• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odczarowanie magicznego warsztatu/rezydencji

Możliwość przetopienia magicznych budynków na schemat

  • Tak

    Głosy: 11 50,0%
  • Nie

    Głosy: 8 36,4%
  • Tak, ale na coś innego

    Głosy: 3 13,6%

  • W sumie głosujących
    22
A ja uwazam, ze od tego dobrobytu to sie chyba wszystkim w d... poprzewracalo :p
Darmowe magiczne budynki niedobre, bo ich... za duzo.

Trzeba myslec perspektywicznie, a nie na zasadzie, ze teraz mamy dosc ponadplanowych budynkow.
Przychodzi mi na mysl szczegolnie jedna sytuacja z przeszlosci, kiedy starzy gracze mieli inwenatrze zapchane pod sufit starymi budynkami eventowymi, z ktorymi nie bylo co zrobic. Wielu pozbylo sie wrecz "smieci", stawiajac te budynki w miescie i od razu je burzac, bo "niepotrzebnie" zajmowaly miejsce w inwentarzu. A potem co ? A potem ni z gruchy ni z pietruchy weszlo Tworzenie i okazalo sie, ze bez zapasu takich "smieci" i bez ich rozkladania na fragmenty nie ma za co tworzyc wzmocnien, przyspieszaczy itd. Ci, ktorzy pozbyli sie pozornie zbednych zapasow, pluli sobie potem w brode. Ktos pamieta jeszcze te czasy, kiedy bylo juz Tworzenie, ale nie bylo jeszcze Iglicy i zestawow Biblioteki, bo dopiero one rozwiazaly pozniej problem z fragentami zaklec ? Przez pewien czas bylo naprawde ciezko.

Drugi przyklad: teoretycznie juz bardzo dawno temu wydawalo sie, ze od pewnego etapu rozwoju nie ma zadnego sensu zbierac reliktow, oszczedzac milionow, a nawet dziesiatkow milionow surowcow itd. A pozniej niespodziewanie weszly eventy syrenkowy i miskowy z nieskonczona linia zadan i tylko ci, ktorzy zgromadzili potezne zapasy wszystkiego, mogli w tych eventach naprawde poszalec, a reszta narzekala i krzyczala, ze brakuje im np. reliktow i przez to sa zablokowani w zadaniach.

Zmierzam do tego, ze kto wie, czy w pewnym momencie w przyszlosci te wszystkie nadmiarowe magiczne budynki nie odegraja jakiejs waznej roli. Kto nam zagwarantuje, ze np. kiedys zapotrzebowanie na mlotki nie wzrosnie nagle o 300% ? Albo ze np. nie wejdzie jakis budynek ewolucyjny, dajacy jakies odjechane bonusy za zwykly zbior zlota z rezydek ?

To gra strategiczna, w ktorej cierpliwosc poplaca i w ktorej oplaca sie miec nature chomika, nawet jak na mozliwosc wykorzystania tych zachomikowanych rzeczy czeka sie czasem calymi latami. Zeby nie bylo - w miastach glownych tez mam obecnie nadmiar magicznych rezydencji i warsztatow w inwenatrzu i na razie nie mam ich jak wykorzystac. Ale poki sa w inwentarzu i jesc nie wolaja, niech sobie po prostu stoja i czekaja na lepsze czasy. Poza tym miejmy tez odrobine wstydu ;) Tworcy stworzyli nam warunki, dzieki ktorym wielu graczy moze sie cieszyc nadmiarem budynkow, ktore normalnie sprzedawane sa za walute premium, wiec chyba nie za bardzo nam wypada wymagac lub chocby prosic o takie rzeczy :) To troche tak, jakby do darmowego biletu do kina, ktory dostalismy od przyjaciela w prezencie, zazyczyc sobie dodatkowo kasy na popcorn i cole...

Pomysl mnie nie dotyczy (poniewaz i tak dalej bede kolekcjonowal nadmiarowe budynki), wiec nie zaglosuje wcale, bo nie chce psuc statystyk ankiety :)
 

Zabije

Zwiadowca
Jestem na nie. Najlepiej żeby zrobili konto Premium, niech samo się wszystko kilka a my obserwujmy. Każde ułatwienie w tej grze robi z niej zwykły "kliker" wchodzę klikam wychodzę reszta się robi sam :) Moim zdaniem powinni utrudniać grę żebyśmy kombinowali i liczyli jak coś zrobić, wtedy będzie większa satysfakcja z gry.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ja tylko jeszcze dorzucę nie każdy ma szczęście w iglicy - ogólnie sporo mi magicznych wpadło ale większość to warsztaty choć np. przez cały 2020 wpadł mi tylko jeden magiczny…
 

kikimora

Rozbójnik
jak zawsze @chris07070707 głosem rozsądku, z którym trudno się nie zgodzić. Problem tylko w tym, że strategia i czekanie na potencjalne coś niezidentyfikowane w nieokreślonej przyszłości to się tak trochę kłóci... czy jestem w mylnym błędzie i tylko mi się tak wydaje, że strategia i liczenie na cud to jednak są sprzeczności?

Niebieskie domki były synonimem luksusu. Każdy z nas (dinozaurów) zazdrościł gospodarzom "bogactwa". Dzisiaj magiczne budynki znacznie straciły na wartości właśnie przez ich względnie łatwą dostępność. Zrównanie magicznych z jakimś jednorożcem czy zyskiem to jednak trochę nieporozumienie moim zdaniem. Jakby nie było, to magiczne są budynkami premium. I fajnie by było gdyby takimi pozostały. Jeżeli mi wypada rezydencja i ja się z tego nie cieszę, to coś tu jest nie tak moim zdaniem. Jeżeli do utrzymania wyjątkowości tych budynków miałby służyć ich rozkład to jestem za.

