• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Kultura u sąsiadów [17-02-DE-UI-25]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł?

  • Tak, mi by sie przydało

  • Nie, nieprzydatne

  • Mi to obojętne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
Jednym z najważniejszych elementów gry dla części graczy jest motywowanie.
Trudność polega na tym, że jak chcę pomóc graczowi który prosi o kulturę, mam problem.
Chciałbym by moja pomoc była jak największa czyli zmotywować budynek który ma najwięcej kultury.
A nie jest to łatwe gdy nie ma wolnych wierzb czy Stawu wypoczynku. Wprowadzenie dodatkowych budynków w eventach o różnych ilościach kultury w zależności od poziomu powoduje, że wybór nie zawsze jest najlepszy, do tego dodać budynki kulturowe innej rasy, porażka:)
Dlatego proponuję informację o ilości kultury podawaną obok nazwy budynku gdy na niego najedzie się kursorem. Pozwoli to lepiej pomagać innym:)
 

DeletedUser967

Guest
Często i tak pomoc sąsiedzka sprowadza się do tego, że trzeba klikać w Ratusz, bo wolnych budynków kultury już nie ma. Jeżeli już naprawdę chcesz najlepiej pomóc to wystarczy klikać w największe budynki kultury. To jeżeli chodzi o Bractwo (i niektórych sąsiadów). Jeżeli chodzi o sąsiadów na mapie, to nie klika im się po to by Ci odklikali, (bo i tak tego nie zrobią oprócz wyjątków) tylko po to żeby zdobyć kasę i towary. Wtedy się klika po ratuszu.
 

DeletedUser772

Guest
Jestem za, zresztą już ktoś chyba kiedyś o tym pisał :) widocznie mam innych sąsiadów, ale często jest sporo budynków kultury do wyboru i też nie zawsze wiem, który klikać, zwłaszcza u ludzi :)
 

DeletedUser813

Guest
W przypadku "standardowych" budynków kulturowych byłaby to zbędna praca programistów bo statystyki tych budynków są umieszczone na Wiki. Zawsze można tam zajrzeć do czego zachęcam. Po jakimś czasie "samo się zapamięta".

Jednak od kiedy wprowadzono do gry budynki eventowe, klikanie kultury faktycznie jest kłopotliwe.
To dlatego że nigdzie nie ma umieszczonych pełnych statystyk tych budynków a one mają różne wartości w zależności od epoki w której dany gracz się znajdował w czasie ich otrzymania.

Teraz wprowadzenie podpowiedzi dla wszystkich budynków kulturowych ma sens i dlatego jestem jak najbardziej za.
 

DeletedUser813

Guest
Gram w to 1,5 roku i znam na pamięć wartości budynków kulturowych swojej rasy, drugiej rasy i wszystkich ras gościnnych.
Dla kogoś kto regularnie motywuje i stara się to robić należycie poznanie miast współplemieńców czy sąsiadów to żaden wysiłek.
Po kilku wizytach na Wiki zapamiętuje się choćby wzrokowo które budynki są bardziej wartościowe.
Dlatego w kwestii motywacji kultury kłopot dla mnie stanowią tylko i wyłącznie budynki eventowe.
 

DeletedUser48

Guest
Często i tak pomoc sąsiedzka sprowadza się do tego, że trzeba klikać w Ratusz, bo wolnych budynków kultury już nie ma. Jeżeli już naprawdę chcesz najlepiej pomóc to wystarczy klikać w największe budynki kultury. To jeżeli chodzi o Bractwo (i niektórych sąsiadów). Jeżeli chodzi o sąsiadów na mapie, to nie klika im się po to by Ci odklikali, (bo i tak tego nie zrobią oprócz wyjątków) tylko po to żeby zdobyć kasę i towary. Wtedy się klika po ratuszu.
Nic dodać, nic ująć.
 

DeletedUser813

Guest
Nie wiem jakich macie sąsiadów ale skoro ich tak traktujecie to nie dziwię się że im też nie zależy. Ja trafiłem w dobre sąsiedztwo i klikamy sobie zgodnie z opisami.
Jeśli większość graczy myśli podobnie jak Wy to cały pomysł można do kosza wyrzucić bo i tak będziecie klikać cokolwiek. Strata czasu.
 

DeletedUser967

Guest
Nie wiem jakich macie sąsiadów ale skoro ich tak traktujecie to nie dziwię się że im też nie zależy. Ja trafiłem w dobre sąsiedztwo i klikamy sobie zgodnie z opisami.
Jeśli większość graczy myśli podobnie jak Wy to cały pomysł można do kosza wyrzucić bo i tak będziecie klikać cokolwiek. Strata czasu.
Jak ich traktujemy??? To jak oni traktują nas??? Zresztą to polecam czytanie ze zrozumieniem. "Często i tak pomoc sąsiedzka sprowadza się do tego, że trzeba klikać w Ratusz, bo wolnych budynków kultury już nie ma." To jak Ty musisz mieć sąsiedztwo i Bractwo mało aktywne...
Masz rację, strata czasu ze względu na to, że gra się rozwija, budynków kulturowych będzie coraz więcej, nowe rasy, nowe eventy. Co za różnica czy kliknę w budynek dający 200 kultury, czy 210? Jeśli chcesz pomóc w największym stopniu to klikaj w budynki największe. Ot i cała filozofia. Jeżeli nie mam dużych to i tak klikniesz w mały, a wtedy różnica jest żadna.
 

DeletedUser813

Guest
Umiem czytać ze zrozumieniem za to nie chce mi się wszystkiego wykładać łopatologicznie ale skoro już koniecznie muszę to proszę bardzo.
Klikam o każdej porze dnia i nocy więc zawsze się znajdzie coś poza ratuszem. Wyjątkiem są początkujące osady gdzie prawie nie ma kultury. Ja się staram to i u mnie wyklikane - to jest chyba proste. Jak Ci brakuje odrobinki do 170% kultury to i ta drobna różnica może mieć znaczenie.
Większe nie zawsze znaczy lepsze a jak potrzebujesz przykładu to proszę:
- Wierzba Płacząca (5x5) daje 3500 a Śnieżne urocze drzewko (4x3) daje o 200 więcej. Obydwa obiekty z tej samej epoki.
- Halloweenowy krzyk (5x4) daje 2900 a Dyniowe straszydło (4x3) aż 3500. Oczywiście też są z tej samej epoki.
Różnica jest jednak spora a ignorancja szczególnie irytująca jeśli ktoś się bardzo starał o te obiekty albo co gorsze, zapłacił za nie.

Więc zamiast rzucać uwagami o czytaniu ze zrozumieniem lepiej zrób rozpoznanie w temacie którego się tykasz. Proponuję również popatrzeć czasem na sprawę z innej perspektywy bo istnieją też ludzie mający zupełnie inne podejście do gry. To niespodzianka prawda? Kto by pomyślał że można mieć inne zdanie na dany temat?
 

DeletedUser1088

Guest
podsumowałem dziś motywki
na 165 odkrytych wiosek, które motywuję codziennie, wróciło mi dziś 8
extra wynik, nie uważacie???
bardzo chciałbym mieć sąsiadów, dzięki którym miałbym kulturę na poziomie 150-170% i full ratusz golda, ale nie zawsze marzenia się spełniają;)
 

DeletedUser629

Guest
A mi się podoba wypowiedź Black Snake :) ... i tu ma rację wedle teraźniejszej kultury po evencie ... gdyż jest dużo jej budynków o mniejszej ilości kultury ... co powoduje spadek ilości pobranych monetek i "młoteczków" ... ;)
i dlatego czarowniczka ... daje "łapeczkę" w górę :)
też Wszystkich codziennie odwiedzam i w Bractwie i mapkę ( 304 sąsiadów) i cieszę się każdym Ich odwzajemnieniem :) , ale chce być w porządku przede wszystkim sama ze sobą ... i mam z tego bardzo duże korzyści .... :):p
 

DeletedUser1447

Guest
Jeżeli już naprawdę chcesz najlepiej pomóc to wystarczy klikać w największe budynki kultury.

Co za różnica czy kliknę w budynek dający 200 kultury, czy 210? Jeśli chcesz pomóc w największym stopniu to klikaj w budynki największe.


Błędna logika? Takie uroczysko szepczących drzew (4x3) daje 400 kultury, a cyklon(3x3) już 440... co za różnica pytasz? No taka prosta, że nieco żyłka skacze, kiedy widzisz brakujące 10 czy 20 kultury do wyższego bonusu. A już w ogóle przekroczeniem smaku tej sytuacji jest kiedy w tym samym momencie ktoś przychodzi na księstwo i zrobi dotację do ratusza haha.


Może powinniśmy się pouczyć ile który budynek posiada kultury, chociaż osobiście jestem za wyświetleniem jego wartości dodawanej po najechaniu kursorem na taki obiekt.
 

DeletedUser80

Guest
Fajnie, że zgłoszone ale dobrze by było gdyby jeszcze to wdrożyć.
Mam z poprzedniego któregoś eventu Drzewo Ojca - 2.100 kultury i teraz mam nadzieję na kolejne ale o kulturze 4.400, wizualnie niczym sie nie różnią a różnica ogromna. Podobnie zresztą tyle że w mniejszym stopniu z Lśniącym ogrodem.
 

DeletedUser1496

Guest
Popieram w całej rozciągłości, myślę, że większość mojego bractwa też. Rozwijamy się, więc takie same budynki dają nam różną kulturę, wyświetlanie "wartości" kultury bardzo ułatwiłoby sprawę, tym bardziej, że chyba to nie jest ostatni event. No i może wreszcie zostanie poprawiony (odpowiednią aktualizacją) schemat, który dałby możliwość "podnoszenia" budynków eventowych.
Pozdrawiam :):):)
 

DeletedUser1244

Guest
Podpisuję się pod pomysłem. Rozwiązanie konieczne w sytuacji, kiedy mamy tyle budynków eventowych.
 

lukawsz

Wędrowiec
Serdecznie, usilnie i notorycznie popieram powyższą propozycję.
Proszę o szybkie wprowadzenie jej w życie.
Dzięki :)
 

jakub357

Łucznik
Jednym z najważniejszych elementów gry dla części graczy jest motywowanie.
Tak, to tak odnośnie ostatnich zmian w Dzwonnicy :)
A wracając do tematu, to kiedy zostanie wreszcie dodana informacja o kulturze u sąsiadów? Nie mam obowiązku znać wszystkich budynków zawierających kulturę na pamięć; a dodatkowo gram ludźmi i nie znam się na kulturze elfów. Skoro rozdawanie motywek ma wypływać, według twórców, z chęci pomagania i czystego altruizmu , to chciałbym pomagać jak najlepiej i motywować najopłacalniejsze budynki.
 

DeletedUser80

Guest
Nie ukrywam, że wraz z nowymi eventami sytuacja staje się tragiczna.
Nie ma szans na ogarnięcie budynków kulturowych i ta informacja staje się niezbędna.
Upłynęło już 1/2 roku od (ponoć) zgłoszenia i cisza.
Wprowadzono szereg "ważniejszych udogodnień" a o tym zapomniano.
 
Status
Zamknięty.
Do góry