• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Zadymka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
mam ten sam problem, ale jak chcę wylosować dany budynek typu:
drzewo ojca (pop+kult) to nie robię 140 płatków tylko 50 :)
zamiast 10 losowań mam 28 losowań i wynik:
4 drzewa wylosowane.
wiem, że ilość kul jest mniejsza, bo 50x4=200 >niż 140
ale, tyle w tzw. międzyczasie dostaje się darmowych 50 i 90 bonusów płatków, że rekompensuje to.
jedyną różnicą jest wielkość PW 25 do 5, ale jak drzewko badań mam zablokowane, z powodu nadmiaru PW, więc nie jest dla mnie priorytetem;)
Ciekawe spostrzeżenie, zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce, w piątek spróbuję ustrzelić jak najwięcej "Snowy charming tree" :)
 

DeletedUser80

Guest
zaraz przyleci kalart i powie Ci że nie musisz robić ewentu bo przecież nie jest obowiązkowy
Wystarczę ja.
1.Gra nie jest obowiązkowa
2.Udział w evencie nie jest obowiązkowy
3.Odbieranie (lub próba przynajmniej:)) nagród codzienne też nie jest obowiązkowe
Dodałbym tylko jeszcze jeden punkt.
4. Zdobycie wszystkich 3 nagród głównych nie jest obowiązkowe.
I przypomnę:
smerfom marudom mówimy nie:)
Gra ma być zabawą więc albo się bawcie albo poszukajcie sobie innej, która was zadowoli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Azulena

Rozbójnik
Oczywiście, że event nie jest obowiązkowy, tak samo jak granie w tę, a nie inną grę...

Obawiam się, że "decydenci" od tej gry właśnie tego nie rozumieją - granie w tę grę, ani inne gry InnoGames nie jest obowiązkowe.

Aby przyciągnąć, a potem zatrzymać Graczy, trzeba się starać cały czas, nie wystarczy mieć pomysł na grę.
A już zupełnie osobną kwestią jest przyciągnięcie do gry Graczy, którzy nie mają oporów z wydawaniem pieniędzy na "darmowe" gry.
W przypadku tej gry problem stanowi różnica wartości walut... w innych grach opłaty za różne rzeczy są dostosowywane (mniej lub bardziej) do rynku, a tutaj wcale.
A cena w euro przeliczona na złotówki bez żadnych dostosowań, jest dla nas zabójcza.

A co do tego eventu, to ja BARDZO CHCIAŁAM GO ZROBIĆ.
Letniego nie zrobiłam, miałam całkiem inne sprawy "na głowie", tym bardziej chciałam zrobić ten - nawet mi przez myśl nie przeszło, że on "z definicji" jest nie do zrobienia. To po co w ogóle jest????
 

Azulena

Rozbójnik
Wystarczę ja.

Dodałbym tylko jeszcze jeden punkt.
4. Zdobycie wszystkich 3 nagród głównych nie jest obowiązkowe.
I przypomnę:

Gra ma być zabawą więc albo się bawcie albo poszukajcie sobie innej, która was zadowoli.

Sorry, ale zabawa to nie jest to co tutaj, że oferują Ci coś do "zabawy" i nagrody do zdobycia, a potem MATEMATYKA (to nie żadne MARUDZENIE) wykazuje Ci czarno na białym, że "sorry Gregory" ale ta nagroda to jest tylko tak "dla picu" a w rzeczywistości jak nie zapłacisz ponad 300 złotych polskich, możesz o niej zapomnieć.

Ja zabawę, szczególnie dobrą zabawę, widzę zupełnie inaczej.
Równe szanse dla wszystkich Graczy - to jest podstawa dobrej zabawy.

Kasa - oczywiście, nie mam nic przeciwko, jak napisałam, z okazji eventu wydałam (niepotrzebnie jak się okazuje) te 20 złotych, bo tyle mogę.
Ale to w przyzwoitych grach jest zrobione tak, że wkładając więcej czasu jesteś w stanie taki event zrobić, nawet bez wydawania małej ilości pieniędzy.
A tu nie zrobisz eventu bez wydania tych 300 złotych - jak jasno wychodzi z wyliczeń.

Więc proszę mi tu NIE MARUDZIĆ o MARUDZENIU - ja używam MATEMATYKI i to wszystko. WYLICZENIA są tak jasne i oczywiste, że nawet nie muszę "wyciągać wniosków" z tych wyliczeń.
To jest czarno na białym, że się powtórzę.
 

DeletedUser449

Guest
Matematyka nie wykazuje, że trzecia nagroda jest nieosiągalna dla gracza, tylko że statystyczny gracz jej nie zdobędzie. Ale na tysiąc graczy, którzy ukończą event z bardzo wysokim wynikiem - kilku z nich teoretycznie może się cieszyć nagrodą bez wykorzystania choć jednego diamentu. To już zależy, czy będzie kilka tysięcy graczy, którzy logują na tyle często by nie tylko ukończyć wszystkie zadania, ale i zebrać większość odłamków. Wtedy... jak najbardziej istnieje szansa. Jeśli szansa wynosi 0.001, to na tysiąc graczy jeden zdobędzie nagrodę - choć trzeba pamiętać jeszcze o prawie wielkich liczb.
Jeśli dobrze pamiętam obliczenia z US forum, to szansa na nagrodę wynosi nawet sporo więcej, więc można realnie liczyć na kilku szczęśliwców pośród wszystkich aktywnych graczy.

Matematyka w żaden sposób nie mówi, że nie zdobędziesz żadnej z nagród dziennych ani że nie zdobędziesz 2/3 nagród głównych. Wręcz przeciwnie. Ja się cieszę z nawet kilkunastu silnych budynków kulturowych, a zwłaszcza z ponad setki punktów badań, których wcale bym nie miał, gdyby nie event.
Czarno na białym widać tylko, że marudzisz.
 

Hassano

Łucznik
@Azulena mówiłem Ci że przylezie i będzie Ci wmawiać że sie da :)

Event trwa 35 dni czyli 840 godzin. Licząc że zawsze dostaniemy 2 płatki (a tak nigdy nie ma) mamy 1680 płatków. A brakuje 3 442 więc i tak różnica jest 1762 które JUŻ TRZEBA zebrać z prezentów.
 

Azulena

Rozbójnik
Uprzejmie proszę o NIE UŻYWANIE sformułowań typu "Czego nie zrozumiałaś w moim zdaniu?".
To jest wysoce nieeleganckie, szczególnie do kobiety, która w dodatku NIE używa takich zwrotów, oraz NIE robi niegrzecznych wycieczek osobistych.

Ja NIE MUSZĘ tłumaczyć się z tego, czemu coś robię albo nie robię.
Piszę O GRZE, JAKA JEST oraz swoich OCZEKIWANIACH i ROZCZAROWANIACH tą grą. Uprzejmie proszę o NIE POWTARZANIE w kółko "nie bawi Cię więc nie graj".
Piszę w nadziei, że może głosy z Forum docierają czasem do ludzi odpowiedzialnych za grę - jestem jednym z Graczy i MÓJ GŁOS jest tak samo ważny jak każdego innego Gracza.

@Kalart
proszę, nie dodawaj do mojej wypowiedzi, tego, czego w niej nie ma.
Oczywiście jestem zadowolona z nagród, które do tej pory zdobyłam, w tym I i II nagrody głównej. Przecież NIE O TYM PISZĘ i nie o to mam pretensję do odpowiedzialnych za grę.

To co Ty piszesz, przecież w całości potwierdza to, co ja napisałam:
Jeśli dobrze pamiętam obliczenia z US forum, to szansa na nagrodę wynosi nawet sporo więcej, więc można realnie liczyć na kilku szczęśliwców pośród wszystkich aktywnych graczy.
- no i o to właśnie chodzi!!!!
Nie wiem, jak mam to lepiej niż wcześniej wytłumaczyć, że takie założenie jest niedopuszczalne i skrajnie niesprawiedliwe!
Jeśli pomimo zaangażowania czasu, chęci a nawet pieniędzy, nie mam PEWNOŚCI, że zdobędę nagrodę główną, a nawet ODWROTNIE, mam PEWNOŚĆ, że jej NIE zdobędę, to to jest Skandal!

ALE NIE BYŁ BY TO SKANDAL, WSZYSTKO BYŁO BY W PORZĄDKU, GDYBY NA TABLICY EVENTU W GRZE, BYŁO TO WYRAŹNIE NAPISANE!!
Na przykład: "NAGRODA GŁÓWNA JEST MOŻLIWA DO ZDOBYCIA POD WARUNKIEM, ŻE ............ " albo wprost "Nagroda główna jest losowa".

Ponieważ, grając przez 6 lat w wiele różnych gier tego samego typu, NIGDY nie spotkałam się z czymś takim, mam PRAWO NIE WIEDZIEĆ, że tak to zaplanowano!

TERAZ w moich dwóch innych grach też trwają eventy - w poprzednich zdobyłam wszystko, teraz nie uda mi się, bo za dużo czasu poświęciłam tutaj - ale wiem, że gdybym tam poświęciła czas, znowu miałabym wszystko, bo tak ma być!
WSZYSTKIE NAGRODY eventu mają być (i gdzie indziej są) do zdobycia dla każdego kto poświęci dość czasu.

Jeśli tutaj przyjęto założenie ODWROTNE niż wszędzie, to należy Graczy o tym poinformować!

A oni z pewnością dobrze wiedzą, jak jest w innych grach, te "moje" gry są też niemieckich firm, w tym jednej takiej, która InnoGames mogła by połknąć na przystawkę przed obiadem.

Jeśli nadal nie zrozumiesz, o co mi chodzi, to już będę miała prawo podejrzewać Cię o pisanie wyłącznie "na przekór" bez względu na to co czytasz.

A, jeszcze jedno - NIE UŻYWAJ słowa "MARUDZENIE" bo tak mnie rozsierdzisz, że przez Ciebie dostanę bana z Forum, kiedy nie wytrzymam i odpowiem w gniewie.
 

DeletedUser80

Guest
No dobrze, nie powiem że marudzisz. Ale używasz zdecydowanie za dużo pieprzu.
To, że używasz autorytatywnego tonu nie oznacza, że jesteś autorytetem zwłaszcza że większość z nas grała lub gra w inne gry on-line i wiemy że łagodnie mówiąc wprowadzasz nas w błąd pisząc jak to fajnie jest gdzie indziej a jak tu be.
Pomijam taki drobiazg jak to, że twórcy gry nie muszą robić tego co konkurencja bo Ty tak uważasz.
Jeśli dobrze pamiętam obliczenia z US forum, to szansa na nagrodę wynosi nawet sporo więcej, więc można realnie liczyć na kilku szczęśliwców pośród wszystkich aktywnych graczy.
rotflwt.gif

(...)takie założenie jest niedopuszczalne i skrajnie niesprawiedliwe!
Tu to dowaliłaś do pieca. Wiem, że trudno Ci to będzie zrozumieć ale są ludzie którzy tak nie sądzą.
I USZANUJ TO
Jak również to, że większości nie przeszkadza brak baneru z informacją "szansa na zdobycie wszystkich głównych nagród bez wydania pieniędzy jest niewielka i tak naprawdę hipotetyczna".

Bo większość to wie od początku bez tego baneru i stawiam orzechy przeciw kamieniom, że Ty również a piszesz tylko po to żeby posmerfić.
Uprzejmie proszę o NIE UŻYWANIE sformułowań typu "Czego nie zrozumiałaś w moim zdaniu?".
To jest wysoce nieeleganckie, szczególnie do kobiety,
To nie jest sformułowanie tylko pytanie. I nie nieeleganckie a niewygodne. Dla Ciebie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
@Azulena
Tak więc DLC wymyśliło Innogames, specjalnie dla Elvenaru? Jeśli nie wiesz co to DLC - to są dodatki to gry, za które zazwyczaj trzeba słono płacić, mimo że powinny być dostępne od samego początku za darmo. W swej ekstremalnej formie gra wydawana jest w kawałkach - pierwotna wersja bez DLC wygląda raczej na demo niż na pełną wersję. Czasami cena mało istotnych zmian wielokrotnie przekracza podstawową cenę gry. DLC nie można nazwać dodatkami do gry - to mogą być skiny, pojedyncze krótkie misje, jeden towarzysz więcej... w sumie drobnostki, ale kilkanaście takich DLC to już solidny kawałek gry, tyle że straszliwie drogi. Najlepiej jest poczekać kilkanaście miesięcy po premierze, gdy już ceny spadną do normalnego poziomu albo nawet owe dodatki znajdą się w kolejnym wydaniu gry - tym razem za darmo.
Podobno z takich praktyk słynie zwłaszcza EA GAMES. W sumie nie znam szczegółów, w Simsy nie gram :)

Widzisz podobieństwo? Wydaje się, że nigdy nie grałaś w gry P2W oraz przegapiłaś ostatnie kilka lat, gdyż wydębianie pieniędzy od graczy przez duże firmy stało się sztuką.
Skuteczną, jak widać - sama wydałaś 19.90 zł na coś, na co by mi nigdy do głowy nie przyszło - na płatki śniegu. Po prostu kupowanie kota w worku, skoro wcześniej nie przemyślałaś zakupów oraz przydatności płatków, ślepo zakładając że będzie warto.
Trzeci stopień nagrody był również nie do zdobycia w Letnim Przesileniu - tam nie zdobyłem nawet drugiej nagrody, gdy teraz jest ona gwarantowana! Mimo wszystko, widać poprawę...
Granie w małe produkcje garażowych firm wcale nie oznacza, że znasz rynek gier. Tam szanują graczy; Innogames ma tak silną pozycję na rynku, że wcale nie musi. Na jednego rozżalonego gracza przybędzie dwóch. Cóż, takie korzyści z wydawania ogromnych kwot na reklamę i budowaniu swej pozycji.
Inna sprawa że w małych produkcjach muszą szanować graczy, by ich zatrzymać. Tam zmiany, które w Elvenar zachodzą co dwa tygodnie, trzeba czekać dwa miesiące.

Mnie z kolei irytuje się dopieranie matematyką, gdzie twierdzisz że coś widać "czarno na białym", gdy w rzeczywistości nauka twierdzi coś całkowicie innego. Kłamstwem jest, że bez wydawania pieniędzy nie można liczyć na trzecią nagrodę główną, więc jeśli twierdzisz że obliczenia są jasne i nawet nie trzeba wyciągać wniosków... Chociaż wyciągasz wnioski, i to błędne, takie jak:
A tu nie zrobisz eventu bez wydania tych 300 złotych - jak jasno wychodzi z wyliczeń.
Nie ma czegoś takiego, jak "zrobienie eventu". To nie jest stan zero jedynkowy. Możesz zdobyć wszystkie nagrody, możesz nie zdobyć żadnej - a możesz zdobyć również ich część. Zdobycie chociaż jednej nagrody oznacza wzięcie udziału w evencie - więc już dawno "zrobiłaś event", a teraz tylko wyciągasz kolejne korzyści.

Wiesz co jest prawdą? Zgodnie z prawdopodobieństwem, możliwe jest zdobycie wszystkich nagród głównych pierwszego dnia, bez wykonania choćby jednego zadania! Owszem, szansa jest bliska zeru, ale matematyka mówi - to możliwe! Bo mimo wszystko wynosi więcej niż 0.
Z obliczeń może wychodzić co najwyżej, że bez wydania dużej gotówki nie masz pewności uzyskania wszystkich nagród głównych, ale wtedy trzeba wydać raczej więcej niż 300 zł. Trzeba uwzględnić możliwość, że w żadnej skrzynce nie dostaniesz dodatkowych płatów śniegu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser629

Guest
U mnie ... to co zaplanowałam ... wykonałam :) ... 100 zadań zrobionych i 2 główne nagrody zdobyte ... nie pisze już o wybranych nagrodach dziennych ... bo dalej na nie poluję ;) ... i miałam świetną zabawę ... i dużo satysfakcji.... a teraz świętowania nadszedł czas ... i dużo uśmiechu przekazuję dla WAS :)
Ps. Wyluzujcie .... i "płyńcie z prądem" gry ... inaczej wtedy ją będziecie postrzegać :):)
 

DeletedUser

Guest
Oto moje wyniki dzisiejszych losowań: zaczynam z 2037 płatkami i wybieram prezent za 50 i wpadło:

Relikty x 34
Płatki 90 x 17
Płatki 50 x 9
Runy x 6
PR x 11
Nagroda dnia x 3

w sumie 80 losowań i 400 zimowych kul.

Wychodzi na to, że sleep2 miał rację i bardziej opłacalne jest losowanie małego pudełka prezentów.
 

DeletedUser995

Guest
Witam . Zostało mi 600 kul do zdobycia trzeciej nagrody . Powiem że są 1% szansy że można zdobyć ta nagrodę jesli w pozostałych 20 losowaniach (w sumie jest 30 losowań ale odejmijmy ilość posiadanych płatków + dzienne zadania i 3 ostatnie zadania poboczne ; więc +/- 10 losowań będzie) uda sie zdobyć płatki - teraz sprobuje pojsc za 50 płatków - może większa szansa że wiecej wpadnie i więcej losowań bedzie . Pozdrawiam
 

DeletedUser1088

Guest
Ja już tak do końca nie wiem co mnie rajcuje w tym evencie;)
za radą Kalarta, trochę PW wylosowałem, tak 500 zainwestowane w cuda bractwa.
Budynki - skończyło mi się miejsce,
relikty - wszędzie mam max produkcji
runy - tego nigdy nie za wiele, zwłaszcza że lecą o dziwo te wyższe;)

więc ogólnie podsumowując mam zbadane 2/3 budynków głównych i nie wiem czy gdzieś je zmieszczę. pewnie jak będzie potrzeba to coś się wyburzy. np budynek z eventu letniego.
 

DeletedUser449

Guest
Wychodzi na to, że sleep2 miał rację i bardziej opłacalne jest losowanie małego pudełka prezentów.
Po czym tak stwierdzasz? Wydałem dziś 1060 płatków (czyli prawie dwukrotnie mniej niż ty) za otwieranie dużej skrzynki i otrzymałem:
48 reliktów
480 płatków
10 run
2 nagrody dnia
Czyli 220 zimowych kul.

Czyli pomimo prawie dwukrotnie mniejszej ilości wydanych płatków dostałem więcej reliktów i więcej run. Dostałem też dwie nagrody dnia (przy dwukrotnie większej skrzynek powinno powinny być ze cztery) i 220 zimowych kul (czyli ~440 przy twoich 400). Więc jakoś nie potrafię uzasadnić tezy, że w jakikolwiek sposób miał rację.
Nie ma znaczenia, że otrzymałeś dodatkowo 1980 płatków przy moich 480, skoro nagrody są od czterech do pięciu razy mniejsze.

