• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pare istotnych zmian?

  • Rozpoczynający wątek eXistenZ
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser9

Guest
Nawet 150% to strata miejsca, z wlasnego doswiadczenia i znajomych, z ktorymi gramy na becie, wiem ze 100% to jedyna rozsadna opcja w pozniejszym etapie + ewentualnie budynku potrzebne dla rozbudowy budynkow ktore wymagaja klture. Chyba ze ktos albo non toper tłucze prowincje i zbiera ekspansje albo ładuje diaxy. Ja mam moze z 3 ekspansje za diaxy, atakuje juz raz na ruski rok bo te walki sa po prostu nudne i nie chce mi sie brac w nich udzialu dopoki nie polepsza PVE i nie naprawia bledu z dmg. Majac jeszcze srednie rozmiary budynkow nie bylo sensu wstawiac kultury bo wiekszosc domkow etc musialbym usunac zeby zdobyc te 150% co jest kompletnie bez sensu. Nawet miejsca na rozbudowe nie ma co dopieor na kulture.
I to ze jestem dalej to nic nie znaczy bo tak jak mowie wejde raz dziennie ustawie produkcje i tyle bo nie ma tu co kompletnie robic, i nie uwierze ze trzymasz sie w topce dzieki kulturze bo niby jakie to ma znaczenie skoro bonus kultury nie daje punktow?:confused:
Ja dzieki olaniu kultury a robieniu w ich miejsce normalnych budynkow strasznie w rankingu skoczylem bo majac 150/170% i ulepszajac co moglem ledwo kilka miejsc wskakiwalem i trzymalem sie na ponad 2000miejscu, odkad sie tego pozbylem jestem 1100 i z dnia na dzien potrafie dobrych kilka pozycji zdobyc - dzieki rozbudowie, nie kulturze. Bo jakbym mial kulture nie mialbym miejsca na rozbudowe.

Tempus kulture taka trzymaj tak dlugo az sam uznasz ze jest to oplacalne i starczy ci miejsca. W pewnym momencie zobaczysz ze zacznie ci brakowac miejsca na kolejne rozbudowy a miejsce beda ci zjamowac bezsensowne budynki - wtedy zacnzij redukowac. Roznica miedzy przedzialami zadowolenia jest ogromne, takie 2000zadowolenia roznicy to az 4 budynki kulturowe po 500 kazdy a sa to budynki 4x4 wiec ocen sam co ci sie bardziej oplaci. Ja to sprawdzalem w moim wypadku jaka jest roznica zysku, i ewidentnie 100% zadowolenia przewaza W MOIM wypadku.
 

DeletedUser52

Guest
Na początku trudno jest się jest nawet utrzymać w 125 i jeżeli będziesz miał tyle i robisz powtarzalne questy to jest super, ale nic na sile. :) 150% to wartość optymalna, ale na dłuższy okres osiągalna dopiero po cyklonach.
 

DeletedUser9

Guest
A gdzie tam gadasz, na becie od poczatku przez dosc dlugi okres gralem z 170% i fakt rozwoj byl momentalny, raz dwa przybywalo surowcow - problem byl taki ze przybywalo ich za duzo, i musialem marnowac krocie na lichwiarza, sklady caly czas pelne po kazdych zbiorach zwlaszcza ze zawsze robilem i robie nadal powtarzalne questy przy kazdych zbiorach - w tym wypadku to byla istna masakra, bo jak bym nie ulepsza ratusza zawsze bylo malo miejsca i mnostwo surowcow szlo w lichwe.
Tutaj na PL1 caly czas mam 100-125% w zaleznosci jak mi spadnie i kiedy postawie nowa kulture, rozwoj fakt jest wolniejszy ale przynajmniej nie marnuja mi sie surowce i nie musze ich bezsensownie wydawac na lichwe. Wiec nie do konca "szybszy" rozwoj ;)
Na moim etapie na becie nawet 125% graniczy z cudem teraz, mimo ze mam dobre 3-4k kultury w zapasie na rozbudowe, potrzebuje kolejne tyle na nastepny bonus kulturowy co kompletnie mija sie z celem zwlaszcza ze robiac powtarzalne questy przy kazdych zbiorach - domki mam na 15lvl, warsztaty na 12 - sklady sa caly czas pelne przy 100% kultury, czasem musze monety wydac na PR bo sie zmarnuja, zaoaptrzenie czasami w lichwe musze wydac bo tez sie marnuje. I robie to przy 100%, i nie narzekam ani na zadne ceny, na braki na nic, a co mi to da ze bede mial te 70% wiecej skoro i tak nie bd mial na co sensownego wydac tak aby reszta sie nie marnowala? A lichwiarz wcale nie jest tak oplacalny jak to pewnie niektorzy mysla "bede mial za duzo wydam na lichwe"...bo to jedna wielka strata, najgorsza jaka mozna zrobic, to juz lepiej przeplacac za oferty od ludzi niz wydac 640k za marne 100elixirow.
Kazdy ma swoj styl i swoje podejscie bazujace na doswiadczeniu wiec opinie zawsze beda inne, dlatego fajnie byloby zrobic jakis proadnik z dokladnymi wyliczeniami dla osob nie majacych pojecia, wtedy mogliby sobie sami ustalic co im sie najbardziej oplaca :(
 

DeletedUser52

Guest
Oczywiście, ze handlarz jest o wiele droższy, niż handel z innymi graczami, ale przy tak słabym a w wielu przypadkach nie istniejącym handlu międzysąsiedzkim to najlepsza opcja. Poza tym, jeżeli ma się odpowiedni bonus do produkcji monet i młotków, nie odczuwa się aż tak bardzo ich straty u handlarza. :)
 

DeletedUser9

Guest
Jak nie jak tak 640k piechota nie chodzi nawet przy kulturze. Ja osobiscie wole czekac 5 dni bez towarów niz marnowac na lichwiarza ;)
 

DeletedUser52

Guest
I dlatego jesteś mały a ja duża. Chociaż na pozostałych aspektach gry znasz się o wiele lepiej, niż ja. :D
 

DeletedUser9

Guest
Ja tez jestem duzy :D Ale ciut mniejszy od ciebie :p Dla mnie akurat ilosc surowcow znaczenia nie ma, bo jakbym na to nie spojrzal, kiedy tylko chce moge budowac co tlyko chce bo i tak mnie na to stac, a to ze od paru dni poluje na gemsy to juz inna sprawa :D Moglbym kupic u lichwiarza ale wole jednak poczekac na jakas dobra oferte niz marnowac ... ;)

PS.
"a ja duża" - wybacz, myslałem ze jestes innej płci sadzac po nicku, jesli gdzies urazilem zwrotem meskim... :p
 

DeletedUser52

Guest
Moj nick to jaskółka w innym języku. Mój poprzedni nick do gier był zawsze brany za męski, wiec go zmieniłam na ten. Jak widać nie mam wyczucia. :D
 

DeletedUser13

Guest
No cóż, ja na becie całkowicie olałem kulturę i nie płakałem z tego powodu. Tutaj wprawdzie mam jej troszkę, ale tylko na 125-150% jak zmotywują sąsiedzi.
 

DeletedUser9

Guest
Musvit, niewiem jaki byl ten poprzedni nick ale sama jestes sobie winna xD Wiadomo to tlyko nick i kazdy ustawia jaki sie mu podoba, ale czesto potrafia byc baardzo mylace. Mnie np jakis czas temu brali za dziewczyne bo mialem nick 'Khaleesy' od imienia postaci z GoT i dlatego tak uwazali, to zmienilem na obecny i juz po problemie :p
Dobrze ze ten fakt sie wydal w twoim wypadku, bo pewnie dalej bym myslal.... :D

PS.
Klamiesz z ta jaskolka, https://pl.wiktionary.org/wiki/jaskółka
sprawdzilem kazda opcje i nie istnieje xD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9

Guest
O jaaa ale fajne elfie miasteczko :eek: Faktycznie jestes 'ciut' wieksza xD Kurdeale mi sie podobaja te zywe budynki u elfow na wysokich poziomach szkoda ze u ludziów takich nie ma :(

Tempus nie badz taki pewien - wikipedia klamie, wg mojego wykaldowcy z fizyki, ktory byl madrzejszy od wikipedi bo ta klamala XD(do tej pory sie z tego smiejemy jak ktos mowi "na wiki bylo...." :D)
 

DeletedUser

Guest
A za to mój profesor od astronomii mówił, że głównym źródłem informacji (no dobra, jednym z głównych) jest właśnie wikipedia (tylko angielska, bo jest lepiej pilnowana) :p
 

DeletedUser52

Guest
Patrze w google i faktycznie to musvit ma żółtego brzucha. Moj duński chyba ma się jak sikorka do jaskółki, albo oni nie znają innych ptaków poza kosem i mylą cala resztę. :D
 

DeletedUser9

Guest
Wiesz, my mielismy tak hardkorowe kolokwium z fizyki ze bez internetow nikt by nie zdal, wszyscy brali wikipedie i co? Same 2 bo, cytujac dokladnie: "wikipedia prosze panstwa klamie" :confused::confused::confused::confused:
 

DeletedUser52

Guest
Moi profesorowie mawiali, ze obecny postęp publicznie wykorzystanej technologii został opracowany 30+ lat temu i z takim mniej więcej opóźnieniem najnowsze wynalazki trafiają do publicznego obiegu, jeden z nich twierdził, ze latające samochody zostały opracowane dawno temu. I jak tu wierzyć googlom, skoro ludzie z x patentami na koncie zaprzeczają wiedzy wikipedycznej? :D
 

DeletedUser9

Guest
Mowiac krotko swiat jest dziwny :D
No ale jakby nie spojrzec, wiele rzeczy/technologi GDZIES w swiecie istnieje juz od bardzo dawna, a w innych stronach slysza tlyko pogloski na ten temat. Nic sie na to nie poradzi. No ale zeby doktorant fizyki byl madrzejszy od samej wikipedi i innych informacji w enternetach? Nie klocilbym sie gdyby to byl prof. hab. dr ale zwykly dr? No coz....jako caly rok, odnieslismy wrazenie ze ten doktorant musialbym chyba kiedys w skzole lub na studiach i probowal teraz sie na nas odgryzac :D
 

DeletedUser

Guest
Może sam przeedytował odpowiednie artykuły w Wikipedii przed egzaminem ;) :p Tak dla podpuchy... ;)
 

DeletedUser52

Guest
A w czym prof. hab. jest niby lepszy od doktoranta? Habilitacja swiaczy zazwyczaj o braku wiedzy, niż o jej posiadaniu. Habilitowany jest nawet taki nieuk jak Walesa. :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry