• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

Azulena

Rozbójnik
A "Instrukcja" jakaś, taka zrozumiała dla każdego. to do tego będzie? Bo to co jest pod znakiem zapytania to czytelne nie jest.

Ja NIE gram w tę grę z nudów (niestety spodobała mi się kiedyś tam, na początku) i nie mam na nią wiele czasu.
Wyprawy Gildyjne w FoE są o wiele, wiele prostsze i żadnych instrukcji dodatkowych nie potrzeba.

A tu państwo projektanci popłynęli na fali wyobraźni, zapominając (jak zawsze), że gra jest z boku, a raczej gdzieś na końcu, PO realnym życiu.

Mam w Bractwie samych "młodych", chciałabym im coś podpowiedzieć, a tu ... sama nie rozumiem, o co właściwie chodzi.
 

DeletedUser626

Guest
Wersja BARDZO skrócona: Robimy zadania, z lewej strony mamy 2 linie zadań do wydarzenia, którymi można dowolnie kręcić jak zadaniami powtarzalnymi. Za każde zadanie dostajemy przedmiot. Przedmiotów używamy do odblokowania punktów na mapie. Gdy dojdziemy do złotej wieży, nagrodę dostają wszyscy, którzy wykorzystali przedmiot na danej mapie i odblokowujemy nową mapę i tak 3 razy.

Przygody będą się pojawiać w miarę regularnie, co nie znaczy, ze równo co do dnia. Jeśli będzie inny event to oczywiście nie będzie Przygody w tym samym czasie i będą między nimi przerwy.
 

DeletedUser1349

Guest
Brakuje mi informacji o tym, ile posiadam wyprodukowanych odznak cieśli, browarników, itp. (albo już takie ślepe oczęta mam i nie znalazłem). Łatwiej byłoby planować produkcję..
 

DeletedUser626

Guest
@Royal79 Na mapie Przygody obok podanego czasu do końca, po prawej jest ikonka, pod którą jest ilość Twoich przedmiotów - w równej linii z ikonami towarów na górnym menu.
 

DeletedUser2014

Guest
Ok, to ja zapytam o nagrody. Co tu jest nagrodą? Bo jeśli za przejście całej mapy nagrodą są te dwa bonusy, to sorki. Coś nie ten teges
 

DeletedUser626

Guest
są 2 rodzaje nagród - za mapy, to są skrzynie w złotej wieży i tak, za pierwszą mapę są tylko 2 bonusy, za drugą mapę jest druga skrzynia (bonusy i budynek) i za 3cią mapę trzecia (bonusy i budynek). Oraz nagrody dla Bractw - punkty rankingowe Bractwa, redukcje czasu i dla top 3 budynki, z poziomu mapy można zajrzeć do rankingu Przygody i zobaczyć kto co dostaje.
 

Azulena

Rozbójnik
@Dragomira , dzięki....

No czyli tak...
w zadaniach powtarzalnych są takie, jak. np. produkcja TRZECH różnych towarów. Aby to wykonać, trzeba postawić dodatkowe małe manufaktury. Małe są małe ;) mogłabym - ale skąd mam wiedzieć, że to właśnie TEN PRZEDMIOT do czegoś się przyda?

Inne zadania WYKONALNE w tej linii w zasadzie nie istnieją - zbieranie "trunków" lub "chleba" odpada - CZAS.
Zbieranie "koszy zakupów" jest OK, bo i tak na noc to zawsze nastawiam - ale zbiorę jutro.

ILE tych "przedmiotów" potrzeba, GDZIE na tej... durnej mapce jest taka informacja i czy w ogóle jest? Ale najgorsze w tym wszystkim... dociera do mnie, że żeby ZACZĄĆ muszę zadania "przebierać" po przedmiotach, a nie po ich wykonalności dla mnie!!

KTO to do jasnej..... wymyślił??!!!
Kierowanie się opiniami Graczy grających na Becie NIE oznacza, że zwykły, nie tak zaangażowany Gracz będzie zadowolony, albo że w ogóle będzie miał możliwość w tym uczestniczyć!!

Teraz to już naprawdę mam ochotę rzucić to w ...diabły, bo jako szefowa Bractwa MUSZĘ to robić, aby dać możliwość uczestnictwa moim Graczom, a ja NIE MAM NA TAKIE COŚ CZASU!! Ani ochoty. :( :(
 

DeletedUser2014

Guest
Azulena chyba najprościej przelecieć przez mapę i sprawdzić jakie odznaki trzeba. potem rozdzielić to w bractwie. Najbardziej podoba mi sie 70 tys. pyłu, klejnotów itd. Dla słabiej rozbudowanych bractw to będzie jakaś masakra
 

DeletedUser80

Guest
Ta przygoda jest do nauki, poznania zasad i opłacalności ścieżek itp.
W następnej powołuje się koordynatora który rozdziela zadania, dla osób mniej aktywnych - dłuższe produkcje, bardziej - krótsze.
Tak samo nie każdy musi mieć obce manufaktury, to kwestia balansu, na razie nie wiemy.
Nagrody z nóg nie zwalaja ale sama przygoda mi się podoba.
 

DeletedUser626

Guest
@Azulena My tak zrobiliśmy jak napisał @elfmietek - przelecieliśmy punkty na mapie, spisaliśmy i wrzuciliśmy do wiadomości Bractwa, mniej więcej się podzieliliśmy, ale w praktyce każdy robi co może, umówiliśmy się tylko że te produkcje 48h/24h robią konkretne osoby, które mogą sobie na to pozwolić (mają np. miejsce na postawienie niebonusowych małych manufek), a małe produkcje za to robią osoby, które mają więcej czasu. Nie ma znaczenia czy ktoś zainwestuje na mapie 1 odznakę czy 10, nagrodę dostaje każdy uczestnik z danej mapy.

Faktem pozostaje, że Przygody wymagają aktywności, kilka osób w Bractwie może się skupić na dłuższych produkcjach, ale nie wszyscy.

Przeklikiwanie zadań jest męczące, zgłosiliśmy to do zmiany. Tak samo jak to, że przydałaby się lista kto co już w Bractwie zainwestował, łatwiej będzie Arcymagom ogarnąć na czym stoją i czy o nikim nie zapomnieli, zanim pójdą dalej. Ta Przygoda jest pierwszym tego typu wydarzeniem w grze w ogóle, bo Turnieje nie mają elementu rywalizacji między Bractwami, na pewno więc zostanie dopracowana na podstawie komentarzy z wersji językowych, nie tylko bety.
 

jakub357

Łucznik
Czyli zdobyte przedmioty można gromadzić, ale są dostępne tylko w obrębie jednego wydarzenia.
Szkoda, że w nagrodach ze Skrzynek, nie ma jakiś diamentów, lub PW - tak się składa, że niektórzy mają monet i zasobów pod sufit.
Tylko ta Magiczna Chatka, z 3ciej skrzynki, wygląda sensownie. Chociaż, w moim przypadku, daje tylko 139 kultury (to już lepiej chodnik postawić) i zasoby 266/h, bo jestem w orkach (gdzie za 1 motywację premiowaną mam 2600 zasobów).

Jedynie budynki eventowe wyglądają sensownie, ale to tylko 3 najlepsze bractwa zdobędą.
Skrócenia czasu, to moim zdaniem gra nie warta świeczki.

A pomijając kwestie beznadziejnych nagród, to uważam jak @PanGry - sama przygoda mi się podoba :)
 

Azulena

Rozbójnik
No fajnie.... podstawowa informacja, czy wszyscy robią to samo, czy właśnie każdy co innego, w "podpowiedzi" na samej mapie oczywiście się nie znalazła. :( :(

A może ktoś mi powie, do czego są te dziwne rzeczy (nie "odznaki") w drugiej linii zadań?? Te naszyjniki, bransolety i coś tam??
 

DeletedUser626

Guest
@Azulena To jest tylko zaproponowana przeze mnie strategia, nie sposób na zrobienie wydarzenia. Możecie wszyscy robić wszystko jak wam wygodniej, ale zaczęłaś od tego, że nie masz czasu, stąd nasze propozycje, żeby się podzielić zadaniami. Odznaki generalnie są za zadania na zasoby, a "biżuteria" za zadania na towary (marmur, drewno, stal - komplet produkcji).
 

DeletedUser626

Guest
Nie jest to żaden sekret, więc:
1. Wyprodukuj Trunki 50 razy [5min] - Odznaka Browarników
2. Wyprodukuj Proste Narzędzia 35 razy [15min] - Odznaka Trentów
3. Wyprodukuj Chleb 20 razy [1h] - Odznaka Piekarzy
4. Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 10 razy [3h]- Odznaka Cieśli
5. Wyprodukuj Kosz Zakupów 5 razy [9h]- Odznaka Farmerów
6. Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 5 razy [24h] - Odznaka Kowali
7.Wyprodukuj Marmurową Mozaikę 1 raz, Cenny Pierścień 1 raz, Drewniane Figurki 1 raz [komplet produkcji drewno, stal, marmur 3h] - Luksusowy Flakon
8.Wyprodukuj Zdobione Kolumny 1 raz, Maskę Wojownika 1 raz, Drewniany Kufer 1 raz [komplet produkcji drewno, stal, marmur 9h] - Złota bransoleta
9.Wyprodukuj Zachwycający Ołtarz 1 raz, Wielki Globus 1 raz, Luksusowy Fotel 1 raz [komplet produkcji drewno, stal, marmur 24h] - Diamentowy naszyjnik
10. Wyprodukuj Wspaniałą Fontannę 1 raz, Elegancki Piec 1 raz, Królewskie Łoże 1 raz [komplet produkcji drewno, stal, marmur 48h] - Elegancki Posąg

Numery są zgodne z numerami podanymi w tytułach zadań.


@Azulena Przedmioty za towary przydadzą się na kolejnych mapach i w wirze.
 

Azulena

Rozbójnik
@Azulena To jest tylko zaproponowana przeze mnie strategia, nie sposób na zrobienie wydarzenia. Możecie wszyscy robić wszystko jak wam wygodniej, ale zaczęłaś od tego, że nie masz czasu, stąd nasze propozycje, żeby się podzielić zadaniami. Odznaki generalnie są za zadania na zasoby, a "biżuteria" za zadania na towary (marmur, drewno, stal - komplet produkcji).
Rozumiem, dzięki, ale przecież to właśnie całe Bractwo ma to robić jakoś razem, tak tam jest w opisie... wspólnie wybrana ścieżka, itd.

A biżuteria jest w drugiej linii zadań powtarzalnych, ale do czego ona jest potrzebna?? Bo nie widzę na mapie, tylko odznaki...

Do tej mapy to zresztą lupa potrzebna, oni muszą mieć monitory jak w centrum dowodzenia chyba, że takie maleńkie obrazki robią....
 

DeletedUser1871

Guest
łaszek z ta przygoda odznaki za diaxy event zaczoł sie niecałe 2h temu a pewne bractw zrobiło juz 7 punkow i zaraz beda konczyc 1 gwiazdke i walcz z takimi o jakies miejsce w rankingu bractw z tego co zapowiadaliscie mielo to wygladac innaczej
 

jakub357

Łucznik
U mnie to samo - niektóre bractwa robią już 7 Punkt Kontrolny.
Robienie zadań pochłania sporo czasu, a także przestrzeni i dóbr. A jeśli tak się rzeczy mają, to możliwe do zdobycia nagrody są... no powiedzmy, niewspółmierne.
 

Hassano

Łucznik
łaszek z ta przygoda odznaki za diaxy event zaczoł sie niecałe 2h temu a pewne bractw zrobiło juz 7 punkow i zaraz beda konczyc 1 gwiazdke i walcz z takimi o jakies miejsce w rankingu bractw z tego co zapowiadaliscie mielo to wygladac innaczej

A co liczyłeś na miejsce w top 3?? Ludzie używajcie czasem mózgu.. nagrody dla plebsu są żadne nagrody dla top 3 jak dla mnie też średnie bo to budynki na które i tak nie mam miejsca więc strata żadna..
 
Do góry