W efekcie nagrody są dosyć podobne, a zgodnie z prawdopodobieństwem duża skrzynka jest lepsza pod każdym względem z wyjątkiem nagród dziennych.
Jedyną widoczną zaletą małej skrzynki jest lepszy rozkład prawdopodobieństwa - przez dużo większą liczbę losowań jest mniejszy wpływ szczęścia (czy też pecha) na wyniki. Ale to oznacza, że jest dużo mniejsza szansa na kilka szczęśliwych losowań z płatkami, a więc mniejsza szansa na dotarcie do trzeciej nagrody głównej. Z drugiej strony, obniża się szansę na pecha, która mogłaby poskutkować mniejszą ilością nagród dziennych.
Mała skrzynka to taka opcja dla ostrożnych, którzy nie chcą dużo zyskać, ale i dużo nie stracą przez czynnik losowy :)

Lepsza nagroda jest za pięć dni i to wtedy prawdopodobnie wydam 2k+ płatków, więc jeszcze zobaczymy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1174

Guest
Ja chyba mam "bana" na nagrodę dzienną za negatywne komentarze na forum :D , bo zaliczyłem 13 losowań pod rząd bez nagrody dnia :D ;)
Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia (losować 13 razy w grze gdzie prawdopodobieństwo wygranej jest 1/4 i ani razu nie wygrać) wynosi 2% (dokładnie 2,38%) więc gratuluję "maszyny losującej" :)
 

DeletedUser967

Guest
Ja chyba mam "bana" na nagrodę dzienną za negatywne komentarze na forum :D , bo zaliczyłem 13 losowań pod rząd bez nagrody dnia :D ;)
Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia (losować 13 razy w grze gdzie prawdopodobieństwo wygranej jest 1/4 i ani razu nie wygrać) wynosi 2% (dokładnie 2,38%) więc gratuluję "maszyny losującej" :)
Wczoraj na 7 losowań udało się 1 nagorda dzienna, ostantnio na drzewo wydałem ok 3K płatków i mam zaledwie 3...
 

DeletedUser

Guest
Kalart stwierdzam tak, po postach osób które tu piszą i losują 10 razy za 140 gwiazdek i zdarza się, że nie losują wcale nagrody dnia, ja mógłbym losować 14 razy duży prezent ale nie ryzykowałem, bo właśnie na nagrodzie dnia mi najbardziej zależało i dostałem ich 3 a wydałem zaledwie 2k płatów z losowań najmniejszych prezentów:)

P.S. Ja chcę drugą nagrodę zebrać, o trzeciej nie myślę, więc chyba opcja ta jest bardzo dobra, tym bardziej, że gram półtora miesiąca i dopiero jestem w III rozdziale
 

DeletedUser1174

Guest
Jeżeli twórcy gry mówią nam, że przy losowaniu za 50 płatków prawdopodobieństwo wylosowania nagrody dnia wynosi 7%, a przy losowaniu za 140 wynosi 25%, to w pierwszym przypadku jest to 0.14% na wydany płatek, a w drugim 0.17%. Czyli jeśli rzeczywiście by tak było, to zdecydowanie więcej nagród dnia powinno się uzyskać losując po 14o.
U mnie 4 kolejne losowania (w sumie już 17) bez nagrody dnia. (2 x płatki, raz relikty, raz runy).
 

Hassano

Łucznik
Jeżeli twórcy gry świadomie zrobi większe szanse na zrobienie eventu wybierając prezent za 50 płatków niż za 140 ( na samą logike jeżeli coś kosztuje więcej powinno też więcej dawać) to tam chyba pracują sami polacy co jak zwykle muszą kombinować jak tu przeskoczyć system..

Kolejna wtopa twórców..

Ja rozumiem że w prawdziwym świecie nie może być wszystko idealnie ale robią gry nad którymi ma sie pełną kontrole mogli by sie postarać aby nie było oszustw, kombinacji i naciągania ale jak widać nawet tu nie może być wszystko pięknie i kolorowo..
 
Status
Zamknięty.
Do góry