• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrodzenie Kultu Feniksa - czy warto?

Poziomek

Rycerz
Dojdziesz za chwile do takiego etapu ze samych surowcow Ci nie wystarczy na granie nimi, wiec na tobie wymusi sytuacja aby grac wojskiem, ale aby grac tym wojskiem i wygrywac i przy okazji nie tracic wszystkiego co zdazylas wyprodukowac bedziesz potrzebowac wzmocnien z AM /i /lub cudow iglicy/klasztor inne. ( za chwile) dojda ci jako negocjacje inne surowce tych ktorych nie masz w bonusie/nie produkujesz, wiec bedziesz musiala je wymieniac co czasami jest trudne, prosic bractwo/
 

Charlene

Szef kuchni
Dojdziesz za chwile do takiego etapu ze samych surowcow Ci nie wystarczy na granie nimi, wiec na tobie wymusi sytuacja aby grac wojskiem, ale aby grac tym wojskiem i wygrywac i przy okazji nie tracic wszystkiego co zdazylas wyprodukowac bedziesz potrzebowac wzmocnien z AM /i /lub cudow iglicy/klasztor inne. ( za chwile) dojda ci jako negocjacje inne surowce tych ktorych nie masz w bonusie/nie produkujesz, wiec bedziesz musiala je wymieniac co czasami jest trudne, prosic bractwo/
Nikogo nie będzie musiała prosić. Pierwsze 6 prowincji turniejowych jest śmiesznie tanie i wystarczy na 10 skrzynek, Iglica odpada a badania są odpowiednio skalkulowane tak, żeby je zrobić normalnym tempem.
 

BlossomValvi

Łucznik
Dojdziesz za chwile do takiego etapu ze samych surowcow Ci nie wystarczy na granie nimi, wiec na tobie wymusi sytuacja aby grac wojskiem, ale aby grac tym wojskiem i wygrywac i przy okazji nie tracic wszystkiego co zdazylas wyprodukowac bedziesz potrzebowac wzmocnien z AM /i /lub cudow iglicy/klasztor inne. ( za chwile) dojda ci jako negocjacje inne surowce tych ktorych nie masz w bonusie/nie produkujesz, wiec bedziesz musiala je wymieniac co czasami jest trudne, prosic bractwo/
Delikatnie pisząc jesteś w wielkim błędzie (po raz kolejny piszesz jak beton turniejowy)
Już @Charlene napisała już dlaczego, choć mam wrażenie ze nie czytasz postów @Serengeti

Jako dowód rozwijałem się w trudniejszych czasach, nigdy nie miałem dużych problemów z wymiana towarów na własne potrzeby a w militaria wszedłem dopiero jako arcy bractwa turniejowego :) wczesniej nie było mi to do szczęścia potrzebne
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Elvenar jest grą która daje różne możliwości rozwoju, i każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba uszanować zarówno gracza jak i bractwo. Jeśli ktoś nie chce robić mocno turnieju i iglicy powinien rozejrzeć się za bractwem o podobnych zapatrywaniach i odwrotnie gdy chce robić turnieje i iglice na złoto to takiego bractwa powinien szukać, nie ma co na siłę wpasowywać kogoś w swój własny szablon.
Życzę Wszystkim radości i przyjemności z gry.
 

blazius1

Paladyn
Gdyby gra nas "zmuszała" do określonych zachowań, to większości z nas już dawno tu by nie było. Zostaliby tylko ci , co lubią być do czegoś zmuszani.
Gra zachęca tylko do obrania pewnego profilu miasta. Ale nie zmusza.
Do czegoś zmuszać może nadmiar ambicji.

Taka gra sprofilowana na przykład na wojsko może być ciekawsza, ale to nie jest jedynie słuszna opcja dla przeciętnego gracza.

Jeśli miałbym powróżyć, to sądzę że odwrotnie: dojdziesz do etapu, gdzie będziesz miała same nadwyżki surowców i nawet w końcu trochę w Iglicy porobisz.
 

Wewe1

Zwiadowca
Wszystkie Feniksy mają po 4 towary a ten nowy Feniks ma tylko 3 kulturę też ma sporo zaniżoną, wydaje się taki trochę niedorobiony,czy ten efekt jest zamierzony czy to błąd twórców pewnie nigdy się nie dowiemy,stawiać czy nie stawiać oto jest pytanie,każdy musi sam zdecydować.
 

Poziomek

Rycerz
turniej1.jpg
//
To jest screen z iglicowki elfa - nie jest taki jak z chrisa tip top, troszeczkę poza ramy ustalone wychodzi. Screen pokazuje 4 ta (tylko czwarta) prowincje poszczególne kropki od 2) . Ilość surowca na negocjacje i ilość wojska. Koleżanka jest w 4 akcie ( Tu moja pomyłka bo widze ze jest w 3cim), więcej badan zapewne odkryła więcej bonusowych prowincji i inne rzeczy., Także Jak piszesz ze turniej za surowiec to pikus to powodzenia, wojskiem tak za surowiec niekoniecznie.
Stalownia na 8poziomie pracująca w trybie 9h daje chyba 171 stali.

połączono//Urdur
 

Załączniki

  • turniej2.jpg
    turniej2.jpg
    109 KB · Wyświetlenia: 5
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
Przecież koleżanka nie musi pokonywać wszystkich trudności w grze od razu i jednocześnie. I nawet nie chce.

