• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Zadymka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1088

Guest
@hassano
szukasz dziury w całym, każdy twój post jest na nie, źle itp.
Są Święta, odpuść trochę;)
@Kalart
Rachunek prawdopodobieństwa działa, i możesz wyliczać ile chcesz.
Jednak to co wyliczysz nie możesz w żaden sposób potwierdzić, ponieważ nie możesz być w żaden sposób pewny swoich wyników.
Szansa na nagrodę nie jest równoznaczna z nagrodą. Możesz losować 5x i dostać 5x nagrodę dnia i możesz losować 100x i nie wylosować żadnej. Każdy z tych wyników jest prawidłowy.
Nie musisz krytykować mojego sposobu podchodzenia do losowania, ponieważ twój jest lepszy (podobno)
losowaliśmy wczoraj z 2 razy i wynik następujący:
9 x 140 płatków:
same relikty (132) i 140 płatków
22 x 50
relikty
odłamki run x5
PW 6x 5szt
1 nagroda dnia

więc w żaden sposób nie możesz napisać, że duża skrzynka daje lepsze nagrody. To jest loteria i następnym razem może okazać się ze z małych wylecą same relikty a z dużych nagrody dnia i PW.

btw:
Zdrowych i Spokojnych a przede wszystkim szczęśliwych świąt życzę Wam Wszystkim:)
 

Hassano

Łucznik
To prawda że od paru chwil :p ciągle tylko krytykuje ale gdy zaczynałem gra na prawde mi sie podobała :) naprawde przyjemnie było wejść na gre i spędzić w niej kilka chwil,jednak po aktualizacji jak zmienili system walk tak mnie zdenerwowali tym że każdy ich kolejny pomysł mi sie nie podoba.. Fajnie że zrobili event, jest naprawde ciekawy ale znów jest ALE!! i w każdym ich pomyśle jest to ale. Spójrz na zakładkę "pomysły i propozycje" ostatnio odkopałem jeden temat który był zgłoszony od 2 miesięcy!! a dalej go niema w grze,i to jaka pierdoła, zwykłe dodanie dzwoneczka podczas motywacji sąsiadów którzy dali motywke mi.. Gdyby to było związane z zrobieniem przelewu nawet na 1zł za jakieś 5 diaxów zrobili by to na kolanie w 15 min i już by było i to mnie irytuje.. Nie sama gra, nie gracze, tylko ludzie którzy odpowiadają za tworzenie i ulepszanie tej gry:)
Może odpusze na święta faktycznie i wejde na forum po nowym roku :D
 

DeletedUser1174

Guest
9 x 140 płatków:
same relikty (132) i 140 płatków
22 x 50
relikty
odłamki run x5
PW 6x 5szt
1 nagroda dnia

Pierwsze losowanie - 225% szans na nagrodę dnia
Drugie losowanie - 154% szans na nagrodę dnia
Wynik oczekiwany w pierwszym losowaniu - 2 nagrody dnia
Wynik oczekiwany w drugim losowaniu - 1 nagroda dnia
Wynik rzeczywisty w 1 losowaniu - 0
Wynik rzeczywisty w 2 losowaniu - 1
Wniosek - losowanie przy 140 płatkach jest skopane, nie ma 25% szans na nagrodę dnia, jest mniej.

Wesołych Świąt :)
 

DeletedUser313

Guest
Przy zadaniu np 'przeprowadź zwiad 2 prowincji' zazwyczaj jest to przemyślane i w większości przypadków jest 'przeprowadź zwiad lub wyprodukuj 2 razy moc zasobów' co jest sprawiedliwe aczkolwiek mając powyżej 260 odkrytych prowincji jedna odkrywa się ok 1 dnia i 9 godzin (minimalnie jak się uda taką znaleźć większość to czas trwania ok 2 dni), więc przy takim zadaniu jest się 4 dni w plecy.
23. Przeprowadź zwiad 1 prowincji albo spleć 1 zaklęcie Moc zasobów.
43. Przeprowadź zwiad 2 prowincji albo spleć 2 zaklęcia Moc zasobów.
52. Przeprowadź zwiad 1 prowincji. *
62. Przeprowadź zwiad 2 prowincji. *
73. Przeprowadź zwiad 3 prowincji albo spleć 3 zaklęcia Moc zasobów.
87. Przeprowadź zwiad 1 prowincji. *
93. Przeprowadź zwiad 3 prowincji albo spleć 3 zaklęcia Moc zasobów.

Definitywnie powinno być to wyeliminowane i zmienione w kolejnych eventach (dostosowane do ilości odkrytych prowincji). Aż ciężko wyobrazić mi sobie jak mają gracze którzy posiadają odkrytych np więcej niż 300 lub 400 prowincji a na pewno tacy są .
 

DeletedUser313

Guest
Pierwsze losowanie - 225% szans na nagrodę dnia
Drugie losowanie - 154% szans na nagrodę dnia
Wynik oczekiwany w pierwszym losowaniu - 2 nagrody dnia
Wynik oczekiwany w drugim losowaniu - 1 nagroda dnia
Wynik rzeczywisty w 1 losowaniu - 0
Wynik rzeczywisty w 2 losowaniu - 1
Wniosek - losowanie przy 140 płatkach jest skopane, nie ma 25% szans na nagrodę dnia, jest mniej.

Wesołych Świąt :)


Dzięki. Tak też myślałam, zresztą zauważyłam że częściej nagrody wychodzą przy 90 płatkach i 50 ; ) nie ma co się łudzić na 25% ; )
 

DeletedUser1088

Guest
Przy zadaniu np 'przeprowadź zwiad 2 prowincji' zazwyczaj jest to przemyślane i w większości przypadków jest 'przeprowadź zwiad lub wyprodukuj 2 razy moc zasobów' co jest sprawiedliwe aczkolwiek mając powyżej 260 odkrytych prowincji jedna odkrywa się ok 1 dnia i 9 godzin (minimalnie jak się uda taką znaleźć większość to czas trwania ok 2 dni), więc przy takim zadaniu jest się 4 dni w plecy.
23. Przeprowadź zwiad 1 prowincji albo spleć 1 zaklęcie Moc zasobów.
43. Przeprowadź zwiad 2 prowincji albo spleć 2 zaklęcia Moc zasobów.
52. Przeprowadź zwiad 1 prowincji. *
62. Przeprowadź zwiad 2 prowincji. *
73. Przeprowadź zwiad 3 prowincji albo spleć 3 zaklęcia Moc zasobów.
87. Przeprowadź zwiad 1 prowincji. *
93. Przeprowadź zwiad 3 prowincji albo spleć 3 zaklęcia Moc zasobów.

Definitywnie powinno być to wyeliminowane i zmienione w kolejnych eventach (dostosowane do ilości odkrytych prowincji). Aż ciężko wyobrazić mi sobie jak mają gracze którzy posiadają odkrytych np więcej niż 300 lub 400 prowincji a na pewno tacy są .

Nie widzę żadnego problemu
zwiad łącznie 4 prowincji to 6-10 dni max, przy odpowiednim rozplanowaniu zadań to pikuś;)
zwłaszcza, że masz zadania podane na 35 dni;)

mam ok 240 prowincji podbitych i jedyne co mnie denerwuje w tym evencie to za mała ilość zadań:(
dziś wieczorem już skończę event a 14 dni jeszcze zostało. Zadania robione bez diaxów i spiny, siedzenia po nocach itp
 

DeletedUser192

Guest
2 tygodnie przed koncem eventu zrobione wszystkie zadania. zwiad trwa u mnie prawie 50 godzin ;) jedyne co potrzebne mi było to miejsce w mieście na stawianie manufaktur i warsztatow na pierwszym poziomie. wtedy tylko na zwiady się czeka.
 

DeletedUser313

Guest
wiadomo są i tacy którzy szybko kończą i trzaskają zadania o dokładnej porze więc wyrabiają się szybko ale myślę , że nie każdy wymiata tak jak wy ;)czytałam i o takich co uważają , że zadania są za łatwe - moim zdaniem są ok, ale jak zawsze mając temat do wytknięcia, mogę jedynie stwierdzić , że zadania o zbieraniu reliktów w dużej ilości mi nie podchodzą, bez turnieju trochę słabo ale faktycznie może jakby tak siedzieć 4 h więcej w grze to można by było wywalczyć wszystkie 32,16 itd, bo z kupnem choćby 10 reliktów to już dość drogo na pewnym poziomie a co dopiero 32 :cool:w poprzednim evencie 'przesilenie' była chyba połowa mniej zadań (nie pamiętam dokładnie ile) i faktycznie zdecydowanie było ono za króciutkie, właściwie ledwo człowiek zauważył , że był jakiś event:). Tym razem jest wiele lepiej na pewno. Odnośnie płatków do zbierania- super. Ten kto często się loguje lub nie śpi i ciupie ( ;)) zbierze więcej ale jest to sprawiedliwe bo więcej czasu poświęca grze, także ogólnie tym razem event na bardzo duży plus !:p oby następny był podobny i szybko nastąpił po obecnym :D
 

DeletedUser192

Guest
co do reliktów to głownie walka ze wcześniej odkrytych prowincji + 2 turnieje. a w turniejach kupowalem wszystkie potyczki bo ciagle uwazam ze system walki jest nieskonczony i szkoda na niego czasu. no i sama walka trwa za dlugo zeby sie w to bawic.

po tygodniu przestalem zbierac krysztalki w miescie. moze gdyby szansa byla 33% na 1, 2 lub 3 platki to bym klikal, ale jak caly dzien zbieram po 1 sztuce to mi sie szybko odwidzialo :p
 

DeletedUser62

Guest
no coz ..... zadania z eventu, cale 100 wykonane efekt .... :(
na Nagrodzie Glownej III mam 510/800, pozostalo 314 platkow sniegowych, ponad 13 dni dni konca czyli dojdzie 455 + te zbierane pojedyncze platki
czyli jakby nie liczyc nawet przy diabelskim szczesciu (+ dodatkowe pakiety sniezek z pudelek) nie uzbiera sie na III Glowna Nagrode :confused:
no chyba, ze wyskocze z kasy na diaxy :mad:
Event oceniam na " 2+ " (w skali 1-5) nie ma mozliwosci uzyskania wszystkich trzech Nagrod Glownych bez posilkowania sie realnymi pieniedzmi :( :(
Niestety ale pomyslodawcy eventu skopali zadanie po raz kolejny !!! W kazdej grze tego typu wykonanie wszystkich zadan eventu wienczy ostateczna nagroda a tu jej ponownie nie ma :mad:
Programisci niech ida na korepecje do zespolu z Grepolis lub FoE !!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1088

Guest
Mam nadzieję, że następnym razem każdy kto wykona 500 zadań eventowych otrzyma wszystkie 3 nagrody i mam nadzieję, że event wystartuje u nas a nie na Becie, mam nadzieje, że nikt nie napisze jakie są zadania w kolejności i co do czego przyjdzie to będziesz ciepło wspominał event w którym dostałeś bez problemu 2/3 nagrody w porównaniu do tego w którym będzie niemożliwe wykonanie nawet połowy zadań więc może jak będziesz miał fuksa to dostaniesz 1 budynek. Po za tym jak oceniasz to pisz skalę bo nie wiem czy 2+ w skali 1-3 czy 1-1000 na przykład;)
 

DeletedUser174

Guest
Mam nadzieję, że następnym razem każdy kto wykona 500 zadań eventowych otrzyma wszystkie 3 nagrody i mam nadzieję, że event wystartuje u nas a nie na Becie, mam nadzieje, że nikt nie napisze jakie są zadania w kolejności i co do czego przyjdzie to będziesz ciepło wspominał event w którym dostałeś bez problemu 2/3 nagrody w porównaniu do tego w którym będzie niemożliwe wykonanie nawet połowy zadań więc może jak będziesz miał fuksa to dostaniesz 1 budynek. Po za tym jak oceniasz to pisz skalę bo nie wiem czy 2+ w skali 1-3 czy 1-1000 na przykład;)

nie ma obowiązku sprawdzania zadań, więc kto Ci bronił mieć niespodziankę?

i jest znacząca różnica pomiędzy niemożliwością zdobycia nagrody a nie zdobyciem tejże nagrody z winy własnej nieudolności. Osobiście nie lubię lizać cukierka przez szybkę, ale jak Tobie takie zachowanie sprawia przyjemność kto Ci broni? Ale proszę nie wmawiaj innym, ze ma się to im podobać

Cieszmy się tym, ze już druga nagroda jest gwarantowana... pewnie wg IG to i tak zbytnia hojność. Już za pierwszą powinniśmy sypnać diaxami...
 

DeletedUser80

Guest
36_1_38.gif
Nie mam trzeciego budynku
beczy.gif

36_1_42.gif
I po co mi pozostałe nagrody, NIE MAM TRZECIEGO BUDYNKU. Bez niego event jest nieważny
36_1_6.gif

A tak poza tym, ze mną wszystko w prządku.
tease2.gif
 

DeletedUser574

Guest
Na relikty do zadymki świetne są turnieje. Ja tak już 2 takie questy wykonałem
 

DeletedUser446

Guest
Co tam budynki... ja nie mam zmrożonego drzewa ojca i to jest prawdziwy dramat... :p teraz muszę zapewne grać do kolejnych Świąt, bo coś się nie zapowiada, żeby mieli jeszcze raz rzucić drzewkiem..
 

DeletedUser80

Guest
Rachunek prawdopodobieństwa ma to do siebie, że w małych próbach szachruje.
Ale tak być musi, bo nikt nie wygrałby miliona w totku:)
Ja cierpliwie wyczekałem do lodowcowego ogrodu, uciułałem płatków na 32 próby.
Z 32 losowań w sumie zrobiło się 45 (i tu dużo szczęścia w płatkach, z 5 razy wpadło po 200), z 45 losowań 11 ogrodów czyli praktycznie dokładnie 25%. Mam 250 kul z 800 czyli zerowe szanse na Wieżę Króla Zimy ale i bez niego event uważam za udany:)
 

DeletedUser626

Guest
10 losowań za 140 płatków, 3 x nagroda dnia, wg. logiki niektórych tu piszących oznacza, że losowanie ma 30% szans na budynek... Zaraz się pewnie dowiem, że CM ma specjalnie ustawione większe szanse na wygraną, ostatnio ktoś z taką teorią do nas pisał :D:D:D

Moi drodzy, prawdopodobieństwo to zła kobieta jest, raz przytuli, a raz da w twarz, jednak 25% pozostanie 25% choćbyście losowali kilkadziesiąt razy i nie wylosowali nic. Ktoś inny zagra 3 razy i dostanie 3 razy budynek. Statystyka rządzi. ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry