• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Offtop ze Spoilerów luty 2022

Poziomek

Rycerz
A czy ja napisałam, że brakuje mi czasu? Napisałam tylko, że eventy trwające 8 miesięcy z 12 to trochę mi się kłóci z definicją słowa "event"... Skoro wchodzi event dwa tygodnie po zakończeniu poprzedniego, to już nie jest event, tylko regularny content.
Jeśli ktoś robi całą iglicę czy turniej za jednym zamachem, to nic dziwnego, że przez resztę tygodnia nie ma co w grze robić. Ja sobie poklikam trochę dzisiaj, trochę jutro, kiedy mi się chce. Ale kwestia stylu gry to już nie temat do dyskusji moim zdaniem.
to zalezy na jakim etapie gry jestes/jaki styl gry masz przyjety, co osiagasz w iglicy: bo jesli ktos gra tym nazwijmy go systemem 2 x1 czyli 2 iglice i turniej na 1 wzmocnieniach to musi tak grac. Jesli jestes wysoko w grze w rozdzialach to watpie aby kazdy (podkreslam) kazdy mogl sobie tak na luzie podchodzic jesli chce zrobic iglice topke - a turniej sredni wynik (czyli kolo 4tys pktow)- bo bez wzmocnien ktore wypadaja wiadomo jak - nie pojedziesz za wysoko- a na negocjacje - 2-3 pietro w wyzszych kronikach kosztuja duzo duzo, wiecej niz jestesmy w stanie wyprodukowac
Mam nieodparte wrażenie, że dyskusja zaczęła już dawno odchodzić od tematu spojlerowego i zaczęła obierać kierunek nerwowej licytacji nad wyższością jednego wydarzenia nad drugim. Niestety nie ułatwia to graczom szukania tu innych spojlerowych tematów
Przynajmniej jest co poczytac- i mozna wziac udzial w dyskusji czasem ciekawszej czasem mniej. Jesli ktos nie znalazl czasu przez tyle dni aby zapoznac sie z nowosciami (przeciez nie pojawiaja sie codzien) tzn ze za rzadko wchodzi na forum:)
 

Ovocko

Rycerz
to zalezy na jakim etapie gry jestes/jaki styl gry masz przyjety, co osiagasz w iglicy: bo jesli ktos gra tym nazwijmy go systemem 2 x1 czyli 2 iglice i turniej na 1 wzmocnieniach to musi tak grac.

No właśnie wcale nie musi.
Pierwsze primo, nawet grając takim systemem jest trochę ruchu bo taką iglicę można robić częściowo wojskiem a częściowo surowcami. Jak masz dobrze ogarnięte miasto to zdobycie surowców na całą iglicę nie jest jakimś strasznym problemem - np. ja robię iglicę surowcami w 80-90% nie mając nawet jednej manufaktury towarów zwykłych ani żywych, więc da się ;)

Drugie primo to kwetia tego, że można grać nie biorąc udziału w ani w turniejach ani w iglicy. Pewnie zwalnia to rozwój gracza, ale nie każdy musi chcieć się rozwijać szybko.

Jesli jestes wysoko w grze w rozdzialach to watpie aby kazdy (podkreslam) kazdy mogl sobie tak na luzie podchodzic jesli chce zrobic iglice topke

Wierz mi, że można. Zawsze robię 3 piętra w iglicy i niemal nigdy nie używam do tego przyśpieszaczy (chyba że wypada np. jakieś zadanie w evencie, albo wiem, że jak się przejście odblokuje nie będę miał czasu). Powtórzę co napisałem wyżej - jak się ma dobrze ogarnięte miasto, to zrobienie iglicy nie jest żadnym wyzwaniem i spokojnie można to robić "spacerowo".

- a turniej sredni wynik (czyli kolo 4tys pktow)- bo bez wzmocnien ktore wypadaja wiadomo jak - nie pojedziesz za wysoko- a na negocjacje - 2-3 pietro w wyzszych kronikach kosztuja duzo duzo, wiecej niz jestesmy w stanie wyprodukowac

wynik 4 tys punktów robi się jednym zbrojmistrzem + feniksem (w łatwych turniejach sam feniks wystarczy), do tego nawet nie trzeba wchodzić w, jak to nazwałeś, "system 2x1". Takie wyniki osiąga się w tempie spacerowym, i spokojnie wystarcza tego co normalnie wypada z iglicy (zbrojmistrze) i akademii.

Osobny temat to kwestia tego, że na pewnym poziomie zarówno turniej, jak i iglica, przestają być atrakcyjne.
To co mogłeś kupić za diamenty albo już kupiłeś (robudowa AM i baraków), albo zdobyłeś w iglicy (magiczne budynki), albo zrobiło się drogie i niekoniecznie potrzebne do dalszego rozwoju (ekspansje). Zużywasz więc te diamenty na dokupienie waluty eventowej czy inne drobiazgi, raczej nie ma problemu że nie starczy.
Podobnie z turniejem - na wysokim etapie większość cudów masz już rozbudowanych, zdobycie PW do badań też nie jest jakimś problemem. Np. ja sobie już trochę muszę wymyślać na siłę, jaki kolejny cud będę rozbudowywał, bo te, które są dla mnie krytyczne już mam, a w przypadku pozostałych kolejność rozbudowy nie ma większego znaczenia.

Podsumowując, w wysokich rozdziałach można sobie grę robić spacerowo i na luzie, a nadal mieć przyzwoite rezultaty.
 

Poziomek

Rycerz
Nie wiem jak mozna osiagnac te 4tys spacerkiem - jak bardzo musisz miec cuda rozbudowane lub jaki akt - by dac rade z takimi wzmocnieniami jak napisales, ale widocznie malo wiem:)Przeciez jezeli to by bylo takie proste to kazdy by tyle robil.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
No dosć wysoko to musza być rozbudowane, nie da się ukryć. W ten czas oszczędzasz wzmocnienia wojska i jedziesz na tym luzie na stałym poziomie. Wysokie cuda to niestety postawa w tym układzie i nie każdy je ma.

Natomiast jak ktoś dojdzie do tego etapu , to faktycznie: turnieje i Iglica stają się i monotonne i męczące. A każdy, kto tkwi w ostatnich dwóch epokach wie, że nie ma powodu do żadnego pośpiechu, bo te opoki nieprędko się robi.

I Przygoda staje się wyborem tego, co i ciekawe rywalizacyjnie i jest jedynym motorem prawdziwej interakcji w zespole. I wtedy czas na klikanie przestaje być problemem. Bo ten czas chcesz przyznać prędzej na Przygodę, niż na klepanie sześćdziesiątego eventu. Nawet w tej formie z kulawymi nagrodami i klikaniem Browarników.

Tzn. ja Browarników nigdy nie klikam, ale zawsze ktoś to jednak robi, co oznacza, że ludzie bardzo chcą grać Przygody. Zwłaszcza jak się napisze, że się wyklepało np. 35 Pozostałości, które czekają na Wir, czy 30 Posągów i następne w drodze.

Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Raczej charakter.
 

Ovocko

Rycerz
Nie wiem jak mozna osiagnac te 4tys spacerkiem - jak bardzo musisz miec cuda rozbudowane lub jaki akt - by dac rade z takimi wzmocnieniami jak napisales, ale widocznie malo wiem:)Przeciez jezeli to by bylo takie proste to kazdy by tyle robil.

Bo to jest proste, jeśli się trochę przysiądzie fałd i podszkoli w technikach walki.
I wyrzuci do kosza większość forumowych porad na ten temat, a zamiast tego zrobi jak wyżej.

Takie konto, o którym mam trochę informacji:
Średnia turniejowa 5-5,5k, iglica robiona zawsze na 3 poziom.
Cuda (wojskowe):
Iglice - 12 lvl
Akademia - 6 lvl
Bastion - 4 lvl
Klasztor - 11 lvl
Grzyby - 6 lvl.
Źródła zwycięstwa, kuźnia, ropuchy, simia, zakrzywienie - brak.

Miasto w amunach, ale ten poziom utrzymuje się co najmniej od wróżek.
Z tego co pamiętam to ten gracz nie używa brunatnego, turniej robi na 5*.
Nie korzysta z systemu "2x1"

Dopisek - słyszałem także o mieście, które robi wyniki w turniejach w granicach 4-5k nie mając nawet koszarów, ale tego miasta nie widziałem na własne oczy, więc trudno mi to szerzej komentować. Wygląda jednak na to, że 100% handlowo też się da.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Bo to jest proste, jeśli się trochę przysiądzie fałd i podszkoli w technikach walki.
I wyrzuci do kosza większość forumowych porad na ten temat, a zamiast tego zrobi jak wyżej.

Takie konto, o którym mam trochę informacji:
Średnia turniejowa 5-5,5k, iglica robiona zawsze na 3 poziom.
Cuda (wojskowe):
Iglice - 12 lvl
Akademia - 6 lvl
Bastion - 4 lvl
Klasztor - 11 lvl
Grzyby - 6 lvl.
Źródła zwycięstwa, kuźnia, ropuchy, simia, zakrzywienie - brak.

Miasto w amunach, ale ten poziom utrzymuje się co najmniej od wróżek.
Z tego co pamiętam to ten gracz nie używa brunatnego, turniej robi na 5*.
Nie korzysta z systemu "2x1"

Dopisek - słyszałem także o mieście, które robi wyniki w turniejach w granicach 4-5k nie mając nawet koszarów, ale tego miasta nie widziałem na własne oczy, więc trudno mi to szerzej komentować. Wygląda jednak na to, że 100% handlowo też się da.
Jesteś po prostu żenujący. Na każdym kroku musisz się popisać jakim to jesteś ekspertem, a guzik wiesz i masz swoje urojenia. Powinieneś być dawno zablokowany za szerzenie bzdur na tym forum. Mam tylko nadzieję, że większość czytających nie bierze Twoich ,,rad” poważnie.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Nie wiem jak mozna osiagnac te 4tys spacerkiem
To żaden problem i już wyjaśniam.
Wioska budowana jako iglicówka 3 rozdział jest w stanie robić każdy turniej spacerkiem na 4k pod warunkiem że nie patrzy się na bonusy od reliktów.
o mieście, które robi wyniki w turniejach w granicach 4-5k nie mając nawet koszarów, ale tego miasta nie widziałem na własne oczy, więc trudno mi to szerzej komentować. Wygląda jednak na to, że 100% handlowo też się da.
A to też żaden problem patrz wyżej, jedynie czego potrzebujesz to trochę surki jakieś po 500k powiedzmy i nie potrzebujesz koszar do tego aby robić takie wyniki, młotki i monety oczywiście masz z zadań rotacyjnych czyli nawet nie potrzebujesz rezydencji ani warsztatów w takiej wiosce.
Takie konto, o którym mam trochę informacji:
Średnia turniejowa 5-5,5k, iglica robiona zawsze na 3 poziom.
Cuda (wojskowe):
Iglice - 12 lvl
Akademia - 6 lvl
Bastion - 4 lvl
Klasztor - 11 lvl
Grzyby - 6 lvl.
Źródła zwycięstwa, kuźnia, ropuchy, simia, zakrzywienie - brak.

Miasto w amunach, ale ten poziom utrzymuje się co najmniej od wróżek.
Z tego co pamiętam to ten gracz nie używa brunatnego, turniej robi na 5*.
Nie korzysta z systemu "2x1"
To trochę nie tak bo właśnie się zastanawiacie jak to jest możliwe na przykładzie amunów i żaden to wyczyn w tym rozdziale z takimi poziomami cudów.

I wyrzuci do kosza większość forumowych porad na ten temat, a zamiast tego zrobi jak wyżej.
No właśnie dzięki konkretnym poradom z forum a nie zbieraniem wody druszlakiem da się robić te 4k spacerkiem nawet w bardzo niskich rozdziałach.
---
@Urdur czy mogłabyś przenieść większość tych wpisów łącznie z moim do jakiegoś osobnego tematu np. scence fiction lub cuś takowego bo nie mają one żadnego związku z działem spoilery ;)
 

Ovocko

Rycerz
Oczywiście że tak i to już w tych bardzo niskich rozdziałach i to właśnie dzięki tym forumowym poradnikom których tak nie lubisz i negujesz na każdym kroku :)

Mniejsza o większość, temat był o tym, czy rzeczywiście te 4k w turnieju jest takie trudne do osiągnięcia.
Mnie jest wsio ryba jakim kto robi to sposobem, jeśli jemu/jej się sprawdza mnie nic do tego.

Co do mojej niechęci do rad forumowych - ja żywię ogólną niechęć do bezrefleksyjnego przyjmowania porad, które nie uwzględniają realiów czyjejś konkretnej sytuacji - a rady forumowe, skierowane do ogółu, siłą rzeczy nie mogą uwzględniać wszystkich niuansów i najlepszych strategii dla miasta X czy Y. W tej grze można przyjmować bardzo różne stretegie i przy targecie "iglica na full i turniej na 4k" jest naprawdę całkiem spore pole manewru.
 

ryjuwka

Rozbójnik
Co do mojej niechęci do rad forumowych - ja żywię ogólną niechęć do bezrefleksyjnego przyjmowania porad, które nie uwzględniają realiów czyjejś konkretnej sytuacji - a rady forumowe, skierowane do ogółu, siłą rzeczy nie mogą uwzględniać wszystkich niuansów i najlepszych strategii dla miasta X czy Y. W tej grze można przyjmować bardzo różne stretegie i przy targecie "iglica na full i turniej na 4k" jest naprawdę całkiem spore pole manewru.
dla mnie poradniki chrisa dot. iglicy są SUPER.
dzięki nim przechodzę całą iglicę wojskiem bez zbędnych strat.
 
Co do mojej niechęci do rad forumowych - ja żywię ogólną niechęć do bezrefleksyjnego przyjmowania porad, które nie uwzględniają realiów czyjejś konkretnej sytuacji - a rady forumowe, skierowane do ogółu, siłą rzeczy nie mogą uwzględniać wszystkich niuansów i najlepszych strategii dla miasta X czy Y.
Caly czas mam wrazenie, ze nie rozumiesz czegos wrecz zasadniczego. Alez kto ci kaze przyjmowac poradniki bezrefleksyjnie ? :) Bardzo wielu graczy robi inaczej. Pradniki zarowno iglicowe, jak i turniejowy, celowo sformulowane sa jak najbardziej ogolnie (choc zarazem bardzo konkretnie), po to wlasnie, by mogla z nich skorzystac jak najwieksza liczba graczy, ktorych wlasnie nie interesuja jakies zawilosci mechaniki gry. Co do tych, ktorych takie niuanse interesuja, ci nawiazuja po prostu kontakt z autorami i wtedy jak najbardziej mozna dla tych graczy znalezc rozwiazania wrecz idealnie pasujace do ich miast i stylu gry. Nigdy bys w to nie uwierzyl, ale jeszcze nie tak dawno temu, pomimo 2 miast glownych i 5 wiosek iglicowych, wiekszosc swojego czasu w grze spedzalem wlasnie na takich indywidualnych konsultacjach i szkoleniach, a nie na zajmowaniu sie swoimi miastami. Dokladnie tak samo ma teraz @Maguzzi po opublikowaniu poradnika turniejowego, az mu troche wspolczuje ;)
Takze poradniki sluza w sumie kazdemu. W pelni wystarczaja tym, ktorzy niuansami nie sa zainteresowani, a ci, ktorzy sa zainteresowani, wiedza, z kim nawiazac kontakt, zeby otrzymac bardziej szczegolowe porady w trybie indywidualnym.
Nie wiem, co w tym jest takiego trudnego do zrozumienia ? Tlumaczymy ci od lat, a ty ciagle swoje.
 
Do góry