Twoje argumenty nie mają zbyt wiele wspólnego z opcją gry jaką przyjęła.

Regularne negocjowanie tego, co na tych screenach byłoby kłopotem dla Ciebie, ale dla innego gracza - niekoniecznie.
 

Poziomek

Rycerz
Przecież koleżanka nie musi pokonywać wszystkich trudności w grze od razu i jednocześnie. I nawet nie chce.

Twoje argumenty nie mają zbyt wiele wspólnego z opcją gry jaką przyjęła.

Regularne negocjowanie tego, co na tych screenach byłoby kłopotem dla Ciebie, ale dla innego gracza - niekoniecznie.
moj post nie byl skierowany do autorki a do
Nikogo nie będzie musiała prosić. Pierwsze 6 prowincji turniejowych jest śmiesznie tanie i wystarczy na 10 skrzynek, Iglica odpada a badania są odpowiednio skalkulowane tak, żeby je zrobić normalnym tempem.
wiec pokazalem jak to smiesznie tanie wyglada w praktyce
Npisze raz jeszcze, to jest walka w 4 turnieju (od drugiej gwiazdki) - 5 i 6 walki turniejowej , nie wklejalem bo to jest kapke roboty, ale chodzilo o pokazanie skali jak to wyglada w praktyce. Teraz, tak dla czystej ciekawosci jakby sie autorce chcialo moglaby wrzucic screen np z 6 turnieju i bysmy poznali ta smieszna taniosc negocjacji/badz walki.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Jeśli przeważnie negocjujesz, to w czwartej epoce koszty negocjacji musisz odnieść do wielkości przychodów towarów narzędzi i złota w mieście.
To jest punkt odniesienia.
Najlepiej puli tygodniowej, bo tyle trwa turniej i przerwa pomiędzy turniejami. Czyli ilość stali w cyklu 3h to żadna dana w tym układzie. Tak samo analiza wyłącznie wzrostu kosztów.
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Ja jeszcze dorzuce kamyczek do tego „wymuszania używania wojska” tak to był skrót myślowy ale z sensem. Argumenty:
- wojsko jest relatywnie tanie, wymaga głównie młotków i czasu może więcej niż towary ale równocześnie nie zabiera tyle miejsca
- wojsko ma ta zaletę ze ma zmienne zużycie tj. im mniej strat tym na dłużej starczy. Towary permanentnie znikają w uczcie

i najważniejsze wraz z rozwojem rosnie liczba kombinacji towarów (9 zwykle, potem mana, ziarno orcze głowy i 9 żywych itd) nigdy nie wiadomo jaka będzie kombinacja do uczty trzeba trzymać zapas wszystkich. Z wojskiem jest prościej mamy 5 typów każdy z nich ma 3 warianty specjalne, ale w razie czego niektóre mogą zastąpić inne, daje to dużą elastyczność

Jedyna zaleta towarów jest wszechstronność użycia tj. Są potrzebne od ewentow aż do budowy (wojsko tylko wybrane ewenty)

He he, z mojej perspektywy, z tego co napisałeś towary mają same zalety :D
- wraz z rozwojem rośnie liczba rodzajów (yay!)
- nigdy nie wiadomo na jaką kombinację się trafi (super!)
- trzeba trzymać zapas wszystkich (ekstra!)
- przydają się do wszystkiego (wow!)

Tak że dziękuję za kolejne argumenty, że styl gry wybrałam idealnie do upodobań :)
Serengeti, z pozdrowieniami :)
//
To jest screen z iglicowki elfa - nie jest taki jak z chrisa tip top, troszeczke poza ramy ustalone wychodzi. Screen pokazuje 4 ta (tylko czwarta) prowincje poszczegolne kropki od 2) . Ilosc surowca na negocjacje i ilosc wojska. Kolezanka jest w 4 akcie ( Tu moja pomylka bo widze ze jest w 3cim), wiecej badan zapewne odkryla wiecej bonusowych prowincji i inne rzeczy., Takze Jak piszesz ze turniej za surowiec to pikus to powodzenia, wojskiem tak za surowiec niekoniecznie.
Stalownia na 8poziomie pracujaca w trybie 9h daje chyba 171 stali.

Poziomku, moje manufaktury t1 w cyklu 9 h dają teraz ponad 1000 sztuk surowca, t2 drugie 1000. A, dzięki tobie :D, jestem teraz w aktywnym turniejowo Bractwie, w którym moje towary są unikatowe i oferty schodzą szybko oraz mam wielu aktywnych i chętnie się wymieniających sąsiadów. A czas między rundami turnieju to 16 h, niemal 2 cykle produkcji.
Naprawdę, koszty negocjacji, które podałeś na screenach, to nie jest uczta, to są wystawione na stół słone paluszki i orzeszki, nawet bez drinków ;)

Jeśli miałbym powróżyć, to sądzę że odwrotnie: dojdziesz do etapu, gdzie będziesz miała same nadwyżki surowców i nawet w końcu trochę w Iglicy porobisz.

Prorok jakiś czy co? ;)
Nie jest wykluczone, że kiedyś dojdę do takiego etapu zblazowania dobrobytem, że nawet Wielki Prze*erdalacz Zasobów nie będzie mi robił różnicy ;)
Ale to jeszcze nieprędko :)

Serengeti, chwilowo zadowolona z całokształtu

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry