• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Oficjalne informacje z Discorda

Nusion

Kapłan

Rzut oka na Elvenar w 2024 roku​

Ten rok będzie kolejnym pracowitym rokiem z regularnie pojawiającą się nową zawartością i kilkoma specjalnymi rzeczami. Jesteście ciekawi? Zerknijmy na to z wyprzedzeniem!

Ulepszenia iglicy
:spire:

Cześć, jestem Alina, projektantka gier w Elvenar pracująca nad ekscytującymi nadchodzącymi ulepszeniami Iglicy Wieczności! Przygotuj się na odkrycie tajemnicy czającej się w starożytnych salach Iglicy, związanej z ekscytującym nowym dodatkiem. Być może po jej odkryciu zagubione dusze wreszcie odnajdą spokój? Ale to nie wszystko! Wysłuchaliśmy waszych opinii i pracujemy nad wprowadzeniem do Iglicy nowych, ekscytujących nagród. Naszym celem jest sprawienie, aby cotygodniowe przygody wysoko w chmurach były jeszcze bardziej ekscytujące. Ponadto wprowadzimy nowe sposoby śledzenia postępów i sukcesów członków bractwa, którzy wspólnie pokonują drogę na szczyt. Bądź na bieżąco z dalszymi aktualizacjami!

Nowy rozdział
:expansion:

Hej, jestem Timon, projektant gier na Elvenar, pracujący nad nowymi rozdziałami. Trwają prace nad rozdziałem 22, a ponieważ rozdział 21 zakończył się tajemniczą zmianą pogody z dużą ilością deszczu, Elvenarowi może wkrótce grozić powódź. Przygotuj swoje miasto, nie tylko do odparcia fali przypływu, ale także do pomocy uchodźcom, których domy znajdują się obecnie pod wodą. Spodziewajcie się też nowej odsłony dawno niewidzianej rasy i gigantycznych zwierząt, które odegrają większą rolę w waszej następnej Osadzie. A tak, może nawet pojawi się (w końcu) prawdziwy romans...

Nowy typ wydarzenia
:builder:

Zupełnie nowy typ wydarzenia pojawi się pod koniec 2024 roku! Nie możemy też nie wspomnieć o nowych zwierzakach, które pojawią się w ciągu roku. Pierwszy z nich, w marcu, najwyraźniej pojawi się w locie. Co to może być? Bądź na bieżąco, aby nie przegapić niczego innego, co pojawi się w grze w 2024 roku! Dziękujemy, że byliście z nami w tej magicznej podróży.

 

Deleted User - 198835

Guest
Aż boję się tych wspaniałości , bo czym bardziej twórcy zachwycają się swoimi dziełami , tym gorsze są one dla graczy , a teraz prawie wniebowzięci są z zachwytu
 

Deleted User - 198835

Guest
Jest już 13:45 :)
Nie , żebym tęsknił za ich zmianami ....
 

Deleted User - 198835

Guest
Sprawdziłem na razie tylko klasztor sztuk walki - miałem ponad 400K kultury a mam 192K , czyli jakieś 60 - 65% zmiany jest

Trony dają 165K kultury , ale za to 1653K punktów rankingowych - nie pamiętam jak było wcześniej , ale obie te wartości były równe , ale w rankingu wskoczyłem na 54 miejsce z 192 miejsca
Miałem 2900K - 2950K punktów rankingowych a teraz 4511046 - po Waszych podpowiedziach spodziewałem się podskoczyć w rankingu , ale nie aż tak bardzo

Zdrowie jednostek w klasztorze powinno się poprawić , bo było 130% i jak się najechało na wartość , to pokazywało wartość podstawowa 100% i bonus +30% , a teraz jest sam bonus pokazywany +33%

Ale i tak uważam , że nie powinni grzebać przy cudakach , jedyny wyjątek , żeby wróciły te prawdziwie oryginalne ustawienia

Ciekawe jak to wpłynie na pokazywanie rozwoju martwych miast z tronami na statsach - pokażą , że te miasta porządnie się rozwinęły w jeden dzień ?

Biblioteka iglicy ma zmniejszony profit dodawania punktów rankingowych - na 22 poziomie miałem 11 punktów za skrzynię , a teraz 1,01%
 

Deleted User - 849166500

Guest
Witam jak można dołączyć na kanał ? Wchodzę w ten link i przerzuca mnie na inny kanał na którym już jestem na discordzie :)
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Pomijam fakt czy to jeszcze ktoś z twórców czyta czy nie... prawda jest taka że wprowadzone zmiany rozpieprzą mi ekipę... tak namieszano że ludki mają dość i jeśli czegoś ktoś nie naprawi... będzie bractwo mniej... Pozdrawiam wszystkich aktywnych... możliwe że po raz ostatni...

PS. ilość błędów jest kosmiczna i zmiany nielogiczne i wprowadzające mętlik...

PS2. no chyba że wprowadzono to właśnie po to by "stara gwardia" zakończyła grę...
 

ARANDOOR

Wędrowiec
Ja jestem zachwycony.
Mocno wzrosła mi produkcja wojska (wreszcie).
To samo z surką od hurtownika wymienianą za młotki - duży wzrost.
Co z tego, że mam chwilowo ujemną kulturę (obecnie minus 539k). Stoję na końcu rasy i mam sporo czasu na przeorganizowanie wioski. A to kolejny plus, ponieważ mam motywację do wprowadzenia zmian, które odkładałem od miesięcy.
Spadłem w rankingu, bo nie mam tronów i nie zamierzam ich stawiać. Zamiast tego wywalę kilka zbędnych teraz cudaków i jeszcze zmniejszę straty wojska w turniejach.
Ekspansji nowych dawno nie stawiam i nadal nie zamierzam.
Podsumowując: dla mnie zmiany mają dużo więcej pozytywów. Jakoś nie widzę negatywów. Wreszcie coś się dzieje.
Maruderzy zawsze byli i będą. Ja do nich nie należę.
 

Nusion

Kapłan

Sezon Marzeń od 24 stycznia​

Sezon Marzeń to szansa na zdobycie nagród za wykonywanie codziennych i cotygodniowych zadań. Podobnie jak w poprzednich sezonach, będziesz mieć 75 dni na zebranie sezonowych płatków z codziennych i cotygodniowych zadań. Zbieranie płatków sezonowych pozwoli ci robić postępy na ścieżce nagród i osiągać punkty kontrolne. Nową nagrodą jest Drzewo drzemki. Zadania sezonowe można wykonywać w ramach codziennej rozgrywki, w trakcie kilku wydarzeń! Oznacza to, że Sezony umożliwiają zdobycie wielu nagród poprzez regularne granie w Elvenar. Zadania mogą również zachęcać do odkrywania różnych obszarów gry.

Chętnie poznamy wasze opinie tutaj:

https://discord.com/channels/1136205917306753035/1197817687200497774

Pozdrawiamy Wasz Team Elvenar
 

clint eastwood

Wędrowiec
Skromne pytanko mam: czy jest gdzieś na polskim forum prosto, jasno, dokładnie i wyczerpująco (tabelka?) wyszczególnione ile i jakich zmian dokonano w każdym cudaku?

I drugie głupie pytanie (z góry dziękuję za wyrozumiałość) czy ostatnie zmiany w cudakach zostały automatycznie przeliczone i wprowadzone we wszystkich cudakach? Czy może się zdarzyć że wejdą w życie niektóre ze zmian dopiero po podniesieniu konkretnego cudaka o lewel w górę?
 

Ovocko

Rycerz
Ja jestem zachwycony.
Mocno wzrosła mi produkcja wojska (wreszcie).

To dziwne, bo iglice/akademia/źródła dostały boosta o jakieś 7,5%, co w praktyce przekłada się na jakieś 2 oddziały (te z powiększeń) na dobę.
Już prędzej uwierzę we wzrost oddziału szkoleniowego, bo to może nastąpić w pewnych sytuacjach, ale to ze "wzrostem produkcji wojska" nie ma zbyt wiele wspólnego.
Chyba że masz cuda na niższych poziomach niż maksymalne, to wtedy owszem, dotychczasowe bonusy obniżyły się o co najmniej 1 krąg run (w zależności od cudu)


To samo z surką od hurtownika wymienianą za młotki - duży wzrost.

Ekhem, wcześniej gildia dawała 500% na 30 poziomie, teraz daje 460% i to na poziomie 35.
Jak wyżej, to co piszesz może być prawdą jeśli masz ją na bardzo niskim poziomie
 

Nusion

Kapłan
Drodzy Ludzie i Elfy, Zbliża się nowe wydarzenie!

