• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Rebalans najstarszych budynków wydarzeń

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

Connroy

Wędrowiec
Ciekawe kto teraz będzie brał udział udział w przygodach i eventach skoro budynki w nich zdobyte ze sporym trudem (mnóstwo poświęconego czasu) można w każdej chwili zrebalansować (np. za kolejne kilka miesięcy) i cały Wasz trud pójdzie w gwizdu a korzystają Ci którzy grają-nie grają czyli kupują budynki stadardowe bez żadnego wysiłku od których nic nie odjęto i takim tez daje się rekompensatę. Magiczna rezydencja nie odda 3-5k kultury. (bo po tyle albo nawet i więcej potraciło wielu graczy ). Zastanawiam się po co był ten rebalans skoro to stare budynki i naturalnie po przejściu kilku nowych eventów ludzie sami by je powymieniali na nowsze z większymi bonusami i nie było by całego tego dziwnego przekrętu. Czemu to miało służyć?
Jedyna logiczna rekompensata to 1 bonusowa ekspansja gdzie każdy sam zdecyduje co musi zrekompensować (czy budynek kulturowy czy rezydencja czy mix jednego i drugiego) żeby odblokować możliwość dalszej gry (minusy skutecznie blokują i wymuszają usuwanie już postawionych manufaktur w które ludzie zainwestowali sporo czasu i pieniędzy).
 

DeletedUser976

Guest
pamiętajcie, że IG to niemiecka firma, a Niemcy są jak to ująć, bardzo podatni na rozkazy. Ordung Must sein! Nie dziwo ta że zrobią co pseudo "Góra" nakaże. Na szczęście dawno pozbylem się budynków eventowych, ale podejście IG do graczy jest na tragicznym poziomie
 

DeletedUser

Guest
Witam. Czytam te posty i nie wiem co napisać. Żal mi tych ludzi, którzy stracili tak dużo kultury i populacji. Kochana Dragomiro, jest to wg. mnie cofnięcie się w grze o kilka miesięcy. Jeśli jest taka możliwość to anulujcie ten niefortunny rebalans. Ja nic nie straciłem i nie zyskałem. Jeśli już to w min. stopniu, bo nie zauważyłem zmian. Nie chcę rekompensaty w postaci chyba dwóch dodatkowych budynków. Chciałbym je przekazać tym, którzy stracili najwięcej. Oczywiście, jeśli jest taka możliwość. Proszę o przekazanie mojej rekompensaty tym, którzy mają największe straty. Dziękuję i pozdrawiam.
 

DeletedUser2264

Guest
pamiętajcie, że IG to niemiecka firma, a Niemcy są jak to ująć, bardzo podatni na rozkazy. Ordung Must sein! Nie dziwo ta że zrobią co pseudo "Góra" nakaże. Na szczęście dawno pozbylem się budynków eventowych, ale podejście IG do graczy jest na tragicznym poziomie
Badania udowodniły, że każdy człowiek jest podatny, niezależnie od narodowości... :)
 

DeletedUser3304

Guest
co mi 2 nagrody jak juz policzylem to moje straty w kulturze to grubo ponad 3k, daleko nie szukac cukierkowe drzewo mialo wczesniej 750 kultury 750 ludków a dzisiaj tylko 117 kultury i 530 ludków, mam takie 3 budynki, to ile juz w plecy, kolejny budynek ze zmniejszoną kulturą zimowa sadzawka z lampionami z 1450 na 1110, jak przeglądam to chyba wszystkie budynki z eventu zimowego w piach(zmniejszona kultura), co po prostu nie oplaca ich się trzymać, ale IG straci kolejnych graczy:(
 

visit0r

Paladyn
co mi 2 nagrody jak juz policzylem to moje straty w kulturze to grubo ponad 3k, daleko nie szukac cukierkowe drzewo mialo wczesniej 750 kultury 750 ludków a dzisiaj tylko 117 kultury i 530 ludków, mam takie 3 budynki, to ile juz w plecy, kolejny budynek ze zmniejszoną kulturą zimowa sadzawka z lampionami z 1450 na 1110, jak przeglądam to chyba wszystkie budynki z eventu zimowego w piach(zmniejszona kultura), co po prostu nie oplaca ich się trzymać, ale IG straci kolejnych graczy:(
tez mam 3 cukierkowe drzewka, wyszlo po rebalansie +1500 ludzi - 2700 kultury (z dużymi przybliżeniami)
 

DeletedUser3304

Guest
tez mam 3 cukierkowe drzewka, wyszlo po rebalansie +1500 ludzi - 2700 kultury (z dużymi przybliżeniami)
jak ci wyszlo ludków więcej, sprawdzalem na angielskim wiki wczesniej drzewko mialo 720 ludków i 720 kultury, a teraz 117 kultury i 530 ludków, to tylko na tych 3 budynkach strata 1800 kultury i 570 ludków, to jak ty mozesz miec na plusie ludki no chyba ze mialo byc -1500 ludzi i -2700 kultury, w bractwie mi zglaszali kolejne budynki ze sporą stratą w kulturze np sniezne urocze drzewko, migoczace drzewo ojca, to kolejne straty obecnie te budynki juz są do skasowania, bo ich staty spadly ponizej 100 na pole i dla mnie juz są nie opłacalne, bo moge postawic z kultura na poziomie 120=130 za monety i narzędzia. Robią wszystko aby stracic kolejnych gracz, a coraz więcej rozwinietych pisze juz koniec gry
 

DeletedUser80

Guest
starty/zyski na budynkach eventowych zależą od poziomu.
Może być, że na tym samym budynku jedna osoba straci a druga zyska.
Przykład - Father Glitter Tree
Na 8 poziomie - 110 straty kultury
na 9 poziomie - zysk 1.100 kultury
Na cukierkowym drzewie
na 6 poziomie strata 190 ludków i 603 kultury
na 11 - zysk 300 ludków ale strata 1.490 kultury
Jako, że mamy różnorodność budynków okazało się, że część graczy sporo straciła, część nawet nie zauważyła rebalansu ale znaleźli się i tacy którym wyszło do przodu.
I trudno do nich mieć pretensje, że są z niego zadowoleni.
 

visit0r

Paladyn
jak ci wyszlo ludków więcej, sprawdzalem na angielskim wiki wczesniej drzewko mialo 720 ludków i 720 kultury, a teraz 117 kultury i 530 ludków, to tylko na tych 3 budynkach strata 1800 kultury i 570 ludków, to jak ty mozesz miec na plusie ludki no chyba ze mialo byc -1500 ludzi i -2700 kultury, w bractwie mi zglaszali kolejne budynki ze sporą stratą w kulturze np sniezne urocze drzewko, migoczace drzewo ojca, to kolejne straty obecnie te budynki juz są do skasowania, bo ich staty spadly ponizej 100 na pole i dla mnie juz są nie opłacalne, bo moge postawic z kultura na poziomie 120=130 za monety i narzędzia. Robią wszystko aby stracic kolejnych gracz, a coraz więcej rozwinietych pisze juz koniec gry
generalnie mam głównie ewentowe budynki ludzie+kultura, pisałem o końcowym efekcie samej aktualizacji mającej wpływ na całe miasto
 

DeletedUser3290

Guest
Ja swoje konto zostawiam na dluzszy czas. nie zamierzam poswiecac cennych chwil swojego zycia na cos, co pozniej jakis zlodziejski rebalans mi zabierze. Nie wiem jak to prawnie wyglada (wem, ze regulamin niby na to pozwala), ale tu w gre wchodza takze prawdziwe pieniadze, wydaje je by miec konkretny budynek, z takimi i takimi parametrami, gdyby mial gorsze jak po rebalansie to by czesc osob wcale sie na niego nie zdecydowala. A to juz jest zlodziejstwo w czystej postaci. Rekompensata.... gdzies sobie ja wsadzcie- jaka to rekompensata jak kazdy ja dostanie, niezaleznie od tego czy zyskal czy stracil i ile stracil? Jestem bardzo rozczarowana i zawiedzona i strasznie zaluje mojego poswieconego czasu na ta gre. Oczywiscie swoja frustracja zamierzam dzielic sie z innymi, w opiniach takze.
 

DeletedUser3304

Guest
nie tylko ty jestes wsciekłą, bo ja gram dopiero 10 miesiąc juz jestem w końcówce rozdzialu orków, a tu nagle taki numer, w info bylo ze rebalans dotyczy budynków z 2016 i początku 2017, to dlaczego równiez zahaczyło o koniec 2017, bo moje budynki które mi znacznie obnizyli są z eventu zimowego który wystartowal 4 grudnia a skonczył się 7 stycznia 2018. O co tu chodzi karają nowych graczy a dają gratis starym graczom, co to ma być, to jest oszustwo, tez się zastanawiam czy dalej grać, bo jak tak zrobili teraz to moze za kilka miesięcy uwalą budynki z obecnego eventu na mobile, jak mozna karac nowych graczy, to jest cięzko zrozumiec, róbcie tak dalej napewno będziecie mieli nowych graczy i kasę, ja juz nie kupie zadnych diaxów bo po co mimo ze nie kupuje juz od 2 miesięcy to jeszcze nie mialem zadnego promo:(
 

DeletedUser629

Guest
w info bylo ze rebalans dotyczy budynków z 2016 i początku 2017, to dlaczego równiez zahaczyło o koniec 2017, bo moje budynki które mi znacznie obnizyli są z eventu zimowego który wystartowal 4 grudnia a skonczył się 7 stycznia 2018.
Podejrzewam że nie o rok zdobycia tu chodziło tylko o dany budynek kultury..... co event niektóre się powtarzają i jak jesteś epokę wyżej to i wartości tego budynku się zwiększyły. Jeżeli miałeś drzewo cukierkowe lub ojca to są najstarsze budynki kulturowe i po rebalansie ten budynek miał obniżone ilości kultury i ludzików od pierwszej epoki do dwunastej epoki, więc nieważne kiedy ją wygrałeś, tylko czy ją posiadasz ...
 

DeletedUser1921

Guest
Ja tam @kikimora uwielbiam czytać Twoje wypowiedzi i w 99% sie z nimi zgadzam. A porównanie pseudo informatyków z małpami ewidentnie obraża małpy bo myślę że po roku szkoleń one by więcej potrafiły niż te cepy co siedzą tam teraz.. Myślałem że po wojsku nieda sie już nic więcej zepsuć w tej grze ale jednak mnie znów zaskoczyli ( kreatywności nie można im odmówić) nie przypuszczałem że wpadną na pomysł zmian statystyk budynków eventowych. Już z niecierpliwością czekam na rebalans cudów a następnie zwykłych domków, warsztatów i manufaktur. Na końcu zabiorą nam jeszcze ekspansje nawet te co j€ż mamy bo uznają że jednak z mapy za dużo sie ich dało zdobyć i tak przecież nie może być..
Nie kracz. Bo tak IG jeszcze zrobi.
 

DeletedUser2015

Guest
Ja się chcę tylko zapytać, o której godzinie w przybliżeniu mogę oczekiwać magicznej rezydencji oraz budynku kultu w swoim inwentarzu? @Dragomira, zdradzisz coś?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2753

Guest
Mam -1900 ludności. Buduje już rezydencje wyżej, ale to potrwa... A teraz wrzucanie przygodę bractw. Jak mam wybudować manufaktury dodatkowe jak mam populacje na minusie? :(
 

DeletedUser3295

Guest
Obiecanki cacanki a rezydencji magicznej nie widać i chyba już nie będzie. To zwykłe mydlenie oczu.
 

Tajniakos

Paladyn
Obiecanki cacanki a rezydencji magicznej nie widać i chyba już nie będzie. To zwykłe mydlenie oczu.
@jerry09 na becie rezydki rozdali w zeszłym tygodniu. Teraz trzeba czekać na nie u nas.. Nie wiem tylko co te rezydencje mają zrekompensować. Niedbalstwo i olewający stosunek do graczy? Widząc jaka była reakcja graczy na becie po rebalansie zdecydowali się je wrzucić u nas w takiej samej postaci? Takim postępowaniem ryzykują stratę graczy dzięki którym żyją więc nie rozumiem czemu to ma służyć.
Mam -1900 ludności. Buduje już rezydencje wyżej, ale to potrwa... A teraz wrzucanie przygodę bractw. Jak mam wybudować manufaktury dodatkowe jak mam populacje na minusie? :(
Przygody bractw wchodzą bo w nie gracie i to mnie dziwi... Nagrody nieadekwatne do poniesionego wkładu całego bractwa. Bojkot przygód ucichł a tak dobrze się zapowiadał... Nie dziwcie się więc że nagrody są jakie są bo lepszych nie będzie ;)
 

DeletedUser80

Guest
Bojkot to sobie własnie Inno samo zrobiło.
Graczy którzy nie będą mogli postawić dodatkowych budynków będzie multum.
Druga część zignoruje przygody bo będzie odbudowywało szkody po rebalansie.
A jeszcze inni odpuszczą bo są wkurzeni na Inno i dla byle jakich nagród żył sobie wypruwać nie będą:)
 

babaruba

Wędrowiec
Obiecanki cacanki a rezydencji magicznej nie widać i chyba już nie będzie. To zwykłe mydlenie oczu.
To stało się już tradycją, coś nam obiecują,a potem czytamy o problemach technicznych. Wyszło na to, że rekompensatą za rebalans jest kolejna przygoda. Jak zwykle info pojawi się jak się już "wykrzyczymy" i może tym razem ktoś wpadnie na pomysł by w wyjaśnieniu umieścić słowo "przepraszamy"
 

DeletedUser2340

Guest
@Dragomira, jak to jest z tym rebalansem? Budynek jest. Magiczna rezydencja. Ale nie wszystkim się zgadza ilość populacji. Niektórzy nadal są na minusie. Więc jak to jest?
 
Do góry