• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Studnia Życzeń - co wypadło?

  • Rozpoczynający wątek Usunięty użytkownik 2143
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Dziękuję za odpowiedź.
To co podejrzewam (nie mam dowodu poza odczuciem) to że generator losowy leci seriami wspóldzielony dla wielu graczy,
To jest bardzo ciekawa obserwacja i nie ukrywam, że też mam podobne odczucia od dłuższego czasu i to nie tylko dot. studni ale też innych losowań np. nagród dziennych.

Byłaby to oczywiście barbarzyńska praktyka, bo oznaczałoby to, że jak ktoś losuje bardzo szybko w serii to ma większą szansę na drop z 1 losowania, niż ktoś kto losuje np. w 10-20 min. odstępach, ale w przypadku Inno jakoś nie zdziwiłoby mnie to zbytnio - po prostu kolejny absurd do olbrzymiej kolekcji.
 

DeletedUser

Guest
raczej nie absurd po prostu tak działają generatory liczb losowych (tu nagród) inaczej bym sie zdziwił, ponieważ trzymanie danych dla każdego użytkowinika oznacza no właśnie podtrzymywanie zbędnych indywidualnych logów (w skali serwera robią sięgigabajty śmieci) a praktycznie tylko co poniektórzy przyuważą różnicę :p (jakbym ja to projektował poszedłbym dokładnie w tą samą stronę)

Ja tam nie narzekam dziś znowu rano wyjąłem kolejne 75 diamentów (3 studnie) i mam nadzieję że tego nie zmienią choć są proste metody na zróźnicowanie dropów
 

DeletedUser

Guest
Generatory liczb pseudolosowych raczej nie rzucają w serii np. kilkadziesiąt 1 z rzędu przy losowaniu liczby od 1 do 10, przynajmniej nie te, których ja używałem.
 

DeletedUser

Guest
na razie to masz wybór 1 do 5, ponadto liczysz na klasyczny generator (czyli każda wygrana jest równorzędna) tu masz z wagą na każdą wygraną z rozkładem mniej więcej 25-25-30-10-10, podejrzewam że przy tak małej liczbie wygrywających jest używany seed i to może być kluczem do "serii"

Poza tym to taka dyskusja akademicka :) równie dobrze możemy pisać o czarnych dziurach
 

DeletedUser

Guest
W sumie fakt - dla programistów IG rachunek prawdopodobieństwa to pewnie wielki czarny włochaty potwór , który może ich strasznie skrzywdzić - np. zrobić "BU" albo zabrać czekoladowy batonik :)
Nie ma co bić piany.
 

DeletedUser

Guest
aż sobie założe konta na pozostałych światach, na jedynym przetestuję czysto budownlane podejście, na drugim wojskowe a gratisowo :) studnie
 

DeletedUser

Guest
aż sobie założe konta na pozostałych światach, na jedynym przetestuję czysto budownlane podejście, na drugim wojskowe a gratisowo :) studnie

miałem obawy ze względu na braki informacyjne ale:
-można nawet i 400 studni zdobyć jednego dnia (nie ma limitów) - jedyny limit to ilość rogów jaką możemy kupić
-jest gdzieś informacja, że dopiero od chyba krasnoludów zaczynają się misje z diamentami. Myślałem, że stawiając studnie na świecie na którym mam tylko zrobiony prolog ryzykuję...ale nie! lecą diamenty. Jedynie pozostałe surowce są dostosowane do Twojego rozwoju.
-no i ostatnia informacja - wspólny międzywymiarowy mieszek.

to chyba najważniejsze informacje

ps: co do podejścia .... ja posiłkuję się wojskiem lub surowcami...nie dałbym rady przebić się przez prowincję samym wojskiem (nie będę czekał 1 miesiąc na kolejny poziom technologii wielkości oddziału) lub samymi surowcami (bywa strasznie drogo). Nie wspomnę o pojawiających się misjach wojskowych. Ta gra wymaga z jednej strony żonglerki tym co mamy a z drugiej wymaga specjalizacji. A i to jest miksowane losowością rozwoju. Ja mam marmur 300% a kryształy 400%. A jeszcze jestem na etapie gdzie marmurem kupuję obiady dla wrogiego wojska. A z handlem różnie bywa (ale nie mogę ogólnie narzekać na sąsiadów) Zakładam, że jest garstka głównych ścieżek rozwoju z milionem mikrodecyzji determinowanych taką..losowością. Akurat mam szczęście, że w pobliżu mam mnóstwo kryształowych prowincji więc podbijam sobie bonus do produkcji dość łatwo.
 

