• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Festiwal Elven'er!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

szerep

Zwiadowca
wydaje mi się ze niemozna tego przekladac bezpośrednio z realu . Prawdopodobienstwo wylosowania nagrody zależy również id algorytmu pseudolosowania. Om lepszy i bardziej skomplikowany algorytm tym bardziej losowanie będzie zbliżone do rzeczywistości
Prawdopodobienstwo wylosowania nagrody powinno być ( jak w rzeczywistości ) niezależne, to znaczy losowania się nie sumuja , kazde jest "osobne". przy tej ilości losowan możesz zarowno wylosować 37 razy studnie albo ani jednego razu. Dopiero przy dostatecznie dużej ilości losowan może się sprawdzić zasada 50% na 50%.
 

DeletedUser3394

Guest
Powiedzmy, że uzbierałem 2000 biletów. Interesuje mnie tylko jeden budynek - nagroda dzienna. Nie interesują mnie nagrody główne.

Przy jednym losowaniu to jasne - Magiczna skrzynia daje mi 30% szans i powinienem ją wybrać.

Ale jak napisałem mam te 2000 biletów i mogę zrobić 14 losowań Magicznej skrzyni albo 37 losowań drewnianej skrzyni.

Intuicja podpowiada mi losowanie drewnianej skrzyni - ale czy może ktoś dobrze znający się na rachunku prawdopodobieństwa rozpisał to jakoś wzorami?
Prawdopodobieństwo wylosowania min. 1 nagrody dziennej:
14 losowań magicznej skrzyni : 1-(0,7)^14 = 0.9932...
37 losowań drewnianej skrzyni: 1- (0,75)^37 = 0.99997...
 

Christo

Rozbójnik
Widzę, że tutaj nadal są odgrzewane stare kotlety z szansą prawdopodobieństwa wylosowania nagrody :D . Dajcie se na luz z tym tematem :D
Ja jak zwykle najpierw robię wszystkie zadania aby losować to co najbardziej mi się przyda.. choć w tym evencie nic mi się nie przyda oprócz bonusów do jednostek :D
 

DeletedUser80

Guest
Jest tylko jeden problem - w następnym losowaniu będziesz miał 3 inne skrzynie:)
 

Christo

Rozbójnik
Damy rade :D . Będę miał tyle biletów, że na pewno będę usatysfakcjonowany :D Na obecną chwilę 2.3k biletów :p
 

visit0r

Paladyn
Rachunek rachunkiem, ja mając do wydania 1200 biletów dawałem wszystkie o największym procencie szansy na wygranie i .... nic :)
losowalem 19 razy, 3 nagrody dzienne, po zmianie zasad losowan znacznie ciezej trafic dzienna ze wzgledu na fakt ze moze byc losowanie miedzy 3 skrzynkami majacymi 10 % szansy na nagrode dzienna, trzeba dziadom przyznac ze sie sporo napocili aby ludziom odebrac przyjemnosc robienia ewentu
 

DeletedUser80

Guest
Pozabierali bilety ze skrzynek, wprowadzili nowe skrzynki oczywiście gorsze.
Wprowadzili więcej skrzynek, żeby trudniej było (a właściwie niemożliwe) wyliczyć szanse na wygrane, tyle że sami tego też nie potrafili i dlatego z początku na testowym były większe szanse. Jak się doliczyli to zmienili.
 

DeletedUser3431

Guest
Ta gra, jak większość tego typu, ma wydarzenia na zasadzie "zaznacz to, puknij to, puknij tamto". Szału nie ma. Ponieważ przyszedłem tutaj z polecenia i osoba mi polecająca grę powiedziała, iż wojo jest do... nie stawiałem koszar. Jestem w 4 rozdziale, dostałem zadanie "wyprodukuj jednostki". Alternatyw zero. Tak więc ja to wydarzenie olewam, uważam iż twórcy to misie z małymi rozumkami co to nie potrafią dać alternatywy (przykładowo wyprodukuj wojsko lub zapłać XXX materiałów za najemników). No ale cóż - nagrody kiepskie, system losowania kiepski. Nie ma czego żałować, ikony po prostu sobie są (dzinne na razie sobie robię, nie da się to też się spinał nie będę hehe.
 

visit0r

Paladyn
Ta gra, jak większość tego typu, ma wydarzenia na zasadzie "zaznacz to, puknij to, puknij tamto". Szału nie ma. Ponieważ przyszedłem tutaj z polecenia i osoba mi polecająca grę powiedziała, iż wojo jest do... nie stawiałem koszar. Jestem w 4 rozdziale, dostałem zadanie "wyprodukuj jednostki". Alternatyw zero. Tak więc ja to wydarzenie olewam, uważam iż twórcy to misie z małymi rozumkami co to nie potrafią dać alternatywy (przykładowo wyprodukuj wojsko lub zapłać XXX materiałów za najemników). No ale cóż - nagrody kiepskie, system losowania kiepski. Nie ma czego żałować, ikony po prostu sobie są (dzinne na razie sobie robię, nie da się to też się spinał nie będę hehe.
zasadniczo jest drobna alternatywa produkcji wojska jesli sie nie ma koszar, kilka cudów tworzy jednostki, oczywiście cudów tych nie stawia osoba stawiająca na negocjowanie, w reklamie pokazywali tą grę jako dającą wybór wojownika lub kupca, reklamy kłamią ;( wyboru ta gra nie daje żadnego
 

DeletedUser629

Guest
@visit0r na początku tej gry raczej tak było, dopiero jak zaczęli dodawać nowe jednostki wstecz gra i także grafika Elfów i Ludzi zaczęła się ze sobą równoważyć ... niekiedy nie można było odgadnąć co wybrał sąsiad...
ja wybrałam elfów i miało być bajkowo ... a widać jak jestem uzbrojona "od stóp do głów" ... gra zmieniła w którymś momencie drogę którą podążała i zamieniła się prawie w FOE, gdzie turnieje oraz cuda stały się faworytem tej gry ... a My tylko namiastką gracza pląsającego między jednym wydarzeniem a drugim ....
 

Hassano

Łucznik
Takie może głupie pytanie ale dziś do wylosowania jest studnia życzeń i chciałbym zapytać czy czasem w "nowej" studni nie pozmieniali nagród ?? Czy wszystko jest jak w tych wcześniejszych??
 

visit0r

Paladyn
Takie może głupie pytanie ale dziś do wylosowania jest studnia życzeń i chciałbym zapytać czy czasem w "nowej" studni nie pozmieniali nagród ?? Czy wszystko jest jak w tych wcześniejszych??
studzienke mam z przygody - 2 dni w obu losowaniach po 10 diamentow, innego dnia 10 wiec zle sie nie zapowiadalo, teraz nie mam zbyt duzo mozliwosci aby zbierac co rowne 12 h ale generalnie same smieci dostaje
 

Wojtek 55

Wędrowiec
Mam pytanie gdzie była wiadomość o darmowych 100 biletach na start ?nie przypominam sobie by takowa była!
 

Hassano

Łucznik
Podobno na email wysyłane są linki za które można dostać takie zabawki ale sam nigdy nie dostałem a ktoś pisał że tam trzeba sie zapisywać do jakiś newsletter'ów żeby brać w tym wogóle udział.
Inną kwestią jest że chyba wczoraj były promocja na zakup diaxów i w pakiecie było ileś tam bilecików
 

DeletedUser3173

Guest
Dokładnie, jak ktoś jest zapisany na newsletter to na pocztę przychodzi wtedy mail i można było dostać 100 biletów. Ci co nie dostali niech sobie sprawdza czy to mają Opcje -> Opcje użycia danych ->Opcje powiadomień a tam powinno być zaznaczone "Otrzymuj e-maile z powiadomieniami o nowościach, ofertach specjalnych i wydarzeniach w grze, a także o naszych nowych grach".
 

DeletedUser629

Guest
losowalem 19 razy, 3 nagrody dzienne, po zmianie zasad losowan znacznie ciezej trafic dzienna ze wzgledu na fakt ze moze byc losowanie miedzy 3 skrzynkami majacymi 10 % szansy na nagrode dzienna
i jesteś szczęściarzem !!! .... ja po 20-tym losowaniu zrezygnowałam - ani jedna nagroda dnia ... robię te eventy tylko po to żeby wymieniać budyneczki kultury na nowe ... po tych machinacjach jest to niemożliwe dla mnie, gdyż pech to moje drugie imię... teraz grubo się zastanowię czy robić cokolwiek - działkowanie będzie dla mnie bardziej opłacalne i jakie relaksujące :p:D:D
 

DeletedUser3054

Guest
Cóż, event nie powala, wylosowanie nagrody dziennej graniczy z cudem. Postanowiłam „powalczyć” o pierwszy budynek zestawowy (ten za maź), 2x2, troszke kulturki, troszke ludzi, gdzies sie wcisnie i tyle ze mnie, nie spinam sie, nie spiesze, jedno zadanie robie 2 dni :D a losuje na dniach podwojonej mazi. Bardziej pasują mi małe evencidła, jak sie postaram przynajmniej cos wygram, tutaj zbyt wiele zalezy od szczęścia
 
Status
Zamknięty.
Do góry