• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pomysły na budynki ewolucyjne/zestawy/nagrody w eventach

Koval92

Kapłan
Swego czasu spytałem się moderacji czy można założyć taki temat.
Macie jakieś swoje pomysły na budynki ewolucyjne? Jak mogłyby wyglądać? Co dawać?
Może zróżnicowanie poziomów, albo rozmiaru?

Ja osobiście chciałbym się doczekać budynku 5x5 dającego coś takiego naprawdę porządnego i mającego więcej niż 10 poziomów.
Może to byłby pomysł na zastąpienie kolejnego zestawu z iglicy jaki chcą robić? Jakiś budynek z 50 poziomami i artefaktami ze skrzynek w iglicy?

Z eventu to wg fajnie by było żeby była ewolucyjna choinka w 2021 roku na święta, dająca jakieś rzeczy i 1 randomową niespodziankę na zasadzie dżina ^^

Nie mamy jeszcze nic co daje zaklęcie młotków, kultury (poza budynkiem na dzień przyjaźni czy inspirującą medytację. A może wytwórnia karmy? 1 karma co 48h? xD

Moderacja pisała, że jeżeli temat by się rozwinął, to można by dorzucić ankietę i najlepsze pomysły zasugerować do centrali.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
1. Budynek ewolucyjny 4x4, ktory po nakarmieniu skraca czas rozpoczetego zwiadu o 30-40% (na najwyzszym poziomie ewolucji). Jedna karma na jeden zwiad.
2. Budynek ewolucyjny 4x4, ktory po nakarmieniu zmniejsza koszty uczt w turniejach o 25-50%. Czas dzialania karmy 5 dni.

EDIT:
Po zastanowieniu sie dochodze do wniosku, ze w przypadku budynku numer 2 efekt karmienia powinien jednak trwac 24h, analogicznie jak w przypadku karmienia Feniksa Ognia. Jedno karmienie na caly czas trwania turnieju wyszloby za tanio i odpadlby aspekt planowania i gospodarowania iloscia karmy przy tylu roznych zwierzakach do wykarmienia.
 
Ostatnia edycja:

Seviper

Tancerz ostrzy
- ewolucyjny 4x4 czar renowacji co 24/48 h podobnie jak z odłamkami jest już antyk

W wersji full wypas:
- ewolucyjny 4x4 schemat raz na 144h
- ewolucyjny 4x4 przyspieszenie 8h lub 5h raz na 24/48h
-ewolucyjny 4×4 zysk portalu 50% 24h
 

DeletedUser3983

Guest
Budynek 4*4 dający urynę/nasiona/mana/T3 co 24h
Dodatkowo +5 losowych reliktów,
albo 5 run do cudów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Mój pomysł - ewolucyjny zestaw - każdy element 10 poziomów, bonusy za połączenia i dodatkowe elementy.
Takie coś już się bardzo fajnie sprawdziło w FOE ze stadionem.
Może z turniejów, żeby uatrakcyjnić skrzynki 11+?
 
Fajnie by bylo, gdyby skonczyly sie te ciagle porownania do FoE i przyklady z calkiem innej przeciez gry. Nie gralem w FoE, nie gram w FoE i pewnie z 90% graczy Elvenaru nigdy nie gralo i nie gra w FoE. Gdybym chcial grac w FoE czy dyskutowac o rozwiazaniach rodem z FoE, to pewnie gralbym w FoE i udzielal sie na forum FoE, a nie na forum Elvenaru.
Może z turniejów, żeby uatrakcyjnić skrzynki 11+?
Latwo jest cos takiego proponowac, kiedy gra sie w silnym bractwie...

Wrzucenie takich nagrod do skrzynek 11+ oznaczaloby ni mniej, ni wiecej, ze bogaci staliby sie jeszcze bogatsi. Sam gram w bardzo silnych bractwach, ale rozpatrujac jakies pomysly (a juz tym bardziej jakies zglaszajac) zawsze staram sie spojrzec na to z troche szerszej perspektywy, a nie tylko przez pryzmat najbardziej aktywnych i wysoko rozwinietych graczy, ktorzy przeciez najmniej takich wzmocnien potrzebuja. Tym bardziej, gdyby to mialy byc ekskluzywne wzmocnienia, dostepne tylko dla "elity".
 

BlossomValvi

Łucznik
I jeszcze jedno ewolucyjne weszły bo pomysł z zestawami się nie sprawdził tzn był ślepa uliczka zapychajaca powierzchnie miast - jeśli dobrze pamietam bylo coś na ten temat w ogłoszeniu o pojawieniu się ewolucyjnych

a proponujesz kombo, nie dość ze zestaw to jeszcze ewolucyjny gdzie bolączka jest dostępność artefaktów - taki pomysłom mówię nie

a co do FoE jak chris pisze jeśli chce grać w Foe to używam inny link i tyle. Już i tak mi się już przelewa ta foemizacja Elvenaru, zwłaszcza ze gramy w ta „gorsza” siostrę
 

Koval92

Kapłan
Fajnie by bylo, gdyby skonczyly sie te ciagle porownania do FoE i przyklady z calkiem innej przeciez gry. Nie gralem w FoE, nie gram w FoE i pewnie z 90% graczy Elvenaru nigdy nie gralo i nie gra w FoE. Gdybym chcial grac w FoE czy dyskutowac o rozwiazaniach rodem z FoE, to pewnie gralbym w FoE i udzielal sie na forum FoE, a nie na forum Elvenaru.

Latwo jest cos takiego proponowac, kiedy gra sie w silnym bractwie...

Wrzucenie takich nagrod do skrzynek 11+ oznaczaloby ni mniej, ni wiecej, ze bogaci staliby sie jeszcze bogatsi. Sam gram w bardzo silnych bractwach, ale rozpatrujac jakies pomysly (a juz tym bardziej jakies zglaszajac) zawsze staram sie spojrzec na to z troche szerszej perspektywy, a nie tylko przez pryzmat najbardziej aktywnych i wysoko rozwinietych graczy, ktorzy przeciez najmniej takich wzmocnien potrzebuja. Tym bardziej, gdyby to mialy byc ekskluzywne wzmocnienia, dostepne tylko dla "elity".

No tak, nie przemyślałem tego dokładnie. Po przemyśleniu zgodzę się, nie na skrzynki 10+.
Więc może gdzie indziej.

Blossom ale my nic nie poradzimy na to, oni powiedzieli, że to są gry-siostrzane tej samej firmy i pomysły które się sprawdzają będą adoptowane i co na to poradzimy? To chociaż miejmy coś fajnego z tego a nie same badziewne elementy
 

blazius1

Paladyn
Czas na efekty w specjalizacjach.
Dla graczy ekonomicznych:

1. Budynek ewolucyjny 4x4, daje nagrodę 5 zaklęć (na najwyższym poziomie) Czarującego Podarunku za każde wytworzenie jednego Mistycznego Obiektu w Akademii Magii

2. Budynek ewolucyjny 4x4, daje nagrodę 1 zaklęcia Magicznej Produkcji za każde wytworzenie 15 sztuk Magicznej Mgły w tworzeniu

3. Budynek ewolucyjny 4x4, który po nakarmieniu wzmacnia Efekt Czarującego Podarunku o 10-12% (na najwyższym poziomie), czas trwania karmienia 5 dni

4. Budynek ewolucyjny 4x4, który po nakarmieniu zmniejsza koszty ucztowania o 20-25% (na najwyższym poziomie), czas trwania karmienia 5 dni

5. Budynek ewolucyjny 4x4, który po nakarmieniu na czas trwania karmienia 48h pozwoli utrzymać premię kultury na poziomie osiągniętym w momencie zadania zaklęcia karmy
 

Charlene

Szef kuchni
Ja bym chciała budynek ewolucyjny 4x4 - piękna, duża fontanna z kwiatami, która dawałaby Kwitnących magów ( jak Chatka daje żaby)+ duże ilości surowców/many/ziaren, które są ostateczną opcją- ilość odpowiadająca 4 kupcom festiwalowym + 5pw na 10 stopniu ewolucji/ zbiór 24h
 

blazius1

Paladyn
Feniks Gorącego Ognia

rozmiar 3x3 Bażanta
profil produkcyjny Bażanta, przy czym w najnowszej epoce i wyższych w pasku produkcyjnym Unuryt i żadnych Ziaren w produkcji bonusowej
na ósmym poziomie nagroda +1PW za zbiór PW z innego budynku (ratujemy np. Księgę Tajemnic), na dziesiątym +2PW
artefakty te same co do Bażanta które walają się niepotrzebnie po inwentarzach niekiedy

jednocześnie rezygnujemy z nadmiernego rozdawania Obwoźnych Bibliotek
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Wojskowo:
1) Budynek, który po nakarmieniu wzmacnia na 24h inicjatywę wszystkich jednostek o 1 (wreszcie można by zaatakować przed Mgielnikiem :D)
2) Budynek, który po nakarmieniu wzmacnia zasięg ruchu wszystkich jednostek o 1, albo tylko walczących wręcz (lekkich i ciężkich) o 2 (trochę by podniosło użyteczność ciężkich i lekkich jednostek, które zwłaszcza po ostatnich zmianach znowu straciły). Czas działania: od 12h na 1 poziomie do 5 dni na 10 poziomie.
3) Budynek ewolucyjny, który po nakarmieniu daje wszystkim jednostkom nieograniczoną opcję kontrataku (czas działania: od 12h na 1 poziomie do 5 dni na 10 poziomie).

Ekonomicznie:
4) Budynek ewolucyjny, który po nakarmieniu pozwala zamienić (jednorazowo) w zależności od poziomu: od 1 do 10% wybranego surowca na inny z tego samego poziomu (żeby nie zaszkodzić handlowi na rynku, może działać tylko na T1, bo to rozwiązanie przede wszystkim dla nadmiaru zwojów).

Upgrade istniejących budynków:
Feniks Zimnego Ognia - żeby poprawić jego atrakcyjność (jeśli przyjmiemy, że ma jakąś), dodać mu (oczywiście bez zabierania z tego, co już ma) opcję, że po nakarmieniu przez 24h wzmacnia ilość obrażeń, ale tylko dla jednostek walczących wręcz (od 5% na 1 poziomie do 50% na 10 poziomie) - taki biedniejszy kuzyn Feniksa Ognia.
 
Wojskowo:
1) Budynek, który po nakarmieniu wzmacnia na 24h inicjatywę wszystkich jednostek o 1 (wreszcie można by zaatakować przed Mgielnikiem :D)
2) Budynek, który po nakarmieniu wzmacnia zasięg ruchu wszystkich jednostek o 1, albo tylko walczących wręcz (lekkich i ciężkich) o 2 (trochę by podniosło użyteczność ciężkich i lekkich jednostek, które zwłaszcza po ostatnich zmianach znowu straciły). Czas działania: od 12h na 1 poziomie do 5 dni na 10 poziomie.
3) Budynek ewolucyjny, który po nakarmieniu daje wszystkim jednostkom nieograniczoną opcję kontrataku (czas działania: od 12h na 1 poziomie do 5 dni na 10 poziomie).
Przede wszystkim wydaje mi sie, ze czas dzialania 5 dni to zbyt dlugo. Zeby nie bylo za latwo, efekt karmienia nie powinien byc dluzszy, niz 24h.

Kazda z tych propozycji cos w sobie ma i na pewno urozmaicilaby rozgrywke, dajac nowe mozliwosci taktyczne, ale...
No wlasnie, przeciez wszystkie te propozycje w prostej linii zmierzaja do tego, na co cierpielismy przez ostatnie 2 lata, czyli do stalego, niepowstrzymanego wzrostu wynikow turniejowych, gdzie wielu graczy ograniczala wylacznie ilosc podbitych na mapie swiata prowincji. Czyli w efekcie koncowym do nadmiaru klikania i zbyt duzej ilosci czasu, ktora na te turnieje trzeba bylo poswiecic.

Jestem raczej przeciwny wszelkim zmianom w grze, ktore w efekcie doprowadza do dalszego wzmocnienia opcji militarnej.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
hmm ...
-może tak 1000000 diax za usunięcie budynku ewolucyjnego drogo co ? ale usunięcie jest nie odwracalne a event raczej się nie powtórzy :)
-a jak nie to może budynek magazynujący te budynki ewolucyjne już wybudowane
- converter artefaktów ?
-a lepiej crafting artefaktów ?
Jestem raczej przeciwny wszelkim zmianom w grze
nom 2lata zmian efekt widać nawet na forum po fali nic nie zostanie
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Przede wszystkim wydaje mi sie, ze czas dzialania 5 dni to zbyt dlugo. Zeby nie bylo za latwo, efekt karmienia nie powinien byc dluzszy, niz 24h.
Oczywiście, czasy to tylko propozycja, żeby od czegoś wyjść, sam uważam, że w niektórych porzypadkach efekt jest zbyt długi. Z drugiej strony efekt musi być odpowiednio wyważony w stosunku do wartości karmy, bo inaczej będzie efektem, którego nikt nie będzie używał. To jest zadanie dla IG, żeby przeanalizować szczegóły, my rzucamy pomysł, ale to nie oznacza, że jest on podany "na tacy", gotowy do wdrożenia.

Kazda z tych propozycji cos w sobie ma i na pewno urozmaicilaby rozgrywke, dajac nowe mozliwosci taktyczne, ale...
No wlasnie, przeciez wszystkie te propozycje w prostej linii zmierzaja do tego, na co cierpielismy przez ostatnie 2 lata, czyli do stalego, niepowstrzymanego wzrostu wynikow turniejowych, gdzie wielu graczy ograniczala wylacznie ilosc podbitych na mapie swiata prowincji. Czyli w efekcie koncowym do nadmiaru klikania i zbyt duzej ilosci czasu, ktora na te turnieje trzeba bylo poswiecic.

Jestem raczej przeciwny wszelkim zmianom w grze, ktore w efekcie doprowadza do dalszego wzmocnienia opcji militarnej.
Stały, niepowstrzymany rozwój wyników to był poblem chyba tylko IG i nielicznej grupy graczy, którzy nie radzą sobie z tym, że inni mają lepiej.
Mnie to w ogóle nie interesowało, ile kto ma, dopóki i ja mogłem się rozwijać. Dziwię się, że akurat w tym aspekcie wchodzisz w buty IG. Choć podejrzewam, że wynika to ze specyficznego rozumienia "opcji militarnej", tzn. patrzysz na nią ze swojego punktu widzenia.
Obecnie stały, niepowstrzymany rozwój wyników został dość skutecznie przyblokowany, po pierwsze: nieliniowym przyrostem trudności, po drugie zależnością trudności od poziomu cudów (upraszczając: im więcej zdobędziesz PW w turnieju i władujesz w cuda, tym będziesz miał trudniej w kolejnych turniejach - sprytne :)). Niestety, moim zdaniem, najbardziej uderzyło to, jak to najczęściej bywa, w "klasę średnią", tzn. słabsi mają łatwiej (czy tez generalnie jest łatwiej na początku), ci, którym zależy na potężnych wynikach też dają radę, choć mają trudniej. Są gracze, którzy nie chcą iść w kierunku radykalnej, specjalistycznej opcji militarnej i nie zależy im na wynikach rzędu kilkunastu tysięcy, bo wiąże się to z gotowością na pewną monotonię, która odbiera przyjemność z gry - to m. in. ja - nie jestem tu dla wyników, ale dla pewnej formy relaksu, dlatego dla mnie ważniejsze jest wprowadzenie nowych możliwości taktycznych i urozmaicenie rozgrywki. Tymczasem ostatnie zmiany zlikwidowały co prawda monotonię bezsensownego klikania, ale spowodowały chociażby spadek użyteczności pewnych jednostek, które zresztą i wcześniej nie miały lekko. Moim zdaniem zmiany powinny iść w odwrotnym kierunku, jeśli IG chce koniecznie walczyć z wyśrubowanymi wynikami (choć nie wiem, po co), niech wymyśli blokady w innym miejscu. Po co jest 15 rodzajów jednostek do wyboru, skoro w praktyce liczą się 3, w porywach 6? Nawet przy walce manualnej prawie się nie używa niektórych rodzajów wojska, chyba, że w charakterze "mięsa armatniego". Dlaczego łucznicy i magowie mają swoje wzmocnienia, a jednostki lekkie są ich pozbawione? Budynki ewolucyjne mogłyby wypełnić tę lukę, a konieczność używania karmy, którą trzeba oszczędnie dzielić, dość skutecznie ograniczałby zbyt wielkie wzmocnienie opcji militarnej - w większości wypadków musiałbym wybierać, np. czy wolę nakarmić Brunnera i produkowac więcej wojska, czy nakarmić co innego, co da mi możliwość sensownego użycia Barbarzyńców. Jedynie wzmocnienie inicjatywy jest opcją, która faktycznie ma potencjał zmienić mocno styl gry, reszta to raczej tylko danie większego wyboru graczom. I na takiej możliwości wyboru mi zależy.
 

blazius1

Paladyn
Czyli także, jak napisałem, czas na efekty w specjalizacjach.

W turniejach zrównano wyniki średnie do dołu z dobrym tego sutkiem dla monotonii i czasu gry. Ale, jeśli ktoś chce po staremu pociskać chociaż czasem ponad 10k w turnieju, to dlaczego nie stworzyć mu tej szansy? Niech porobi sobie kolejnego Zwierzaka, który da mu bonus do inicjatywy na pięć dni albo da bonus Barbarzyńcom.

Topki w rankingu sobie dawno odjechały, topki w Przygodach ostatecznie się ustaliły (małe bractwa waśnie wypadły z rachuby bo wymagania nowego systemu odznak i nowe zasady w wirze preferują już wyłącznie bractwa duże), to topki turniejowe też mogą.

W każdym razie kolejne wariacje Syrenki czy Chaty Wiedźmy do gry niczego już nie wniosą.
 
Do góry