DeletedUser

Guest
Hm ale to są znane informacje :) ba możesz założyć ile chcesz kont i gdzie *regulamin nie zabrania tego jedynie pushingu
Ja zacząłem na kolejnym świecie ludźmi, zaskoczyło mnie to że wciągu jednej doby można 100 diamentów zarobić (za pomocą samouczka) fajnie :)

A co do reszty, to nie tak :) jak się wie to wojskami można od początku grać, oczywiście trochę towarów jest potrzebnych. Na głównym świecie przestawiłem się z produkcji na wojsko i jest dużo łatwiej (zlikwidowałem dwie manu za oszczędności wymaksowałem budynki wojskowe) a i tak mam nieoptymalne miasto dla wojska ale kończę ten offtop
 

DeletedUser

Guest
w sumie zdobyłem w święto plonów 12 studni (na 3 serwerach). Do wspólnego mieszka wpadło w sumie 575 diamentów z tych studni. Ale nie jest tak fajnie jak się wydaje bo na razie to mi się zwróciło księżycowe zwierciadło. Większość studni będzie aktywna przez 93 dni jeszcze. Reszta 82 dni. Zakładam,że jeżeli utrzyma się to tempo będę miał około 2300 diamentów na czysto. Niby nie dużo a jednak dużo.
mogę powiedzieć, że w sumie te zwierciadło nie było złe (nadal daje jakąś premię do kultury) ale żałuję tego zakupu.
fajny event. z chęcią bym powtórzył z jednym ale: tylko 1 zestaw... za dużo tych ciężko do zdobycia dobroci (gdzie tylko pełny zestaw miał jakąś wartość). Dlatego poszedłem w studnie życzeń a nie w zestawy. I dlatego wydałem tylko kasę na te zwierciadło. I biorąc pod uwagę to co napisałem - nie wydam kasy w następny event kompletnie.

Brakuje mi tu jakiegoś balansu w zachęcie. Biorąc pod uwagę tą niepewność (zdobędę te punkty czy nie) to ciężko było podjąć te ryzyko i wysiłek. A tu na koniec psikus - jak ci brakuje dokup. Ok!...super sprawa...ale po co mam kupować jak ja nie zdobywałem mniejszych budynków z zestawu bo się bałem a na koniec mi oferują tylko możliwość w sumie zakupu głównych... ? Ktoś tego nie przemyślał tam w zespole elevnaru...
powinni przynajmniej zapowiedzieć na początku, że możesz na koniec zakupić te błyski by mieć pewność zdobycia głównych budynków...ludzie by się złapali w pułapkę..już mają wiele ale to wiele nic nie znaczy bez głównych budynków...płać! i płacz!
a tu psikus..zrobił sobie sam elvenar
 

Hassano

Łucznik
Na czacie rozmawialiśmy z braciakami o nagrodach i temat zszedł na studnie i jeden z bracików powiedział ciekawą rzecz..
Wydaje mu sie ( nie potwierdzone info ) że jak miał daną motywke na studnie to częściej wypadały z niej diamenty :) Zaobserwował ktoś już taką zależność czy to po prostu zwykły przypadek??
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Na 12 studni ja akurat tego nie zauwazylem, jedynie czasami celowo mam na full gold i narzedzia i daje jakby wiekszy zbior innych dóbr niż gold/narzedzia:d.
 

DeletedUser

Guest
nie zaobserwowałem, aczkolwiek aż tak nie zwrcałem uwagi. Podejrzewam że raczej trafił "serię", u mnie albo posucha albo lecą jak głupie :) ale generalnie jestem na duży plus właśnie wymieniłem warsztaty na magiczne (już korzystniej niż nowa ekspansja)

P.S. No i fajny bonus do zadań ewentowych (typu zbierz młotki a tu mi po 10k leci ze studni)

P.S.S. Nie cierpię tego systemu skrzynek w zimowym ewencie. Na dwóch światach poszło po 800+ płatków efekt? Na jednym jedna studnia, na drugim dwie studnie trafione :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry