• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Linia zadań: Halloween

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1496

Guest
Ja raz kiedyś o mały włos prawie przyblokowałem się w evencie i od tamtego momentu postanowiłem, że nie będę robił systematycznie prowincji.. zostawiam sobie 3-4 prowincje na jakiś event aby nie zablokować się.

Też stosuję ten "manewr" od pewnego czasu ... może o mało co a przyblokowaliśmy się w tym samym evencie? :);)
 

DeletedUser1174

Guest
Właśnie skończyłem zadanie Rozwiąż 23 konflikty. Zużyłem sporo zwojów 20 i 14 godzinnych na przyspieszenie zwiadów, ale jeszcze zostało dość, aby w 1 dzień dobić do 457 prowincji i "końca gry" według jej stanu na dzień dzisiejszy.
Rozwiązanie tych 23 konfliktów kosztowało setki tysięcy sztuk każdego z surowców, no ale i tak nie bardzo jest na co je wydawać.
Koszty niewspółmierne do zysków, którymi są zwoje czasu i satysfakcja z ukończenia eventu (budynków stanowiących nagrodę główną nie zamierzam stawiać).
Wieczorem zaczyna się turniej, więc 29 reliktów wpadnie szybciutko.
Tyle w temacie "opóźniaczy" :p
 

Azulena

Rozbójnik
Ja raz kiedyś o mały włos prawie przyblokowałem się w evencie i od tamtego momentu postanowiłem, że nie będę robił systematycznie prowincji.. zostawiam sobie 3-4 prowincje na jakiś event aby nie zablokować się.

Można? Można.

Tyle już eventów było i nadal macie ten sam problem.

Jeżeli ktoś JUŻ MA ZA DUŻO PROWINCJI ODKRYTYCH to ma stale ten sam problem, bo ta ilość prowincji mu się nie zmniejszy czarodziejskim sposobem. :p

Przyszliśmy do Elve z innej gry sporą grupą, założyliśmy Bractwo, nikt z nas nie wiedział, jakie tu są problemy przy eventach.... a pierwszy event był wtedy po kliku miesiącach od naszego przyjścia tutaj, o ile pamiętam. ;)

Ja odkrywam mapę dla Sąsiadów i handlu.
Ktoś mnie odwiedza, chcę oddać odwiedziny... acha... za daleko... no to trzeba odkryć mapę aż do tej osoby.
A ktoś inny wystawia dobre dla mnie oferty, jest nie tak daleko, a prowizja kupca jest bolesna... no to trzeba odkryć mapę do tej osoby.

Z powodu tego, że dwie osoby zaczęły mnie odwiedzać dość regularnie, właśnie odkryłam dwie prowincje na zachodzie a na wschodzie trwa jeszcze zwiad drugiej prowincji, już przy mieście tej osoby.

Nie krytykuj innych z takim podejściem "z góry" , w podtekście czyta się "ja jestem mądry a wy nie", bo nie znasz powodów tego, że ktoś ma tych prowincji za dużo. I NIE MUSISZ znać - każdy gra po swojemu.

Ale twórcy gry MUSZĄ wiedzieć, jak Gracze grają, aby zapewnić możliwość fajnego grania KAŻDEMU.
Nie ma Graczy lepszych i gorszych, a styli gry nie ma nieograniczonej ilości - wystarczy chcieć, aby wiedzieć, co Gracze robią.

I nie jest tak, że z punktu widzenia InnoGames, lepsi są "diamenciarze" - bo oni muszą mieć z kim grać. ;) Zresztą... ile osób jest takich, które ani 1 raz nie wydały małej kwoty w grze? ;)
 

DeletedUser1496

Guest
Myślę, że nie o krytykę chodziło tylko podsunięcie sprytnego pomysłu ...i namawiam do skorzystania z tego.
Sama stosuję ten "manewr" z dobrym skutkiem już od jakiegoś czasu i trochę żałuję, że nie wpadłam na to, żeby się tym z Wami wcześniej podzielić. ;)

I bardzo bym sobie życzyła, żeby IG zaczęło się "troszczyć" o wszystkich graczy :)
 

Christo

Rozbójnik
@Azulena , jeśli mój post Cie uraził to wybacz, nie było to moim zamiarem. Nie patrzę na nikogo z góry. Ten post dotyczy osób, które ciągle narzekają na zadania w evencie zamiast trochę pomyśleć, a nie grać i mieć wszystko na gotowca. Wystarczy, że mamy wcześniej spis zadań z bety, który o dziwo trafia do nas tydzień wcześniej i dzięki temu tygodniowemu wyprzedzeniu gracz, który robi zwiad w 2-3 dni 1 prowincję jest wstanie odkryć do 3 prowincji.. więc nie wiem po co ludzie się plują jak można na event się przygotować. Nie dość, że mam zapas 3-4 prowincji to jeszcze kiedy widzę wcześniej spis zadań to jestem wstanie lepiej się przygotować. U mnie zwiad trwa ponad 70h i jakoś nie płaczę z tego powodu jak inni. Wystarczy uczyć się na błędach i trochę pomyśleć, a tutaj wiele nie trzeba myśleć, bo to nie typowa strategiczna gra.

Dziękuję.
 

DeletedUser629

Guest
Myślę, że nie o krytykę chodziło tylko podsunięcie sprytnego pomysłu

to była krytyka ... podsunięcie pomysłu pisze się w innej formie ...
ja np. bardziej idę na rozbudowę Grodu niż trzymanie 3-4 prowincji nieodkrytych tylko po to żeby mini event zrobić, którego nagrody nie są adekwatne do mojego włożonego zaangażowania ... chociaż są prześliczne :)
@Christo zapomniałeś że jest potrzebnych 5 prowincji ... i tak jak u mnie 67h * 5 = 335h : 24h = 13,95 i podejrzewam, że nie jestem w tym osamotniona ... a forum jest po to żeby tu "płakać", "narzekać", "śmiać się", "rozmawiać", "pisać podpowiedzi" :)
 

DeletedUser1496

Guest
Ja myślę, że nie ma potrzeby "podgrzewać atmosfery" między nami ;)
InnoGames radzi sobie świetnie bez naszej pomocy.
A wszystkim Nam chyba chodzi o to samo ?
Chyba się tutaj nie mylę? ;)
 

DeletedUser2054

Guest
Echh...
nie napisali że w poprzednim evencie z podwójnymi losowaniami można 3 nagrodę zdobyć - źle... (bo się wiedzą nie dzielicie)
podpowiadają jak na przyszłość sobie ułatwić - źle... (bo się mądrujecie)
Resztę co miałam napisać, daruję sobie...
 

Christo

Rozbójnik
@agafi99 , wybacz, ale to nie było krytyką to raz. Po drugie to poprzedni mój post jak i ten z pomysłem napisałem ogólnie. Nie odniosłem się tylko i wyłącznie do obecnego. I tak.. wiem o tym dobrze po co jest forum, ale niektórzy po prostu już przesadzają z jednym tematem.

Ty masz inny styl gry, a ja inny. Mi nic się nie stanie jak będę trzymał sobie 3-4 prowincje, a resztę robił na bieżąco, ale później to Ty będziesz narzekać, a nie ja, bo po prostu lubisz to robić. Robię event z nudów, bo wiem, że nagrody są słabiutkie. Doskonale sobie zdajesz sprawę, że eventy można szybko zrobić (przykładem jestem ja) dobrze przygotowując się wcześniej. Dzięki temu, że można je szybko zrobić, również można rozłożyć event na cały czas jego trwania i po problemie.

Jest wcześniej lista i wystarczą dobre chęci gracza aby wcześniej się przygotować. Wystarczy tylko tyle i aż tyle.

Oczywiście mówimy tutaj o graczach, którzy korzystają z listy dostępnej wcześniej z bety.
 

