• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Nadchodzi: Nowy styl forum

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser629

Guest
Ona nie pracuje tam tylko siedzi w domku w PL i tyle ( ewentualnie gdzie indziej ale nie w siedzibie "elvenar") :) jest tylko modem forum polskiej wersji gry :) może właśnie gdyby ona sie troche sprzeciwiła i truła im dupe o nasze pomysły to by to lepiej wyglądało
Nie zawsze tak można truć doopke .... niekiedy to daje odwrotny rezultat :confused: Jeżeli w tym pracuje to wie jak to ogarnąć ...
@jakub357 ... łapka w górę .. lepiej bym tego nie ujęła :)
 

DeletedUser174

Guest
Dragomira robi jednak trochę więcej. Jest odpowiedzialna za forum i przesyła twórcom różne raporty. Jak jest jakaś dyskusja, to wysyła im krótką informacje, ile osób była za, a ile przeciw. Oni sobie to tam przeglądają i stwierdzają, czy brać się za to czy nie. Jeśli napływają jakieś komentarze tylko z polskiej wersji gry, to zapewne mają to gdzieś - brane pod uwagę są opinie z wszystkich wersji językowych.(...)
Więc to wcale nie jest jej wina, że jest jak jest. Skargi można kierować raczej do firmy, a nie do niej, bo to nic nie zmieni. Ona nie stworzy dla nas nowego portretu ekranu ładowania, tym zajmuje się firma. Myślę też, że czuje się ona smutno, gdy zalewa ją taka fala hejtu. A Dragomira jest zwykłą osobą i dobrze by było, gdybyśmy się starali współpracować. Ja wierzę, że ona się postara i zrobi co trzeba, żeby jakoś wesprzeć nas, graczy.
taaa powie nam że wszystkie zmiany są dobre i są dla naszego dobra. Albo zasłoni się "balansem" gry albo inna sprawiedliwością. Nawet ekran logowania określiła jako ładny! wiki? buahaha biedna Dragusia nie znalazła żadnego idioty, który by za free bajer zrobił jej robotę - jaka szkoda. Studia? A jakie to sa kwalifikacje? Dzisiaj ludzie po studiach zamiatają ulicę. Szkolenie? a to tych starych jeszcze trzeba szkolić, bo jakoś zmian personalnych w ekipie nie zauważyłam. @jakub357 jak chcesz pisać peany pochwalne to pisz prawdę, bo od czegoś takiego to zęby bolą

Żeby nie było doceniam pracę Dragomiry, ale problem w tym, ze za to jej właśnie płacą! Każdy z nas może ocenić czy uczciwie zarabia na swoje pieniądze i czy tylko "odpęka" swoje. Osobiście jakiejś pasji nie widzę. ale to tylko moje zdanie. Ale oczywiście też nie można mieć do niej pretensji, ze nie "tupie nóżką" czego życzyłby sobie @hassano . Musimy wiedzieć, ze jej możliwości sa ograniczone, więc jak zawsze prawda leży gdzieś po środku :)

A co do wyglądu forum to trochę śmiesznie dyskutować o czym czego nie ma... Aczkolwiek to forum z bety jest zimne i bezduszne. Będzie pasować do tego forum, które trudno jest nazwać tętniącym życiem
 

jakub357

Łucznik
Coś ciężko mi uwierzyć, żeby ktokolwiek, nawet Dragomira, wypowiedziała się o elfce z ekranu ładowania gry jako ładna :oops:

Praca jako moderator wiki, forum, czy jako supportera - rzeczywiście jest pełniona w formie wolontariatu (...) Na angielskim forum Elvenar, tamtejszy Community Manager pisał, że wspomniani wolontariusze cosik jednak za to dostają, mianowicie ,,drobne ilości wirtualnej waluty w formie diamentów". Cóż, mój znajomy określił to jako: zabawkowe pieniądze za prawdziwą pracę...

Co do wykształcenia Dragomiry, to chyba raczej jakieś może ma. Tego nie wiemy.
Odnośnie szkolenia, to rzeczywiście nie widać, aby były jakieś zmiany w ekipie, lecz jednak trzeba przyznać, że do czyiś kompetencji to należy. Lecz prawdą jest, że jest to zajęcie dość... okazyjne - czasami, kiedyś, gdzieś, coś, może w przyszłości, znajdzie się ktoś, nad kim trzeba będzie się pochylić i go wyszkolić, w jaki sposób obsługiwać temat na forum ,,Gracze do naprawy" i żeby mógł zakańczać budowę ratusza u nieaktywnych graczy.

Napisałaś też, kikimoro, że Dragomira tak właściwie tylko ,,odbębnia" swoją robotę i nie ma w tym pasji. Może jest w tym szczypta prawdy, ale jednak zwróć proszę uwagę, że ona nie ma mocy.
Jakby miała moc, to pewnie by od razu zarządziła prace nad większością naszych pomysłów i zmieniła ceny diamentów na niższe. Dragomira nie ma mocy. My też nie mamy. Wszystko jest cichociemne, a to co będzie, zależy od instancji wyższych - a jest nią kilka osób, które siedzą zapewne w jakimś pokoju w budynku w Niemczech, i tam w swoim tempie, siedząc przy biurkach, pracują nad grą w którą gramy. I mają to wszystko co my tu piszemy głęboko w rurze od odkurzacza :rolleyes:
 

DeletedUser626

Guest
Zgłoszenie pomysłu nie jest równoznaczne z jego wprowadzeniem, co miesiąc każdy z CMów coś zgłasza, a czasem jest to cała lista propozycji zmian. Przesiewa to produkcja, przesiewają projektanci i dzielą. Co nie wejdzie, co wejdzie, a co nie pasuje teraz, ale może podpasuje za rok. W tej chwili producenci już wiedzą co będzie np. w grudniu i nie przesuną tego na czerwiec, bo czerwiec też jest z góry zaplanowany. Gdy dostajemy gościnną rasę w wersji 1.23 to nikt nie zaczął jej pisać w wersji 1.22, tylko była przygotowywana od 2-3 miesięcy, a zaplanowana jeszcze wcześniej. Zgłoszony teraz pomysł może zostać ustawiony na czerwiec 2017, ale może to być też lipiec 2018, bo tam będą inne zmiany, które lepiej zrobić razem. Przykładowo: wszystkie pomysły związane z systemem misji czekają na inną zmianę, do której są częściowo dodawane, a która jest w trakcie pisania i żadne tupanie nogą (ani Wasze, ani moje) tego nie zmieni i nie przyśpieszy.

Co do mojej pracy - Tak, mam regularną pracę, dom i rodzinę, mam obowiązki w InnoGames poza forum i supportem, ale nie jestem politykiem, którego macie zlustrować. Od tego mam przełożonego, który moją pracę kontroluje i ocenia, wie co zrobiłam bo musiałam, a co bo chciałam, czy było zrobione na czas etc., bo to jest jeden z jego obowiązków. Ten temat nie jest od tego.
Jeśli macie pytania, zapraszam tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/dragomira-wita.866/ odpowiem o ile mogę, a jeśli będą to pytania prywatne, to o ile będę chciała, ale postaram się zaspokoić Waszą ciekawość.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Christo

Rozbójnik
Ja trochę się nie zgodzę z Dragomirą. Zalegają propozycje, które nie wpływają na fabułę gry. Zgodziłbym się gdyby to miało znaczenie nad fabułą, która wytacza jakiś nowy kierunek gry, gdzie trzeba poświęcić czas na przeanalizowanie, ale nie! Niektóre propozycje są po to by nam ułatwić życie, a nie ślęczeć nad monitorem nie wiadomo ile czasu i jeśli ja dostaję taki tekst jak wyżej napisane przez Dragomire to dla mnie jest zwykłą kpiną. Najlepiej zajmować się jakimiś pierdołami :mad:
 

DeletedUser626

Guest
Podałam przykład, powody odłożenia czegoś na później są różne. Misje są związane z nowym systemem zadań. Dzwonek powiadomień czy kultura sąsiadów z mechaniką odwiedzin. Czasem faktycznie winą jest niski priorytet, czasem pomysł nie ma żadnej daty wprowadzenia i jest odłożony na kiedyś. Fabuła akurat ma tutaj drugorzędne znaczenie, gdy mówimy o funkcjonalnościach, a nie nowej rasie czy jednostce.

Edit: Prosiłam, by pytania związane z moja pracą jako CMa przenieść do innego tematu, podałam linka, dyskusja o stylu forum do tego nie służy.
Jeśli potrzebujecie informacji nie związanych ani z stylem forum, ani moją pracą, dział dyskusji jest pełen wolnego miejsca na nowe tematy, proszę jednak o zachowanie porządku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Kwestia przyzwyczajenia :) myślałem jednak że będzie gorzej to wyglądać i nie będzie sie dało połapać co i jak
 

Mikekun

Rozbójnik
witajcie

Uczciwie powiem że nowy wygląd forum bardzo mi się nie podoba. Utrudnia on rzeczywistą komunikację między osobami. Dodatkowo zawiera szereg nie wygodnych funkcji które bardzo rażą mnie w oczy. Zaznaczam że dominacja tabletów, smartfonów dobiega końca i domagam się aby użytkownicy PC też mieli coś do powiedzenia odnośnie wyglądu forum. Tak samo jak w Forg of Empires bardzo przeszkadza dolny pasek który informuje nas o postach lubianych przez innych użytkowników oraz postach docenionych co w rzeczywistości dla użytkownika mało znaczy. Bardziej doceni się informacje o randze osoby oraz ilości postów, a nie kto lub co lubi naszą wiadomość. Chciałbym powrotu starszego typu przeglądania forum, nowy mi mocno nie leży.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser629

Guest
Oooo znalazłam jeden plus tej jasności forum ... nie muszę zapalać światła w pokoju ;):D
Ale na poważnie ... wszystko się zlewa ... te ciemniejsze paski ... powinny być jeszcze ciemniejsze ... bo tak jak napisała ... @kikimora ... nieźle daje po oczach ...
 

DeletedUser967

Guest
@kikimora świetnie napisała, że teraz to forum jest takie jak atmosfera tu panująca - zimna i bezduszna ;) brawo tfurcy tak trzymać!;);););)
 

DeletedUser995

Guest
O Boże - jaka latarka zrobiła sie z tego forum ... Rozumiem potrzebę robienia pod smartfony czy co tam jeszcze ale mam wrażenie, że niektórzy zapomnieli o użytkownikach PC ... a to niestety nie jest ani czytelne ani przyjemne dla oka ... Pozdrawiam
 

DeletedUser626

Guest
Tak, można zgłaszać propozycje zmian kolorystyki, tylko prosiłabym o coś w stylu "ciemniejsze tło postu użytkownika", abym mogła wskazać konkretny element do zmiany.
 

DeletedUser174

Guest
problem w tym, że trudno jest (przynajmniej dla mnie) wskazać paluchem i powiedzieć: o jak to zmienimy to o 2 tony to już będzie dobrze. Zmiana jednego elementu wpływa na drugi a my możemy tylko i wyłącznie oceniać efekt końcowy. A jak tak będziemy czekać i o ton lub dwa zmieniać jeden element to ze 3 lata nam zejdzie... tylko komu sie będzie chciało z tym bujać tyle??? Sorki, ale osoba, która pracowała nad tym nie powinna się chwalić swoją niekompetencją i wysłać w świat taka żarówę... i raczej zalecałabym zmianę pracy. Bo czy to tak trudno się domyślić ze forum powinno być czytelne? I że nie piszemy jasnym żółtym na białym, albo bladoniebieskim na niebieskim??? Ale jak sie nie szanuje graczy to co się będziemy przejmować takimi drobiazgami? Pokrzyczą, pokrzyczą za 2 albo 3 tyg przestaną i będzie fajnie. a bo to pierwszy raz?
 

Christo

Rozbójnik
A ja mam inną propozycję. Może by tak dodać druga skórkę... coś w stylu nocnej skórki. Taka ciemniejsza. Wtedy każdy mógłby wybrać odpowiedni dla niego wygląd.
 

DeletedUser976

Guest
A nie dałoby się zrobić po prostu skórki ze starego wyglądu forum? Jako domyślne niech będzie ustawione to jaskrawe coś, a jak ktoś chce wrócić do starego wyglądu to wystarczy sobie zmienić.
Swoją drogą czemu zniknęło inny kolor wiadomości CM? Dla mnie było to jakieś jasne wyróżnienie wiadomości od Drago.
 

DeletedUser626

Guest
Ogólne komentarze już zgłosiłam. Nie proszę o wypisanie każdego elementu jeśli problemem jest tonacja całego forum, ale np. już ramka mojego posta, która za mało się wyróżnia, jest konkretną rzeczą do zmiany bez względu na kolorystykę reszty, posty obsługi gry powinny być lepiej widoczne. Zgłosiłam również propozycję włączenia starej skórki dla osób, które nie chcą/nie potrzebuję wersji mobilnej, aby po prostu był wybór. Niestety z góry uprzedzę, że nawet jeśli uruchomienie starej skórki będzie możliwe, to będzie ona pozbawiona wsparcia, ponieważ leży ono po stronie zewnętrznej firmy, a nie InnoGames.

@hassano Post musiałam skasować za słownictwo, na pytanie jednak odpowiem: Kolorystyka na wszystkich wersjach musi być spójna, nie mogę sobie pokolorować polskiej wersji inaczej niż reszta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry