• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Typ miasta czy to ma sens ?

miodziox

Wędrowiec
Witam
Zaraz wchodzę w epokę krasnali i aktualnie mam miasto pół/pół tzn 5 zbrojowni p15 robię wojsko 24/24 i po 4 manufaktury t15 stal/zwoje + 3 manu do pyłu.
I teraz kwestia to czy coś ma sens że idę i w wojsko i w surki ? czy powinienem się na coś jednego zdecydować ? czy zostawić tak jak jest ?Gram na S3 ktoś mógłby spojrzeć i co nieco podpowiedzieć ?
Oczywiście na krasnale już mam z 6 pół wolnych jak tylko wejdę to tam oczywiście ładuje portal+manufakturki także wszystko co aktualnie tam stoi do wykorzystania
Kultura cały czas na 150% siedzi
Z góry dzięki za pomoc!
 

Poziomek

Rycerz
a jak u ciebie z turniejem i iglica - bo chyba nie grasz tylko dla zbieractwa/chomikowania wojska. a jak z miejscem w miescie? Ja bym dostawil conajmniej 1 zbrojownie wojsko sie zawsze przydaje.
 

skrybik

Rozbójnik
@miodziox Moim zdaniem powinieneś pójść w kolejną epokę. Na takim etapie dobrze jest robić pół na pół, czyli część surowcami, a część wojskiem. Z biegiem czasu, dowiesz się, czym jest Cie wygodniej i co chcesz kontynuować. Nie będę ci bredzić o stylach gry- jeżeli chcesz to na pewno znajdziesz o tym posty. Moim zdaniem warto przejść do krasnoludów - można powiedzieć, że to swego rodzaju początek "prawdziwego" elvenary, a ew. Przystanek zrobić w leśnych elfach :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Napisze trochę inaczej :)
Jak wczesniej pisali @miodziox na tym etapie nie martw się po prostu ciesz się grą

zaznaczę tylko ze to nie ilość zbrojowni czy manu świadczy o typie miasta (bo te to można płynnie chować i wyjmować ze schowka - sam mam dwa-trzy miasta równocześnie przy czym jedno wystawione pozostałe … w schowku)

to co świadczy o typie miasta to elementy niewymienne, czyli budynki ewolucyjne (najbardziej typowe jakie stare feniksy są postawione) czy cuda antyczne, których koszta podnoszenia są olbrzymie
 

miodziox

Wędrowiec
Turnieje zawsze robie na 2,5k pkt + zawsze bractwem na 10skrzynkach konczymy spokojnie
A co do iglicy to 1 piętro całe zawsze robie ale więcej nie bo troche szkoda surowców ktorych idzie bardzo duzo.

W schowku mam pełno roznego rodzaju setów szachy itd warto coś dostawić ?
a w krasnale ide ide oczywiscie tylko mi brakuje jeszcze ze 100 pw
 

BlossomValvi

Łucznik
Turnieje zawsze robie na 2,5k pkt + zawsze bractwem na 10skrzynkach konczymy spokojnie
A co do iglicy to 1 piętro całe zawsze robie ale więcej nie bo troche szkoda surowców ktorych idzie bardzo duzo.

W schowku mam pełno roznego rodzaju setów szachy itd warto coś dostawić ?
a w krasnale ide ide oczywiscie tylko mi brakuje jeszcze ze 100 pw
Turniej ok :)
Iglica staraj się robić minimum dwa poziomy (magiczny warsztat!) nie jest łatwo ale są tu poradniki jak to zrobić militarnie

budynki zależy jakie potrzebujesz, te o których ja pisze to ewentowe ewolucyjne (zwierzaki) np. Chwile temu byla Samotnia królowej wróżek
 
Zaraz wchodzę w epokę krasnali i aktualnie mam miasto pół/pół tzn 5 zbrojowni p15 robię wojsko 24/24 i po 4 manufaktury t15 stal/zwoje + 3 manu do pyłu.
I teraz kwestia to czy coś ma sens że idę i w wojsko i w surki ?
To jak najbardziej ma sens. Balans gry we wczesnych rasach goscinnych wyglada tak, ze az do Lesnych Elfow wlacznie warto dbac zarowno o rozwoj wojskowy, jak i ekonomiczny. Laczony styl militarno-ekonomiczny to najbardziej rozsadne i wydajne rozwiazanie na tym etapie gry. Przy czym mam na mysli dbalosc o posiadanie odpowiedniej liczby manufaktur. Jesli jednak chodzi o strategie rozwoju cudow, tu sprawa wyglada juz troche inaczej moim zdaniem. Zrownowazony rozwoj cudow nie poplaca, a w dalszym przebiegu gry bedzie poplacal jeszcze mniej. Najlepiej skupic sie na rozwoju wylacznie cudow wojskowych, na tym etapie gry przede wszystkim Iglic Burzy i Klasztoru/Sanktuarium.
 

miodziox

Wędrowiec
Tak właśnie z cudakami robię otchłań miałem od początku i teraz ją zostawiam na 11 poziomie i koniec.
Teraz ulepszam iglice i sanktuarium.

następne co wybuduje to Hale bo wiadomo duża produkcja ale czy warto stawiać bastion ? Czy posiadanie obydwu i bastionu i grzybków ma sens ?
 
następne co wybuduje to Hale
Wlasnie o tym pisalem, ze to bezcelowe pomimo tego, ze na tym etapie gry surowce na razie graja jeszcze spora role. Im dalej w grze, tym rola surowcow staje sie mniejsza. Czyli postawilbys teraz Hale, zaczalbys je rozwijac, a w momencie, w ktorym po pewnym czasie bylyby juz na jakims sensownym poziomie, bedziesz juz w epoce, w ktorej surowce mocno traca na znaczeniu i nie gra juz absolutnie zadnej roli, czy manufaktura da Ci o kilka % surowcow wiecej, czy nie. Zostan lepiej przy rozwijaniu Iglic i Sanktuarium na jak najwyzszy poziom.

Czy posiadanie obydwu i bastionu i grzybków ma sens ?
Nie.
Jakis czas temu opisalem to dosc obszernie:

 

Charlene

Szef kuchni
bo to i to w jednym momencie posiadać nie ma sensu ?
Nie ma sensu, bo wydajność Grzybków jest dużoo większa niż Bastionu, więc tak jak napisała Skrybik - postaw na 6 poziomie i potem jak będziesz miał Grzybki to zburz i inwestuj w Grzybki. U mnie np Bastion na 1 poziomie zwiększa grupę szkoleniową o 455 a Grzybki na 1 poziomie o 1206. Za pomocą Grzybków możesz sobie dowolnie kontrolować grupę w każdym momencie dostawiając małe zbrojownie na 4 poziomie, natomiast Bastion działa wg badań, które robi się wolniej i tej kontroli już nie ma.
 

blazius1

Paladyn
Manufaktury 4/4/3 starczą ci dotąd, dokąd będziesz potrzebował towarów zwykłych do turnieju i ewentualnie do Iglicy. Będziesz robił turniej na średnim poziomie, a Iglicę do jednej trzeciej, to pewnie starczą.
A potem pewnie wejdziesz szerzej w wojsko, więc w Hale nie inwestuj, bo Hale bez towarzystwa specjalnych budynków, im dalej, tym stają się więcej obciążeniem, niż korzyścią dla rozwoju miasta. Zawsze będą rozsądniejsze opcje do inwestowania PW niż Hale.
 

miodziox

Wędrowiec
Jeszcze zapytam od jak dawna można produkować wojska w koszarach/terenach itd nie zależne od siebie i na jakim etapie się to odblokowuje ?
 
Do góry