• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Obniżanie cen ekspansji i punktów wiedzy

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 848918641
  • Data rozpoczęcia

Deleted User - 848918641

Guest
Ankietę i dyskusję zawiera ten wątek: https://pl.forum.elvenar.com/index....-punktów-wiedzy-hurtownik-towarów.5011/page-2

Obecnie zakup każdego punktu wiedzy podwyższa cenę następnego na stałe. Tak samo działa ulokowanie ekspansji.

Proponuję wdrożenie takiego mechanizmu: W momencie zakupu pw zostaje uruchomiony licznik, który odlicza czas w dół (taki, jak ten, który odblokowuje pomoc sąsiedzką po 23:00h od poprzedniej). Po odliczeniu tego czasu cena zakupu pw powraca na POPRZEDNI poziom (nie jest resetowana od razu do początkowej!) - proces jest samopowtarzalny i z wyzerowaniem timera rusza następny, taki sam (taki, jak ten, który w momencie przyznania 1pw zaczyna odliczać 1:00h do następnego). Timer działa w tle i jest niezależny od logowania - nie trzeba się logować, żeby przeskoczyć na następny licznik obniżający (analogicznie, jak naliczane są pw, a odmiennie, niż ukończenie rozbudowy i rozpoczęcie automatycznej produkcji, gdzie logowanie jest wymagane, np. produkcja monet przez domy).
Jeśli zostaną zakupione następne pw, przed upływem czasu, timer resetuje się.

W dyskusji na forum nie zaproponowano, jaki czas ma odliczać timer. Moja propozycja: 36:00h

Przykład: W poniedziałek, 28. września o 10:00 gracz kupuje 1pw za 5k monet. Cena 1pw zmienia się na 5,5k monet i rusza odliczanie 36:00h. Jeśli nie zostaną zakupione następne pw aż do wtorku, 29. września do 22:00, cena zostanie przywrócona na 5k i rozpocznie się ponowne odliczanie 36:00h. Teoretycznie może być to powtarzane aż do przywrócenia ceny 500 monet za 1 pw - przy tej cenie timer nie zostanie już uruchomiony (mało prawdopodobne w praktyce, ale musi zostać przewidziane przy pisaniu algorytmu). Jeśli przed 22:00 we wtorek zostanie zakupiony 1pw (za 5,5k), cena zmieni się na 6k i w momencie zakupu uruchomi się timer 36:00h.
WAŻNE: Timery powinny działać niezależnie dla każdej z sześciu opcji zakupu - za monety, towary bonusowe i diamenty (x1 i x10) - zakup pw przed upływem czasu timera resetuje timer TYLKO dla tej jednej opcji, a wszystkie pozostałe kontynuują odliczanie.

W sytuacji uruchomienia mechanizmu, nie nastąpi reset cen - obniżanie rozpocznie się dla każdego gracza od cen obecnych w momencie uruchomienia algorytmu.
***
W momencie ulokowania ekspansji z badań albo premium, wzrasta cena każdej z nich. Analogicznie, proszę o ustanowienie timerów dla każdej z tych opcji ekspansji i działających niezależnie, przywracających cenę na poprzedni poziom po odliczeniu i samopowtarzalnie działających w tle, bez konieczności logowania. Propozycja czasu timera dla ekspansji: 14d = 336:00h
 

Deleted User - 848918641

Guest
...Tylko czy ja to napisałem we właściwym dziale forum, żeby trafiło do rozpatrzenia przez Twórców jako zmiana do wprowadzenia? : O
 

DeletedUser174

Guest
koszty zwiadu też rosną. w złocie i czasie. Proponuję dodać jeszcze reset cen zwiadu
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Przeniosę to na razie do Dyskusji i jak wypracujecie jakiś konkretny schemat, to wtedy proponuję w Pomysłach założyć nowy temat z konkretną ankietą i pomysłem. Co Wy na to?(łapka wystarczy za potwierdzenie)
 

Deleted User - 848918641

Guest
@Urdur - nie wyrażam sprzeciwu co do przeniesienia do dyskusji, jednakże w mojej ocenie ona już się odbyła i mój opis przedstawia bardzo konkretnie pomyślany schemat. Które jego elementy potrzebują nadal doprecyzowania?
 