DeletedUser1953

Guest
Większość spamu który czytam to narzekanie jaka to gra jest beee, a piszą to gracze którzy w nią grają dużo dłużej ode mnie. Ogarnijcie się, skoro Wam się tak nie podoba to sobie grajcie w gry innych cyt. " poważnych wydawców, którzy lepiej się komunikują z graczami i odpowiadają na ich potrzeby"
W tym miejscu pozwolę sobie przedstawić to co mi się tu podoba.
1. Można grać w Elvenar i osiągać dobre wyniki bez inwestowania pieniędzy. u innych poważnych wydawców to niemożliwe.
2. Można grać w różny sposób - aktywnie, mniej aktywnie itd bez szkody dla swojego miasta.
3. Nie jestem zasypywany toną reklam mimo, że nie płacę realnych pieniędzy za grę
4. Po wydaniu 20 pln na dodatkowych robotników nie muszę ponosić żadnych innych kosztów żeby w pełni korzystać ze wszystkiego co gra ma do zaoferowania. U innych poważnych wydawców - nie płacisz to gra po prostu męczy
4. Z wyprzedzeniem wiem jakie będą zadania w eventach, są one powtarzalne z eventu na event. Wiem, że chcąc się w nie bawić muszę spełnić kilka warunków - mieć możliwość robić zwiady, badać prowincje, rozbudowywać miasto, mieć nieco niezabudowanego miejsca. Sam decyduję czy wolę iść na maksa z rozwojem - zablokować się z miejscem w mieście, zrobić maksymalną dostępną ilość zwiadów itd. Czy zostawić sobie nieco przestrzeni na możliwość brania udziału w zabawie eventowej niezależnie od korzyści jakie przyniosą nagrody.
5. Pod względem graficznym - Elvenar urzeka :)
 

DeletedUser174

Guest
Większość spamu który czytam to narzekanie jaka to gra jest beee, a piszą to gracze którzy w nią grają dużo dłużej ode mnie. Ogarnijcie się, skoro Wam się tak nie podoba to sobie grajcie w gry innych cyt. " poważnych wydawców, którzy lepiej się komunikują z graczami i odpowiadają na ich potrzeby"
W tym miejscu pozwolę sobie przedstawić to co mi się tu podoba.
1. Można grać w Elvenar i osiągać dobre wyniki bez inwestowania pieniędzy. u innych poważnych wydawców to niemożliwe.
2. Można grać w różny sposób - aktywnie, mniej aktywnie itd bez szkody dla swojego miasta.
3. Nie jestem zasypywany toną reklam mimo, że nie płacę realnych pieniędzy za grę
4. Po wydaniu 20 pln na dodatkowych robotników nie muszę ponosić żadnych innych kosztów żeby w pełni korzystać ze wszystkiego co gra ma do zaoferowania. U innych poważnych wydawców - nie płacisz to gra po prostu męczy
4. Z wyprzedzeniem wiem jakie będą zadania w eventach, są one powtarzalne z eventu na event. Wiem, że chcąc się w nie bawić muszę spełnić kilka warunków - mieć możliwość robić zwiady, badać prowincje, rozbudowywać miasto, mieć nieco niezabudowanego miejsca. Sam decyduję czy wolę iść na maksa z rozwojem - zablokować się z miejscem w mieście, zrobić maksymalną dostępną ilość zwiadów itd. Czy zostawić sobie nieco przestrzeni na możliwość brania udziału w zabawie eventowej niezależnie od korzyści jakie przyniosą nagrody.
5. Pod względem graficznym - Elvenar urzeka :)

urocze :)
czy zwiad trwa Ci 3-4 dni?
czy skończyłeś drzewko ze 2 miesiące temu?
czy budujesz domki z nudów?
czy robotnik ci się nudzi, bo nie ma co budować?
czy wypuszczasz zwiad ze świadomością że juz nawet raz na miesiąc nie powiększysz miasta o 1 kratkę?
albo wypuszczasz zwiad i wiesz, ze pdbijesz prowincję za pół roku, bo nie masz orków? a tym samym wiesz, ze miasta nie powiększysz z mapy?

a bez inwestowania realnej kasy to sobie kolego nie pograsz. Bo Ci co wydają kasę postawią plantacje ślimaków czy innych ogrodów i im raptem miasto "roście" 3-krotnie... dysproporcja zawrotna i konkurencja z "diamentowymi dziećmi" jest żadna

o eventach wiesz dzieki uprzejmości graczy. Suport ani team nawet palcem nie kiwną w tej kwestii, wiec przypisywanie im zasług jest troszkę nie na miejscu

z miejscem jesteś zawsze zablokowany. i zawsze jest go za mało. I nawet jak dodadzą obowiązkowe budynki (np akademia) to miejsca na nią już nie dadzą

a w każda (prawie) grę można grac za darmo. Pytanie tylko jak

to może pograj trochę dłużej i wtedy się wypowiadaj? Dla jasności: rozumiem entuzjazm i zauroczenie grą. I tą frustracje na te wszystkie zrzędy też rozumiem. Kiedyś też patrzyłam na "swiat" Twoimi oczami. Teraz musze poczekać aż przejdziesz na strone maruderów i zrzęd. To się stanie i to szybciej niż myślisz. Ciekawe czy wtedy tez będziesz takim optymista
 

DeletedUser629

Guest
Ty masz inny styl gry, a ja inny. Mi nic się nie stanie jak będę trzymał sobie 3-4 prowincje, a resztę robił na bieżąco, ale później to Ty będziesz narzekać, a nie ja, bo po prostu lubisz to robić[/QUOT

gratulacje Chris... potwierdziłeś to co piszą o Tobie Inni :eek: Tak każdy gra inaczej i tak powinieneś napisać w pierwszym poście ..Pozdrawiam :)
Ja myślę, że nie ma potrzeby "podgrzewać atmosfery" między nami ;)

Bell sama to zrobiłaś swoim wcześniejszym postem ;)
Ps.
a teraz się "zabijajcie na pisanie" :D i już coś tu się dzieje ... bardzo ponuro ciut ostatnio było :D
 

DeletedUser1496

Guest
@agafi99 - absolutnie się nie zgadzam z Tobą, że "podgrzałam atmosferę" - uważam, że moja wypowiedź była stonowana.
Myślę, że nie o krytykę chodziło tylko podsunięcie sprytnego pomysłu ...i namawiam do skorzystania z tego.
Sama stosuję ten "manewr" z dobrym skutkiem już od jakiegoś czasu i trochę żałuję, że nie wpadłam na to, żeby się tym z Wami wcześniej podzielić. ;)

Już Twoja była mniej ;)
to była krytyka ... podsunięcie pomysłu pisze się w innej formie ...
Szczególnie, że pojawiła się po wypowiedzi @Christo :)

Absolutnie nie jest moim celem żadna osoba korzystająca z Forum, mnie nie podoba się zaniedbywanie szczególnie "starych" graczy przez InnoGames i tutaj będe reagować, tak długo jak będę użytkownikiem Forum :)
A naprawdę uważam, że większości z nas chodzi w sumie o to samo, chcemy, żeby było przyjemniej, fajniej i żeby była mozliwość dalszego rozwoju :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1496

Guest
@kybebe - :)
Mogłabym się podpisać pod tym co powyżej zostało przez Ciebie napisane, gra jest urokliwa i w ogóle ....ALE !!!
No właśnie to ALE
@kikimora ma rację.
Pograsz trochę - przekonasz się sam (sama)

To wszystko co @kikimora napisała jest uciążliwe, mnie bardziej przeszkadza coś innego, a co?
Wiadomo, ze każda gra musi się rozwijać, inaczej umiera śmiercią naturalną - czytałam, ze grałeś (-aś) to wiesz. Po to są potrzebne te kolejne rebalansy gry.
Ale jest też Forum - i czemu ono służy?
@agafi99 napisała i tu ma rację:
... a forum jest po to żeby tu "płakać", "narzekać", "śmiać się", "rozmawiać", "pisać podpowiedzi" :)
Ale powinno służyć również do komunikowania się twórców gry z graczami - może i to ma miejsce, ale w grze nie ma do tego żadnego odniesienia, a szkoda :(

I to mi przeszkadza bardzo, bardziej tylko nie lubię jak mi się "wciska kit" jak to miało miejsce przy zabraniu surowców z latarni/dzwonnicy - i jak to się miało do informacji "pod sławną już trąbką".

Bo ... jestem dorosła i zasady ekonomii rozumiem, jak każdy kto sam na siebie pracuje. Nawet płaciłam IG, nie za często i może nie za dużo ale dość regularnie, do pewnego czasu (aktualizacji 1.39), a teraz po prostu mnie zniechęcili.:(
 

DeletedUser1953

Guest
urocze :)
czy zwiad trwa Ci 3-4 dni?
czy skończyłeś drzewko ze 2 miesiące temu?
czy budujesz domki z nudów?
czy robotnik ci się nudzi, bo nie ma co budować?
czy wypuszczasz zwiad ze świadomością że juz nawet raz na miesiąc nie powiększysz miasta o 1 kratkę?
albo wypuszczasz zwiad i wiesz, ze pdbijesz prowincję za pół roku, bo nie masz orków? a tym samym wiesz, ze miasta nie powiększysz z mapy?

a bez inwestowania realnej kasy to sobie kolego nie pograsz. Bo Ci co wydają kasę postawią plantacje ślimaków czy innych ogrodów i im raptem miasto "roście" 3-krotnie... dysproporcja zawrotna i konkurencja z "diamentowymi dziećmi" jest żadna

o eventach wiesz dzieki uprzejmości graczy. Suport ani team nawet palcem nie kiwną w tej kwestii, wiec przypisywanie im zasług jest troszkę nie na miejscu

z miejscem jesteś zawsze zablokowany. i zawsze jest go za mało. I nawet jak dodadzą obowiązkowe budynki (np akademia) to miejsca na nią już nie dadzą

a w każda (prawie) grę można grac za darmo. Pytanie tylko jak

to może pograj trochę dłużej i wtedy się wypowiadaj? Dla jasności: rozumiem entuzjazm i zauroczenie grą. I tą frustracje na te wszystkie zrzędy też rozumiem. Kiedyś też patrzyłam na "swiat" Twoimi oczami. Teraz musze poczekać aż przejdziesz na strone maruderów i zrzęd. To się stanie i to szybciej niż myślisz. Ciekawe czy wtedy tez będziesz takim optymista

Chwilowo zwiad trwa mi około 1 doby i ten okres stale się wydłuża - nie narzekam na to i nie będę
drzewko skończę w swoim czasie, a później będę czekał szybciej i dłużej niż inni bowiem ścieżkę badań robię szybko bez zastojów - gram od połowy czerwca za jakieś 2-3 tyg kończę wróżki
czasami się zdarza, że owszem robolek się nudzi, ale staram się znajdować dla drani coś do roboty.
nie interesuje mnie zwiad i powiększanie miasta, aż tak bardzo jak Ciebie. Mnie bardziej interesuje rozbudowa cudów i turnieje
mam 4 zbrojownie a jak będzie to za mało to w którymś z eventów będę losował sobie gniazda orków jeżeli będę tego potrzebował, a nie narzekał, że ich nie mam
O eventach wiem dzięki uprzejmości Inno, że to co jest na becie kopiują bez zmian na inne serwery. Gdyby chcieli żeby dla graczy zadania eventowe były zagadką mogliby zmieniać kolejność oraz wymagania questów i wtedy żadna uprzejmość graczy by nie pomogła. Ty byś płakała, a ja nie mając ustawicznie postawy roszczeniowej - nie. Za to wymyśliłbym co zrobić, żeby było dobrze :p. Im dłużej się gra w jakąkolwiek grę tym progres staje się wolniejszy, jestem tego świadomy i nie, nie będę narzekał, chyba, że firma wprowadzi zmiany, które sprawią, że gra przestanie być dla mnie grywalna, a wtedy przestanę w nią grać. Nie interesuje mnie rywalizacja rankingowa, jedynie rywalizacja turniejowa.
Na tych, którzy dla osiągnięcia dobrych wyników płacą szczodrze Inno narzekać też nie będę. Dla mnie oni utrzymuję grę w , którą mogę sobie pograć i się dobrze bawić, dla Ciebie rywalami poza Twoim zasięgiem. To sprawia, że Ty jesteś sfrustrowana, a ja nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2054

Guest
Kiedyś (jak młodziutka byłam) zapytałam taty czym różni się miłość od zauroczenia.
Odpowiedź dedykuję tym co grają długo, "starej gwardi" czy jak chcą się zwać :):

"Zauroczenie to stan gdy ktoś wydaje ci się ideałem bez wad.
Miłość jest wtedy, gdy widzisz wady, drażnią cię one (czasem mniej, czasem więcej) a MIMO nich chcesz z daną osobą być."

Więc szacunek dla wszyskich ZAKOCHANYCH w tej grze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Azulena

Rozbójnik
urocze :)
czy zwiad trwa Ci 3-4 dni?
czy skończyłeś drzewko ze 2 miesiące temu?
czy budujesz domki z nudów?
czy robotnik ci się nudzi, bo nie ma co budować?
Kikimora, podbiłaś moje serce. ;) ;)
Dziś dla mnie bardzo zły dzień, zamiast z mamą razem pojechać na Powązki... ech...

A Twoje podsumowanie naszej sytuacji w grze pozwoliło mi tak się roześmiać, jak od długiego czasu się nie śmiałam. ;) ;)
I oczywiście z treścią zgadzam się całkowicie, natomiast forma ubawiła mnie setnie. ;)
To prawda, że ludzie inteligentni bywają złośliwi (tak o sobie napisałaś sama kiedyś) - ale ta złośliwość bywa też baaardzo dowcipna. ;)
 

DeletedUser1496

Guest
Kiedyś (jak młodziutka byłem) zapytałam taty czym różni się miłość od zauroczenia.
Odpowiedź dedykuję tym co grają długo, "starej gwardi" czy jak chcą się zwać :):

"Zauroczenie to stan gdy ktoś wydaje ci się ideałem bez wad.
Miłość jest wtedy, gdy widzisz wady, drażnią cię one (czasem mniej, czasem więcej) a MIMO nich chcesz z daną osobą być."

Więc szacunek dla wszyskich ZAKOCHANYCH w tej grze.

Cudne !!!! :):):):):)
Kupuję w całej rozciągłości :):):):):)
Mogę wykorzystać dalej ? ;)
 

Osteres

Zwiadowca
Długo już nie pisałem na forum ale tak narzekacie i narzekacie. Też kiedyś narzekałem ale na kilka elementów a nie na wszystko i nie mam więcej zamiaru tego robić. Jak się komuś nie podoba - niech nie gra. Gram jeszcze w kilka innych gier i myślicie, że u innych producentów gier jest lepiej? Grubo się mylicie. Tutaj się coś przynajmniej dzieje. Tylko nie piszcie, że gra nie ma plusów. Skupcie się na nich lepiej :D

edit.
Ewent prosty, fajny i szybki do zrobienia. Ja już prawie kończę bo nie chciało mi się tego robić w ekspresowym tempie jak niektóre osoby :)
 

DeletedUser1496

Guest
Narzekamy i narzekamy, ale i tak jak to ładnie podsumowała @AdkaPatka powyżej, jesteśmy "zakochani" w tej grze.
A że chcielibyśmy wzajemności - to chyba naturalne ;):p:p (przynajmniej ja tak mam;))

Widzimy wady i tutaj chcielibyśmy poprawek, co w tym złego? ;)
A evenciki robię "dla sportu", też już skończyłam - bez specjalnego spinania się :)
Doceniam bardzo pomoc z bety oraz fakt, że IG nie kombinuje z zadaniami - lecą takie same i w tej samej kolejności ;)
Doceniam również fakt, że w Elvenar da się grać nie płacąc, co niestety jak to powyżej @Osteres zauważył, jest dość rzadkim zjawiskiem. ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry