• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

Midi67

Rozbójnik
Wszystko brzmi fajnie - zobaczymy jednak jakie będzie finalne wykonanie - bo wielokrotnie zapowiedzi były szumne a wychodziło jak zwykle....

Nasuwa się jednak inna ważna sprawa... dużo mówione jest o współpracy i integracji bractw.... i tu moje pytanie do IG i @Dragomira - jak gracze w bractwach mają ustalać STRATEGIĘ, komunikować się, przy pomocy beznadziejnego czatu ???? czy nie można wprowadzić NORMALNEGO forum dla bractwa jak np. w Plemionach ? czy to takie trudne???
 

DeletedUser1174

Guest
Okay, czyli co, nadchodzi era manufaktur na poziomie 1 - pełno małych budyneczków robiących niezbędną do zadań w Przygodzie produkcję? Radzę sprawę przemyśleć. Sprawiedliwym byłby iloczyn ilości surowca x poziom gracza. Czyli przykładowo, gracz będący w rozdziale trzecim musi wyprodukować 3 x 100 surowca, a gracz w rozdziale jedenastym 11 x 100 surowca (liczby przykładowe, chodzi o zasadę) - nagrodą dla obu jest ten sam przedmiot Przygody.
 

DeletedUser2076

Guest
Fajnie, że jest na becie. Ciekaw jestem komentarzy ludzi grających tam. Bo z tego rozszerzonego opisu wychodzi naprawdę obraz kolejnego gniotka. Znam pewną gierkę (siostra gra), gdzie są takie zadania gildyjne i w zależności od tego ile osób wykonało daną rzecz to bractwo dostaje odpowiednią pulę punktów. Tutaj zamiast punktów można by było dać tzw. poprzeczkę (to znaczy że np. 30% członków bractwa musi wykonać zadanie - zaokrąglając w górę/dół). Jeżeli nie wykona - nie ma dalszego etapu. I widoczny postęp. Gwarantuję, że system byłby sprawiedliwy (bo jeżeli 30% osób musiałoby np. zdobyć 12 reliktów to nie ważne czy są na początku czy końcu drzewa technologii, czy są w bractwie 1 czy ostatnim) i wtedy każde bractwo miałoby szansę na 1 miejsce (ranking np. wykonane zadania + % aktywnych graczy).
Tak czy inaczej o ile na początku wyglądało to ciekawie tak teraz zaczyna wyglądać coraz gorzej.
 

DeletedUser1530

Guest
moje pytanie wyda się dziwne ale
czy towarzysz nie biorący udziału w przygodzie będzie dostawał nagrody z tej przygody.
wszystkim wiadomo że w turniejach trzeba zdobyć co najmniej 1 punkt aby dostać skrzynki a to jest w niektórych bractwach niemile widziane dlatego się pytam czy w przygodach nie wyjdzie podobny kwiatek że ktoś przypadkiem wykona zadanie do przygody a otrzyma całą pulę wypracowaną przez towarzyszy
 

DeletedUser626

Guest
Wykonanie zadania to za mało, musiałby wykorzystać przedmiot na mapie i tego się już nie da zrobić przypadkiem, ale wtedy tak, dostanie nagrodę za daną mapę. Mapy są 3 i 3 skrzynie nagród, musiałby więc w każdej z map mieć swój udział dla 3 nagród.
 

DeletedUser1470

Guest
A czy wiadomo juz kiedy to wejdzie na nasze serwery?? na becie jest wczesniej niz druga czesc maskarady, czy tutaj tez tak bedzie??
 

DeletedUser626

Guest
Nie, Przygody będą nie wcześniej jak we wrześniu, jest to duży dodatek i wymaga jeszcze dopracowania. Druga cześć Maskarady będzie w tym tygodniu.
 

DeletedUser174

Guest
redukcja czasu nawet rzędu 14h nie powala, a te minutówki są po prostu śmieszne. Ale oczywiście nie musicie się ze mną zgadzać w ocenie użyteczności tego bonusu :)

czy w tych przygodach będą do zdobycia jakieś nagrody w postaci pw lub diaxów? bo w mojej ocenie tylko to jest wartościową walutą w tej grze.
 

DeletedUser626

Guest
@kikimora Nie ma PW i Diamentów, co nie znaczy, że ich nie będzie. Nagrody będą wielokrotnie zmieniane zależnie od Przygód.
 

DeletedUser174

Guest
@kikimora Nie ma PW i Diamentów, co nie znaczy, że ich nie będzie.
to po co robić te przygody??? na przyspieszenie 5 min??? czy tylko mi się wydaje to poronionym pomysłem??? naprawdę pfójcy tych "pomocników" tak wysoko cenią?

ale pozwolę sobie na jeszcze jedno pytanie techniczne. Czy na wstępie przygody będziemy wiedzieć jakie są nagrody na poszczególnych etapach czy też zadziała turniejowa opcja podglądu nagród ? bo pierwszą przygodę to się pewnie zrobi z ciekawości, ale następne o ile nie będzie sensownych nagród (tj pw i/lub diaxów) to raczej z samej ciekawości się już robić nie będzie.

Przyspieszenia są fajne, ale to tylko gadżet. A z gadżetami to tak jest że fajne je mieć, ale bez nich można sobie spokojnie żyć i to bez specjalnego żalu z powodu ich braku
 

DeletedUser626

Guest
Dla wspólnej zabawy, budynków eventowych, punktów rankingowych Bractwa oraz innych nagród, jakie się pojawią. Pamiętaj, że to jest wydarzenie/event, czyli zabawa dodatkowa - nie ma obowiązku jej wykonywania, nie zależy od niej przejście do następnego rozdziału itp.

Nagrody są od razu widoczne, w wieży znajdują się 3 skrzynie, które można podejrzeć. Nagrody za ranking Bractw w Przygodzie również widać, w takiej postaci jak pokazywałam wcześniej - bezpośrednio na rankingu.
 

DeletedUser174

Guest
Może jestem w błędzie, ale wygląda mi to na zapowiedź otwarcia wielkiego sklepu takiego och i ach i generalnie super przez duże "s" a po otwarciu drzwi ... puste haki na mięso i tylko ocet na pólkach jak to za starych "dobrych" czasów w sklepach bywało ...

dla wspólnej zabawy faktycznie raz przygodę można zrobić z ciekawości, a co potem? tym bardziej, ze to nie jest darmowa atrakcja. Turnieje też kosztują, ale wyciągając tych kilkadziesiąt pw powiedzmy że się to jakoś kalkuluje

budynki? no nie przesadzajmy że to taki wielki bonus. Tym bardziej, że są tylko 3 na serwer, więc prawdopodobieństwo że trafią do "normalnych" bractw jest raczej nikłe, bo najprawdopodobniej to pozbierają je koksowniki. I o tym wszyscy wiemy

nagrody? zapowiedziałaś, że pw ani diaxów standardowo w nich nie będzie więc nie mylmy pojęć, bo tak jak szamba nie nazywamy perfumerią tak i tych pomocników trudno jest określić mianem wartościowej nagrody... a jakby jeszcze zamiast czasowych bonusów dali te na złoto o to już by był szał dopiero

i ranking :D problem w tym, że prawie każdy leje na ranking w tej grze. Także ranking jako zachęta do słabo działa :D chyba ze moczopędnie

chyba jedyne pocieszenie to takie, ze nie trzeba tego robić. ale po co w takim układzie wprowadzać coś z założenia ze to będzie zbędny ozdobnik??? Kolejny kwiatek do kożucha? A nie za dużo już tych kwiatków mamy?
 

Azulena

Rozbójnik
No cóż, niepotrzebnie zaczęłam grać w Forge of Empires... bo tu będzie prawie to samo.

Z tym, że jest różnica pomiędzy tymi grami, istotna ze względu na możliwości komputerów, czy na czym tam kto gra.

W FoE grafika jest oszczędna, gra nie posiada wcale mapy, miasta Sąsiadów odwiedzam kiedy chcę, a jak nie chcę, to mam przycisk "Wsparcie" i już, gotowe.

Tutaj grafika jest rozbudowana, mapa jest widoczna i całkiem duża, ładowanie się elementów gry już trwa sporo dłużej niż w FoE.
Strach się bać...
 

DeletedUser626

Guest
@najamoon, @jakub357 - skasowałam Wasze posty, bo to offtop zupełny.

@kikimora Zagalopowałaś się. To, że dla Ciebie nagrody nie są warte zachodu, nie znaczy, że nikt nie będzie w Przygody grał.
 

Azulena

Rozbójnik
Wszystko brzmi fajnie - zobaczymy jednak jakie będzie finalne wykonanie - bo wielokrotnie zapowiedzi były szumne a wychodziło jak zwykle....

Nasuwa się jednak inna ważna sprawa... dużo mówione jest o współpracy i integracji bractw.... i tu moje pytanie do IG i @Dragomira - jak gracze w bractwach mają ustalać STRATEGIĘ, komunikować się, przy pomocy beznadziejnego czatu ???? czy nie można wprowadzić NORMALNEGO forum dla bractwa jak np. w Plemionach ? czy to takie trudne???
W Forge of Empires - gra InnoGames, tak naprawdę to pierwowzór Elvenar - są "wiadomości", które są "konwersacją". W innej mojej grze też to właśnie wprowadzili, czyli robi się modne...
Każda rozmowa tworzy dłuższy lub krótszy wątek, jak na Forum. "Szef" Gildii może wysłać wiadomość do całej Gildii, w której wszyscy mogą potem pisać, czyli dyskutować między sobą.
Jeśli tu wprowadzają odpowiednik Wypraw Gildyjnych z FoE, to może te wiadomości też wprowadzą....

Tylko stały szkopuł jest taki, że w FoE wszystko o wiele lepiej działa - znacznie mniej grafiki, a gra jest starsza i błędy wreszcie usunięte...
Inno jest naprawdę beznadziejne z tym "trybem pracy". Chyba każda ich nowa gra, to tak naprawdę Beta w fazie nieustannych testów i poprawek.
Bardzo żałuję, że "się zadałam" z tą firmą. A ja jak już wydam jakieś pieniądze, nawet malutkie, to nie mogę rzucić gry... ;) No i w sumie te gry MOGŁYBY być fajne... i tak siedzę, irytuję się bez przerwy i czekam, kiedy ta "fajność" wreszcie nastąpi... :p
 

DeletedUser174

Guest
@Dragomira zagalopowałaś się. Bo ani ja nie jestem wszyscy, ani też jak wspomniałaś nie mam obowiązku w owczym pędzie robienia przygód. A masz do mnie pretensje, że uzurpuje sobie prawo do wyrażenia własnej opinii? To chyba nie jest przestępstwo?

Smuci mnie co innego. Pomysł z rywalizacją bractw pierwsza klasa. Od dawna był przecież ponoszony temat, ze właśnie czegoś takiego brakuje i próbowano dokleić ten element do turniejów. Ale wykonanie przynajmniej z zapowiedzi wygląda lipnie. I w mojej ocenie to aż żal patrzeć, bo szkoda by taki potencjał zmarnować. ale najwidoczniej się nie znam. Bo gdyby nagrody były zachęcające to każde bractwo chciałoby je mieć, a zaciętość w walce o nagrody byłaby wisienką na torcie.

Chyba ze przygody sa nastawione na młodych graczy a ta "stara gwardia" ma tylko dostać po kościach... znowu...
 

DeletedUser2076

Guest
@Azulena - wiesz, ja właśnie przestałem grać w Forge bo ładował mi się znacznie wolniej; każde okno ładowało się tak jakby na nowo zasysało jego grafikę i strukturę kodu bezpośrednio z serwera (nie wspominając o walkach, co w zasadzie przesądziło o porzuceniu gry na amen). Pomimo powolności ładowania miast tej pomocy udziela się może z 30 osobom więc jest super.

Teraz też widzę podobieństwo z Forge przy tych wyprawach. Pewna oryginalność jest (nie me punktów prestiżu na szczęście), a czy będzie warto się tłuc wszystko zależy od zgrania bractwa. Przykładowo turnieje, jeżeli bractwo dobrze to rozegra, opłacają się wszystkim. Tutaj @kikimora ma rację bo same nagrody, przynajmniej ze zrzutu są baaardzo słabe. Jeszcze żeby ta szybka pomoc była rozbita (14 godzin w seriach po np. 30 minut) to byłoby super. A tak np. na jeden budynek rzuci się 14 godzin, a na kolejne smuto się popatrzy. Niby można na odkrywcę to rzucić, ale ja np. nie mam parcia na szybkie odkrywanie (i podejrzewam, że sporo osób też). Ciekawiej by było gdyby te nagrody dało się zamieniać (albo wybierać z puli nagród). No ale nie ma co graczy rozpieszczać, i tak grają (a że narzekają - jakoś się to przetrzyma).
 

Azulena

Rozbójnik
@Azulena - wiesz, ja właśnie przestałem grać w Forge bo ładował mi się znacznie wolniej; każde okno ładowało się tak jakby na nowo zasysało jego grafikę i strukturę kodu bezpośrednio z serwera (nie wspominając o walkach, co w zasadzie przesądziło o porzuceniu gry na amen). Pomimo powolności ładowania miast tej pomocy udziela się może z 30 osobom więc jest super.
/.../
Oj, wiesz co, zmartwiłeś mnie, a ja chyba zmartwię Ciebie...
Obawiam się, że mnie za jakiś czas FoE zacznie działać wolniej, a Tobie Elvenar...
Mam mało malutkich miast tutaj w okolicy, ale mam ze dwa - i one się znacznie szybciej ładują przy odwiedzinach.
W FoE jestem w epoce trzeciej w kolejności, mam 98 Znajomych i jeszcze Sąsiadów - wszystko śmiga. Nie pytałam Znajomych ze dalszych epok jak u nich...
Tutaj zarówno ładowanie się mojego miasta trwa, jak i miast Sąsiadów, przy czym Sąsiadów dłużej niż mojego. Nie jestem daleko - w erze Orków. Ale doskonale pamiętam, że na samym początku gra mi śmigała...

Czyli wszystko to jest na tej samej zasadzie - gra (gry Inno) nie radzi sobie z większym "obciążeniem".
 
Do góry