@Seviper iglica bez zysku to iglica stracona ;) zysk zawsze cieszy bardziej niż cokolwiek innego
 

xEasyRiderx

Rycerz
Problem tylko w tym, że strategia i czekanie na potencjalne coś niezidentyfikowane w nieokreślonej przyszłości to się tak trochę kłóci... czy jestem w mylnym błędzie i tylko mi się tak wydaje, że strategia i liczenie na cud to jednak są sprzeczności?
Oj tam bądź optymistką twórcy zapewne już wkrótce w swej niezmierzonej dobroci uszczęśliwiania graczy coś wyczarują tak że nam witki opadną od ciągłych oklasków i owacji na stojąco :)
 

Zarie

Zwiadowca
Moim zdaniem to co można było kupić za diamenty a teraz w iglicy można mieć za darmo jeśli się ma szczęście nie powinno nikomu przeszkadzać szczególnie jeśli jest w nadmiarze. Już i tak teraźniejsza wersja gry to coś innego niż było kiedyś. Wiecznie ludzie chcą coś dostawać za darmo i co raz więcej i więcej. Dziwie się, że jeszcze gracze nie wymyślili darmowych ekspansji. Zastanówcie się nad sobą. W ankiecie jestem na NIE ponieważ jestem chyba jeszcze z tego rocznika gdzie liczy się satysfakcja z gry i dążenie do czegoś a nie darmowy dobrostan i bezmyślne klikanie. I jeszcze chce tylko zauważyć, że ten "problem" mają chyba tylko gracze, którzy mieli za dużo szczęścia którego nie doceniają :)
 

Proqrator

Rozbójnik
W ankiecie jestem na NIE ponieważ jestem chyba jeszcze z tego rocznika gdzie liczy się satysfakcja z gry i dążenie do czegoś a nie darmowy dobrostan i bezmyślne klikanie. I jeszcze chce tylko zauważyć, że ten "problem" mają chyba tylko gracze, którzy mieli za dużo szczęścia którego nie doceniają
Ciesze się bardzo, że masz satysfakcję z gry, ale powiedz mi dlaczego osoba której dopisało trochę szczęścia w iglicy, która klikala eventy dla studni i kupiła domki magiczne, itd ma tej satysfakcji z tego elementu gry nie mieć? Bo skąd mam ją mieć jak wpada mi coś zbędnego?
Ja nie wnioskuje o coś niesamowitego za te domki co stworzy przepaść między graczami tylko o jakiś drobiazg, który da choć trochę chęci do klikania jej za tydzien.

Wiem, że to nie dotyczy zbyt wielu osób, ale jednak kilku zawsze. Kto chce ją zbierać na lepsze czasy nie musi przecież z tego korzystać. To jedynie opcja
 

blazius1

Paladyn
Zastanowiłem się nad sobą, a przede wszystkim nad propozycją ankiety, bo to jednak o niej w tym wątku.

I dalej mi wychodzi, że pomysł z ankiety jest jak najbardziej na przyszłość. O której można myśleć już dziś.
Dalej wychodzi na to, że Budynków Magicznych będzie przybywać w inwentarzach. Niektórzy i tak pójdą co najmniej na drugie piętro Iglicy i Warsztat czasem im wpadnie. Pierwszy, piąty i dziesiąty. Dziesiątego już nie postawisz.

Będziemy je zbierać, tak czy inaczej, a nikt rozsądny nie przetopi przecież niebieskich budynków na Fragmenty Zaklęć.
M. in. po to przecież robicie obecne eventy, żeby było co przetapiać, gdy fragmenty będą potrzebne.
 
Ostatnia edycja:

kikimora

Rozbójnik
@Zarie tych rezydencji nie dostajemy za darmo

A temat darmowych expow kiedyś wracał jak bumerang.... Ale Ig rozwiązał problem wprowadzając algorytm do turniejów z expami. Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że będę mieć dostępne expy i ich nie postawie z premedytacją to bym nie uwierzyła. A jednak...

I dzisiejszą gra to jest właśnie klikadlo dla małp. Ig w oficjalnym ogłoszeniu przecież nie raz wyraźnie akcentowalo troskę o tych wybitnie utalentowanych alternatywnie. Kierunku zmian nie ma co się spodziewać
 

blazius1

Paladyn
A propops chomikowania budynków w Inwentarzu, to ja trzymam na nawet zwykle warsztaty (na wysokich poziomach).
Nigdy nic nie wiadomo.
A propozycja uporządkowania inwentarza jakimiś zakładkami jest nawet istotniejsza od tej tutaj.
 

Zarie

Zwiadowca
Jeśli nadal wszyscy będą akcentować, że juz im niepotrzebnych rezydencji i warsztatów premium przybywa to kiedyś one zostana całkiem wycofane z iglicy :( a nowi gracze beda sie zadowalać samymi diamentami o ile i tego nie wycofają kiedyś..
 

Zabije

Zwiadowca
Jeśli nadal wszyscy będą akcentować, że juz im niepotrzebnych rezydencji i warsztatów premium przybywa to kiedyś one zostana całkiem wycofane z iglicy :( a nowi gracze beda sie zadowalać samymi diamentami o ile i tego nie wycofają kiedyś..
Przytaczam bo masz rację :)
Ktoś chyba zapomniał jak IG rozwiązuje problemy :) Problem z bibliotekami ??? Już nie ma zniknęły z iglicy. Problem z rezydencjami ??? Sami sobie odpowiedzcie... Także przestać płakać nad dobrobytem, szybko może się skończyć :) Proponuje usunąć tą ankietę bo jeszcze gdzieś to zgłoszą.
 
Do góry