Turniej Magii - od 29 stycznia​

Nawet pośród ważkich spraw Elvariańskiego Stowarzyszenia Czarowników, gdzie najpotężniejsi czarnoksiężnicy zmagają się ze światowymi i pozaziemskimi troskami, urok rozkosznych gier okazuje się nieodparty. Wejdź do olśniewającego Turnieju Magii, gdzie waleczność, umiejętności i zaklęcia zbiegają się w wielkiej rywalizacji! Odważni czarodzieje z każdego zakątka świata prezentują swoją wiedzę na wyspecjalizowanych arenach. Tegoroczne wyzwanie koncentruje się na "władzy nad życiem", gdzie czarodzieje ze wszystkich trzech dyscyplin prezentują swoje mistrzostwo przed szanowanymi sędziami, którzy sami są znanymi czarodziejami. Odblokuj sekrety w Księgi Próby Czarowników i wybierz jedną z trzech niezwykłych nagród głównych. Czy zdecydujesz się opanować sztuki wszystkich trzech dyscyplin, czy też skupisz swoją wiedzę na jednej ścieżce? Wybór należy do ciebie! Dołącz do turnieju czarodziejów i zanurz się w magii z pierwszej ręki!

Nagrody główne: Piedestał wytwórcy eliksirów, Arena Tajemnic, Chtoniczny krąg​

Możesz wybierać spośród trzech różnych nagród głównych, które znajdziesz w Księdze Próby Czarowników. Podczas wydarzenia można dążyć do zdobycia wszystkich trzech unikalnych nagród lub wybrać kilka takich samych budynków. Główne budynki wytwarzają kulturę, populację i królewski aksamit, nasiona, katalizator łączący, atrament tajemny, manę, obsydian, banshee i punkty wiedzy, w zależności od budynku i etapu ewolucji.

Nadchodzą nowe dekoracje (1x1)!​

Będzie można zdobyć budynki produkujące kulturę, takie jak Dziewicze Drzewo, Ciągły spadek, Staw Świetlików i Kwiatowy Pierścień.
Mamy jeszcze dla Was film :https://innogam.es/OX_TournamentofMagic_1
W tym wydarzeniu pojawi się również system lig, a także Królewska przepustka z nagrodami.

Chętnie poznamy wasze opinie:
Pozdrowienia, Twój zespół Elvenar





Więcej informacji o evencie tu na forum :)
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan

Zmiany w Antycznych Cudach - Skupiamy się na dużych ulepszeniach

Cześć! Po zmianach w Antycznych Cudach, które wprowadziliśmy w zeszłym tygodniu, chcemy teraz nieco bardziej podkreślić niektóre z nich. Wiemy, że dla niektórych z was były to kwestie drażliwe. Wspomnieliśmy również, że większość starożytnych cudów została ulepszona, a teraz chcemy podzielić się kilkoma dokładniejszymi przykładami.
Poniżej znajduje się lista z najbardziej widocznymi ulepszeniami, wraz z dokładnymi liczbami porównującymi ich stan przed i po zmianach. W większości przypadków nowe korzyści są znacznie silniejsze niż wcześniej i rosną wraz z postępami w grze. Dziękujemy za dotychczasowe opinie na ten temat, naprawdę je doceniamy i będziemy nadal słuchać i reagować na nie.

Księga Tajemnic

Zapewniał nagrody za zwiad - teraz nagrody są za główne zadania. W późniejszych rozdziałach zwiad staje się rzadszy, więc jest mało pomocny. Teraz efekt umieszcza zasoby w każdym głównym zadaniu, zapewniając bardziej stabilny dodatkowy dochód.

Przykład:

Rozdział 10, AW Poziom 10, Ratusz Poziom 24 => Limit zaopatrzenia: 1.54M
Przed: 0,16 x 30 zwiadowców x 1,54 mln = 7,39 mln zasobów
Po: 0,12 x 43 zadania x 1,54 mln = 7,95 mln zasobów

Rozdział 20, AW poziom 20, Ratusz poziom 44 => Limit zaopatrzenia: 18,0 mln
Przed: 0,28 x 40 zwiadowców x 18,0 mln = 202 mln zaopatrzenia
Po: 0,196 x 88 zadań x 18,0 mln = 310 mln zasobów

Bezdenne Wykopaliska​

Kiedyś nagradzano kilkoma reliktami za ukończenie prowincji - co zdarza się coraz rzadziej w wyższych rozdziałach. Teraz nagrodą jest dwa razy więcej reliktów za otrzymanie Mistycznego Obiektu.
  • Co początkowo jest rzadsze niż ukończenie prowincji, ale później jest porównywalne (biorąc pod uwagę, że otrzymujesz dwa razy więcej reliktów).
  • Ponadto, teraz daje tylko relikty, które są faktycznie potrzebne do zwiększenia produkcji towarów.

Wielka Dzwonnica/Kryształowa Latarnia Morska​

Sprawdzał ukończone prowincje, tym samym ustawiając niewłaściwe motywacje do ukończenia prowincji zbyt wcześnie (gdy było to również droższe). Teraz sprawdza wielkość oddziału i nagradza za odblokowanie odpowiednich technologii. Rozmiar oddziału jest liczbą, która rośnie szybciej niż "ukończone prowincje", więc ten efekt również rośnie skuteczniej niż poprzednio, gdzie stawał się dość kiepski w wyższych rozdziałach.

Przykład:

Rozdział 10, poziom AW 10, ukończono 220 prowincji, wielkość oddziału 1689
Przed: 8 x 220 = 1760 Po: 1.2 x 1689 = 2027 Rozdział 20, poziom AW 20, 600 ukończonych prowincji, rozmiar drużyny 8109 Przed: 14 x 600 = 8 400
Po: 2 x 8109 = 16,2 tys.

Świątynia Wesołych Grzybków​

Wcześniej zwiększał on zdolność treningową w oparciu o łączny poziom zbrojowni w mieście - aby utrzymać ten efekt, trzeba było posiadać coraz większą liczbę zbrojowni. Teraz sprawdza aktualny rozmiar oddziału, który rośnie niezawodnie bez konieczności budowania coraz większej liczby budynków w miarę upływu czasu

Przykład:

Rozdział 11, poziom AW 10, wielkość oddziału 2115 Nowy efekt: 0,9 x 2115 = 1903
W starej konfiguracji potrzebowałeś co najmniej 5 zbrojowni, aby uzyskać ten efekt.

Rozdział 20, poziom AW 20, wielkość oddziału 8109 Nowy efekt: 1,47 x 8109 = 11,9 tys.
W starej konfiguracji potrzeba było co najmniej 10 zbrojowni, aby uzyskać ten efekt.

Ambasada Enara​

Wcześniej otrzymywałeś trochę many za każdy zwiad, co z czasem stawało się coraz rzadsze - słaby efekt, zwłaszcza jak na tak duży budynek! Teraz otrzymujesz pewną ilość many za każdy punkt turniejowy na koniec każdego turnieju - więc efekt skaluje się znacznie wraz z twoim wysiłkiem, a budynek da o wiele więcej many niż wcześniej, jeśli zdobędziesz przyzwoitą ilość punktów turniejowych

Rozdział 12, 10 poziom AW, 30 zwiadów, 280 ukończonych prowincji, 140 tys. wymaganej kultury, 12 tygodni gry
Stary efekt: 160 x 30 Zwiadów x 280 Prowincji = 1,34 mln many.
W nowej konfiguracji, aby otrzymać tyle samo many, należałoby co tydzień zdobywać 1800 punktów turniejowych. Więcej punktów => więcej many!

Rozdział 20, poziom AW 20, 40 zwiadów, 600 odblokowanych prowincji, 750 tys. wymaganej kultury, 16 tygodni gry, 1500 punktów turniejowych.
Stary efekt: 280 x 40 zwiadów x 600 prowincji = 6,72 mln many.
W nowej konfiguracji, aby otrzymać tyle samo many, należałoby co tydzień zdobywać 750 punktów turniejowych. Jeśli zdobędziesz 1800 Punktów Turniejowych, otrzymasz ponad dwukrotnie więcej Many niż poprzednio.

Labirynt Ciemnej Materii​


Produkcja many była zależna od ukończonych prowincji, a teraz zależy od zdolności zaopatrzenia, która rośnie szybciej niż liczba ukończonych prowincji.
Tak więc, im wyższy rozdział osiągniesz, tym większa będzie różnica w stosunku do starego efektu; jeśli grasz w najnowszy rozdział, efekt ten może być prawie 10 razy silniejszy niż wcześniej (jeśli ukończyłeś liczbę prowincji wymaganych do wejścia do tego rozdziału)

Przykład:

Rozdział 13, poziom AW 10, ukończono 320 prowincji, poziom Ratusza 30 => pułap zasobów: 3,1 mln many
Przed: 8 x 320 prowincji = 2560 many
Po: 0,0038 x 3,1 mln = 11,8 tys. many

Rozdział 20, poziom AW 20, 600 ukończonych prowincji, poziom ratusza 44 => limit zasobów: 18,0 mln many
Przed: 14 x 600 prowincji = 8400 many
Po: 0.0049 x 18M = 88.2K Many

Wieże Zachodzącego Słońca

Ilość nasion, które trafiają do skrzyni Sąsiedzkiej Pomocy, rosła bardzo powoli wraz z ulepszeniami Ratusza, teraz ta ilość rośnie znacznie szybciej, ponieważ jest powiązana z rozmiarem oddziału.
Jeśli jesteś w jednym z naszych najnowszych rozdziałów, zauważyłeś duży wzrost.

Przykład:

Rozdział 14, poziom AW 10, poziom ratusza 32, liczebność oddziału 3681
Przed: 64 x 32 = 2048 boskich nasion
Po: 0.9 x 3681 = 3313 boskich nasion

Rozdział 20, AW poziom 20, ratusz poziom 44, wielkość drużyny 8109
Przed: 112 x 44 = 4928 boskich nasion
Po: 1,47 x 8109 = 11,9 tys. boskich nasion

Biblioteka Iglicy i Arena turnieju

Zapewniają one dodatkowe sposoby na zdobywanie punktów rankingowych, ale przed zmianą ich ilość nie skalowała się w ogóle wraz z postępami w grze
Teraz tak jest, a to oznacza, że budynki te pozostają niezbędne dla każdego kto chce zająć wysokie miejsce w rankingach.

Przykład:

Rozdział 17, AW, poziom 10, wielkość drużyny 5679
Przed: 5 punktów rankingowych za kryształ / skrzynię turniejową
Po: 0.006 x 5679 = 34 punkty rankingowe za kryształ / skrzynię turniejową

Rozdział 20, AW, poziom 20, wielkość drużyny 8109
Przed: 10 punktów rankingowych za kryształ / skrzynię turniejową
Po: 0.0098 x 8109 = 79 punktów rankingowych za kryształ / skrzynię turniejową


 

Aras Dynas

Wędrowiec

Świątynia Wesołych Grzybków​

Wcześniej zwiększał on zdolność treningową w oparciu o łączny poziom zbrojowni w mieście - aby utrzymać ten efekt, trzeba było posiadać coraz większą liczbę zbrojowni. Teraz sprawdza aktualny rozmiar oddziału, który rośnie niezawodnie bez konieczności budowania coraz większej liczby budynków w miarę upływu czasu

Przykład:

Rozdział 11, poziom AW 10, wielkość oddziału 2115 Nowy efekt: 0,9 x 2115 = 1903
W starej konfiguracji potrzebowałeś co najmniej 5 zbrojowni, aby uzyskać ten efekt.

Rozdział 20, poziom AW 20, wielkość oddziału 8109 Nowy efekt: 1,47 x 8109 = 11,9 tys.
W starej konfiguracji potrzeba było co najmniej 10 zbrojowni, aby uzyskać ten efekt.
Wiem że nie jesteś autorem zmian Nusion :) (odnoszę się nie do Ciebie a do samej treści)

Zawsze wszędzie ujmuje mnie podejście dobierania do tezy faktów które potwierdzają wybraną przed zbadaniem faktów tezę, całkowicie ignorując fakty czego jednym z najlepszych przykładów są grzybki :)
zostały wybrane tendencyjne poziomy i rozdziały które są totalnie z kosmosu i pokazują to co autor głównego posta chce pokazać. To nawet nie jest śmieszne.

~miałem 11 zbrojowni w ambasadach, ucięło mi grupę o kilka (7-8) tysięcy jednostek i nawet mimo postawieniu kilku poziomów bastionu nie mam nawet 2/3 wcześniejszej grupy (zbadane wszystkie powiększenia).

Generalnie całość pięknie podsumowuje pewną tendencję, czyli granie w ich grę tylko tak jak autor sobie wymyślił (chyba że zakładają że ktoś przechodzi rasę diamentami i wtedy faktycznie oddział i ratusz rosną tak szybciutko że cała reszta nie nadąża). Ostatnio przeskoczyłem epokę na iglicówce (krasnoludy) - bez portalówek, 3-4 kopalnie, 3 budynki z miedzią. Wchodząc w epokę miałem idealnie tyle prowincji żeby ją odblokować. Kończąc epokę miałem już 1 odblokowaną prowincję która wymusza w negocjacjach orki :) (ad teza - zrobiłem błąd że odblokowałem prowincję zbyt wcześnie.... do czego mnie teraz zniechęcają ukracając bonusy za skończone prowincje... jednocześnie pchając coraz więcej bonusów z bardzo aktywnego turniejowego grania: katalizatory + mana)

//edit.
Nusion, to są przeklejane posty Jarq z 'naszego' discord'a?
 
Ostatnia edycja:
Do góry