Dlatego warto wg. mnie posiadać Złotą Otchłań, Górskie Hale oraz Gildę Kupiecką a potem w zależności od miejsca i potrzeb.
 

Hassano

Łucznik
@PMprzemek weż pod uwagę że gildia jest całą epokę do przodu a chyba wróżki to jedyny i ostani etap gdzie nie ma problemu z miejscem

@hassano to proste, masz wyjaśnione wcześniej
Gildia jako jedyna daje bonus do produkcji ras gościnnych (niestety skromnie) ale działa na zasadzie portalu czyli mnożnik do wszystkich produkcyjnych z danej rasy - co jest miłe bo wchodzisz w nową rasę i od razu myk większa produkcja :)
Bonusowo obniża koszta handlu u sąsiadów "spoza" obszaru kontrolowanego przez gracza

W efekcie oba bonusy są skuteczne przez wiele epok (nie wiem co z żywiołakami)

U mnie ten budynek zastąpi latarnię (jeszcze kilka dni i mam wróżkowe antyki)

Wybacz ale nawet na 25 poziomie 34% do produkcji to nadal kpina przy ilości zainwestowanych pw. Przy produkcji czego kolwiek na 3h w ilości 100szt otrzymujemy dodatkowo 34..
Co do kosztów z handlu nigdy nie miałem z tym problemu i nigdy nawet nie skorzystałem z takiej oferty więc ten bonus jest bezużyteczny tak samo jak obniżenie kosztów u hurtownika.. Używam go tylko i wyłącznie jak przelewają sie młotki i to klikam daną oferte tylko raz więc kolejny bonus bezużyteczny.
Tak więc 1 z 3 bonusów jest wart małej uwagi i to również niezbyt mocny a miejsce które trzeba mieć pod gildnie to 21 kratek nie wspominając że aby ten bonus działał chociaż troszke to musi być na poziomie 25% czyli na 17 poziomie. Komu sie chce niech policzy ile to pw
 

DeletedUser2017

Guest
@hassano Używasz też innych cudów które też wg. mnie są mało użyteczne każdy ma swoją strategię i własne zdanie a cuda jako takowe są strasznie porąbane i trudno powiedzieć który lepszy lub gorszy dla gracza :) Tak ta gra opiera się głównie na liczeniu, kalkulacji i planowaniu co do kolejnej rasy.

Dlatego warto wg. mnie posiadać Złotą Otchłań, Górskie Hale oraz Gildę Kupiecką a potem w zależności od miejsca i potrzeb.
I tak się zapatruję na obecną sytuacje do smoków co dalej zobaczymy a jak już dojdę do żywiołów jak Ty pewno będę miął inny pogląd na cuda które z pewnością Inno pozmienia kilkakrotnie :D
Dlatego zostawiłem sobie na tą chwilę Złotą Otchłań a pozostałe skasowałem bo przestały być rentowne a miejsce tylko zajmują które mogę wykorzystać w inny sposób :)
 

DeletedUser

Guest
@hassano pytałeś o rzeczową odpowiedź to masz, dla mnie handel to istota tej gry (opieram sie na bonusowych
manu) a nie wszystko da sięzałatwić przez bractwo, ba czasem dzięki miłemu sąsiedztwu jestem wstanie wesprzeć bractwo
Druga kwestia piszesz 34% ja to określiłem jako mało, ale zarazem to jedyny budynek poza portalem który to podnosi w skali makro, ba podnosi to pomiędzy rasami więc to inwestycja długoterminowa - nie wiem czy działa na żywiołaki jeśli tak to jest to opłacalna inwestycja

Ale jak to @PMprzemek pisze każdy ma swój styl, ja się dzielę swoim doświadczeniem chcesz to się podziel info i tyle. Wróciłem do tematu bo się wtopiłem z Krasnoludzkim bastionem (jak widać nie jestem nieomylny), który byłby świetnym antykiem gdyby nie wymuszenie twórców a tak to jest niemal bezużyteczny
 

Hassano

Łucznik
Słusznie zauważasz że każdy gra inaczej itp ale tak na chłopski rozum stawiasz sobie cud X pakujesz w niego pw masz go powiedzmy na 6-8 poziomie i nagle dochodzisz do wniosku że jendak jest nie potrzebny i go kasujesz. Mnie w takiej sytuacji szlak jasny by trafił i dlatego zanim coś postawie to musze mieć 110% pewności że ten cud będzie dawać mi korzyści.
 

DeletedUser2017

Guest
Gra oraz jej twórcy czasami wymusza na nas takie a nie inne postępowanie z dotychczasowych cudów które kasowałem co najwyżej były na 2-3 lv.strata niewielka zważywszy, że akurat przestają być użyteczne i nie warto ich rozwijać jak np. Wykopaliska świetnie sprawdzają się na niższych poziomach podobnie jak Księga lecz ich rozbudowa jest bez sensu ponieważ tracą na wartości zajmując cenne miejsce pod inne budynki. Za krótko gram i nie pamiętam jak kiedyś było z Latarnią ale była ponoć mega dopóki twórcy nie stwierdzili za dobrze im. Dlatego do cudów podchodzę w ten sposób nadają się na krótką metę i trzeba zmieniać jak budynki kulturowe czy skarpetki :) A jako jeden z bardziej opłacalnych i wart rozwoju to chyba Złota jednak bez przesady ( w tej chwili będę rozbudowywał na 7 lv.) może nie daje za dużo złota ale ludki i jest mała to tylko 3x3 :D
 

DeletedUser1660

Guest
Dlatego do cudów podchodzę w ten sposób nadają się na krótką metę i trzeba zmieniać jak budynki kulturowe czy skarpetki :)
Nad postawieniem jakiegokolwiek Cudu trzeba się głęboko zastanowić. Takie przebieranie może jedynie zaszkodzić w przypadku kiedy dojdziemy do Niziołków i potrzebne będą boskie ziarna. A do nich mamy sumę poziomów wszystkich Cudów pomnożoną przez poziom Ratusza. Bonus naliczany do każdej 3h zbiórki.
Poza tym szkoda tylko wkładu własnego czy też innych graczy.

Pierwsze Cuda stawiałam głównie przez dodatkowy efekt na skałkach, ale też brałam pod uwagę korzyści. Jedynym moim Cudem, którego się pozbyłam był Bastion, na jego miejsce wstawiłam Wieże, które mam do dziś.
Rozważałam pozbycie się Latarni (lvl7) ze względu na miejsce, ostatecznie stoją do dziś, chociaż jedyną korzyścią są surki.

Niektórzy gracze odradzają Księgę albo Wieże. Wiem, większości graczy daleko do Żywiołaków, ale jeśli ktoś ma zamiar "przecierpieć" grę do tego poziomu to radziłabym postawienie owych Cudów. Chociażby przez wzgląd na zaklęcia do których potrzebny jest relikt z żywych towarów. Moje zaklęcia Mocy Zasobów idą jedynie na potrzeby Many dzięki mocy Smoczego Opactwa ;)
 

jakub357

Łucznik
Już gdzieś pisałem, że są Cuda, które racji bytu nie mają. Po prostu są niekorzystne z której strony by nie patrzeć i stawiać ich się nie opłaca. Jak komuś zależy na ekonomii, a nie ładnym wyglądzie, czy czym tam jeszcze - to radzę dobrze przejrzeć ten temat i wyłowić wypowiedzi graczy doświadczonych, bo takie też tutaj są. Od razu napomknę, że jak ktoś poleca Ambasadę Enara, lub Ruiny Strażnicy - to odradzam podchodzić do takich postów autorytarnie i lepiej je potraktować jako swobodną fantazję autora.

A będąc skrajnym, powiem tak bezczelnie, że jedyne Cuda które warto stawić, to ta wspominana wielokrotnie Otchłań i Hale + ode mnie Grzyby. Jak mówisz, że na Grzyby nie masz miejsca, to wywal Zbrojownię i już się zrobi. Grzyby dadzą Ci więcej. Są mądre.
Potem relatywnie Klasztor czy Gildia (ja tego nie wybudowałem, bo osobiście uważam że dziadostwo, lecz po przeliczeniach mogą być cacy).
Całość zamyka Opactwo.
 

DeletedUser626

Guest
Przenoszę temat do dyskusji, bo tam powinien trafić.

A przy okazji, choć raz podzielę się moją opinią jako Gracza: Uniwersalne i niezbędne Cuda w mieście to Złota Otchłań oraz Górskie Hale. Wszystkie inne Cuda są dla mnie opcjonalne, a spora część zbędna na moim etapie gry. Niektóre posiadam bo już postawiłam i szkoda kasować, inne bo potrzebowałam w danym momencie, ale kilkukrotnie też Cuda kasowałam, bo wolę przeboleć zbudowanych kilka poziomów niż trzymać w mieście coś, co mi się już nie przyda. Poza tymi 2 wspomnianymi na początku Cudami, wszystkie inne są mniej lub bardziej przydatne zależnie od stylu gry i potrzeb Gracza, więc u jednych będą miały sens, a u innych nie.

Jeśli ktoś nie wie co budować, to powinien zacząć od zastanowienia się jakie są jego potrzeby/plany, a potem przejrzeć dostępne Cuda w grze i przemyśleć to czy np. warto budować niezły Cud teraz, czy o wiele lepszy rozdział później. Są też Cuda, które warto postawić na 1 lvl, skorzystać z bonusów gdy ma się trochę miejsca w mieście, a potem je skasować gdy się zacznie budować nową osadę.
 

DeletedUser2783

Guest
Ja osobiście nie lubię turniejów , strata towarów i wojska jest ogromna a korzyści mizerne . Dlatego obstawiam Bezdenne Wykopaliska - produkują tyle samo zasobów co siedem warsztatów. Warsztaty mam na 27 poziomie a wykopaliska na 8.
Mnóstwo miejsca można zaoszczędzić.
 

DeletedUser110

Guest
Ja osobiście nie lubię turniejów , strata towarów i wojska jest ogromna a korzyści mizerne.
To są mizerne korzyści...???

Zrzut_ekranu_2018-03-02_o_18.54.46.png


Zrzut_ekranu_2018-03-02_o_18.55.05.png


Zrzut_ekranu_2018-03-02_o_18.55.19.png
 

DeletedUser2783

Guest
Dla mnie TAK . Kupa reliktów a te PW to nawet nie wchodzą, przynajmniej u mnie. PW dostaję tylko na zakończenie jako nagroda. A dlaczego nie wyliczyłeś kosztów? Ile na to wydałeś towarów i wojska :)
 

DeletedUser2017

Guest
Temat jest chyba o cudach antycznych nie o turniejach ?
A jeśli chodzi o pokazany wyżej turniej same PW są tego warte moim zdaniem oraz relikty zwiększające bonus do produkcji. Wystarczy policzyć ile byś @caolun wydał na te nagrody normalnie nie licząc czasu jaki potrzebujesz na to. Tutaj wyrażnie widać po jednej gwiazdce i to można zrobić samym wojskiem bez surki. W turnieju uczestniczy całe bractwo lub jego większa część co przedkłada się na ilość zdobytych skrzyń oraz stosunek ptk. wymagany na jednego gracza aby uzyskać 8-9 czy nawet 10 skrzyń.
Tak jest to tego warte :D
 

jakub357

Łucznik
@Fredek z Fabryki Kredek - tylko potem nie narzekaj, że nie masz miejsca w mieście. Jak się turniej na 30 gwiazd otwiera, to koszta są gigantyczne i mimochodem wiąże się to z ogromem młotków do wydania na wojsko, lub już setkami tysięcy towarów. Żeby takie bogactwo mieć, trzeba posiadać wiele Warsztatów i Manufaktur; codziennie je obsługiwać, a i zaklęciem czasami rzucić po nocy, na 9h zbiór.
Wiem po sobie, bo robię każdy turniej na 20+ prowincji.

Ale oczywiście, jeśli ktoś może sobie na to pozwolić, to opłaca się, bardzo. PW, to zaraz po Ekspansjach, najcenniejsza rzecz w tej grze.
 
Do góry