DeletedUser174

Guest
Przeniosę to na razie do Dyskusji i jak wypracujecie jakiś konkretny schemat, to wtedy proponuję w Pomysłach założyć nowy temat z konkretną ankietą i pomysłem. Co Wy na to?(łapka wystarczy za potwierdzenie)
akurat @OADH ma racje. Przedstawił juz bardzo konkretny pomysł z wyjaśnieniem schematu działania i niewiele tu zostało pola do dyskusji. Oczywiście doskonale wiemy, że pomysł nie ma żadnych szans na realizację i zdajemy sobie sprawę dlaczego. Rozumiem powody decyzji o przeniesieniu do działu dyskusji, ale autor pomysłu zapewne interpretuje to zupełnie inaczej. W związku z tym może zamiast karmić kolegę fałszywymi złudzeniami, to może mu spróbować wyjaśnić jak działa dział pomysłów oraz jak bardzo nieracjonalny vel niefunkcyjny jest jego pomysł

W tym temacie nie ma o czym dyskutować. Ktoś miły i uczynny z talentem dyplomatycznym może z cierpliwością osła co najwyżej wyjaśnić koledze dlaczego. Jak wiemy poprawność polityczna jest mi obca, więc sobie oszczędzę wysiłku, bo mojej argumentacji (niezależnie od jej trafności) i tak nie przyjmie do wiadomości bo:

@chris07070707 - przyjmij moją wdzięczność.
Źle znoszę, kiedy ktoś wypowiada się w tonie tak aroganckim, jak na przykład Pani @kikimora i przy każdym spotkaniu z tym odczuwam z tego tytułu niemały dyskomfort.
Chciałbym, żeby nasza dyskusja miała bardziej merytoryczny charakter, czyli innymi słowy, żebyśmy wskazywali co wartego albo niewartego uwagi widzimy w proponowanym rozwiązaniu, a emocje, jakie w nas to budzi uważam, że należy zagospodarować we własnym zakresie i kategorycznie wstrzymać się od takich kpiących komentarzy nacechowanych wyższością, jak niektóre z powyższych.
Dziękuję.
 

Deleted User - 848918641

Guest
Pragnę zauważyć, że sugestie o braku możliwości realizacji tego rozwiązania usłyszałem z kilku stron, ale z *żadnej* z nich - jakiejkolwiek sensownej argumentacji takiego stanowiska. Myślenia na zasadzie "mnie to nie przekonuje, więc na pewno nie przejdzie" nie przyjmuję do wiadomości.
Nie uważam, że kiedy część społeczności nie wyraża przychylności proponowanemu rozwiązaniu, należy zrezygnować z jego prezentacji. Wstrzymałbym się od tego, gdyby zostało jednogłośnie skrytykowane (na przykład tak, jak propozycja możliwości używania we wszystkich światach surowców pozyskanych w jednym), zaś na to, że odbiór będzie wyłącznie pozytywny, nie liczyłem w żadnym momencie.
Na szczęście:
Trzeba zglaszac pomysly i o nich dyskutowac :)
oraz:
Poparlbym pomysl, choc, jak juz wielu tutaj napisalo, pomysl raczej nie ma szans na realizacje.
a jak również:
To rowniez mialoby sens. Kto wie, moze nawet dla IG mialoby to sens z ekonomicznego punktu widzenia ? Ciezko powiedziec.
Niestety jak wyzej, pomysl mozna zglosic, nawet przeglosowac, ale prawie na pewno nie przejdzie.
Przypominam, że w moich wątkach i ankiecie nie pytałem Was, czy uważacie, że IG to wprowadzi, czy nie - pytałem czy życzylibyście sobie takiej funkcjonalności, albo co najmniej nie mieli nic przeciw jej wprowadzeniu. Wasze prognozy cenię, ale to nie Forum decyduje, tylko Twórcy i dlatego chcę, żeby również Oni, nie tylko Forum, ocenili to, co zaproponowałem.
Oprócz tego - zwracam uwagę, że tyle energii poświęcamy wzajemnemu trollowaniu, że zatracamy sedno tego, po co tu jesteśmy. To jest forum *dyskusyjne*, a słowo dyskusja oznacza *merytoryczną* wymianę stanowisk i argumentów. Czyli coś w stylu: " tak, BO"; "nie, BO"; "część tego jest niezła, ale pozmieniać trzeba w tym i tym miejscu" - itd. Natomiast tutaj z forum robi się pomału jarmark, gdzie kłótliwe przekupki w pierwszej kolejności wymieniają "życzliwości" - każda inna aktywność schodzi na dalszy plan. Uważam, że takie zachowanie nic nie wnosi, nie ma dobroczynnych efektów i nie rozumiem, czemu ma służyć, acz równocześnie mnie ono nie zaskakuje, bo jest... ludzkie i niestety powszechne.

Proszę przestać wylewać na mnie hejt w prywatnych wiadomościach!
 

DeletedUser174

Guest
Pragnę zauważyć, że sugestie o braku możliwości realizacji tego rozwiązania usłyszałem z kilku stron, ale z *żadnej* z nich - jakiejkolwiek sensownej argumentacji takiego stanowiska.
naprawdę? hm... to jak interpretujesz te posty:

Co do resetowania pw to raczej nie przejdzie.
Gdyby tak było, rozbudowa antycznych cudów i opracowywanie technologii nie byłyby wyzwaniem.
Raczej nic takiego nie wprowadzo.
Jak wyżej, nie po to przycinają możliwość zdobywania PW w turniejach, by za "darmo" je sypać u hurtownika

Jedyna rada, trzeba te PW kupować oszczędnie - najlepiej tylko podczas ewentów i spokojnie wystarczają na lata

Na dobrą sprawę moglibyśmy do tego tematu podejść z innej strony. W mojej ocenie naszym problemem nie jest sam fakt kupna pw (i wzrostu ceny), ale wymuszanie przez twórców u nas takiego działania.

W związku z tym na reset ceny za pw nie mozemy liczyć, ale jakbyśmy swoją uwagę skierowali na ograniczenie ilości wymaganych do kupienia pw ... kto wie jakby ta historia się skończyła
omg... chyba musze dodać adnotację o "aroganckim tonie i poście nacechowanym wyższościa"
Bez szans na realizację
A poza tym, to gdyby teraz (czy nawet co miesiąc) ceny PW się resetowały - wyobraźcie sobie, że taki gracz po 16 rozdziale jak ja, który ma na koncie miliony surki, ratusz ma 54 miliony monet pojemności - mógłby kupować PW za 500 monet (+ zwiększenie każdego o 500), 40, 20 czy 10 szt. surki
co pozwalało by mi za 1 zapełniony na max ratusz kupić 464 PW ustalając cenę za punkt na koniec na poziomie 232k (otchłań co 3h daje mi 2,7 miliona monet)
To samo dla surki
Uwaga do wszystkich narzekaczy, że PW są takie drogie, u mnie teraz 1 PW kosztuje 1029k - niby dużo, ale naprawdę kupienie 8 czy 16 PW w evencie nie stanowi problemu - ale nigdy nie przechodziłem rasy za same kupione PW, więc nie mam tego rozdmuchanego do niewiarygodnego poziomu - ot okazjonalnie wspomagałem się zakupem :) (gram 3 lata, przez ten czas wychodzi, że kupiłem 2400PW, tj. średnio 60 miesięcznie)
Biorąc to pod uwagę uważam, że byłoby to szkodliwe dla gry
ludzie w kulturalny sposób próbują Ci powiedzieć, że Twój pomysł jest hm... nieprzemyślany / niezasadny / nierealny / cokolwiek żeby nie określić go mianem głupi. faktem jest tylko to, że nie przyjmujesz tego do wiadomości, a słowa krytyki określasz mianem napastliwych i agresywnych

Proszę przestać wylewać na mnie hejt w prywatnych wiadomościach!
takie wiadomości należy raportować do suportu.
Oficjalnie dementuję ewentualne insynuacje, aby ten problem mnie osobiście dotyczył.
 

Deleted User - 848918641

Guest
@kikimora : jesteś niedelikatna, ale na szczęście jeszcze nie w stopniu zakrawającym na hejt. Kogo innego miałem na myśli, już nic nie dementuj -_-
 
Przypominam, że w moich wątkach i ankiecie nie pytałem Was, czy uważacie, że IG to wprowadzi, czy nie - pytałem czy życzylibyście sobie takiej funkcjonalności, albo co najmniej nie mieli nic przeciw jej wprowadzeniu. Wasze prognozy cenię, ale to nie Forum decyduje, tylko Twórcy
W tym punkcie sie niestety mylisz. Proces zglaszania pomyslu tworcom wyglada mniej wiecej w ten sposob:
1. Gracz zglasza swoj pomysl na forum.
Zgloszenie musi zawierac ankiete, w ktorej uzytkownicy forum moga oddawac swoje glosy za i przeciw.
2. Glosowanie graczy, ewentualnie dyskusja nad pomyslem.
3. Community manager danego serwera (u nas jest to @jarq) najpierw ocenia pomysl pod wzgledem merytorycznym. Jesli pomysl nie jest kompletnie bezsensowny lub z roznych wzgledow niemozliwy do zrealizowania (a czasem takie pomysly sie tu pojawiaja), ma szanse zostac przez niego zaaprobowany i przeslany dalej do "centrali", ale musi byc spelniony jeszcze jeden warunek (patrz punkt 4)
4. Pomysl musi zyskac aprobate znaczacej wiekszosci uczestnikow glosowania, przy czym nie ma jednoznacznej definicji pojecia "znaczaca wiekszosc" (kiedys pytalismy o to @jarq). W praktyce jest to przynajmniej 75%, czasem 80-85%.

Tak wiec wbrew temu, co myslisz, bez akceptacji forum zaden pomysl nie zostanie przeslany do dalszego rozpatrzenia.

Przejde moze teraz do kwestii merytorycznych ;)
Propozycja czasu timera dla ekspansji: 14d
No wlasnie. Moim zdaniem 14d to wlasnie przyklad zupelnie nierealistycznej propozycji i juz chocby z tego powodu glosowalbym na nie, zeby po prostu nie zawracac gitary tworcom, ktorzy co najwyzej by sie usmiechneli pod nosem. Tak, to wlasnie oni ostatecznie decyduja, ale my rowniez powinnismy miec odrobine przyzwoitosci i nie zglaszac takich wrecz bezczelnych propozycji :) Bez urazy, wiem, ze to nie bylo zamierzone. Juz wyjasniam.

Moim zdaniem bardziej realistyczne bylyby 4 miesiace, zeby pomysl zostal wziety choc odrobine na powaznie. Moze nawet 6 miesiecy. Dam przyklad, co by oznaczalo 14 dni. Kazdy nowy gracz, ktory po jakims czasie dolaczylby do bractwa, ktore robi zloto w Iglicy, moglby co dwa tygodnie kupowac jedna ekspansje za najnizsza cene w grze, czyli 450 diamentow. I to za diamenty zdobywane na biezaco, bez koniecznosci ich kupowania. Po uplywie roku z kawalkiem taki gracz mialby wykupione wszystkie co do jednej ekspansje premium, nie wydajac na to zlamanego grosza. Ci starsi stazem gracze zupelnie przestaliby kupowac ekspansje, by poczekac na spadek ich ceny. Podsumowujac, proponujesz tworcom cos na ksztalt ekonomicznego samobojstwa ;) , a w najlepszym razie dzialanie na wlasna szkode.

Moze na koniec uscisle swoje stanowisko w kwesti tego pomyslu. Jak juz pisalem poprzednio nie jest calkiem bez sensu i z 4-6 miesiecznym czasem timera dla ekspansji nawet bym go poparl (pomijajac praktycznie zerowe szanse na jego wprowadzenie), ale jestem przeciwko wysylaniu takiego pomyslu dalej w jego obecnej formie.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 848918641

Guest
@chris07070707 (powierzam też uwadze innych, jeśli wola) - ten temat to jest moja pierwsza aktywność na tym forum i to mi pokazało, jakie tu panują obyczaje. Dla Was obecnych tu długo pewnie jest już dawno oczywiste, a mnie trochę uwiera, że tu wiele rzeczy załatwia się obcesowo i to jest bardzo eufemiczne określenie. Jak bumerang powraca temat kultury wypowiedzi (właśnie zobaczyłem, że walczę z wiatrakiem, bo sam jeden o to proszę) oraz tego, że nie upieram się przy tym pomyśle, bo chcę przepchnąć coś swojego (już o tym pisałem).
Ty w pewnym sensie stanowisz przeciwwagę dla większości tej zacnej społeczności, bo w żadnym momencie nie wbijasz mi szpilek i nie piszesz komentarzy w których dopatrujesz się we mnie jakichś konkretnych cech osobowości (typu: jakież to infantylne...). Zamiast tego wskazujesz na braki do dopracowania i to jest właśnie ten merytoryczny charakter dyskusji, o który usilnie prosiłem. A przy tym łagodność, jaką stosujesz sprawia, że wymiana zdań z Tobą nie frustruje. Dziękuję za to.

Nie jestem pewny, czy ankieta jest miarodajna. Jest co najmniej kilka postów, w których Użytkownicy napisali: "głosuję na "tak", ale mnie to nie porywa". Czyli formalnie aprobata jest (73,7% głosów poparcia - liczę, że Twórcy wzięliby przynajmniej na chwilę na warsztat, zamiast odrzucić bez czytania), ale jestem świadomy, że niektóre osoby dały głos na tak na zasadzie: "ani mnie to ziębi, ani grzeje, więc od biedy mogłoby być".

Brakowało mi biegłości i rozeznania, żeby dostrzec aspekt, o którym mi piszesz i stąd zupełnie chybiona propozycja czasu timera dla ekspansji. Nie mam nic dodania do tego, co mówisz - tłumaczenie jest tak przejrzyste i bezsprzeczne, że nie pozostawia wątpliwości. I to właśnie tak chciałem, żeby wyglądała "burza mózgów" nad tym pomysłem, że Ty mi wskazujesz jego część, która jest nie do przyjęcia i tak to objaśniasz, że jestem gotów zgodzić się od razu. Bo mój pomysł to prototyp i właśnie po to jest poddany dyskusji, żeby tak pozmieniać jego kształt, żeby pasował do realiów tej gry. Nadal wierzę, że to możliwe. Sugestie typu "pw trzeba kupować oszczędnie", "nie po to ograniczają dostępność, żeby potem sypać u hurtownika" mnie nie przekonały, bo one wskazują na czyjąś technikę gry, a to jest indywidualne.

Zgadzam się na 4-6 miesięcy timera dla ekspansji i pamiętam o Twoim (i innych) ogólnym sceptycyzmie. Ale jeszcze nie jest ten moment, żebym chciał z tego całkiem zrezygnować.
Czy coś dalej...?
 

DeletedUser174

Guest
wiele uwagi poświęcasz kulturze wypowiedzi i merytoryczności dyskusji. Co krok się dowiadujemy jakie to dla Ciebie jest ważne. I ogólnie Twoje apele o wzajemny szacunek... i to nostalgiczne wyznanie, żeś sam na placu boju, bo Twoje wezwania idą w próżnię Twoim zdaniem... a przecież można inaczej...

to wiesz co? to może mi wreszcie wyjasnisz jak taki kulturalny i wyjątkowo wrażliwy człowiek co chwila sam ocenia innych i w perfidny sposób tworzy jakieś fantazyjne projekcje? To może wreszcie dość tej hipokryzji, bo to jest akurat rzecz, które mi przeszkadza.

Mam prośbę. Wskaż mi przykłady na poparcie tych słów:

Ty (@chris07070707)w pewnym sensie stanowisz przeciwwagę dla większości tej zacnej społeczności, bo w żadnym momencie nie wbijasz mi szpilek i nie piszesz komentarzy w których dopatrujesz się we mnie jakichś konkretnych cech osobowości (typu: jakież to infantylne...). Zamiast tego wskazujesz na braki do dopracowania i to jest właśnie ten merytoryczny charakter dyskusji, o który usilnie prosiłem. A przy tym łagodność, jaką stosujesz sprawia, że wymiana zdań z Tobą nie frustruje. Dziękuję za to.

Nie śledzę pilnie całego forum, ale o ile miałam przyjemność przeczytać kilka niezbyt wybrednych komentarzy pod swoim adresem Twojego autorstwa, to akurat nie zauważyłam, aby ktoś Cię jakoś wyjątkowo prześladował i atakował at persona. Nie kojarzę też komentarzy w stylu "jakież to infantylne". A demagogia to aż kipi w Twoich postach... czy to jest kulturalne i grzeczne?


co chwila piszesz o braku merytorycznej dyskusji. Dostałeś jak na tacy uzasadnienia, ale nie spodobał Ci się wynik bardzo skomplikowanego równania 2+2, więc co chwila ciskasz frazesami o braku kultury i/lub zamiennie o braku konstruktywnej krytyki. Czy to jest przykład kulturalnego zachowania?

A swoją drogą czy takie notoryczne wezwania do większego poziomu kultury nie są przypadkiem oskarżeniem prawie całego forum (no poza Chrisem oczywiście) i insynuacją, że towarzystwo tutaj słomą szoruje niczym w oborze?

można coś napisać prosto z mostu i nawrzucać mięsem, ale to wtedy wiadomo prostactwo i słoma z butów.. Nie, tak nie można. Kulturalny i dobrze wychowany człowiek tak nie postępuje. Można też tak pięknie jak Ty poobrażać prawie całą społeczność forum uzywając szczytnych słów i zasłaniając się frazesami okładać nimi na oślep innych...
@chris07070707 (powierzam też uwadze innych, jeśli wola) - ten temat to jest moja pierwsza aktywność na tym forum i to mi pokazało, jakie tu panują obyczaje. Dla Was obecnych tu długo pewnie jest już dawno oczywiste, a mnie trochę uwiera, że tu wiele rzeczy załatwia się obcesowo i to jest bardzo eufemiczne określenie. Jak bumerang powraca temat kultury wypowiedzi (właśnie zobaczyłem, że walczę z wiatrakiem, bo sam jeden o to proszę) oraz tego, że nie upieram się przy tym pomyśle, bo chcę przepchnąć coś swojego (już o tym pisałem).
wybacz, ale nawet najdroższy smoking (o garniturze to nawet nie wspominając) nie pomoże ukryć słomy w butach
 

BlossomValvi

Łucznik
ok to w skrócie, by nie wyjść jak @kikimora choć tu się z nią zgadzam :). Zwłaszcza że też kiedyś myślałem że to forum służy ku czemuś :p

Twój pomysł idzie przeciwko dwóm fundamentom gry i dlatego jest oględnie pisząc bez sensu:
a) jest przeciwko założeniom gry jako city builder, gdzie cały czas zwiększasz swoje możliwości rozbudując miasto (w tym wypadku pojemność skarbca)
b) jest przeciwko IG jako sposobowi firmy na zarobek, gdzie uderzasz bezpośrednio w możliwości zarobkowe firmy, a to nie altruiści (pomimo sloganu że firma założona przez graczy :p) i jak długoterminowe prognozy wskażą poziom poniżej zera to po prostu serwer ulegnie wyłączeniu.
Ponadto jest darmową konkurencją dla czasowych promocji organizowanych przez firmę (10% na ekspancje, czy dodatkowe PW do zakupów diamentów itd), w imię czego?

dodam jeszcze dla nowicjusza:
c) IG nigdy nic nie zrobiło na plus dla graczy za friko a wszystko w imię szeroko pojętego balansu, czyli jeśli ten pomysł miałby wejść to z trwogą myślę jak bardzo wszystko gdzie indziej podrożeje/zostaną skrócone obecne możliwości rozwoju (niepotrzebne skreślić)
d) gra ma naprawdę bardziej bolące miejsca (zarówno mechanika, balans jak i zwykły UI) by się zajmować tak naprawdę drobiazgiem...
e) naprawdę pograj trochę, bo twoje ramy czasowe są conajmniej zabawne ludzie tu grają po kilka lat i dopiero w takich kategoraich trzeba to liczyć (chyba że ma to być zarobek dla firmy ale patrz b) idziemy na przekór)

I na zakończenie jak wrócisz tu za rok, dwa (czego życzę w grze) to z politowaniem przeczytasz jakie miałeś nadzieje... :)
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
@Urdur - nie wyrażam sprzeciwu co do przeniesienia do dyskusji, jednakże w mojej ocenie ona już się odbyła i mój opis przedstawia bardzo konkretnie pomyślany schemat. Które jego elementy potrzebują nadal doprecyzowania?
Owszem, pomysł konkretny, ale sam w pierwszym wpisie zaznaczyłeś, że chcesz na ten temat podyskutować, nie wspomnę już o tym,
że nie ma w tym temacie ankiety. Tym bardziej, że sam wrzuciłeś odnośnik do poprzedniego tematu w Pomysłach(tamten pomysł jednak jest inny). Jeśli pierwszy post z tego tematu jest ostateczną wersją Twojego pomysłu, to nie widzę problemu: mogę go skopiować i wkleić w Pomysłach. W razie czego @OADH proszę o kontakt na PW.

Poza tym temat tu bardziej przypomina dyskusję o zasadach dobrego wychowania, a nie na temat pomysłu, więc proszę aby wróciła na właściwe tory, bo jak zacznę tu ciachać, to niewiele z niego zostanie.
 

BlossomValvi

Łucznik
A studnie ? :)
Albo pozniejsze zwiekszenie ich wydajnosci ?
Szczegolnie tego drugiego chyba nikt sie nie spodziewal.

Możliwe ale zakończenie tego widzimy teraz ;) wolałbym jednak ewolucję Elvenaru a nie rewolucję

Tak po głębszym zastanowieniu, jednak chyba było lepiej przed studniami, ok było trudno ale ścieżka rozwoju była dużo bardziej intuicyjna i w moim odczuciu dużo bardziej sprawiedliwa tj. jak widziałem niebieskie miasto to wiedziałem że nie ma co konkurować, ale z drugiej strony też wiedziałem że dzięki niemu mam w co grać :)
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
A studnie ? :)
Albo pozniejsze zwiekszenie ich wydajnosci ?
Szczegolnie tego drugiego chyba nikt sie nie spodziewal.
A potem płacz i lament jak zabrakło studni no bo przecież event bez studni to event nie atrakcyjny jak tak można czemu nie ma studni ;)
Tylko że już chyba wielu zapomniało jak kiedyś wyglądały eventy a jakie są teraz i to można zaliczyć na plus dla twórców - przecież o to walczyliście między innymi tutaj na forum jak dobrze pamiętam z lektury archiwum.
Głównie jednak chodzi i szybkie przystosowanie się do zmieniających się warunków gry i wyciąganie z tego korzyści a nie lament i żale.
Jednak to już jest off top do tego tematu
 
Do góry