• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Za kulisami: Elvenar staje się mobilny

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
już wkrótce u nas! :)
NH.png
 

DeletedUser1470

Guest
OOO jakie fajne:D czy takie cos tez bedzie w wersji stacjonarnej??
 

Deleted User - 172852

Guest
A mi nadal nie działa ani na telefonie ani na tablecie :(
 

DeletedUser626

Guest
Na mobilce można szybko odwiedzić sąsiadów (z mapy) i Bractwo (z listy) bez zaglądania do miast, to samo można zrobić z poziomu powiadomień. :)

@najamoon To się zobaczy, zależnie od tego jak się to przyjmie na mobilce i jak będzie działało. Nie wykluczamy takiej możliwości, ani nie możemy nic obiecać, bo za wcześnie na to.

@Alex35 Trwają prace nad optymalizacją aplikacji pod mniej typowe urządzenia, więc nie trać nadziei!
 

Deleted User - 172852

Guest
Trwają prace nad optymalizacją aplikacji pod mniej typowe urządzenia, więc nie trać nadziei!

Ech... Żeby było śmieszniej, w Wielkiej Brytanii moje urządzenie (czyt. tablet) wcale nie jest jakoś mniej typowe. To podstawowe narzędzie typowego skąpego Anglika :) Smartfony, owszem, mają wypasione. Ale tablety... No cóż - tutaj króluje Amazon i jego własne produkty :)
 

MetamFetamina

Wędrowiec
To się zobaczy, zależnie od tego jak się to przyjmie na mobilce i jak będzie działało. Nie wykluczamy takiej możliwości, ani nie możemy nic obiecać, bo za wcześnie na to.!

Działa elegancko :D Choć przydałoby się upchnąć nazwę miasta w to okienko pomocy sąsiedzkiej, tam zazwyczaj jest info co motywować..
 

visit0r

Paladyn
wersja mobilna nadchodzi i nadejść nie może, jakieś konkrety co do działającej wersji na androida dostępnej na terenie tego kraju ?
 

DeletedUser626

Guest
Pi razy drzwi jeszcze z miesiąc, jeśli nie będzie opóźnień, a jak do tej pory to wszystko szło jak po maśle, został nawet wyprzedzony harmonogram. Apka wyjdzie z kilkoma elementami więcej niż planowano na start, ale to lepiej dla nas.
 

DeletedUser1129

Guest
A ja pobrałem apke z tego linku https://apkpure.com/elvenar/com.innogames.elvenar i u mnie (Galaxy S5) wszystko pięknie ładnie działa :) Przed pierwszym uruchomieniem gra pobiera ok. 350 MB więc polecam połączyć się z wifi :)
Gra działa bardzo sprawnie i płynnie. Mapa świata to, że tak powiem mistrzostwo świata ^^ Odwiedzenie 360 prowincji zajmuje dosłownie chwilę. Aż się chcę to robić :) Jedyne czego mi brakuje to opisu miasta sąsiada abym wiedział co mu kliknąć.
Nie działają jeszcze turnieje, bractwo, antyczne cuda i akademia magii ale liczę, że w dniu premiery wszystko będzie cacy :)
Ogólnie bardzo pozytywnie!

Pozdrawiam, kopsta.
 

DeletedUser2258

Guest
Apką bawię się już jakiś czas, generalnie musze powiedzieć, iż jest bardzo fajnie zrobiona. OGROMNY plus za rozdawanie motywki. Przy dużych miastach i rozległych mapach (ponad 250 prowincji) zaoszczędza to kilkanaście-kilkadziesiąt minut na przechodzenie pomiędzy miastami i ich ładowanie. Automatyczne sortowanie budynków kulturowych i podstawianie dostępnego o najwyższej kulturze - bajka.
Tutaj jedna propozycja usprawnienia: ponieważ gracze w opisach miast wskazują zwykle w co chcieliby motywkę (ratusz, kultura, kwatera) - czy byłoby możliwe wprowadzenie (np. w profilu) checkboxu do wyboru preferowanego obiektu motywki?
Ideowo mogłoby to wyglądać np. tak: w profilu mamy: ratusz, kwatera robotnicza, kultura. Obok każdej pozycji chcechkbox jednokrotnego wyboru (kliknięcie przy jednej z pozycji usuwa zaznaczenie z innej). Po wyborze przez gracza preferowanego obiektu motywki:
- obiekty na liście motywki (okno pomoc sąsiedzka w poście Dragomiry #42) sortują się w taki sposób, aby ten najbardziej preferowany przez gracza był wyświetlany po prawej stronie,
albo
- nazwa gracza "xxxxxx chce uzyskać pomoc" mogłaby być podświetlana, np. ratusz - zielone podświetlenie, kultura - niebieskie, kwatera - brązowe, brak wyboru - brak podświetlenia.
Z pewnością gracze byliby wdzięczni za przydzielanie motywki tam, gdzie chcą. Przy okazji - mam nadzieję, że taki sposób motywowania wejdzie też do wersji na PC, przynajmniej na liście bractwa - np. obok domku kolejne 3 przyciski: ratusz, kwatera, kultura - oczywiście tak rewelacyjnie posortowana jak na wersji mobilnej, aby motywować dostępny budynek o najwyższej kulturze. I tutaj, analogicznie - wyróżniony byłby przycisk motywacji preferowanej przez gracza (ratusz, kwatera albo kultura).
Lista zadań: tu kolejny ogromny plus za sposób anulowania zadań, których nie chcemy robić za pomocą pojedynczego kliknięcia anuluj - przy przejściu listy na dalszych poziomach ogranicza to ilość kliknięć o 20-25 na każde "kółeczko"... I tu przychodzi mi na myśl kolejna propozycja usprawnienia: po kliknięciu w ikonę zadań powtarzalnych znów lista wyboru z chcechkoxem pojedynczego wyboru. Tu oczywiście pracy jest więcej (okresowa aktualizacja listy zadań przy osiągnięciu "kamienia milowego" na ścieżce rozwoju postaci, weryfikacja czy przy aktualizacji listy zadań nie zamykamy zadania które gracz akurat teraz wykonuje itp.). Niemniej przechodzenie przez zadania powtarzalne jest jedną z bardziej irytujących rzeczy w grze. Wiadomo dlaczego tak zostało to zrobione (aby gracze nie realizowali na raz zbyt wielu zadań i nie zbierali zbyt wielu nagród :) ), jednakże same zbiory towarów co 3/9h potrafią doprowadzić do lekkiego szału, jeżeli chce się dostać nagrody za zbiory w złocie i narzędziach. W wersji listy z chceckboxem sprawa byłaby bardzo prosta: wybieramy towar 1 - zbieramy, odbieramy nagrodę, wybieramy towar 2 - zbieramy itd...
Menu budynków, badań, mapa świata - również bardzo dobrze zrobione, tak samo jak skalowanie miasta (przybliżanie-oddalanie). Generalnie spory kawałek solidnej pracy. Przez cały okres użytkowania apka ani raz się nie zawiesiła/zamknęła a nie używam jej na terytorium GB :)
 

DeletedUser1863

Guest
po co czekac na mobilny elwenar , ja gram i na pc i komorce juz teraz , bez sensu miec jedno konto na pc i drugie na komorce , mozna miec jedno i grac na jednym jak i drugim .sprzecie , dlatego zawsze nastawiam sobie towary na 3 godziny ,jak nie mam dostepu do kompa to odpalam elwenara na komorce zbieram fanty i znowu na 3 godzinki , wiec po co mi jeszcze inne konto mobilne
 
Status
Zamknięty.
Do góry